Затваряме ли си очите за насилието в детските градини?

  • 10 667
  • 101
  •   1
Отговори
# 90
Не мога да я преместя в друга детска градина по простата причина че нямя свободни места и без това детето вече е нарочено .Вчера я взимам в 17:00ч децата си играят навън моето дете облечено в 30 градосова жега с яке както съм го завела сутринта изпотено посреща ме с думите съблечими якето ,гледам другите деца съблечени по тениска.
    По пътя я подпитвам отдалече как изкара днес какво имаше за закуска а за обяд ....а тя ми казва г-жа еди коя си и г-жа еди коя си ми казаха че лъжа аз им казвам не лъжаа ,те лъжеш лъжеш и аз се разплаках после децата еди кои си казаха ти си бебе ти си бебе лъжеш лъжеш В добавка детето ми не иска да излиза от вкъщи от градината директно вкъщи с думите изморена съм не ми се излиза

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
а не е ли добре след всичко преживяно детето да си почине малко и да не ходи известно време на градина?
сега то има нужда от много помощ,много разбиране,много разговори...
не трябва да се затваря в себе си,защото така ще се задълбочат проблемите.аз даже бих потърсила помощта на детски психолог,който да поговори с детето и да му помогне.
казвам само какво бих направила аз,всеки решава сам,кое е най-доброто конкретно за неговото дете. Peace

# 92
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Не мога да я преместя в друга детска градина по простата причина че нямя свободни места и без това детето вече е нарочено .Вчера я взимам в 17:00ч децата си играят навън моето дете облечено в 30 градосова жега с яке както съм го завела сутринта изпотено посреща ме с думите съблечими якето ,гледам другите деца съблечени по тениска.
    По пътя я подпитвам отдалече как изкара днес какво имаше за закуска а за обяд ....а тя ми казва г-жа еди коя си и г-жа еди коя си ми казаха че лъжа аз им казвам не лъжаа ,те лъжеш лъжеш и аз се разплаках после децата еди кои си казаха ти си бебе ти си бебе лъжеш лъжеш В добавка детето ми не иска да излиза от вкъщи от градината директно вкъщи с думите изморена съм не ми се излиза
Това си е направо психическо насилие. Контрол за правата на детето над яслите, детските градини и училищата осъществява Държавна агенция за закрила на детето.

# 93
Писах и до закрила на детето засега отговор няма Директорката на детската градина пък е в отпуск и я замества същата госпожа която води групата на детето ми За детски психолог или педагог съм и аз ,но такъв специалист който да може да помогне както и на детето ми така и да докаже дали казва истината пред когото трябва заведох я  на детска 1 ден след случая с мисълта да не я изолирам да си играе там с децата да забрави и с молба към лелките да внимават повече а не да ми травмират детето с думите ти лъжеш Не мислете че неправя нищо по въпроса но това е една много трудна борба Ще кажа коя е детската градина когато случаят приключи затова всеки съвет и подобни случаи ще са ми от полза.По въпроса за това дали да ходи на детска градина то съм взела решениепоне 1 -2 месеца няма да ходи търся й друга детска в близост но засега е невъзможно

# 94
  • Мнения: 4 393
Нямаш ли възможност известно време да я спреш от градина?Не знам, вярно, че няма места в другите градини, но аз и до някоя селска градина бих я водила, там има повече места.Не рискувай, здравето на детето е най-важно.Въпреки че и аз коя съм, че да давам съвети...не мога да вържа две мисли в главата си, от твоя случай направо ми настръхнаха космите.Дано всичко се оправи бързо.И най-вече без травми за детенцето ти.Успех  Hug

# 95
  • Мнения: 3 336
Не, не си ги затварям и точно затова днес подадох жалба в нашето - 8-мо ОДЗ/в София/ заради физическа саморазправа на една сестрите в яслата - Албена Христова, с моите деца. Случва се за втори път, първия път беше само дърпане на ухо, от което детето ми го боля цяла вечер ухото, оплака ми се защо го боли. Този път вече Ники е шамаросан, а Ели оскубана. Ами това е, надявам се хора като нея да си получават заслуженото и другите майки, които имат деца в "Б" яслена група да имат едно наум. Не ми се вярва да бъде уволнена този път, чух е имала  дебели връзки, но ако се случи на някоя друга майка бих се радвала да я подкрепя при подаването на жалба и така въпросната сестра да си получи заслуженото и да не страдат други дечица. Мисля си за тези ,които още не могат да говорят добре, както бяха моите миналата година. И да им се е случвало преди не са можели да си кажат Cry

Хората, които нямат нерви и желание да се занимават с обгрижване и възпитание на деца не би трябвало да бъдат допускани в детски учебни заведения Peace Все пак те са бъдещето на нацията ни! А насилниците на деца трябва да си понесат отговорността, за да не се питаме после защо децата ни са агресивни и самите те стават насилници. Просто в един момент слабия над когото някой по-силен е упражнявал насилие започва прави същото с по-слабите.

# 96
Разказа на децата звучи като приказка.Разговаря ли с Албена Христова.Ако не си проведи разговор в присъствието на децата,за да се увериш  кое е истина и кое не.

# 97
  • Мнения: 3 336
Бих се радвала да разговарям с регистриран потребител Peace Аз не съм тук анонимно. Нямам основание да не вярвам на децата си, след като ги разпитахме няколко пъти поотделно и с различно зададени въпроси. Плюс това децата ми са 2 и лесно може да се провери дали има разминаване във версиите Peace И в двата случая няма.

Не знам кое точно ти звучи като приказка, след като не съм описвала с техните думи тук, а със свои.

# 98
Родители, моля ви не си затваряйте очите за ужасните неща, които стават в детска ясла"Щастливо детство" в гр.В.Търново.
Страшните истории, които чувам,а и на които бях свидетел са недопустими. Това са нашите деца!!!!! Не премълчвайте, не ги подминавайте. Там медицински сестри чупят ръце на деца, бият ги,налагат им психически тормоз.
Думи нямам! В каква държава жиеем! Страшно е!

# 99
  • Мнения: 7 399
Родители, моля ви не си затваряйте очите за ужасните неща, които стават в детска ясла"Щастливо детство" в гр.В.Търново.
Страшните истории, които чувам,а и на които бях свидетел са недопустими. Това са нашите деца!!!!! Не премълчвайте, не ги подминавайте. Там медицински сестри чупят ръце на деца, бият ги,налагат им психически тормоз.
Думи нямам! В каква държава жиеем! Страшно е!
         Я,ако обичаш пиши разбрано и остави тоя истеричен тон!Да не мислиш,че стоим все във В.Търново   Laughing какво толкова е станало ,  на което ти си присъствала,че на разказите - нещо ми прилича на 1001 нощ!

# 100
 Я,ако обичаш пиши разбрано и остави тоя истеричен тон!Да не мислиш,че стоим все във В.Търново   Laughing какво толкова е станало ,  на което ти си присъствала,че на разказите - нещо ми прилича на 1001 нощ!
[/quote]

Мила Didia, истината е, че в тази ясла определени деца се подлагат на тормоз. Родителите и децата им, станали жертва на това своеволие ще ме разберат много добре.Обръщам се към тях! Не виждам какво неясно има в тези думи. А още по-шокиращото е, че това продължава и никой не прави нищо.

# 101
  • Мнения: 7 399
              Извинявай,ама вие там садисти ли сте за да подлагате децата си на такъв тормоз?Какво значи "никой не прави нищо"? Мислиш ли ,че някой ако удари детето ми ,за "чупене на ръце" не споменавам даже ,ще стоя и ще чакам някой да направи нещо!Да не съм неграмотна та да не знам къде и как се решават тези проблеми , за които говориш /въпреки ,че всъщност нищо не казваш и при това си анонимна/.
              Съжалявам,ама ако всичко , за което намекваш съществува и вие си мълчите .....ми е трудно да намеря дума за да ви определя какви хора сте!При това обръщението ти е "родители" и не уточняваш , към кои точно родители се обръщаш! Може пък тези от  тази ясла да не пишат тук!

Общи условия

Активация на акаунт