Имам въпрос относно ePay

  • 9 764
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Такса за превод си е едно на ръка, но аз питам за справка за всички движения по сметката дали се взима някаква сума
Не.

# 31
  • Мнения: X
...При плащане на сметка към търговец ePay не удържа нищо, но банката, издател на картата си начислява такса за транзакцията...
                       И аз така знам, обаче никъде не виждам отбелязани тези такси. Като се замисля, това си е направо за комисията за защита на потребителите  Whistling...

Не е, защото твоята банка може да ти каже какви такси ти удържа за всяка транзакция, била на ПОС или ATM. Това влиза в тарифата на банката и ePay няма отношение, както в магазина нямат нищо общо с това колко ти удържа банката за това, че си платила с картата си.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 574
Предполагам, че говориш за дебитни карти - преводи от карта в карта по принцип не са позволени. Те са предназначени за плащане на ПОС терминал и АТМ.
Защо да не са разрешени? Зад всяка карта си стои сметка, а в ePay няма проблем да инициираш платежни към която и да е сметка. Преди време бях си регистрирала едната карта и без проблем си захранвах другата с платежно през ePey. Сега си регистрирах и другата за да мога да й следя наличността и се чудя след като очевидно и двете карти са си мои и са регистрирани в ePay пак ли с платежно трябва да нареждам захранванията или има и друг начин. На мен лично въпроса с тази микросметка ми е доста мътен  newsm78
абсолютно може. ако превадът е направен до 11 часа на другия ден са в другата карта, ако е след 11 на 2-рия. няма значение дали другата карта е регистрирана в ипей или не. аз например всеки месец превеждам в кредитната, която не е регистрирана и в дебитни, които са регистрирани.

# 33
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Вчера от банкомат преведох на ePay 1лв. за да ми регистрират картата, като се прибрах влезнах в сайта им и картата ми вече беше регистрирана, проверих си наличността и видях, че само 1лв. ми е дръпнат. Днес влизам в сайта и пак проверявам наличността и виждам, че е със 0.70лв. по-малко, тук искам да отбележа, че също така си теглих и парички от картата /вчера/
И само 0.70лв. ли трябва да вземе банката за 2 транзакции ?   За Инвестбанк става дума.
Вашата банка по колко ви удържа за транзакция или за превод от вашата карта в друга сметка ?

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
 за плащания epay мисля че о,20 стотинки за  карта на Пощенска банка.От този месец ще ползвам и на Райфайзен сега я регистрирах ,но за нея не знам

# 35
  • София
  • Мнения: 2 521
Вчера от банкомат преведох на ePay 1лв. за да ми регистрират картата, като се прибрах влезнах в сайта им и картата ми вече беше регистрирана, проверих си наличността и видях, че само 1лв. ми е дръпнат. Днес влизам в сайта и пак проверявам наличността и виждам, че е със 0.70лв. по-малко, тук искам да отбележа, че също така си теглих и парички от картата /вчера/
И само 0.70лв. ли трябва да вземе банката за 2 транзакции ?   За Инвестбанк става дума.
Вашата банка по колко ви удържа за транзакция или за превод от вашата карта в друга сметка ?



ПИБ ми взема по 0.15 лв на транзакция при плащане на сметки.
И забелязах, че тези 15 ст си ги дръпва няколко дни по-късно.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 356
случайно видях темата и да кажа отзиви - аз съм изключително доволна откак намерих е-пей.
Плащам всички сметки от там, преводи на други сметки, дори транскард съм си плащала. За битови сметки няма такса превод. За превод към сметка има еднократна такса, но тя се отразява отделно. Всяко движение от банковата ти карта е написано. Няма нерегламентирано изчезване на стотинки.

# 37
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
случайно видях темата и да кажа отзиви - аз съм изключително доволна откак намерих е-пей.
Плащам всички сметки от там, преводи на други сметки, дори транскард съм си плащала. За битови сметки няма такса превод. За превод към сметка има еднократна такса, но тя се отразява отделно. Всяко движение от банковата ти карта е написано. Няма нерегламентирано изчезване на стотинки.


Написано къде ? Значи за теглене на пари от картата 0.20ст., а за превод от сметка в сметка 0.50ст., така ли излиза ?

# 38
  • София
  • Мнения: 6 574
случайно видях темата и да кажа отзиви - аз съм изключително доволна откак намерих е-пей.
Плащам всички сметки от там, преводи на други сметки, дори транскард съм си плащала. За битови сметки няма такса превод. За превод към сметка има еднократна такса, но тя се отразява отделно. Всяко движение от банковата ти карта е написано. Няма нерегламентирано изчезване на стотинки.


Написано къде ? Значи за теглене на пари от картата 0.20ст., а за превод от сметка в сметка 0.50ст., така ли излиза ?

зависи каква ти е картата - моята на е на ПИБ и положението е следното -  ако тегля от техен банкомат - няма такса; плащане на комунални сметки, данъци и прочее такива през ипей - няма такса ; преводи към сметки през ипей - ако банката оператор е ЦКБ 0.80 лв, ако е ПИБ 1.00 лв. ако правя преводи от микро сметка към друг потребител на ипей, който също има микро сметка също е без такса.
и още 2 важни неща
през ипей виждаш само транзакциите и таксите към тях, които си направила през ипей. тегленията от банкомат и техните такси не се виждат като движение. и второ твоята банка може да има такса, за проверка на наличноста по карта през ипей. прочети малко повече, всичко е написано в сайта.
п.с. учудва ме фактът, че са ти взели 1 лв за регистриране на карта, допреди 5-6 месеца нямаше такова нещо  Rolling Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 443
ePay и интернет банкиране едно и също ли е??? с банкирането пак може да се превеждат парички по сметки и да се следят приходите

# 40
  • Мнения: 2 759
...п.с. учудва ме фактът, че са ти взели 1 лв за регистриране на карта, допреди 5-6 месеца нямаше такова нещо...
                      Има го отдавна това. Левчето ти го взима банкомата, когато регистрираш картата.
                      Сигурни ли сте, че ПИБ и ипей не взимат нищо при плащане на комунални услуги?

# 41
  • Мнения: 953
ePay и интернет банкиране едно и също ли е??? с банкирането пак може да се превеждат парички по сметки и да се следят приходите

Не, не е едно и също.
Интернет банкирането е далеч по-добре, но е малко повече ходене за да си го вземеш - трябва ти програма, сертификат и т.н. разни приложения от банката.  Информацията, и справките които можеш да правиш е много изчерпателна, може да се правят преводи и в чужбина, да се обменя валута, да оперираш с множество сметки, изобщо броя на операциите е много по-голям и времето за обработка може да бъде в рамките на работния ден, а не да чакаш 3  дни както е в Epay  при между банкови преводи ( платежни нареждания).

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 07:44 от IraSof

# 42
  • София
  • Мнения: 2 356
исках да кажа, че в е-пей виждаш само операциите направени през е-пей с банковата карта, а не операциите изобщо.
И да, неудобно е само това, че преводи от карта в карта се чакат по 2-3 дни. Не съм се замисляла при проверка на наличност в карта дали се вземат пари, поне не се отразява в акаунта.

# 43
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Ползвам ситемата вече пет години.Не съм чела отговорите и може би вече са ти отговорили, но да кажа и аз. Mr. Green

Картата ми е към ЦКБ.

Справката показва за ВСИЧКИ движения по твоята сметка- КОЙ, КОГА и КОЛКО е внесъл или КОГА, КЪДЕ и КОЛКО  е теглено.

И не съм убедена, че е по- добре интернет банкирането, след като ePay има почти същите възможности, вкл. отпечатване на справка за движенията по сметките ти и превеждане на пари както към бюджетни сметки, така и към частни лица. При това ти е нужно само име и IBAN за превода.

Да не говорим,че е безценна система за плащане на ВСИЧКИ битови задължения, телефони, данъци и т.н., както и за социалните и здравни осигуровки. Това е единствения начин да платиш GSM-а си в неделя вечер,, ако в понеделник ще ти го спрат, без да излизаш от къщи  Joy

исках да кажа, че в е-пей виждаш само операциите направени през е-пей с банковата карта, а не операциите изобщо.
И да, неудобно е само това, че преводи от карта в карта се чакат по 2-3 дни. Не съм се замисляла при проверка на наличност в карта дали се вземат пари, поне не се отразява в акаунта.

В ePay се виждат ВСИЧКИ операции с тази карта, а превода се получава същия ден, ако е направен в банката -титуляр или най- късно на следващия ден. Все пак зависи от банаката, аз работя с ЦКБ от самото начало.

Успех!

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 18:42 от Пипи_лота

# 44
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Надявам се да не възразиш ако използвам темата ти да питам следнато - в случай че съм си регистрирала две карти в ePay и от едната искам да прехвърля пари в другата пак ли с платежно трябва да стане, има ли такса и за колко време става превода.   bouquet

Аз също имам две регистрирани карти, можеш да прехвърлиш парите с опцията ПРЕВОДИ - Изпратете вносна бележка по банкова сметка.

И пак подчертавам, че при справката за движенията по сметката се вижда КОЙ и СОГА ти е превел парите.Не е нужно електронно банкиране, както и не е нужно регистринране на микросметка- банковата карта ВЕЧЕ си има сметка с номери  т.н. аксесоари.

Предполагам, че говориш за дебитни карти - преводи от карта в карта по принцип не са позволени. Те са предназначени за плащане на ПОС терминал и АТМ.

Момичета, не вкарвайте дамата в заблуда.
Всяка ДЕБИТНА карта има обикновена банкова сметка, може да се борави с нея както и когато ви е нужно.Може да теглите пари от тази сметка и в банката, но става на ПОС- терминал. Иначе всичко е същото.

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 18:40 от Пипи_лота

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт