Имаме проблем с лъжичката....

  • 1 792
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 721
Велмар, щом му харесва вкуса на банана можеш да му го предложиш с оризова безмлечна каша  с настърган банан (аз го стържа на рендето), моето злоядо хапва кашата така.

# 31
Велмар, щом му харесва вкуса на банана можеш да му го предложиш с оризова безмлечна каша  с настърган банан (аз го стържа на рендето), моето злоядо хапва кашата така.
Така и направих днес,дадох му сутринта и следобеда.Утре ще му наптаравя ябълка,картоф и морков на пара, онзи ден си взех специално тенджера под налягане с функция за пара , страхотно чудо.а дали мога да сложа и лук, и магданоз, Peace малчо е на 7 месеца.? Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 1 555
Момичета и ние се записваме в групата.  Sad Започнах захранването на 5 м. и 10 дена, още от първия ден си отваряше устичката и ядеше без проблеми. Така около 20 дена и изведнъж спря. Sad(( Вече повече от 2 седмици не иска и да помирише лъжичка...чаках, чаках...ама...до кога? Имам чувството, че никога няма да прояде отново... smile3511 Наистина в момента и растат зъбки, но като гледам няма изгледи скоро да се покажат.  ooooh! Иначе, ако част от пюрето попадне в устата го яде. Давам каша и разредено пюре от шише - яде. Но знам, че не е хубаво по този начин. Обнадеждиха ме вашите истории ....дано и аз се похваля скоро тук.  Praynig

# 33
  • София
  • Мнения: 461
Мойта пикла,пак отказва да хапва #Crazy.Вече ще се побъркам...........
Като е стиснала венците...нищо не може да влезе в устичката.Даже се смее със затворена уста от страх да не й бутна лъжичката.Абе просто......Май пак ще почиваме Rolling Eyes
При вас как е?

# 34
  • Мнения: 721
Моята госпожица от 1 седмица почна да яде с по-голяма охота, отваря си устата нормално, имам чувството, че свикна с лъжичката, да чукна на дърво де.

Но въобще не можем да говорим за количествата, които нейните връстници изяждат.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 555
Ние имаме прогрес - от петък изведнъж прояде.  Sunglasses Тя много добре знае как да яде с лъжичка и просто ей така, докато и давах едни капки прояде. Аз и давам от около седмица Инфакол пробиотични капки (не тези за коликите) и имам чувството, че от тях и се увеличи апетита. Дано, дано, дано така се задържи положението!  Praynig Praynig Praynig За сега ядем без проблеми плодово пюре, зеленчуково пюре и каша. По около 90-100гр. и после мляко. Идеално направо.  Party

stemo - знам какво е, София беше същата - когато се опитвах да я разсмивам, докато е на столчето за хранене, тя или се смееше със затворена уста, или езичето по средатата, за да не и пробутам пюре с лъжичката случайно.  Twisted Evil Мнооого са хитри.  Mr. Green Дано и при вас нещата се оправят и проядете, защото е голямо мъчение.  ooooh!

# 36
  • Мнения: 753
Ето какво правех и аз:
Започнах с картоф и кърма, по-редичко, по 2-3 лъжици първо, обяснявах му какво ще хапва, усмихвах му се и много го хвалех, а той беше щастлив!
Когато имаше период на зъбоникнене /по-изразен/, ядеше само тиква и то не винаги я изяждаше /както винаги/. Така си обяснявам и спада в ХБ му на година и 1-2 месеца Sad .Все си казвам какво бих променила с негово братче или сестриче...
Пробвай и силиконова лъжичка на Бебе комфор, Канпол или Чико - това ни помага и до днес при болка със зъбките - и сега сме така Sad Приливите и отливите ще ги има и нататък /поне при мен и приятелките ми е така - понамаляват хапването при болка от зъб или ако са болнички/. Но ако не иска никак да яде и на лекарите съветите са да не се насилва - ние може и да искаме да им дадем да ядат,а те да не искат...
Моят съвет е да гледаш да му даваш на детенцето желязосъдържащи неща, да намериш тези, които ще яде.
Успех! Дано не съм повторила някого, но прочетох само първата страница от темата.
Всичко най-хубаво и дано имаш скоро добри "хапващи" дни:)

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 23:59 от ayas

Общи условия

Активация на акаунт