Падате ли си по маркови дрехи?

  • 10 520
  • 180
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 523
Дала съм пример с Адидас и Найк, защото си мисля, че за България се смятат за маркови. В смисъл, че нищо, че са произведени в Китай или Виетнам са 7-8 пъти по-скъпи от останалите спортни стоки на пазара. Не знам вече може и да не е така, но последно съм влизала в един спортен магазини на Витошка преди 2 години и се сещам, че едни маратонки бяха нещо от порядъка на 180-200 лв. Аз съм си купувала такива маратонки, само че за 30 долара. Не мога да изредя всички известни и скъпи марки. Още повече, че тук има много марки и дизайнери, които не са известни в България и предполагам Европа.

# 136
  • Мнения: 2 617
но пук в моя селски град дето има само един парк за разходки и 4 кръчми, за какво да дам толкова пари. newsm78


... следователно, според теб, дрехи, които са по-скъпи от другите, трябва да се носят само там,където можеш да ги покажеш и (евентуално) някой да "оцени" цената им? newsm78

# 137
  • Мнения: 6 155
Дрехите ме вълнуват до толкова, че да ми харесват и да ми стоят добре. Дали са маркови или не, не ме интересува.

# 138
  • Мнения: 6 167
Ама какво толкова се чудите?
Марката е показност за стандарт, социално положение, статус и пр. Не само за финансови възможности.
Който казва, че търси качеството - лъже. Що баба му не му шие от Бурда домашно правени полички, качествени.
Естествено, че си купуваш Фурла, за да те виждат хората, да покажеш от какво тесто си и къде си по хранителната верига.
Ако искаш качество, вземи си една кожена чанта на Бора примерно, те също са качествени.
Много ясно, че дрехите представят начина ти на живот, работата ти и тн.
И ако си от Долна Диканя и работиш в птицефермата наблизо - за какво  са ти чехлички Маноло Бланик?

# 139
  • Мнения: 293
.. Който казва, че търси качеството - лъже. Що баба му не му шие от Бурда домашно правени полички, качествени.

Срина ме. Как се заблуждавах, че съм нагоре по хранителната верига, щом ми шият. Е, не баба ми, де. И всъщност - не по Бурда.
Права си за статуса, искам да кажа, но да, търся качеството. С или без марка.

# 140
  • Мнения: 3 423
Ама всъщност какво наистина значи маркови дрехи. В нормалните държави марки като Адидас, Пума, Манго, H&M са просто конфекция със световна известност и не е проблем да си го позволи един нормален работещ човек. И при това няма да се "праска" че е "марков". Само тука в България всичко е изкривено, пошло. Найстина има хора, които гладни стоят, но носят прословутите марки, ама дето се вика, кой те знае в каква кочина живееш и кога и какво си ял, важното е да си "гъзе". Има си хора обаче които просто си купуват такива дрехи, защото могат и едва ли се замислят, че простолюдието немее и ахка по техните дрешки. Ето, тя и самата тема го показва, че не сме надживели тия неща. Ама така е като сме си "ач кюпеци" (гладни кучета, бел.авт.  Wink).

Именно!

# 141
  • София
  • Мнения: 7 097
Ама всъщност какво наистина значи маркови дрехи. В нормалните държави марки като Адидас, Пума, Манго, H&M са просто конфекция със световна известност и не е проблем да си го позволи един нормален работещ човек.

Значи трябва да уточним понятието "марков". Аз лично нямах предвид изброените от теб марки.

# 142
  • Мнения: 1 616
Ама какво толкова се чудите?
Марката е показност за стандарт, социално положение, статус и пр. Не само за финансови възможности.
Който казва, че търси качеството - лъже. Що баба му не му шие от Бурда домашно правени полички, качествени.
Естествено, че си купуваш Фурла, за да те виждат хората, да покажеш от какво тесто си и къде си по хранителната верига.
Ако искаш качество, вземи си една кожена чанта на Бора примерно, те също са качествени.
Много ясно, че дрехите представят начина ти на живот, работата ти и тн.
И ако си от Долна Диканя и работиш в птицефермата наблизо - за какво  са ти чехлички Маноло Бланик?

Съгласна съм с Лени. Според мен една такава скъпа покупка трябва да бъде оправдана от подходящ социален (или какъвто и да е друг) живот. И на мен ми капят очите по разни дизайнерски чепици, ама обикновеният ми живот не е особено съвместим с чепици за 800 долара. Това са обувки за премиери, светски партита и т.н., каквито моя милост не посещава... Къде да ида с тях - най-много да обера овациите на учениците си...

# 143
  • Мнения: 2 759
                       'Adidas'  шиеха по едно време и в Бг (сега не знам как е), и бяха дори на по-ниски цени от нормалните дрехи. Е, по фирмените си магазини поне - 50 лв екипчето, 10 лв тениска.

# 144
  • Мнения: 2 386
Колега на мъжа ми в САЩ често си ходи до родната му Индонезия и ...пълни куфарите с маркови працали от тамошните аутлети по $1-$2 буквално, а не е като да няма разпродажби на местна земя.. Обширна тема.

# 145
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз търся качеството и не лъжа. Не мога да си го ушия такова, каквото мога да си го купя. И как се разбира дали си... ъ, марков? Етикетите са от вътрешната страна. Понякога има някое миниатюрно лого тук-там, но те са незабележими.  newsm78
П.П. А понятието "марково" винаги ми е било много смешно. Всички дрехи у нас са маркови.  Party Даже магазини секънд хенд.
Родният търговец всичко кръщава или "ВИП" или "марково".  Mr. Green Дали ще са моркови или обувки (задължително италиански!), няма значение.  Joy

# 146
  • на терасата
  • Мнения: 662
Цитат
Ако искаш качество, вземи си една кожена чанта на Бора примерно, те също са качествени.

Обаче ще се изложи, ако покаже в темите за придобивките на "Красива мама" някаква си чанта Бора. Друго е да каже, че новата и чанта е Фурла или пък новите очила са Армани. Голямо надцакване е в темите за придобивките, там си личи кой къде е по хранителната верига или, по-точно, кой за какъв се има.

# 147
  • София
  • Мнения: 7 097
Обаче ще се изложи, ако покаже в темите за придобивките на "Красива мама" някаква си чанта Бора. Друго е да каже, че новата и чанта е Фурла или пък новите очила са Армани. Голямо надцакване е в темите за придобивките, там си личи кой къде е по хранителната верига или, по-точно, кой за какъв се има.

Еее, не. Ти ми строши хатъра - тъкмо мислех да си снимам новите маркови очила и да ги изпляскам в съответната тема и после да се наслаждавам на "ах" и "ох"... Mr. Green

# 148
  • Мнения: 2 617
Аз пък си мисля, че тези, в чийто статус е напълно съизмерим с много скъпи вещи, нямат нужда са го демонстрират. Опитите за показност винаги са елемент от поведението на тези, които са чужди на това, което се опитват да покажат.
Човек, цял живот израснал сред подобни неща, ги намира за даденост, всичко останало са опити да не си това, което ти се ще.
Такъв индивид едва ли би говорил, че си "пада" по това, което е блян за други. За него това е всекидневие, с което до такава степен е свикнал, че не му прави впечатление.

# 149
За мен важното е да ми харесват дрехите и да ми стоят добре Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт