Какво най-много ви дразни в България?

  • 5 624
  • 157
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 577
Съгласна съм с обобщеното до тук.Дразни ме отношението на `магазинерките-пазачи`така съм ги преименовала `продавач-консултантите`,когато влезеш в магазина да те оглеждат,като крадец и мисленно да ти притеглят авоарите.Еееехеххеееее и недай боже пък да не си купиш-то дори и приятен ден от елементарно възпитание няма до ти кажат.Дразни меи безхаберието на държавниците.Не може да сме страна с най-ниски доходи и олиото да е 3.50-4 лева и от ``бедна``Германия да ми носят олио със супер качество на 2.50 ,прах за пране и други домакински ежедневни необходимости,които в БГ са на тройно по-висока цена за разлика от Италия,Германия.Поне само от там имам `преки доставки` Blush

# 46
  • София
  • Мнения: 903
Какво ли не?  newsm78
Но като че ли най-много ме дразни простотията, боклуците, бездомните кучета и наглото поведение на шофьорите на пътя ( и съответно липсата на полицейска намеса за такива "боклуци").

# 47
  • Мнения: 120
Всичко, но и да се оплакваме няма кой да ни чуе, така, че с пълна пара напред и майната му.

# 48
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
А мен страшно ме подразни още едно нещо. Тук в нашия град миналата седмица петима лекари от градската поликлиника са били подведени под отговорност заради това, че не са обърнали внимание на петмесечно бебенце, не са му назначили адекватно лечение и за жалост детенцето е починало... Отиваме ние с нашата дъщеря в неделя на дежурен лекар - ами какво да кажа - същата физиономия на досада от страна на дежурната, която дори не беше педиатърка, същата "заинтересованост" от проблема на детето и същият "обстоен преглед" - такъв, че като се прибрахме, аз трябваше да видя, че възлите зад ушите й са надути... Само преди дни е станала такава трагедия, а на тия грам не им дреме, да се стреснат малко и да почнат да си вършат работата, както трябва. Още повече, че сега ги разследват, ама като ги гледам как са се назорили... После цял ден беснях у нас, та мъжът ми се видя в чудо . . .

# 49
  • Мнения: 2 401
Е няма ли кой да ги поотупа тези?

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
Е няма ли кой да ги поотупа тези?

Любопитно, каква ли присъда биха получили, ако изобщо се стигне до дело за отмъщение?

# 51
  • Мнения: 649
Политиците!!! Също така и хората дето не гласуват остават да решат цигани и турци съдбата им, а после и са нагли да претендират, че не им харесва нищо в държавата.

# 52
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Е няма ли кой да ги поотупа тези?

Любопитно, каква ли присъда биха получили, ако изобщо се стигне до дело за отмъщение?


Много ми се щеше аз да ги поотупам тия мърди, ама мен после ще ме осъдят. А що се отнася до присъдите - ами сигурно пак някоя мизерна условна присъда и карай да върви, голямо чудо станало! Много важно, че заради тяхното безхаберие си отиде още един невинен живот!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Е няма да се научи българинът, че за получиш пари, трябва да си седнеш на четирибуквието и да си ги заработиш! Аман от тая жажда за пари, всичко човешко отнема!

# 53
  • Мнения: 369
Аман от тая жажда за пари, всичко човешко отнема!

Точно в десетката, Веронна! Виновна е надпреварата на почти всеки да покаже външно, че е нещо повече от другите, дори и да не е. Човешките ценности нямат значение вече. Обръща се твърде голямо внимание на външния вид и на белезите за богатство (дрехи, ГСМ, кола). Как можело да не искам скъп ГСМ, та това било супер важно!?! Постоянното "Какво ще кажат хората?" ми прилича на един вид мания за величие... Същото важи и за тези, които хвърлят боклуци из градинките. Явно мислят, че те са много важни и правилата не важат за тях, пък по-низшите ще почистят.  Thinking

# 54
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Честно казано най-много ме дразни, че всеки се оплаква, а нищо не се прави по същество. Също политиците ме дразнят, еййй не се накрадоха бе, едните, другите, третите, що не вземе някой да направи нещо за държавата ни, само нови данъци и такси мислят (в това число слагам и столична община) и как да източат парите от еврофондовете Sick

# 55
  • Мнения: 4 965
Аман от тая жажда за пари, всичко човешко отнема!

Точно в десетката, Веронна! Виновна е надпреварата на почти всеки да покаже външно, че е нещо повече от другите, дори и да не е. Човешките ценности нямат значение вече. Обръща се твърде голямо внимание на външния вид и на белезите за богатство (дрехи, ГСМ, кола). Как можело да не искам скъп ГСМ, та това било супер важно!?! Постоянното "Какво ще кажат хората?" ми прилича на един вид мания за величие... ...


А също и другата крайност: хора, които имат всичко (буквално) и го ползват точно с показна цел, а после плачат и мърморят колко зле били, как парите не им стигали даже и за хляб и т.н.
Това определено съм го виждала само в БГ.


Иначе в чисто човешкия стремеж "да имаш повече" не виждам нищо лошо, но само ако е постигнато със свои усилия, а не с "чакане наготово, защото някой е длъжен да ни дава". Пак само в БГ го има това.

И мрънкането "под сурдинка", а действия - никакви.

 Peace

# 56
  • Мнения: 224
Политиците!!! Също така и хората дето не гласуват остават да решат цигани и турци съдбата им, а после и са нагли да претендират, че не им харесва нищо в държавата.
smile3501 smile3501 smile3501

# 57
  • Мнения: 197
Толкова много неща ме дразнят или по-точно не ми харесват, че няма смисъл да ги изброявам. Най общо казано, дразни ме това, че  народът "расте под похлупак" и дори не прави опити за ограмотяване и развиване на мисловна дейност, може би поради факта, че основната му грижа е как да оцелее...От там произтичат и другите ни проблеми.

# 58
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Политиците!!! Също така и хората дето не гласуват остават да решат цигани и турци съдбата им, а после и са нагли да претендират, че не им харесва нищо в държавата.
smile3501 smile3501 smile3501
  202uu

# 59
  • Мнения: 654
държавата това сме ние.всичко и всеки ме дразни.

Общи условия

Активация на акаунт