Защо в България няма развито фигурно пързаляне?

  • 2 614
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21
дани-77, принципно съм съгласна с изводите Ви, даже имах тема и за българския футбол, която заключиха заради неадекватните коментари на съфорумците. Не съм съгласна с две неща обаче:
1. Пари има. Легендата, че нямало пари в държавата никак не кореспондира с изхарчения милиард и половина за две седмици. Имам предвид бюджетния излишък.
2. Да забраним даден спорт? Моля? Правилно ли е настроен часовника на компютъра ми? Показва, че сме 2008-а година. Надявам се, че не е грешка и че България не е диктатура от сталински тип (макар че е смело да бъде наречена и демокрация). А и какво точно трябва да се забрани? Да се забрани на децата да играят мач, да не се показва никакъв футбол по телевизията? Да се разрушат стадионите, тъй като повечето не стават за нищо друго, освен за футбол (макар че вече и за това не стават)?

Не е ясно. Може ли малко повече обяснения?

# 46
  • София
  • Мнения: 4 867
Прави ми впе4атление,4е то4но преди състезание настава ядски хаос,и изведнъж клубовете няма къде да тренират!!!! Интересно,как ,докато няма състезание,вси4ките тренировки са спокойни...? Защо изведнъж вси4ки клубове от София се събират за предстартова тренировка на една пързалка и се бутат???  Няколко пъти бях свидетел на такава гледка,децата се изнервят,треньорите крещят ,защото никой никого не 4ува... Адски е тъжно...

Докато някой има правата и властта да отнема от другите клубове предплатени тренировъчни часове и да ги запазва за собствения си клуб, няма начин да не е хаос. Познай клубът на федерацията колко часа има утре в Зимния! Познай колко от тях са били присвоени от графиците на другите клубове. Та въпросът не опира само до парите. Събрахме пари допълнително и си платихме часовете. Вчера се оказа, че графикът отново е променен - от някой с повече пари и с ВЛАСТ.

# 47
  • Мнения: 644
Ами мисля,4е кометарът е излишен... Много пъти съм заси4ала деца от Зимния /мисля,4е бяха Ледени искри/ да тренират на Славия...Идиотщина! Имайки предвид,4е Зимния е с пъти по-добър от Славия,ако не греша...Спомените ми са от преди 5 години...
Адски ми е мъ4но...

# 48
  • София
  • Мнения: 4 867
А на мен ми е мъчно за това, че като стане дума за фигурно пързаляне, всички си мислят за смачкания Хамър.  Confused

Децата заслужават много повече от това да се пързалят в празна зала след седмица, а и на всички други състезания.

# 49
  • Мнения: 42
Защото просто няма пързалки ooooh!

# 50
  • Мнения: 21
Защото просто няма пързалки ooooh!
А за шорт трек нужни ли са пързалки? Или този спорт позволява да се правят сухи тренировки само?

# 51
  • Мнения: 644
Нужно е,разбира се...Но ,поради липса на лед до есента,ще правят като вятъра Winkooooh!
На Изток,където са най-добрите,тренират нон-стоп,365 дена в годината!
За съжаление ,в БГ няма как...

# 52
  • София
  • Мнения: 12 554
Защото няма добри условия.
Защото няма добри треньори и хореографи. Добрите такива струват скъпо.
Защото, за да станеш шампион се изисква много къртовски труд и много талант. Явно едното липсва у българите.
Защото президенти, управители и прочие мастити шефове крадат и с дупетата си.
Защото няма пример. Единственият такъв направи и невъзможното да се опорочи и успя.

Общи условия

Активация на акаунт