В очакване на нови попълнения - Чешки мами 7

  • 18 404
  • 281
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 26
Привет от Будейовице, днес и каката си е в кащи и малко ми е по-натоварено но всепак ще драсна и аз някой ред, докато Дени спи а Ванеска боядисва вифукани  Whistlingяйца за украса много са хубави.
Доре вие кога каза 4е ще си ходите небеше  ли тоя месец? newsm78, представям си Мими и Пати как боядисват Party
Мами, правили ли сте козунак , който да е месен в пекарната и да е пе4ен в обикновенна фурна? Много месене трябва на козунака а май няма да имам време, та затова исках по лесния на4ин Embarassed
За сега това, по-касно пове4е. Wink

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 12:24 от georgievacz

# 31
  • Мнения: 6 390
Миленке
дай покой уж с тия митове и легенди  Mr. Green
Аз пък си продължавам да си твърдя своето  tooth moresmile и ти казвам че в бг има повече и добри неща за бебета, поне в София със сигурност Mr. Green
И такива ливанечки не смей да слагаш под носа на бременна, и без тях се чувствам като слон  smile3535 smile3535 smile3535
За колбасите... ами никой нищо не каза... а лятото за цър-пър на шиш или грил - какви ползвате, Наталина особено теб визирам  newsm22

чикото ходи го договори в някой базар - реален, не виртуален... май по добре...

При нас сутринта сняг до колене... е не съвсем, но мноооого сняг, чистихме преди да тръгнем, Емата спретна един бърз снежен човек  Grinning
Аз пак съм на работа вече...ама в Прага няма и следа от снега Crossing Arms Grinning

Наталина е от Колин  Whistling Grinning и е от около 100 г тук  Wink Mr. Green
каква съм издайница...
простете ми лигавите смайлици днес... може би от първия работен ден ми е таквоз настроението  Hands Clap

# 32
  • Чехия
  • Мнения: 97
Здравеите и от мен,
аз сам днес много щаслива,купих на цялото ни семеиство маратонки АДИДАС,наи са хубави на Рая  Heart Eyes ,не мого да им се нарадвам то неините са сандали де ама са едни малки и хубави... с анцунг пак от същата фирма-ще ми бъде хубавелка- рунтавелка.
Лошото е 4е видях голяма катастрофа и имаше жертви,подкосиха ми се краката и сам карала като баба костенурка ама се мн.уплаших за децата и ...абе жена мисли наи лошото.Да не дава Господ  Praynig
Е това е от мен сте лягам с децата 4е сам изморена
Хубав ден   bouquet

# 33
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ели, 100 години, а?  Crossing Arms Аз верно съм вече стара,  ама чак толкова  hahaha Joy
Е как да не съм писала за саламите бе човек, я погледни назад. Просто избягвам да купувам. Лятото мятаме месо и зеленчуци на скаричката:)

Миленче, тази година на есен ще станат 10 години откакто съм тук. Мъжа ми е чех и както Ели е казала живеем в Колин (на около 60 км. от Прага в посока Бърно) или по-скоро в околностите на Колин.

Момичета я да ви питам, някоя от вас кара ли кола тук в Чехия и знаете ли дали е достатъчна само бългаската ми книжка? Мъжа ми ми купи едно старичко Пежо, но аз не съм карала 8 години и така или иначе ще трябва да си платя няколко часа, за да се поотъркам. Просто тук на село без кола е ужас - зависим си от транспорт и макар, че е сравнително добре уреден, все пак не е достатъчен.

# 34
  • Мнения: 6 390
Ами точно че всички писахте че нищо не купувате  Crossing Arms Grinning
За книжката, май Миленка или кой беше последно питал ще даде последа информация, но тъй като си 100.г. тук не ти е достатъчна бг книжка за да караш, но с нея ти е достатъчно да отидеш там където при вас се издават книжки и да кажеш че искаш цз, те въз основа на твоята ще ти дадат чешка...
Това ме подсеща ти няма ли да се правиш на чехкиня вече?
Това яйцата от мин. година ли са ти на аватара  Party

# 35
  • Чехия
  • Мнения: 97
Наталина,споко аз си карам с бг.кнжка и ме даже спираха полицаи и нищо,мъжо кара от 98г с бг книжка и са го спирали 100 пъти и нищо не са му казвали.Маджарската наденица е леко лЮтива и е хубава Ели пробваи-то си е до вкус де,а за бобо купувам пушени ребра супер е

# 36
  • Мнения: 87
Е Ради вие сте много смели тогава .Или богати. LaughingЕдин мой колега на първото спиране-5000 крони глоба.Аз бих си помислила.Книжката се сменя лсно.По трудно е да я изкара6.Мен пък ме е страх да карам.Незнам за6то.А имам голям мерак.А милото само ми се кара 4е не искам.Той по принцип не пие,но като идем на гости наро4но пие малко за да карам аз #Cussing outСподелете ва6ия опит с 6офирането,може не6то полезно да нау4а travel
Ани АПРИЛ 6те си ходим.АИде да спим.Лека на вси4ки.

# 37
  • Чехия
  • Мнения: 97
Добър ден мами,
Милен4е как са ушетата на Ванеска-Принцеска,вси4ко дабре ли мина.
От вас слушам 4е е такъв проблем за тези книжки.Сигурно трябва да се сменят но никога никои полицаи не ни е правил на проблем наистина не разбирам Thinking Владо го спираха пред 4 дни за колани,та се пазари като мангал и го пуснаха без глоба 4е на 100 метра стана катастрофа ама за книжка ани нук никои нищо  newsm78
Аиде 4е ме викат по спешност  feeding

# 38
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ради да не би да сте с български номер на колата?

Иначе аз бях разбрала. че за да ми сменят книжката трябва да мина някакъв изпит или не е така? То е ясно, че след като живея и карам тук е по-добре да е чешка книжка (иначе няма да могат да ми взимат точки:))

Ели , да ти кажа, вече май наистина узрявам с решението да си сменя гражданството (писна ми от български бюрокрации), но ме възпира май само това, че ще трябва голямо тичане. Знаеш ли дали мога да пусна молба за лишаване от гражданство в посолството или е нужно да пътувам до БГ?  Ето сега, книжката ми свършва догодина февруари и май трябва да подам документи отсега за да я сменя...

А докато съм в БГ не ми се иска да се занимавам и с това...

# 39
  • Чехия
  • Мнения: 97
Не Наталина,колите ни са с чески номера-и трите,нямаме бг номера те са купени от тук.Сега мъжо ми каза че трябва да имаме 4ески книжки или по то4но че трябва да ги смениме.Но пак казвам никои нисто не ни е правил проблем.
Аз моита сам си е купила от бг и ако трябва да карам изпити не ми се мисли,за листовки  #Cussing out няма да седна да у4им на дърти години Naughty,ще си ходя пеши   Crossing Arms

# 40
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет мамчета, от снежен Кърконош...от вчера с Мишо подкарахме ските. ...а Верунката шейната.

 Наталинче
Hug от нас...За книжката само я предаваш, и те ти я праща  в БГ, а до две седмици ти издават чешката без изпити без нищо.
Мишо не беше карал 8г. от който 4г. тука и нищо не държал. Веднъж като ти е сменена с тукашна , и като ти свърши през 02.2009 ще трябва пак тук да си подадеш доклади за обновяване...Ще се поинтересувам още по подробно и ще пиша.

Ели,я да разпитам аз... почна ли да носиш бремски дрехи?
А Емчето гуши ли коремчето?  Hug
За наденичката , най-обичаме Петрохан ама .....и Братиславска клобаса става от време на време.
Ели, още съм се присетила , ти знаеш ли нещо за Ивета..?

Миленче, аз пък съм много доволна от бг.ританките лелее що пране отнесоха и гадене едни не ми се скъсаха, а белите дори не пожълтяха ама станаха още бели...А доколко знам майка ги е купила за 1.50лв бройката от Илиенци.
Изобщо дрешките дето сме вкъщи са ми спонсорски дар от бабите... Embarassed Crazy

Ради
, пусни снимчици на маратонките  Simple Smile на Райските.

Ани, научихте ли вече песничките..

Малко за нас, от няколко дни пак Верка-веверка е с Т. и дриско Rolling Eyes а киселееееееее като лимонче...
Иначе вече се пуска сама и тръгва, върви десет крачки и спира или тупва по дупе..Вчера се обръщам за миг, а тя върви след мен..пакостниче...
И да ви се похваля колко са ми са подредени гардеробите, по 20 пъти на ден вади шкафовете и поличките и после ги редим на ново.
Сега спи..та малко да попиша.
До скоро от нас прегръдки на всички ви...още нещо щях да пиша ама вече не помня... Mr. Green

# 41
  • Мнения: 4 717
мами тука е голям студ в бърненско Shocked, едвам прострях прането на терасата, ужас ooooh!

от вчера имаме обички, много ми рева детето, и у дома също рева, сега я мажа с едни мехлемчета и дано да заздравее бързо

Ванче, ми тези майка дето ги е купила са по 5лв, пак български, 3броя ама ни един не е здрав, след има няма 2 пранета и дадоха фира. Аз също бях мн очарована на времето от БГ памук, толкова е издържлив и мекичък, ама...

Ради - много готино, че ще я обуеш като вас Рая, давай да я видиме каква е мадама

Ели - ти с твоите 2,5кг да не се оплакваш ни от ливанечки, ни от нищо, че не приемаме тука такива оплаквания NaughtyСега ти е паднало да дебелееш

Наталина - аз с бюрокраштина съм се сблъскавала и тука, но явно по малките населени места като те знаят и е по-леко. При нас има адски много украинци и като те видят чужденец първо трябва да изясниш от къде си, та тогава вече следва качеството на облсужване Sick

хайде това за днеска, поздрави

# 42
  • Чехия
  • Мнения: 97
Ето ви снимки,ви4ко е от в4ера и ни е малко големи4ко но до лятото....  http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=227919   ако не стане нали знаете име радославаа а парола винсент

# 43
  • Чехия
  • Мнения: 97
В краина сетка върнах сандалите защото имаха 17-18 номер а те са и по4ти тамън и до лятото ще са малки и купих като на батко и само 4е 20 номер недявам се да не изглеждат прекалено мъжки

# 44
  • Мнения: 6 390
Лелелее сте се разписали пак...
За книжките - много лесно и просто става, няма какво да го пиша още и аз...

Наталинке
преди да дадеш молба за отказване се трябва да ти кажат че ще ти дадат друго гражданство, демек около 6.месеца е процедурата за изясняване дали ще ти дадат чешко гражданство, док. ги има на министерство внитра, чак като получиш писмо от тях че ще ти го дадат, то е едно от условията за да зажадаш от отказване на гражданство... ама по добре в бг да се подават, бг документи, може да направиш пълномощно на майка ти или някой си за да ти движи нещата, там се чака около 1.г. президента да ти подпише молбата, разбира се ако изпълняваш всички условия, те предполагам са на бг страниците на вътрешно министерство.

Иначе
бременни панталони нося почти месец вече... коремата ми стърчи повече от циците - жадна слава демек  Crossing Arms Grinning, кг ми вече са към 6  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт