Прехвърляне на кола и регистрация в КАТ

  • 42 189
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Що не им дадете имената и адресите на тия нотариуси, дето им трябва по 1 месец да ви дадат бележка и явно  правят всичко да си сложат местния данък в джоба  - да ги знаят хората

# 16
И да ги дадете имената все едно - още повече, че нотариусът не е длъжен нито да ви събира, нито да плаща, нито да изисква 2 % (вече 3)

# 17
  • София
  • Мнения: 97
Някои от Вас имат ли познати в КАТ за първа регистрация на МПС (нов внос) купена от автокъща???

# 18
  • София
  • Мнения: 1 890
Да, пиши ми на лични за какво по-точно става въпрос.  Peace

# 19
  • на село
  • Мнения: 3 926
Абе и аз искам познати, ама няма  Mr. Green.

Това в КАТ е най -голямата бюрокрация и недомислица и си продължават по стария начин,
с  почивките им и не знам какво още, докато хората по опашките отвън се издушават.

Вчера след обяд мъжът ми изгуби 4 часа и въпреки всичко не можа за свърши нещата до край, хванала го е следобедната почивка в 15ч. и в 17 вече са приключели,
а става въпрос за смяна само на талона, колата е регистрирана, но се водеше на свекърва ми
 / тя почина/ прехвърлихме я на мъжа ми и сега трябва само да се подмени талона,
обаче със смотаната система на КАТ няма оправия.

Ох, бясна съм, но си излях яда  Twisted Evil.

# 20
  • Мнения: 768
я да попитам тук Grinning.Искам да прехвърля една кола на мое има.Тя се води на името на мъжа ми, а той по документи в друг град Crazy.Та- целта на занятието е да се смени регистрацията само, а за да направя това нещо, трябва да е на мое има най-лесно, тъй като аз съм със софийска лична карта.Как трябва да се оформи прехвърлянето?
Ние правихме почти същото. Трябва ти нотариално заверена декларация от мъжа ти и там другите документи на колата. Прехвърлянето става за около час и струваше 20-ина лева. После трябва да прехвърлита и застраховката на твое име.

# 21
И да ги дадете имената все едно - още повече, че нотариусът не е длъжен нито да ви събира, нито да плаща, нито да изисква 2 % (вече 3)
Като не е длъжен и е бил толкова зает, що не е искал бележка от банката, ами е взел парите и ще ги мотае по възможност докато ги открадне. Я да му видим името на този нотариус - като всички почнат да го отбягват, откъде ще краде?

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте!
Аз работя в КАТ-Регистрация и искам да ви споделя, че не е така, както си мислите отвън, чакайки да си прехвърлите собствеността на колите. На ден през КАТ минават за регистрация около 800 коли. Пролетта стигнахме до 1100  Sad Работата не е лека.  Почивка има, но се редуват тия, които приемат документите, така че да има постоянно някоя на гишето. Обедната почивка ни е 30 мин, които не стигат за нищо. А следобедната е 15 мин...една цигара време.  Embarassed Документи се приемат до 16:30ч. Технологичния ред по обработка на заявление изисква време /около 40 мин до 1 час/, когато работните места са покрити. Съвсем нормално е след подаване на документите да се чака час-час и половина. Зорът е голям наистина докато дойде реда на гишето, тъй като наистина има големи опашки. Но в крайна сметка се работи с документи, изисква се наблюдателност, защото при една грешка, по-нататъшния процес при регистрация е затруднен. На всеки час за работа с компютър се полагат 15 мин почивка по КТ, но ние нямаме това време...Така че, влезте в нашето положение и не се сърдете   Naughty Заплатите са ни ниски, оттук следва и голямо текучество, малко кадри, много работа... И като се съберат накуп тия фактори, положението е плачевно! Скоро и аз мисля да напускам. Не съм на гише... регистрирам колите, преглеждам документите, нямам допир с мърморещи граждани...но няма смисъл да работя за "социални помощи", както казвам на заплатата си. И да ви споделя още нещо: утре-06.09.2008г., на национален празник, АЗ ще съм на работа! Защото...няма значение защо. Извънреден труд ще ми платят 15 лв за целия ден, не си мислете, че е за това...Стига съм ви занимавала с милото ни МВР. Правете си изводите вие! Надявам се, че сте ме разбрали поне малко...

Весел уикенд!

# 23
Добър ден на всички. Аз имам едно въпрос, тъй като ни предстой прехвърляне на кола, но има един проблем - малкият талон е откраднат, големият е загубен, а собственичката е инвалид и не може да излиза от дома си. Кажете какво първо трябва да правя, а и кой нотариус излиза от кантората си в София, за да го заведа до собственичката. Предварително благодаря за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт