какво да правя?

  • 1 977
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 891
Щом жената е напуснала работа и вие сте поели ангажимент да и плащате заплата, ще го правите.

Така е.Накарай мъжа си да проумее това.

# 16
  • Мнения: 1 062
И аз смятам, че ще е ужасна неблагодарност и безотговорност да не и плащате или да и кажете "ами съжалявам, но сега нямаме пари - оправяй се". Като сте поели ангажимент към нея трябва да си го спазите, а и никой не е длъжен да гледа детето особенно без пари. Жената е напуснала работа за да ви гледа детето, ако е знаела, че ще остане без доход дали е щяла да го направи.

# 17
  • Мнения: 2 270
Щом жената е напуснала работа и вие сте поели ангажимент да и плащате заплата, ще го правите.
Peace

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И тримата сте постъпили глупаво, но най-крив е съпругът ти в случая.

Няма безплатен обяд.

Някой по-горе те беше питал дали, ако наемеш детегледачка, ще очакваш от нея да ти гледа детето без пари в периода, в който си финансово затруднена.

Ама, че нахал, без извинение, е мъжът ти.

# 19
  • София
  • Мнения: 903
Разбира се, че трябва да си спазвате уговорката. Че жената е напуснала работата си заради вас, какво сега - ще я отрежете и ще я оставите на улицата без доходи ли?  newsm78 Дали върви фирмата ви или не би трябвало с мъжа ти да сте го преценили преди да накарате майка ти да напуска своята работа. Надявам се , че тя няма да разбере за този "ваш проблем", защото сигурно ще й стане много неприятно и неудобно. Вземи поговори с мъжа си, налей му малко мозък в главата, че да почне да мисли не само за себе си, а и за близките си ( както е направила майка ти преди 3 седмици).

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
И тримата сте постъпили глупаво, но най-крив е съпругът ти в случая.

Няма безплатен обяд.


Ама, че нахал, без извинение, е мъжът ти.

Съгласна съм. Класика просто... ooooh!

Питай мъжа си, ако беше неговата майка, такива планове ли щеше да прави...Малко ме съмнява.

Моята майка също напусна работа, за да ми гледа детето преди 1-2 години /при това безплатно/ и колкото и да ми се искаше на моменти да я "освободя" от това й задължение, не го направих най-малкото от коректност.

# 21
  • Мнения: 173
Майка ти е поела ангажимент да гледа детето и е напуснала работа.Така че е редно вия да спазите уговорката и да и плащате,нали и тя трябва да се издържа.
Не може съпругът  ти да си мисли,че тя ще гледа детето безплатно.Ами майка ти с какво ще живее,след като е напуснала работа заради детето.

# 22
  • варна
  • Мнения: 147
Доколкото разбрах детето ти ще навърши 1г.Ти имаш право на 2г.платено майчинство,защо не го прехвърлиш на майка си?Така тя ще получава поне 220лв.,а осигуровките,които ще й плащаш са десетина лева.Аз бях направила така за първото дете,сега пък свеки напусна,за да помага. Явно мъжът ти си е мислил,че детето като ще го гледа баба му,тя ще се храни само с любовта към внучето.

Общи условия

Активация на акаунт