Затваряме ли си очите за насилието в детските градини?

  • 10 661
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Мили майки и татковци!
Имаме сериозен проблем в детската градина.  От известно време детето ми започна да разказва за наказанията в градината, за стоенето мирно до колоната с вдигнати ръце, след около две седмици започна да споделя и за това, как госпожите удряли децата, когато не слушали и били "лоши деца " Shocked
За съжаление,  като че ли само аз приемам насилието, което се упражнява върху децата ни  за сериозен проблем. Дори и наказанието да вдигат ръцете и да стоят мирни до колоната е физическо наказание и то не е позволено, а какво остава за физическото насилие като шамари, пляскания през ръцете и прочие. Естествено разговарях за наказанията с госпожите и те потвърдиха, че ги наказват, но много рядко и за сериозни провинения, но тогава все още нямах информация за това , че си позволяват и да удрят децата. Но от разказите на детето ми  наказанията валяха всеки ден поне по 2-3 пъти и то за най дребни неща, като например за това, че се правел на птица, вдигайки си блузката с ръце.  Crossing Arms Бях шокирана, когато една от майките веднъж ме попита дали имаме   някакви проблеми с градината, тъй като нейното дете се оплаквало , че било удряно от една от госпожите. И още по-големия ми шок, когато същата майка ми каза, че самата госпожа потвърдила пред нея, че " да ударила дъщеря й, защото се била дължала нагло и й се била изплезила" #Crazy  #Crazy
Не мога да опиша възмущението си от всичко това, което ми се случи в последствие, тъй като съм човек, който няма да остави нещата така, реших да питам майките от нашата група за това дали са научили от децата си за такива проблеми и шокът ми да узная, че за повечето това не е никакъв проблем и както се изрази една майка "А как да укротят 25 деца, нима Вие ще можете- естествено, че ще ги наказват." и в този момент попита дъщеря си "как ви наказват, мамо?", а детето се опря в стената и вдигна ръцете право нагоре.  #Cussing out
Потресена съм от отношението на родителите към толкова сериозен проблем и тъй като смятам, че всичко, което се случва в нашата група е недопустимо утре имам среща с директорката, за да я запозная с всички обстоятелства, които аз зная, след което писменно ще заведа жалба при нея. Незная какъв ще бъде отговорът й и какви мерки ще предприеме, но ще подам жалби  до Регионалния инспекторат по образованието,  отдел "Просвета" към  нашата община, Столична община и  Агенцията за закрила на детето с копие до директорката.
И след толкова дълго обяснение въпросът ми е затваряме ли си очите и ушите за насилието, което се упражнява върху нашите деца и този модел на поведение ли искаме да възприемат  - удряни, унижавани от госпожи уронващи им достойнството за  грешните си стъпки, които предприемат в пътя на израстването си?
Аз ли нещо не съм добре или възприятията ни срещу такива недопустими действия спрямо  собствените ни деца са закърнели и що за хора ще възпитаме по този начин?
И силно се надявам да не стане актуална тезата: "Злото се разпространява, защото добрите хора не правят нищо, за да го спрат".   Naughty

# 1
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 958
това ми е толкова познато за коя детска става на въпрос и аз съм като теб не мога да позволя някои да ми бие или унижава детето

# 2
  • София
  • Мнения: 7 673
Не, не бип замълчала!Слава богу, в групата на моето дете няма такова нещо Praynig Нито наказания (такива), нито бой. При нас само ги лишават за известно време от нещо любимо и това е всичко.
Безкрайно съм възмутена и ....абе бясна съм от това, което прочетох Twisted Evil
Успех и #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 3
  • Мнения: 1 193
Аз, не бих си премълчала  #Cussing out
Слава богу, не сме имали проблеми в детската градина, с каката.
Обаче, малката е на ясла от месец и нещо, та не е изключено, да се случи и на нас  Close
Имах пререкание с едната сестра в яслата, но направо я извиках на разговор, подрязах и малко крилата, че и аз си знам правата  Mr. Green Сега изчаквам, но ако ми прави проблем - директно при директорката, а оттам в инспектората  Wink

# 4
  • Мнения: 2 084
Аз при директорката ходих когато заварих лелката да мята едно момченце  из стаята - беше го хванала за дрешките на рамената и буквално го метна на другия край на килима - седяха и се обличаха. Оная психарка ли беше не зная, ама ако беше моето дете в ръцете й не зная аз като каква психарка щях да реагирам. И ръцете  му лепи с тиксо, и заеква от крясъците и след всяко вземане от детската имат петминутка за плакане за какво ли не. Аз определено си затварям очите, опитвам се да я карам съвсем възпитано, защото всичко, според мен ще рефлектира върху детето после. Обиждат децата, пердашат ги и се чудя защо никой не проверява какви хора са назначени да работят с деца. Нямам вариант да сменям градина и чакам да пораснат. И съм бясна за това, което причиняват на децата ми.

# 5
  • Мнения: 494
 Не само, че не бих премълчала, а напротив-била съм свидетел на това как учителка пердашеше децата и отидох веднага при директорката...Разсъждавам също като авторката-едно към едно!
 Въпросът обаче има и друга страна...замислете се колко е трудно да се намери място за детето ти в детските градини, особено в по-големите градове. Замислете се и за това, че когато няма свидетели, много трудно се доказва вина. Да не говорим пък за случаите, в които съм убедена, че после се упражнява едно "по-особено отношение" към детето на тези, които "надигат глас". Всичко това е факт-няма какво да се лъжем Rolling Eyes. Колегите се защитават едни-други и т.н...С други думи, дано авторката да има успех с всичко, което предприема, но това отношение и "начин на възпитание" е толкова повсеместно (обратното е направо изключение), че трябва много повече от една жалба, за да се променят нещата. Пълно е в детските заведения с разни лелки и даскалици пред пенсия или просто служещи си с ужасно остарели начини за гледане на деца(, а други са направо престъпници за мен), че им трябва "една голяма метла". Аз съм напълно убедена, че най-малкото, което може да се направи, е навсякъде да се проведат  курсове за "опресняване" на методиките. А психо-тестовете трябва да са направо задължителни и ежегодни.
 Имаше наскоро и тема за камери в градините. За вътрешно ползване те биха били много полезни, според мен.

# 6
  • Мнения: 1 312
Не бих замълчала ,за нищо на света.Но слава богу в  група  на детето ми няма такива неща.Но за детето си......не бих затворила очите си никога  bouquet

# 7
  • Мнения: 111
Не бих замълчала ,за нищо на света.Но слава богу в  група  на детето ми няма такива неща.Но за детето си......не бих затворила очите си никога  bouquet
  thumbsup

# 8
  • София
  • Мнения: 4 576
Не бих замълчала ,за нищо на света.Но слава богу в  група  на детето ми няма такива неща.Но за детето си......не бих затворила очите си никога  bouquet
  thumbsup
И аз! За сега нямаме проблем! Дано и да не става, че не знам...

# 9
  • Мнения: 7 821
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=259685.0 това е начина да се справите с проблема, а не да се стреляме по форумите  Peace.
Аз не бих си затваряла очите, ако над детето ми се упражнява насилие, но съм за разумните наказания.
Успех!

# 10
  • Мнения: 1 172
Аз не бих си затваряла очите, ако над детето ми се упражнява насилие, но съм за разумните наказания.

Точно такова е и моето мнение. До момента нямам данни за наказания, унижаващи детето ми, и/или пък и физически тормоз. Наказанията, които му налагат в градината за мен са нормални и разумни, дори вкъщи налагам по-сериозни наказания.

# 11
  • Мнения: 24 467
1.Децата ми започват с посещенията на детско заведение, когато съм сигурна, че говорят добре и могат да ми разкажат какво им се случва.
2.При разказ за проявено насилие, независимо върху тях или върху други деца, лично аз предприемам мерки. За мерките сме говорили достатъчно тук.
3.Не е насилие наказание, което не уронва здравето и психиката на детето и което е заслужено получено, като напр. стоене на столчето за кратко време, забрана да рисува, забрана да играе за кратко и т.н. Не може да се изпада в крайности и децата да правят каквото си щат. Такива деца съответните родители нека си ги гледат "либерално" в къщи.
4.Всяко физическо посегателство за мен е недопустимо насилие.

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 10:15 от Judy

# 12
  • Мнения: 9 052
Как ще си мълчиш zа такова нещо? Я си предсатви теб някой да те накаzва и удря как ще се ,увстваш? А малкото дете , какво ще раzбере, чЕ е толквоа лошо, като е малко и иска да играе????
Ако въzпитателките са малко и не им стигат нервите , да им увеличат боря, а не да травмират децата . Ей няма ли zакони против  насилието?

# 13
  • Мнения: 4 841
Много добре го е формулирала Judy. И аз съм на същото мнение.
Преди да предприемем каквото и да е, обаче, трябва да сме 100% убедени, че казаното от детето е истина. Не скачайте сега, не обвинявам децата, че лъжат. Просто поукрасяват понякога, драматизират и хиперболизират. В което няма нищо лошо, стига да успяваме да уловим нюансите.

# 14
  • Мнения: 24 467
Моят син никога не е бит, дори ухото му не съм дърпала. На 2 г. половина искаше да стои у баба си, понеже го бяхме записали на градина. Беше в адаптивен период. Тогава редовно се оплакваше от тормоз, включително и че го бием в къщи. Добре, че майка ми не е вчерашна. Освен това познавах лично и учителките.
Имах друг случай- детенце на позната беше казало, че "лелята бие с пъчката". Провел се веднага разговор между него, директорката и майката, дори без участието на въпросната "леля" и детето си признало, че искало просто да си иде у дома и че никаква пръчка не е имало.
Също не твърдя, че децата лъжат, но наистина често си измислят и украсяват какво ли не.

# 15
  • Мнения: 4 965
Аз не бих си затваряла очите, ако над детето ми се упражнява насилие, но съм за разумните наказания.

Точно такова е и моето мнение. До момента нямам данни за наказания, унижаващи детето ми, и/или пък и физически тормоз. Наказанията, които му налагат в градината за мен са нормални и разумни, дори вкъщи налагам по-сериозни наказания.


В нашата градина най-голямото наказание е да забранят на детето временно да играе и да трябва да си седи в това време на столчето. За мен това е много добро решение.
При каквото и да е насилие над децата ми - не бих си замълчала.

# 16
  • Мнения: 1 172
В нашата градина най-голямото наказание е да забранят на детето временно да играе и да трябва да си седи в това време на столчето. За мен това е много добро решение.
И аз знам само за това наказание в градината (групата) на сина ми. Знам, че е наказван по този начин. Знам и причините, поради които е наказван така. Напълно подкрепям учителките му. А за едно конкретно много по-сериозно негово провинение, лично съм разрешила и много по-сериозни наказания според преценката на учителката, която носи отговорност за него.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 035
Аз при директорката ходих когато заварих лелката да мята едно момченце  из стаята - беше го хванала за дрешките на рамената и буквално го метна на другия край на килима - седяха и се обличаха. Оная психарка ли беше не зная, ама ако беше моето дете в ръцете й не зная аз като каква психарка щях да реагирам. И ръцете  му лепи с тиксо, и заеква от крясъците и след всяко вземане от детската имат петминутка за плакане за какво ли не. Аз определено си затварям очите, опитвам се да я карам съвсем възпитано, защото всичко, според мен ще рефлектира върху детето после. Обиждат децата, пердашат ги и се чудя защо никой не проверява какви хора са назначени да работят с деца. Нямам вариант да сменям градина и чакам да пораснат. И съм бясна за това, което причиняват на децата ми.
Моля те, напиши за коя детска градина говориш. Нямам право да те критикувам, но смятам, че си длъжна да вземеш мерки за доброто на децата ти, защото докато чакаш да пораснат, изродите, които се грижат за тях могат да увредят психиката им.

# 18
  • Мнения: 14 133

Аз не бих си затваряла очите, ако над детето ми се упражнява насилие, но съм за разумните наказания.
Успех!


Подкрепям.  PeaceМъниците не трябва да остават и с впечатление, че всичко на този свят им е позволено.   Crossing Arms Но да упражнява някой насилие спрямо него, не са познали.  Naughty

# 19
  • Мнения: 4 841
И аз знам само за това наказание в градината (групата) на сина ми. Знам, че е наказван по този начин. Знам и причините, поради които е наказван така. Напълно подкрепям учителките му. А за едно конкретно много по-сериозно негово провинение, лично съм разрешила и много по-сериозни наказания според преценката на учителката, която носи отговорност за него.

 Peace Това е много важно, защото ние сме тези, които подпомагаме изграждането на авторитета на учителя. Винаги ми е било супер странно как родители говорят пред децата си за учителките с разни квалификации (не ми се цитира...), а после се чудят защо децата нямат респект и не показват уважение към учителите си на по-късен етап в училище - еми не са научени, за това.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Не бих си замълчала.Винаги съм се интересувала какво става с децата ми извън къщи.Когато малчо тръгна на ясла не можеше да говори нищо/беше 1г. и 4м./,но съседското детенце говореше много добре и често съм го разпитвала как са лелките в яслата.Слава богу, проблеми не е имало.Вече сме 2-ра група , и детето ми само си разказва всичко.Наказанието което е при нас,е  детето да седи на столче до госпожата и да не играе с другите деца. Добре е ,че групата ни е от добри деца, няма тормоз помежду им, а госпожите са просто ссупер. Борете се, ходете по инстанции, но насилието трябва да се спре.

# 21
  • Мнения: 4 965
Аз при директорката ходих когато заварих лелката да мята едно момченце  из стаята - беше го хванала за дрешките на рамената и буквално го метна на другия край на килима - седяха и се обличаха. Оная психарка ли беше не зная, ама ако беше моето дете в ръцете й не зная аз като каква психарка щях да реагирам. И ръцете  му лепи с тиксо, и заеква от крясъците и след всяко вземане от детската имат петминутка за плакане за какво ли не. Аз определено си затварям очите, опитвам се да я карам съвсем възпитано, защото всичко, според мен ще рефлектира върху детето после. Обиждат децата, пердашат ги и се чудя защо никой не проверява какви хора са назначени да работят с деца. Нямам вариант да сменям градина и чакам да пораснат. И съм бясна за това, което причиняват на децата ми.

За подобно отношение към дете (независимо, че не става въпрос за някое от моите) нямаше да си мълча  Naughty.
Дори самата гледка си представям как въздейства на другите деца и на твоето собствено.
Защо не говориш с другите родители, защо не се обадиш в общината, това е недопустимо (вкл. и това, че ти си затваряш очите) - дори е наказуемо...
Ако знам, че някой се отнася така с децата ми, както и ако това става пред очите на някой, който си трайка  Sick, надали бих реагирала по най-възпитания начин!!!

# 22
  • Мнения: 202
Аз при директорката ходих когато заварих лелката да мята едно момченце  из стаята - беше го хванала за дрешките на рамената и буквално го метна на другия край на килима - седяха и се обличаха. Оная психарка ли беше не зная, ама ако беше моето дете в ръцете й не зная аз като каква психарка щях да реагирам. И ръцете  му лепи с тиксо, и заеква от крясъците и след всяко вземане от детската имат петминутка за плакане за какво ли не. Аз определено си затварям очите, опитвам се да я карам съвсем възпитано, защото всичко, според мен ще рефлектира върху детето после. Обиждат децата, пердашат ги и се чудя защо никой не проверява какви хора са назначени да работят с деца. Нямам вариант да сменям градина и чакам да пораснат. И съм бясна за това, което причиняват на децата ми.

k.dimitrova, надявам се хората като теб да бъдат единици и да се броят на пръст.  Naughty  Как е възможно да си свидетел на такова физическо насилие над дете и ти да си затваряш очите и да се опитваш да я караш възпитано #Crazy Naughty Crossing Arms За да се случи всичко тава, което казваш- да проверяват какви хора са назначени трябва да има  ОТГОВОРНИ ГРАЖДАНИ, които да подават жалби и сигнали на отговорните институции, когато са станали свидетели на насилие. Ако стоим и гледаме отстрани, както ти очевидно правиш, нищо няма да се промени и бих казала само - горките ни деца. Crossing Arms

# 23
Здравейте, мами!
ЗА НАСИЛИЕТО.....
ПУБЛИКУВАМ КОПИЕ ОТ МОЯТА ЖАЛБА ДО КМЕТА НА ГР. ПЛЕВЕН.......ВЧЕРА БЯХ ЕДНА УЖАСЕНА МАЙКА........
ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА ОБМЕНЯМЕ ОПИТ.......В БОРБАТА

На 17 март 2008 г. в 7.50 ч. заведох 3 годишният си син на детска градина. След като го облякох и го пуснах в детската стая, той беше посрещнат от г-жа Анджела Русанова /седнала/ до масата до вратата. Същата на мен дори не ми отговори на поздрава “Добро утро”, но се обърна към Достин с поздрав. Затворих вратата на стаята и се отправих към домакинката да платя таксата за градината. След близо 10 минути, когато се връщах покрай вратата на група “Моливко” чух, че детето ми плаче в захлас, и че г-жа Русанова му се кара. Когато отворих вратата на стаята, същата беше зад вратата и дърпаше детето ми, като със строг тон му нареждаше да каже “Добро утро”, а той трепереше и плачеше. В стаята присъстваше и др. жена, както и деца от групата /втрещени/ от отношението на госпожата към детето ми. Г-жа Русанова не ме видя, че съм на вратите и повлече синът ми към едно столче, изтръгна играчката от ръцете му и му викна,че докато не каже “Добро утро” ще бъдел наказан. В този момент тя се обърна и ме видя. Нищо не й казах. Влязох и изведох детето си,  в коридора за да го успокоя. Трябваше ми доста време. Той се беше захласнал и гледаше ужасен. Трудно го успокоих, след което леличката на групата го въведе в стаята. Детето дори нереагираше, просто се влачеше с празен поглед.
Смятам, че не е голям проблем, че едно 3 годишно дете не е отвърнало на поздрава, за да бъде психически тормозено в продължение на близо 10 минути от страна на учителката на която си поверяваме децата.
Детето от няколко месеца постоянно се оплаква, че нежелае да ходи на градина и че госпожата го наказвала. От няколко седмици, когато е разстроен започва да заеква. Всичко това ми правеше впечатление, но невярвах напълно на три годишния си син, че е тормозен в градината. Днес аз се убедих със собствените си очи, че г-жа Русанова налага тормоз над синът ми. С г-жа Русанова сме имали пререкания, относно взимането на детето от моя приятелка, за което аз бях написала списък /подписан от мен/, кой има право да го взима от градина. Често се случва, когато го взимам да не получавам отговор, както и детето ми на нашето сбогуване с “Довиждане”. Забелязала съм, че същата има специални отношения към 2-3 деца от групата. Аз съм самотен родител и отношението на г-жа Русанова спрямо мен и детето ми, мисля е на дискриминираща основа.
Господин Кмете,
Смятам, че се нарушават правата на детето ми. Налаган е психически тормоз от страна на г-жа Русанова. Детето ми е унижавано и се накърнява личното му достойнство пред другарчетата му.
Моля да вземете мерки относно този случай, който мисля че не е единичен, съдейки по поведението на детето си, което не е конфликтно, но през последните няколко месеца видимо се промени и стана стресиран и наплашен.


                        С уважение:
                              /П.Иванова/

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097

Страшно мъчно ми стана като прочетох това... Tired
достин, желая ти успех в "борбата" с въпросната госпожа. Такива хора нямат място в детско заведение.


утре имам среща с директорката, за да я запозная с всички обстоятелства, които аз зная, след което писменно ще заведа жалба при нея. Незная какъв ще бъде отговорът й и какви мерки ще предприеме, но ще подам жалби  до Регионалния инспекторат по образованието,  отдел "Просвета" към  нашата община, Столична община и  Агенцията за закрила на детето с копие до директорката.

Постъпваш абсолютно правилно!
Съжалявам, че това се случва с някои деца. Аз също съм твърдо против насилието, в колкото и лека форма да е. За щастие попаднахме на свестни и ангажирани с децата госпожи. Лелята малко ги навиква, но при нея вече говорът се е изродил в подвикване и не е нищо лично към децата. Тя и с родителите говори така приповдигнато...За посягане и дума не може да става. Аз всеки ден разпитвам дъщеря ми бил ли я е някой и досега не се е оплаквала, освен от стълкновения с други деца.

# 25
  • Мнения: 2 211
О, Боже! Моля се никога детето ми да не изпада в такова положение!


Гиги, подкрепям действията ти напълно. Не трябва да се мълчи!

Достин, надявам се да излезеш от тази ситуация по най - добрият възможен начин за теб и за детето ти!

# 26
  • Мнения: 202
Аз също съм за РАЗУМНИТЕ наказания- едно от най-често практикуваните правилни наказания е да се постави детето да седне на столче до госпожата, отделено от другите деца, но само ако има основателна причина и ако след като детето изтърпи наказанието си се поговори с него спокойно какво е направило, къде е сгрешило и какво поведение от тук нататък няма да се толерира. Но всичко това трябва да му се обясни спокойно и внимателно. Ето за такива наказания- ДА.
Всяко друго наказание, включително стоене прав с ВДИГНАТИ РЪЦЕ  са недопустими, какво остава за физическото насилие под формата на шамар и ли плесници през ръцете #Cussing out #2gunfire
Да кажа все пак какво се случи след днешния разговор с директорката на градината. Все пак има отговорни административни ръководители. Директорката реагира противно на очакванията ми, изслуша внимателно всяко мое наблюдение и аргументите, които имах и след това ми обясни, че по никакъв начин няма да толерира такова поведение от страна  на възпитателките. "Най-важни са децата"- каза тя и също попита, защо досега не съм я информирала и за най-малкия проблем, който съществува, а съм чакала да събера толкова неоспорими сведения за нередностите, които се случват. Много разочарована сподели с мен, че има още едно оплакване от друга майка и, че наблюдава въпросните госпожи, разговаряла е с тях и след срещата с мен ще го направи още по-сериозно и отговорно, като даде да се разбере, че при повторно нарушение ще има уволнения. Според директорката, правилните грижи за децата, родителите и авторитета, който тя гради за детската градина са по-важни отколкото една или две "необичащи" децата възпитателки.  Hug За сега се разбрахме зорко да наблюдаваме децата и жалбата, която подавам да е само внесена при нея, всички останали институции, които изредих в първия си пост ще уведомим веднага щом констатираме отново такова недопустимо поведение. Уверих я, че не бих се поколебала веднага да внеса жалбата до всички отговорни институции при най-малкото съмнение и оплакване от страна на моето дете, за да предизвикам поне проверка от въпросните институции. Отговорът й ме шокира- аз ще съм длъжна да уволня госпожите ако се установи това нарушение и ще съм ви благодарна че сте помогнали за това децата да са по-добре!

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 14:02 от Гиги

# 27
  • Мнения: 2 211
Е, добре че директорката не е от тия, които си защитават персонала на всяка цена. Дано след този разговор поведението на възпитателките към децата да се промени.

# 28
  • Мнения: 24 467
Хубаво звучи, дано и на практика така се развиват нещата- и сега и за напред.
Не е задължително всеки шеф да си защитава хората винаги, особено ако те му създават редовно неприятности.

# 29
  • Мнения: 636
Вярно е, че за много хора "насилие" е да ти избият ченето или да те умъртвят по особено мъчителен начин, всичко друго е в рамките на допустимото. Не забравяй, че цялото ни общество е много травмирано - всекидневно биваме подлагани на някаква форма на насилие от парламента, градския транспорт, лудите шофьори-убийци и кой ли не. Хората, често жертви на насилие, включително в собствените си домове, просто са претръпнали.
За тормоза над децата напълно те разбирам и подкрепям. При нас проблемът е по-малък и аз пак се оплаквам, ако беше като при вас, сигурно щях да рипна..
Пиши какво е станало след намесата на директорката! Успех!

# 30
  • София
  • Мнения: 7 097

Дано да е така наистина и да се ангажира директорката, а не само да те "успива", за да не раздухаш случая и по други институции...

# 31
  • Мнения: 9 814
Щом смяташ, че учителките превишават правомощията си в твое право е да защитиш детето си. Напълно те подкрепям, бих направила същото. Peace

# 32
  • Мнения: 8
Здравейте,мами!Следя ви с интерес.Темата вълнува и мен.Бихте ли споделили''основателна причина'', поради която детето ви заслужава да стои на столче до госпожата или да бъде лишено от игра за известно време.

# 33
  • Мнения: 4 965
Здравейте,мами!Следя ви с интерес.Темата вълнува и мен.Бихте ли споделили''основателна причина'', поради която детето ви заслужава да стои на столче до госпожата или да бъде лишено от игра за известно време.

1. Да се скрие под леглото в спалото помещение и да слуша как учителката и лелката се побъркват да я търсят - така повече от 15 мин.
2. Да се сбие по време на игра с друго дете, защото не могат да си поделят играчка.
3. Да излъже, че отива да си мие ръцете и да натъпче 2 топчета тоалетна хартия в тоалетната и да трябва да викат водопроводчик.
И това само едната ми дъщеря. Искаш ли още причини?
Аз за тези изпълнения сигурно щях поне ухото да й издърпам...
Радвам се, че имат страхотни госпожи в градината и се справят с говорене и седене на столчето.

# 34
  • Мнения: 1 172
Здравейте,мами!Следя ви с интерес.Темата вълнува и мен.Бихте ли споделили''основателна причина'', поради която детето ви заслужава да стои на столче до госпожата или да бъде лишено от игра за известно време.
Същите, поради, които и у нас си отнася наказанието плюс:
- блъскане, бой, ритници и т.н. Нали не мислиш, че една госпожа може да контролира 20+ деца, без принудително да изолира по-бесните, след като няколко пъти им е направена забележка?
- опасно висене от люлки и катерушки, спускане по пързалката с главата надолу - пак по същата причина, че не може 1-2 жени да са на 1 ръка разстояние от всички деца
- опити да излезе от двора на градината, или да влезе вътре в сградата, когато цялата група е навън и несъобразяване със забележките на учителката
и още куп други...

Защо не ги смяташ за основателни? И как искаш да реагира учителката, ако например не твоето дете удря, а него го удрят? Или ако детето ти отказва да слуша и ходи където си иска?

# 35
  • Мнения: 202
Здравейте,мами!Следя ви с интерес.Темата вълнува и мен.Бихте ли споделили''основателна причина'', поради която детето ви заслужава да стои на столче до госпожата или да бъде лишено от игра за известно време.


Основателна причина според мен е налице, когато с поведението си детето е застрашило по някакъв начин собствената си безопасност или безопасността на останалите деца в групата и след търпеливи и спокойни забележки от страна на персонала детето не е променило поведението си. Ето за такива неща е подходящо детето да се отдели от игрите на останалите малчугани и да се поговори по-късно с него за това кое е правилно и кое не и  най-вече защо не е правилно. Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 7 035
Azaf, да са ти живи и здрави малките кукли, явно не страдат от липса на идеи  Laughing И синът ми е такъв находчив дивак  Confused
 Извинявам се за Off-a.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
достин, много ми стана мъчно за детето ти. Дано след писмото ти има ефект. Дано госпожата, която си позволява да се звери на децата по този начин си получи наказанието. И дано не рефлектира върху детето!

# 38
  • София
  • Мнения: 2 952
Според мен, ако има насилие в една градина или ясла, това става само със знание на директора.
Ако не знае, за какво е там?
Знаем средната възраст на учителките, лелките и директорките - те работят заедно десетки години и най-често живеят съвсем в района на градината. Не мога да вярвам при това положение, че "не си знаят и кътните зъби".
Изключения винаги съществуват, но аз пък знаех още преди децата ми да тръгнат на градина, че в съответните две градини на децата не се посяга. Тоест съм знаела и обратното, а социалния ми живот не тече само в квартала и само на площадките  Wink
Имам много неща да кажа по темата вкл. и за началните училища и учители, но ще стана многословна.

# 39
  • Мнения: 2 732
Ммм да ,често има родители ,които си затварят очите за насилието в детските градини .Подкрепям те напълно ,успех !

# 40
  • Мнения: 1 988
Да! Според мен си ги затваряме и то не  за физическо насилие, проблема според мен е друг.В яслата, където ходи сина ми има едно момченце, на което казват-Сатанака/според сина ми/Дълго време се чудих какво е това, защото Жоро го казваше по детски-мислех, че е сватанака/някакви странни роднински връзки между лелите и това дете/В последствие обаче, когато Жоро започна да говори по-чисто се оказа, че е Смотаняка #Crazy #Crazy #CrazyПредставяте ли си-едва ли някое от децата в яслата му го е измислило.Чудя се как ли наричат и другите деца newsm78
Георги по принцип е много палав и не правех проблеми на лелките в яслата, когато се беше ударил някъде, но....2 дни подред и около 2 очички е насинен, веднъж имаше доста голямо охлузване-знам, че сам се е ударил естествено/не мисля, че в яслите и градините има нещо повече от леки шамарчета/, но в крайна сметка работата на персонала е да ги гледа и според мен когато едно дете е по-палаво трябва да му се отделя повече внимание Naughty
Персонала в детските заведения е под всякаква критика-начумерени, дебели лелки, които само чакат да им свърши работното време и да си тръгнат, или как преди това да се нахранят там.
Съжалявам за дългия пост, но искам да ви разкажа една много показателна случка.На 01.06-ДЕН НА ДЕТЕТО В Хасково имаше организирани мероприятия в центъра.В края на детското шоу имаше и торта и питифурки уж за децата, но само уж #Crazy #Crazy #CrazyВсички учителки, директорки и лели, които присъстваха от различни детски градини в града се бяха наредили първи и лапаха торта и сладки като невидели #Cussing out #Cussing out #Cussing outБеше грозна работа.Децата хванали по някоя петифура, а персонала мъкне тарелки с почерпка #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 41
  • Мнения: 4 965
...Персонала в детските заведения е под всякаква критика-начумерени, дебели лелки, които само чакат да им свърши работното време и да си тръгнат, или как преди това да се нахранят там.
...

Това описание е просто уникално. А как си ги представяш: усмихнати /задължително роботизирани, за да не се уморяват, да не са в цикъл, да не се разболяват.../, с манекенски размери и визия, готови да жертват личния си живот и собственото си семейство /не да, Боже - деца/ и да работят всеотдайно 24/7, задължително да не огладняват и да не ходят до тоалетната...
 Joy

# 42
  • Мнения: 1 988
Не-представям си ги поне усмихнати сутрин когато вода детето си на яслата-все пак работят с деца-това не е за всеки.Представям си ги млади и надъхани за работа момичета, а не отегчени от живота си госпожи. Всеки има лоши дни, но щом работата им го изисква ще се постараят децата да не го разбират, нито пък родителите Naughty
Представям си ги отговорни щом работят с малки деца-не е нужно да жертват живота си, защото в яслата едва ли ще им се наложи ако си вършат работата съвестно.Незнам колко часов е работния им ден, но те го уплътняват с пиене на кафе и четене на вестник, докато децата се "Зомбират" пред детското филмче, което са им пуснали, вместо да им пеят песнички, или да играят някоя игра.Далече съм от мисълта, че тази порочна практика се отнася за всяко детско заведение, но поне за тези върху които имам наблюдение, а повярвай ми това, което съм разказала по-горе наистина е така Peace

# 43
  • Мнения: 1 172
Ако искате да сте обективни, не смесвайте така директно възрастта на учителките с желанието им да работят добре. Работата с деца не е за всеки, но и възрастта не е определяща според мен.
Прякорите в градините си ги измислят предимно децата. Още повече пък като имат пример от по-големи братовчеди или братя/ сестри или като зяпат неподходящи филмчета, пък били те и анимирани.

# 44
  • Мнения: 4 965
Не-представям си ги поне усмихнати сутрин когато вода детето си на яслата-все пак работят с деца-това не е за всеки.Представям си ги млади и надъхани за работа момичета, а не отегчени от живота си госпожи. Всеки има лоши дни, но щом работата им го изисква ще се постараят децата да не го разбират, нито пък родителите Naughty
Представям си ги отговорни щом работят с малки деца-не е нужно да жертват живота си, защото в яслата едва ли ще им се наложи ако си вършат работата съвестно.Незнам колко часов е работния им ден, но те го уплътняват с пиене на кафе и четене на вестник, докато децата се "Зомбират" пред детското филмче, което са им пуснали, вместо да им пеят песнички, или да играят някоя игра.Далече съм от мисълта, че тази порочна практика се отнася за всяко детско заведение, но поне за тези върху които имам наблюдение, а повярвай ми това, което съм разказала по-горе наистина е така Peace

А уморените коне ги убиват...

Предлагам всеки над 40 г. в тази държава - под ножа - особено госпожите с наднормено тегло...

На твое място бих сменила градината. Сигурна съм, че има всякакви, но и всички сме хора. Важно е ръководството да си е на мястото.
В "нашата" градина госпожите са на средна възраст /т.е. не сас млади момичета, а госпожи/, но си гледат съвестно работата, децата ги обожават, телевизор изобщо няма и т.н.
Всъщност, подала ли си сигнал в общината? Peace

# 45
  • Мнения: 752
Като чета някой от постовете и направо настръхвам.
В яслата на малката ми дъщеря също имаше една госпожа, с ужасно поведение, която стресираше, викаше и дърпаше децата от ЯСЛАТА. Не стига, че децата се сблъскавт с нещо ново в своя живот, някой за първи път (както и мойта щерка) се разделят за толково дълго с майка си, ами някаква си там им крещи и допълнително ги стресира. подадохме жалби - писмени и устни до директораката и тази беше уволнена. Въпреки, че нямаше 2 годинки моята дъщеря говореше доста разбираемо и съответно разбирах какво става в яслата. Неподозирайки това (тя там още не говореше) г-жите си говореха каквото им падне. Едната казвала (явно като отговор на рева на децата за майките им) "Майка ти е на луната", "Нямам сто ръце, оправяй се сам" и други подобни. Когато не слушат ги бодеше с пръст по гърдичките. след като й казах в прав тест, че малката  говори и ми казва какво става, тази престана. След това се наложи да я преместя в друга група (по други причини), но съм предупредила няколко майки какво става и да си следят децата.
Иначе съм за заслужените наказания. В групата на голямата ми дъщеря ги слагат на "жълтото столче" да седят там и да не си играят известно време.

# 46
  • Мнения: 4 841
Представям си ги млади и надъхани за работа момичета, а не отегчени от живота си госпожи.

И двете госпожи на сина ми са в предпенсионна възраст - това е последният им "випуск", след което се пенсионират. Ако щеш вярвай, но не мога да си представя по-жизнени, по-нахъсени и по-енергични жени от тях двете. Сутрин като си водим децата, те буквално им се хвърлят на врата за целувка, което не им пречи обаче пет минути по-късно да притихнат респектирано и да изпълняват каквото им се каже. Наистина взимам пример от тези жени - успяват да намерят перфектния баланс между това да те ОБИЧАТ, без да ти се качват на главата, и да имат РЕСПЕКТ, без да изпитват страх...

Не мисля, че има каквато и да е връзка между възрастта и личностните качества и мотивация; някои са уморени на 20, други (като нашите госпожи) кипят от ЖИВОТ на 60...

* * *
А в случаите на РЕАЛНИ проблеми, човек трябва да си търси правата, а не да списателствува по форумите  Peace

# 47
  • Мнения: 9 052
моя поzната работи вече 30 години с деца в градини . Питах я по темата и тя каzа, че няма такова нещо. Каzа, че
* не смеят да пипнат децата
* родителите са иzключително иzнервени и и zнервят страшно децата
* игрите между децата се състоят главно в бой и красъци "ще те пребия"
* не смеели да отворят проzорец , zащотот ако детето кажело , чЕ е отватрян проzорец ставал див скандал, че са го простудили нарочно.
* не смеели да иzведат децата на раzходка и навън по горната причина.
* по горните причини и по иzмислица на родителите било по добре да се гледат филмчета в градината , което според нея е пълна глупост.
* децата само се водели с кола , държали се в помещенията и се прибирали в къщи с кола и страдали от обеzдвижване и иzнервеност.
* децата не иzглеждали добре фиzически, прекалено облечени, отпуснати или хилави, агресивни.
* ...
Иzобщо тя смята, че родителите не са ОК.

# 48
  • Мнения: 24 467
 "игрите между децата се състоят главно в бой и красъци "ще те пребия"-
за туй нещо ми е най- мъчно, така е, имам и лични наблюдения- само агресивни игри и никакви конструктивни и полезни занимания, само пускане на ТВ нон- стоп из къщите в повечето семейства или на компютъра, понеже е най- лесно, а след това търсене на основната причина във всеки друг, само не и в "собствената ни къща".

# 49
  • Мнения: 2 018
 Аз съм от майките, които ако си отворят устата после си прибират детето от детското заведение!
Само ще кажа, че малкият ми е от скоро на ясла - 1 месец. На два пъти, когато го прибирах от там го чух да плаче и сестрата или лелката /не знам коя от двете/ да му крещи, да спре. Подчертавам "крещи" защото наистина се крещеше! Вторият път ми идваше да избия вратата за да вляза и да спра това изтезание /вратата им е заключена/ , но се въздържах. На въпросът ми, защо така крещят на детето ми, отговорът беше - Не беше вашето дете! А то излиза с разплакани очи, хлипащо!
И двата пъти ми отговориха по един и същи начин - две различни жени. Имах чувството, че това е уговорка между всички, които гледат децата в тази група.
Естествено им казах, че аз познавам плача на детето си и дори да не е моето, по този начин, не биха могли да постигнат послушание с тези деца! Само мълчаха - и двете!

Малкият вече няколко нощи не спи - плаче. А това е неприисъщо за него! Притеснена съм, защото с големите съм нямала чак толкова дълъг адаптивен период! Посяга да удря и плаче и си нарежда нещо по бебешки.
За жалост той още не може да говори и не съм сигурна дали е само трудна адаптация или има проблеми в тази ясла.
Но, ако разбера със сигурност, че се тормози детето ми, независимо по какви причини бих вдигнала голям скандал и бих си го прибрала.

# 50
Здравейте, мами!
Аз съм "Достин" или по точно вече регистрирана като мамаДост.
Март месец писах тук за насилието на г-жата върху 3-год.ми син заради "Добро утро". Сега ви пиша, за да ви кажа че справедливост няма..... и че трябва да се доверяваме на децата си и да не спираме да се борим, мрънкаме, караме и надигаме глава.
Оказа се, че чаках търпеливо за отговор на моята жалба от кмета цели 2 месеца, т.е този месец неиздържах и отидох на място за отговора /живея на 5 мин.от общината/, а ми бе казано че не са ми намерили адреса/глупости/. Та любимият ни кмет на Плевен, взел та отговорил, че прехвърлил проблема с наказание на въпросната г-жа от дет.гр. върху директорката и че то било една "проста" забележка.
А аз между др. говорих с много родители от групата и се оказа, че имало още деца бити от същата и че дори жалби пускали хората. Писах до сайта на М-вото на социалните и питам, колко пъти може да бъде наказван някой по КТ със "забележка" няма ли най-накрая да я изгонят тази г-жа /връзкарка/. Тук в Плевен е голяма безработица и ще се намери свестен човек за нейното място. Отговор и от М-вото - никакъв. А аз всеки ден питам детето си г-жата била ли го е, от тогава не е , но го изолирва и въобще не му обръща внимание. Синът ми казва, мамо днес г-жа Русанова би по дупето Маги. На др. ден - мамо г-жата наказа зад врата и го би еди кое др. дете...Оказва се че Г-ЖАТА въобще няма страх - ЯВНО ГОЛЯМА ВРЪЗКАРКА Е.продължава да си бие сега пък др. деца. АЗ лично й заявих още веднага след инцидента, че детето ми само една драскотина да има и да ми каже че е бито, дори да не е била тя, аз ЛИЧНО ще я хвана за косите и ще мета градината с нея. Така бясно й го казах, че сигурно е решила че съм ЛУДА. Но за детето си ще го направя.
Моля ви пишете как се борите , ако и вие сте били в конфликт с г-жите от дет.гр. и веднага това е рефлектирало върху детето ви . Защото и това ме боли, макар че Дост е много контактен и си играе с децата, но той сам усеща пренебрежението от страна на онази. Може би е немиуемо, това и при нас възрастните се случва. Но няма да мълча и да тормозят детето. Смятам, че правилно направих с жалбата и увикването на въпросната.
А вие самотни мамите как се справяте с ежедневния СТРЕС - 24 ч. в денонощието.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 097

Защо си писала до социалното министерство?
Съберете се повече родители и пишете до Инспектората им на учителите, до Столична общината - дирекция "Култура и образование", до Държавна агенция за закрила на детето, ако трябва /не съм сигурна дали е от тяхна компетентност/.
Напиши една жалба с копие до гореизброените и нека отдолу се подпишат родителите и на други деца, пострадали от въпросната госпожа.
А вие защо не се съберете повечко родители и не си поговорите с нея  Crossing Arms
Само като те чета и побеснявам на такива изроди...

# 52
  • Мнения: 3 268
Чета и не мога да повярвам...Все едно съм във филм на ужасите!Как може такова отношение към деца!И за миг няма да го търпя,направо завеждам дело за тормоз.Ще ги разкатая,дори да не ги осъдят,стига им,че ще се мъкнат по съдилища.Отделно ще се обадя на Господари на ефира да снимат въпросната градина и прекрасните госпожи.Никой няма право да тормози децата ни и не виждам кое е това изключително голямо провинение от 3-4 годишно дете,че да бъде наказвано с вдигнати ръце или да бъде бито от госпожата!?

# 53
  • Мнения: 59
 И да говорят госпожите че "няма такива работи" е ясно, че ги има. Аз лично съм виждала в детската градина госпожи да бият деца и то в двора където ги виждат минаващите хора! Невероятно, но факт. Хората са свикнали да си затварят очите, ако не става въпрос за собствените им деца.
P.S. Достин, за коя градина в Плевен става въпрос?

# 54
  • Мнения: 2 084
Май си ги затварям. И не защото ми е приятно. Защото няма къде да ги заведа, защото съм зависима от тях и от моето ходене на работа, защото работя с деца, определяни като трудни в тинейджърска възраст и се ужасявам от мисълта, че моите деца могат да стигнат до абсолютното незачитане на правила и авторитети и свободата да се размие в слободия. Много ме боли, когато някой друг им се кара, но може би това ще направи малките ми момчета по-силни и устойчиви. И чакам да се свърши по-бързо времето за детска.

# 55
  • Мнения: 798
Здравей!
Силно съм потресена от това, което прочетох. И те поздравявам, че по правилния ред ще си търсиш правата. Дано това да не травмира детенцето ти. както и да го погледнеш - има много други методи да се оправиш с 25 деца - например да им измислиш нещо забавно, да провокираш интереса им, да им организираш тематични занимания, какво ли още не...
В нашата ясла не съм чула за такива неща. Въпреки, че имаше особено в началото неща, които ме тревожеха. Синът ми ми разказваше, че някои играчки "не се пипат". Така и не разбрах дали е точно така, защото на род.среща някаква педагожка от старото поколение обясни, че трябвало играчките да са по кътове и да се редуват различните занимания, а не всичко едновременно. Въпреки че съм против това възпитание, не го повдигнах като въпрос, защото не усетих, че синът ми е по някакъв начин е депримиран от това.
Иначе напоследък често ми разказва, че други деца го удрят и все не мога да разбера госпожите как реагират в тези случаи. Той самият е силен и е едни от най-големите - няма да му е трудно да си реши проблема веднъж за винаги, но никога не съм го учила да го прави и все още не го съветвам на удара да отговаря с удар.

# 56
Не-представям си ги поне усмихнати сутрин когато вода детето си на яслата-все пак работят с деца-това не е за всеки.Представям си ги млади и надъхани за работа момичета, а не отегчени от живота си госпожи.....                              Никое младо момиче няма да се хване на работа с30деца за 250лвМладите и надъхани момичета работят в частни фирми с в пъти по-високи заплати.Да за наказанията но не  за физ. насилие.

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 21:57 от taduna

# 57
  • Мнения: 600
Понякога не е необходимо дори насилие, за да се отврати човек от дадено детско заведение. Визирам собсвения си опит като родител на 2,5 годишно дете, което ходи на ясла. Дъщеря ми посещава ясла №8 "Щурче" във Варна. Преди да запиша детето си там бях чувала и чела само добри отзиви, но с времето се обедих, че положителната информация не е вярна. Когато записвах детето си в горепосочената ясла ми поискаха 4 хавлиени кърпи с размери 60/80, т.е. достатъчно големи да се загърне детето в такава, когато бъде изкъпано. Бях уверена от директорката, че преди лягане децата биват измити и затова е необходим такъв брой хавлиени кърпи. От детето си знам, че въпросната информация не е вярна, но си затварях очите до момента, в който детето ми се напишка два пъти в един и същи ден и вечерта половите му органи бяха ужасно зачервени и го боляха много. Всеки родител знае, че това се получава при неспазване на хигиена, т.е. детето ми не е било измито. Причината детето да се напишка два пъти е заболяване - цистит, който получава вече за втори път и причинен от бактерия. Сигурна съм че във вапросната ясла не се спазва добра хигиена, и въпреки че всеки месец от всички!!! родители се изисква да донесат тоалетна хартия, сапун и салфетки момиченцата не ги бършат след пишкане. Това разбрах отново от дъщеря ми и то без да търся под вола теле, а съвсем ненадейно. Веднъж я попитах кой я бърше след като пишка в яслата и тя ми отговори - Никой, лелята ми каза сама да си вдигам гащите. До тогава се чудех защо вечер детето ми е със зачервени полови органи и недоумявах, защо при занесена тоалетна хартия и 4 бр. големи хавлиени кърпи тя е зачервена отдолу. Друго - онзи ден заведох детето си с леко топло чело, в къщи имаше Т 37 градуса, но я пуснах, защото понякога вдига лека температура от никнене на зъби, а сега сме в такъв период. На мед.сестра-възпитател казах да я следи. Въпросната ми се обади след около час и ми каза, че детето ми е вече с 38 градуса Т и че ще му даде лъжичка панадол. След 5 мин. бях в яслата и взех детето си, то въобще не беше с такава Т, каквато въпросната госпожа каза, аз усещам само като я пипна, че не е толкова висока Т, а и в къщи я измерих веднага като се прибрахме, беше си 37 градуса. Не би могло да от Панадола да падне толкова за 10 мин, сигурна съм, защото не веднъж съм давала от това лекарство, то смъква Т бавно. Докато вземах детето си госпожата не спря да се лигави и престорено да хвали детето ми колко добро и послушно е и между другото ми каза, че не може да бъде отчислено само за един ден (беше четвъртък), а ще можели да го отчислят чак за следващата седмица. Знам, че това не е вярно, но стиснах зъби и я оставих да си мисли, че й вярвам. В къщи се обадих на директорката и й казах, че детето ми в петък няма да е на ясла и да бъде отчислено, казаха ми че това не е проблем и ще я отчислят. Потресена съм от дребнавостта на възпитателките. Не че ми дреме за левчето и нещо, което се води за храна на детето ми за ден и това, че някоя лелка ще изяде порциона му, но ме дразни да ме правят на балък. Писна ми и от това, че въпреки че ми поискаха десет огромни лигава детето ми всеки ден да е с петна по блузата, там където уж трябва да е лигавника.
 От други майки на деца в групата знам, че по-темпераментните деца си патят като ги пращят самички в спалнята, с обвинението че са "лоши деца" защото плачат за майките си, или ги скубят, защото от подобен род наказание не остават следи. Да, моето дете е кротко, но ако беше темпераментно?! Опитвам се да обесня на детето си, че дори да плаче за мен то не е лошо дете, въпреки това всеки път преди да влезне в групата ако случайно му домъчнее то ме моли бързо да му избърша сълзичките, защото явно му се натяква, че е лоша щом плаче. Пак една от въпросните майки на деца от групата на Сиси дочула разговор на две лелички в автобус между две лелки, че за да нямат много работа в зимните месеци преди да заспят ръсят пода със студена вода и след като се събудят карат децата да тичат босички по него. Нямам думи просто.
В заключение ще кажа, че не ща да съм съдник на никого - едва ли е лесно да си възпитател на 20 и повече деца, но подобно поведение и отношение са недопостими.

# 58
  • Мнения: 126
...Персонала в детските заведения е под всякаква критика-начумерени, дебели лелки, които само чакат да им свърши работното време и да си тръгнат, или как преди това да се нахранят там.
...

Това описание е просто уникално. А как си ги представяш: усмихнати /задължително роботизирани, за да не се уморяват, да не са в цикъл, да не се разболяват.../, с манекенски размери и визия, готови да жертват личния си живот и собственото си семейство /не да, Боже - деца/ и да работят всеотдайно 24/7, задължително да не огладняват и да не ходят до тоалетната...
 Joy
  представям си ги като такива от частните детски заведения

# 59
  • Мнения: 631
момичета потресена съм от разказите ви !
от лентичката ми ще видите че имам син на 10 и син на 2,7г .... малкото се двоумя дали да го дам в градина вече , поради същите причини които изтъквате вие ... просто не се грижат добре за децата това е в градините, яслите е мизерия общо взето е понапудрили ги отгоре отгоре но иначе все едно да и облечете нова рокля а да сте с мръсното и старо бельо .... нещата са малко такива .... и манталитета
а друго да споделя с вас ....
училищата са на делегирани бюджети и за 1 дете училището получава 1056 лв от което се формира издръжката на самото училище .... няма да ви кажа какво ухажване и какви молби са да си запишеш детето в еди кое си училище а не в другото .... ще дам пример синът ми тази година завърши 4-ти клас и започва 5-ти по принцип смени началното училище с основно но отиде и да кандидатства в математическа гимназия ..... няма значение искат го и на двете места ще го запиша в основното тъй като ми е по близо и учат едно и също в резултат на това директорката на математическата гимназия ми се обажда 2 пъти и не мога да я прекъсна по 30 минути разговор да ми хвали тяхното училище да запиша сина си там а не на друго място, от друга страна с мен пък се свързаха учителки от основното училище където ще е сина ми да ходатайствам да се записвали там и други деца ....
та на кратко ухажват ги и ги коткат децата като писани яйца .....
ами да направят и ясли и градини по този начин и да видим тогава когато "парата" диктува нещата как ще стряскат децата и как ще оставят разни полуоткачени учителки и лелки да крещят там като от това колко деца ще има ще им зависят заплатите

# 60
  • Мнения: 631
и да ви кажа именно учителките и лелките в градини и ясли като са на работа личния им живот да си го оставят у тях ....
ами въвете работете примерно в някоя часна компания и се изрепчете няколко пъти на клиент или пък сгафете нещо да видим колко още ви остава да работите там ....
и когато възнаграждението е прилично и самия персонал се следи един друг и не търпи такива които не си гледат работат...
до нас има една детска градина и като излизаме минаваме от там да полюлея малкия и после заминаваме нататък към други места та..... децата ги извеждат в 10,30 че и по късно и ги прибират в 11 или 11,15 еми това на какво прилича ..... вчера едни лелки метяха дворчето на градината / това е не много голяма градина и метат само по плочките.... и едната казва абе не се задълбавай толкова мети само отгоре отгоре само едрия боклук той пепела си пада не го мети него те ей сега като се разтропат децата пак ще се вдигне пепел ....
моля ви се .... на какво прилича това и се оплакват че трябвало виждаш ли и и двора да преметат ....
а готвачката пък имала да прави за закуска пържени филии за обяд да бели картофи и диня да реже ................. о ужас ............. ами да си стои в къщи бе.... те какво искат ....
малки заплати ами малки са те толкова и работят
опитах да си намеря домашна помощница да попочиства да понаготвя и когато аз кажа и някое дете да нагледа ..... срещу сума 3-4 пъти по голяма от тази която би вземала в детска градина примерно ...... ама не .... няма кандидати ..... да прави толкова много неща ..... цял ден да е заета от 8 до 17-18 плътно ... да не може да си пуши примерно ..... и да я следиш дали детето е измито или не ..... ехе никой неможе така ..............

# 61
  • Мнения: 126
Май си ги затварям. И не защото ми е приятно. Защото няма къде да ги заведа, защото съм зависима от тях и от моето ходене на работа, защото работя с деца, определяни като трудни в тинейджърска възраст и се ужасявам от мисълта, че моите деца могат да стигнат до абсолютното незачитане на правила и авторитети и свободата да се размие в слободия. Много ме боли, когато някой друг им се кара, но може би това ще направи малките ми момчета по-силни и устойчиви. И чакам да се свърши по-бързо времето за детска.
Извинявай, но ако някой възпитава детето ми с агресия, мисля, че и то ще стане такова.  Силно се възмущавам от такива изроди- аз лично бих завела детето в съдебна медицина за документ, после ще ги съдя до дупка, ще гръмнат и медийте, а после самите директорки ще се боят да няма повече такива "госпожи" и така...

# 62
  • Мнения: 631
а и по повод прякорите и присмиването има начин ....
големият ми син посещава частно училище / школа / по английски език ... през зимата се наложи да смени групта си и попадна в нова група при нови деца, които едно от тях не беше особено дружелюбно / абе беше си някакво върло простаче / и беше надъхало и другите от групата и през целите часове му се присмивали казвали му еди как си и така нататък.... той явно не е успял да се оправи с тях защото представете си 10-12 деца да се подиграват на едно ..... / бил дебел бил висок бил със жълти очи .... бил с къса коса .... глупости общо взето не е нито дебел нито кой знае колко висок очите са му зелени абе доста готино дете но .... децата са жестоки и ако се съюзят срещу някое тежко му е и горко /
та синът ми каза не искам да ходя там еди какво си
говорих с учителката му тя каза ами детска работа как да се оправя с тях не успявам ..... / съвсем дружелюбно / казах и да говори с тези които му се подиграват .... следващия път същото .... отидох при шефката на школата и и обясних и и казах че ако тези неща продължат ще го отпиша ..... едва ли е набила някое от подиграващите се деца но на другия път всички му се извинили и станали приятели ..... и вече си се разбират нормално
така че има начин

# 63
  • Мнения: 126
аман от вечно недоволни лелки- като не им се работи да си седят в къщи- това ако е частна фирма ще ги спукат от работа или ще изхвърчат за 5 мин.

# 64
  • Мнения: 7 387

ами да направят и ясли и градини по този начин и да видим тогава когато "парата" диктува нещата как ще стряскат децата и как ще оставят разни полуоткачени учителки и лелки да крещят там като от това колко деца ще има ще им зависят заплатите

Извинявам се за офа...но детските градини са по същия начин като училищата.Също се дава сума за издръжка на едно дете и ....това става от години ,не от вчера.Преминаването на делегиран бюджет значи ,че ако някой не си разпредели средствата правилно няма от къде да вземе други.Прилича на това ...едно млади семейство ако си изгърми заплатите за 10 дена родителите им да не им дават други и така ще се научат как и по колко да харчат. Mr. Green Разбира се примера е на шега ,но не е далеч от истината.
               Никога няма да се решат проблемите докато към сериозни въпроси се отнасяте по клюкарски.....като това например...една майка чула две лелички в автобуса и.....Звучи точно като вица за двамата цигани с баницата. Mr. Green Батее,знаеш ли колко е хубаво да ядеш баница!На въпроса : Ти ял ли си ? Отговора е : Не !Чух един циганин да разказва на друг,че видял трети как яде баница.
               Ето за това НИКОГА няма да се разрешат проблемите.Прочетох внимателно "изстъпленията на дебелите лелки" , но никъде не прочетох къде става това ,точно,ясно № на ДГ,град и име на учител,директор,помощник-възпитател! С едно изключение - Русанова,но...в коя ДГ,в кой град.Вие не смеете да споменете името и градината въпреки,че сте "скрити" зад нейма си , а как искате да се преборите с "насилието" в ДЗ.Всичко написано до тук звучи като пълна измислица.И моите деца ходят на градина , но до момента подобни неща не съм чувала и виждала.Мога ли да се смятам за късметлийка? И защо ви е страх да назовавате нещата с истинските им имена? И защо смятате,че учителите пред пенсия не са квалифицирани?Освен това имат опит , който не е за подценяване.

# 65
  • Мнения: 4 393
Опитвам се да обесня на детето си, че дори да плаче за мен то не е лошо дете, въпреки това всеки път преди да влезне в групата ако случайно му домъчнее то ме моли бързо да му избърша сълзичките, защото явно му се натяква, че е лоша щом плаче.

Не знам, чак и на мен ми се доплака...малката я приеха на ясла от септември и след първоначалното облекчение, че има място за нея, сега като чета...буца ми е заседнала в гърлото и се моля да попаднем на добър персонал.Че тя както не може да си каже   Cry

# 66
  • Мнения: 504
Хора, пак ме разплакахте, всъщност не съм спирала цяла седмица от подобни проблеми. Моят съвет е - не си затваряйте очите. Борете се! Имаме право на добри учители, на нормално отношение и възпитание съгласно всички психологически принципи. Ако не са добри педагози - да ги сменят. В крайна сметка това са бюджетни служители, на които всички ние чрез данъците си плащаме заплатите. Нека си ги изработят! Разправяйте се с директори, пускайте жалби, ако трябва, но не оставяйте дечицата да растат емоционално осакатени заради някоя ...  Sick В детската е важно да се учи, разбира се, но много по- важно е да се изучат отношенията между хората, да има любов и разбирателство. Peace

# 67
  • Габрово
  • Мнения: 6
Като чета всичко това и се плаша.Моето момиченце эапочва другия месец PeaceДано нямаме проблем че....Даваи ние сме с теб да раэберат че повече няма да мълчим

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
споделям мнението на авторката на темата. Peace
ако не си мълчаха 95% от родителите,нямаше да има такива безобразия и престъпления по детските градини.
само дето много хора говорят и са много отворени на думи,но когато стане дума за действия или нищо не правят и си мълчат,или чакат някой друг,по-пострадал родител да свърши тяхната работа.
много учителки знаят,че действията им няма да имат никакви последствия и затова си позволяват какво ли не...

# 69
  • Мнения: 504
Хората са благодарни просто, че детето им е на детска и това е страшно!

# 70
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Синът ми е на 2,5 г. и от есента е на градина 1-ва група. Сега си давам сметка и се замислям как възпитават децата ни и от темата направо настръхвам. Аз се притеснявах най-вече от психическия тормоз, но като чета какво си позволяват възпитателките, които упражняват и физическо насилие направо се втрещих. Поразрових се малко за да разбера как са регулирани правомощията им в тази насока и попаднах единствено на една разпоредба:
Чл. 129. Учителят не може да нарушава правата на детето и ученика, да унижава личното им достойнство, да прилага форми на физическо и психическо насилие върху тях.
Това е от ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за народната просвета.
Хубава разпоредба, но без санкция, т.е. затова повечето се измъкват с по една забележка по КТ. Друг е въпросът дали има кой да ги следи дали си изпълняват задълженията, тъй като всички знаем, че директорите си защитават служителите. Омагьосан кръг...

# 71
  • София
  • Мнения: 17 592
Това е подсъдно. Ако не ме лъже силно паметта наказанието е до 2 години затвор - но и да се лъжа, и 1 само да е, се урежда с Наказателния кодекс, не е просто нарушение на вътрешния правилник.

ПП
Вж. Чл. 187, Чл. 130 (1)

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 23:31 от katiABV

# 72
  • Мнения: 3
Имам чувство, че голяма част от родителите или не вярват на децата си или си мълчат.Моето дете има оплакване,че е ударено в градината от учителката както и едно негово другарче, но майката на другото дете не смее да каже нещо защото щяла да го нарочи.
И така ама аз не съм от тия и сега проучвам дали има и други оплаквания от други деца.

# 73
  • Мнения: 208
Аз също съм за РАЗУМНИТЕ наказания  Peace

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
a знаете ли,че всички известни по цял свят детски психолози и психиатри отричат наказанието като ефективен и добър метод за възпитание,особено наказанията извън семейството и "лошите и унизителни наказания".единственото наказание,което се одобрява от световните специалисти по въпроса е лишаването от нещо хубаво или любимо,но не и причиняването на лоши или пък унизителни неща.
още повече,че един опитен педагог би трябвало да може да се справи и без да наказва до стената с вдигнати ръце...нали затова е учил и това му е професията.никъде и в никой учебник не се препоръчва това,което се прави в градините...
и понеже знам какво ще последва,искам да подчертая предварително,че е ясно и безспорно,че изобщо без наказания не може.но границите на "разумните и правилни "наказания явно са доста разтегливо понятие.всеки има свое разбиране по въпроса.
много деца дори не могат да обяснят добре какво са им направили.
други не смеят да го кажат.
трети го казват,но или родителите не вярват,или учителките отричат...
ако изобщо се стигне до подаване не жалба и т.н. много често нещата се потулват и отново няма последствия...
много са малко случаите на наказани или уволнени "педагози"...
затова има и толкова проблеми в градините...

# 75
  • Мнения: 24 467
Много се надявам "Световната организация" да се меси не толкова често и повсевместно в личния живот. Когато е налице престъпление или законово нарушение/бой, унизително отношение/- нека виновният си търпи санкция, но не всяко наказание е вредно, напротив. И не са всички "психолози" отричат тотално санкциите, на прима виста се сещам за Джеймз Добсън и неговата книга "Детето със силна воля"- за мен полезно и добро четиво, доста в страни от високопарния стил и идеалистичното възприятие на ежедневните проблеми и тяхното решение.
След три годишна възраст аз лично санкционирам децата, лишавам от филм, от разходка, от дребно подаръче, повишавам тон и хич не го намирам за нередно, напротив. Така помагам до колкото мога и на учителките в градината и след това в училище. Мечката, дето е животно и близо до природата и не чете специализирана литература, ще си тупне с лапата малкото мече, когато не върви по пътеката, където е нужно. Е, аз не съм мечката, няма да го тупна, но ще санкционирам неправилното поведение, когато с убеждение не се получават прилични резултати.
Един педагог ще се справи професионално, когато децата не са му по 20-30 бройки на главата и то от първа група още, когато са полу- бебета, както и когато тези деца са възпитавани нормално от родителите. Нагледала съм се и на зверчета, включително и на по 5-6 години, с които петорно да ми плащат не се наемам да се разправям, разлигавени, без каквито и да било навици и нормално поведение, тормозещи другите деца и затрудняващи процеса на работа. Защо заради тях да страдат останалите, които, слава Богу, са мнозинство? Затова и в градината, а след това- в училище, следва да има утвърдена система от приемливи санкции, включително и начин да се изключи дете, което нарушава системно и грубо общите правила в детското или учебно заведение. Липсата на такива прави педагозите безсилни и те предприемат недопустими от морална и законова дори гл.т. мерки.

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
да,разбира се,нещата не са само бели или черни...най-често са около сивото...
за невъзпитани и тотално изтървани от родителите си деца няма какво да говорим...там ситуацията е много сложна и е нужна компетентна и комплексна работа...
аз имам предвид само,че не приемем наказанието да е "основен" метод за възпитание и налагане на дисциплина.защото:
В йерархията на моралното израстване,както е дефинирана от Лорънс Колбърг,най-ниското ниво е "следване на правилата,само за да се избегне наказанието".Най-виското ниво е "следване на правилата,защото са правилни и редни".
Когато родителите/учителите наказват децата или пък още по-лошо-направо им посягат и ги бият и т.н. заради лошото им поведение,те ги спират на най-ниското ниво на морално израстване.Децата им имат интерес да избягват наказанията,а не да правят правилното,доброто и редното.Те започват "да слушат" от страх,а не от вътрешното си желание да постъпват добре.и зад гърба на родителите или учителите правят още по-големи глупости и гадости.Липсва им вътрешен самоконтрол.А той не се постига с наказания. Peace

# 77
  • София
  • Мнения: 3 064
Това е една от причините да съм против яслите. Детето не може да си каже какво се случва там.
Иначе, ако разбера, че ми тормозят детето, изобщо няма да си трая.
Ако се налага, ще го спра от детска градина. Здравето на детето ми е по-важно от това.
Ноо, първо ще проуча всичко много внимателно, защото децата понякога фантазират неподозирано добре, освен това понякога наказанията са неизбежни.

# 78
  • Мнения: 7 418
Много добре го е формулирала Judy. И аз съм на същото мнение.
Преди да предприемем каквото и да е, обаче, трябва да сме 100% убедени, че казаното от детето е истина. Не скачайте сега, не обвинявам децата, че лъжат. Просто поукрасяват понякога, драматизират и хиперболизират. В което няма нищо лошо, стига да успяваме да уловим нюансите.

  А доста често и премълчават!Някои лелки така добре успяват да внушат на детето чувството за вина,че него ще го е страх да сподели с родителите си за поредното унизително наказание в детската.
  Не знам изобщо,как може да се разбере  истината.
  На мен само едно ми идва на ум,в градините трябва да има видеонаблюдение(както го има по големите хотели,магазини, и т.н..).И тогава доста от проблемите ще се решат от само себе си!

# 79
  • Мнения: 149
  А доста често и премълчават!Някои лелки така добре успяват да внушат на детето чувството за вина,че него ще го е страх да сподели с родителите си за поредното унизително наказание в детската.

Съгласна съм! Заради чувството за вина........  заради това, че са малки и все още не могат да разберат защо и какво ими се случва, както и да обяснят чувствата и емоциите си.... причините може да са много.
 
в градините трябва да има видеонаблюдение

 newsm10
когато това се случи, голяма част от това, което сега се случва - няма да се случва, а ако все так някой има страхове и съмнения - това лесно би могло да бъде проверено.

# 80
  • Мнения: 7 387
,в градините трябва да има видеонаблюдение(както го има по големите хотели,магазини, и т.н..).И тогава доста от проблемите ще се решат от само себе си!
                И какво като има видеонаблюдение в магазините - пак се краде.Половината опаковки в магазините са празни. Mr. Green
                 При това аз не съм съгласна всеки,които има нет да може да наблюдава децата ми в ДЗ.Съжалявам,ама с тия педофили ...вече ме е страх и снимки да пускам,та как ли пък не да се въведе достъпно видеонаблюдение.Да не е Биг брадър ДЗ на децата ми!По-добрия вариант е да ги науча да споделят всичко отколкото утре да си скубя косите ,че някой е публикувал снимки на детето ми в разни съмнителни сайтове без да съм съгласна! #Cussing out

# 81
  • Мнения: 149
  Didia, уточнявам какво аз имам в предвид под "видеонаблюдение".
  Камери, монтирани във помещенията, като достъп до записите да има само директора на ДЗ, а при сигнал и жалба - съответните институции.
  И когато аз подам жалба, защото преценявам, че с детето ми, което е на 1,5 г. се случва нещо тревожно, а то все още не може да говори, за да ми обясни, когато персоналът твърди, че детето просто не е успяло да заспи и е изведено в изолатор, за да не пречи на другите деца, а аз предполагам, че детето е посиняло от рев в този изолатор САМО .....  -
ще има кой да извърши ефективна проверка, защото ще има доказателствен материал /записи/. А сега, дори при добро желание някой от институциите да си свърши работата - няма доказателства ..... думатата на персонала, срещу думата или жестовете на детето.
  И затова форума е пълен с теми за физическо и психическо насилие над децата ни.
 
  Категорично съм против тези записи да са достъпни в интернет, поради причините, които си описала.

                 И какво като има видеонаблюдение в магазините - пак се краде.

   За магазините - незнам, не съм се замисляла.
   Но за ДЗ ...
  може би .... ако имаше камери в този изолатор - той щеше да се ползва само по предназначение - да се изолират временно болни деца ....
  може би нямаше да затварят там деца, сами, докато посинеят от рев и започнат да повръщат от ужас.....
  може би някой от персонала ще си свърши работата и ще седне при това неадаптирано детенце да му поговори, да го успокои.
  Незнам дали съм права - това е моето мнение.

# 82
  • Мнения: 7 387
                vishna , за мен видеонаблюдението НЕ е решение на проблема.Май на друго място е "ключа от бараката"  Mr. Green Всяко видеонаблюдение има ъгли дето не хваща.Откраднаха на дъщерята номера /предния/ на колата   от паркинг с видеонаблюдение и когато преглеждаха записите се оказа ,че 30-40 см не достигат при паркирането   на колата за да влезе в зоната на камерата!Така ще се получи и в ДЗ.Май трябва да се направи нещо с подбора на персонала , а това ще стане с нормални заплати за да имат интерес и млади и умни,и възпитани хора да влязат в ДЗ.Сега се приема всеки ,които е решил да дойде просто защото няма никакви кандидати особено за помощен персонал.Вече има баби по 75-78 години на работа като пом.възпитатели поради липса на други. Mr. Green
                А като подадеш жалба и камерите няма да ти свършат работа защото вероятно персонала ще е предупреден за евентуалната проверка.Ще се "пазят" 1-2 седмици пък после пак същото. Sick Точно за това казвам,че видеонаблюдението не решава проблема,пък както аз четох тук във форума,че искат да си гледат децата от работата /това значи нет/ хич не съм съгласна.Единственото ми успокоение е ,че докато намерят средства децата ни ще са ученици. Laughing

# 83
  • Мнения: 7 418

                 При това аз не съм съгласна всеки,които има нет да може да наблюдава децата ми в ДЗ.Съжалявам,ама с тия педофили ...вече ме е страх и снимки да пускам,та как ли пък не да се въведе достъпно видеонаблюдение.
  Нямах пред вид всеки да си гледа детето по интернет.
  Примерно,във всяка ДГ на едно място да има изгледи от всичките камери и всеки родител да има достъп до тях по всяко време на деня.Както и да се пазят записите от 1-2 седмици,например.
  Повярвай,Didia,камерите могат да променят много неща в по-добра посока!Имам лични наблюдения. Peace

# 84
  • Мнения: 24 467
Имаше тема специално за поставяне на камери в детските заведения. Горещо приветствам идеята, ДГ са обществени заведения и лично аз желая да може да установи какво става там по всяко време от компетентен, предвиден в закон контролен орган. Не става въпрос за предаване на записи или директно по Интернет, макар че в редица общества, които са достигнали до етапа си на развитие в който са установили, че нямат какво да крият и това се практикува.
От камери се плашат тези, които нарушават реда и имат от какво да се притесняват.

# 85
  • Мнения: 504
Тъй като не съм чела другата тема и не съм разбрала за дискусия - има ли изобщо шанс за въвеждане на камери?

# 86
Майки искам да споделя това с вас Моето момиче се оплакваше че го боли дупето когато я попитах от какво ,каза че 2 момчета са я пипали по дупето в тоалетната на детската градина Проблема е наистина сериозен ходихме на гинеколог думите му бяха .Детето не си измисля има травма извадило е късмет ...изпратиха ни в съдебна медицина ....шокирана съм говорих с Госпожата твърди че няма как да се случи такова нещо те не оставали сами Детето ми казва че й е казало и после тя ги наказала тя твърди че няма такова нещо,подозирам че лъже малко я интересува детската психика и последствията моля ако някой е имал такъв проблем да пише каквото и да е съвет ,мнение каквото и да е

# 87
  • София
  • Мнения: 7 035
Колко голямо е детенцето, това е страхотна психическа травма за него? Правиш такива страшни твърдения като гост, съжалявам, но поднесено по този начин не звучи много достоверно. Регистрирай се и заповядай в темата, ако разказа ти е истина, не виждам причина да криеш името на детската градина, докато се страхуваме да даваме гласност на тези инциденти в детските градини, положението няма да се промени скоро.

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Нямам нищо напротив ако го накажат. Понякога се налага. Но ако го ударят ще им се завие свят. Градините според мен не са чак толкова ужасни. Струват ми се приемливи. Аз лично съм имала проблеми само с родители.
Иван е с астма и за зимата е ходил 4 дни. Всички решиха, че е с връзки там. Да бе. Подадохме молба за 1-ва група - не го взеха и го взеха във 2-ра /на следващата година/ защото само ние чакахме и едно дете замиваше за Канада. Най - големият връзкар. Но както и да е.
Решиха, че е с връзки и почна едно отношение....Водя го и му слагам дрешките в посоченото от лелята шкафче. Майка ми го взима и дрехите ги няма. Та майката на детето не искала моето и нейното да делят шкафче и ги преместила. И къде да му сложа дрешките в тоалетната? Демонстративно и позьорско поведение. Добре, че не е попаднала на мен.  Ако я бях набарала щях да и обясня за връзките и защо ходи само 4 дни.  Едва ли не аз не съм на работа и като ми се допие кафе го водя. Да не говорим за приказките, че заемал място на здраво дете. Като има астма да го заключа у нас ли? Та ако и към учителките се държат така ....

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 19:02 от Sesana

# 89
  • Мнения: 7 418
Колко голямо е детенцето, това е страхотна психическа травма за него? Правиш такива страшни твърдения като гост, съжалявам, но поднесено по този начин не звучи много достоверно.
 Жената не пише,като обвинител,а като човек, търсещ помощ и съвет.Не виждам защо сега трябва да излиза от анонимността? Rolling Eyes

# 90
Не мога да я преместя в друга детска градина по простата причина че нямя свободни места и без това детето вече е нарочено .Вчера я взимам в 17:00ч децата си играят навън моето дете облечено в 30 градосова жега с яке както съм го завела сутринта изпотено посреща ме с думите съблечими якето ,гледам другите деца съблечени по тениска.
    По пътя я подпитвам отдалече как изкара днес какво имаше за закуска а за обяд ....а тя ми казва г-жа еди коя си и г-жа еди коя си ми казаха че лъжа аз им казвам не лъжаа ,те лъжеш лъжеш и аз се разплаках после децата еди кои си казаха ти си бебе ти си бебе лъжеш лъжеш В добавка детето ми не иска да излиза от вкъщи от градината директно вкъщи с думите изморена съм не ми се излиза

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
а не е ли добре след всичко преживяно детето да си почине малко и да не ходи известно време на градина?
сега то има нужда от много помощ,много разбиране,много разговори...
не трябва да се затваря в себе си,защото така ще се задълбочат проблемите.аз даже бих потърсила помощта на детски психолог,който да поговори с детето и да му помогне.
казвам само какво бих направила аз,всеки решава сам,кое е най-доброто конкретно за неговото дете. Peace

# 92
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Не мога да я преместя в друга детска градина по простата причина че нямя свободни места и без това детето вече е нарочено .Вчера я взимам в 17:00ч децата си играят навън моето дете облечено в 30 градосова жега с яке както съм го завела сутринта изпотено посреща ме с думите съблечими якето ,гледам другите деца съблечени по тениска.
    По пътя я подпитвам отдалече как изкара днес какво имаше за закуска а за обяд ....а тя ми казва г-жа еди коя си и г-жа еди коя си ми казаха че лъжа аз им казвам не лъжаа ,те лъжеш лъжеш и аз се разплаках после децата еди кои си казаха ти си бебе ти си бебе лъжеш лъжеш В добавка детето ми не иска да излиза от вкъщи от градината директно вкъщи с думите изморена съм не ми се излиза
Това си е направо психическо насилие. Контрол за правата на детето над яслите, детските градини и училищата осъществява Държавна агенция за закрила на детето.

# 93
Писах и до закрила на детето засега отговор няма Директорката на детската градина пък е в отпуск и я замества същата госпожа която води групата на детето ми За детски психолог или педагог съм и аз ,но такъв специалист който да може да помогне както и на детето ми така и да докаже дали казва истината пред когото трябва заведох я  на детска 1 ден след случая с мисълта да не я изолирам да си играе там с децата да забрави и с молба към лелките да внимават повече а не да ми травмират детето с думите ти лъжеш Не мислете че неправя нищо по въпроса но това е една много трудна борба Ще кажа коя е детската градина когато случаят приключи затова всеки съвет и подобни случаи ще са ми от полза.По въпроса за това дали да ходи на детска градина то съм взела решениепоне 1 -2 месеца няма да ходи търся й друга детска в близост но засега е невъзможно

# 94
  • Мнения: 4 393
Нямаш ли възможност известно време да я спреш от градина?Не знам, вярно, че няма места в другите градини, но аз и до някоя селска градина бих я водила, там има повече места.Не рискувай, здравето на детето е най-важно.Въпреки че и аз коя съм, че да давам съвети...не мога да вържа две мисли в главата си, от твоя случай направо ми настръхнаха космите.Дано всичко се оправи бързо.И най-вече без травми за детенцето ти.Успех  Hug

# 95
  • Мнения: 3 336
Не, не си ги затварям и точно затова днес подадох жалба в нашето - 8-мо ОДЗ/в София/ заради физическа саморазправа на една сестрите в яслата - Албена Христова, с моите деца. Случва се за втори път, първия път беше само дърпане на ухо, от което детето ми го боля цяла вечер ухото, оплака ми се защо го боли. Този път вече Ники е шамаросан, а Ели оскубана. Ами това е, надявам се хора като нея да си получават заслуженото и другите майки, които имат деца в "Б" яслена група да имат едно наум. Не ми се вярва да бъде уволнена този път, чух е имала  дебели връзки, но ако се случи на някоя друга майка бих се радвала да я подкрепя при подаването на жалба и така въпросната сестра да си получи заслуженото и да не страдат други дечица. Мисля си за тези ,които още не могат да говорят добре, както бяха моите миналата година. И да им се е случвало преди не са можели да си кажат Cry

Хората, които нямат нерви и желание да се занимават с обгрижване и възпитание на деца не би трябвало да бъдат допускани в детски учебни заведения Peace Все пак те са бъдещето на нацията ни! А насилниците на деца трябва да си понесат отговорността, за да не се питаме после защо децата ни са агресивни и самите те стават насилници. Просто в един момент слабия над когото някой по-силен е упражнявал насилие започва прави същото с по-слабите.

# 96
Разказа на децата звучи като приказка.Разговаря ли с Албена Христова.Ако не си проведи разговор в присъствието на децата,за да се увериш  кое е истина и кое не.

# 97
  • Мнения: 3 336
Бих се радвала да разговарям с регистриран потребител Peace Аз не съм тук анонимно. Нямам основание да не вярвам на децата си, след като ги разпитахме няколко пъти поотделно и с различно зададени въпроси. Плюс това децата ми са 2 и лесно може да се провери дали има разминаване във версиите Peace И в двата случая няма.

Не знам кое точно ти звучи като приказка, след като не съм описвала с техните думи тук, а със свои.

# 98
Родители, моля ви не си затваряйте очите за ужасните неща, които стават в детска ясла"Щастливо детство" в гр.В.Търново.
Страшните истории, които чувам,а и на които бях свидетел са недопустими. Това са нашите деца!!!!! Не премълчвайте, не ги подминавайте. Там медицински сестри чупят ръце на деца, бият ги,налагат им психически тормоз.
Думи нямам! В каква държава жиеем! Страшно е!

# 99
  • Мнения: 7 387
Родители, моля ви не си затваряйте очите за ужасните неща, които стават в детска ясла"Щастливо детство" в гр.В.Търново.
Страшните истории, които чувам,а и на които бях свидетел са недопустими. Това са нашите деца!!!!! Не премълчвайте, не ги подминавайте. Там медицински сестри чупят ръце на деца, бият ги,налагат им психически тормоз.
Думи нямам! В каква държава жиеем! Страшно е!
         Я,ако обичаш пиши разбрано и остави тоя истеричен тон!Да не мислиш,че стоим все във В.Търново   Laughing какво толкова е станало ,  на което ти си присъствала,че на разказите - нещо ми прилича на 1001 нощ!

# 100
 Я,ако обичаш пиши разбрано и остави тоя истеричен тон!Да не мислиш,че стоим все във В.Търново   Laughing какво толкова е станало ,  на което ти си присъствала,че на разказите - нещо ми прилича на 1001 нощ!
[/quote]

Мила Didia, истината е, че в тази ясла определени деца се подлагат на тормоз. Родителите и децата им, станали жертва на това своеволие ще ме разберат много добре.Обръщам се към тях! Не виждам какво неясно има в тези думи. А още по-шокиращото е, че това продължава и никой не прави нищо.

# 101
  • Мнения: 7 387
              Извинявай,ама вие там садисти ли сте за да подлагате децата си на такъв тормоз?Какво значи "никой не прави нищо"? Мислиш ли ,че някой ако удари детето ми ,за "чупене на ръце" не споменавам даже ,ще стоя и ще чакам някой да направи нещо!Да не съм неграмотна та да не знам къде и как се решават тези проблеми , за които говориш /въпреки ,че всъщност нищо не казваш и при това си анонимна/.
              Съжалявам,ама ако всичко , за което намекваш съществува и вие си мълчите .....ми е трудно да намеря дума за да ви определя какви хора сте!При това обръщението ти е "родители" и не уточняваш , към кои точно родители се обръщаш! Може пък тези от  тази ясла да не пишат тук!

Общи условия

Активация на акаунт