ЮЛСКИ БЕБОЦИ '08 (тема 29)

  • 10 815
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 904
точно от това ме е страх.  Хем ще искам да ги овикам, хем като знам, че си го изкарват на децата, не бих посмяла.....дане дава Господ. Дуци, ако може, нека мъж ти да лежи, пък ти обикаляй отвън колкото си искаш. нито условията са за бременна жена/то пък сякаш са за деца/, нито отношенията с персонала са винаги нормални. пак само една пикла ти се е паднала.
Ако загърбим всички емоции, няма да постигнеш нищо с жалбата, понеже не се е случило нищо лошо в крайна сметка. Но няма смисъл и да махнеш с ръка.
Пусни жалба, без емоции, безпристрастно, с по-подчертани от теб факти.
Евала, че не си си мълчала, малко са майките, които не се страхуват.

# 241
  • Мнения: 223
Дуци, аз не знам какво е собственото ти дете да страда, но те разбирам напълно. Сестра ми е с 15 год. по-малка от мен и имам такова чувство да я закрилям, че ако някой й направи нещо бих го убила с голи ръце, тя е най-голямата ми слабост.

Хубаво е, че сте си у дома и това е минало вече. Дано Пепи се оправи бързо и другото, което предстои да мине безпоблемно. За преживяването ти в болницата, аз също бих те посъветвала да направиш каквото трябва - да подадеш оплакване за нехайството и лошото отношение на тази сестра. Не мога да проумея защо когато на човек му трябва лечение, грижа и блага дума, за да се оправи, се намират хора, на които не им пука. А това им е работата, майка му стара. Отърси се от емоциите и си потърси правата. Докато пациентите в тези болници търпят подобни неща, те няма да спрат да се случват. Това е моето мнение...

Липсваше ни, видя колко хора се чудеха къде си  Hug

# 242
  • Мнения: 4 371
Ами ако не бях бременна сигурно щяхме да станем на кълбета, съвсем сериозно.
Пак трябва да ходя в болницата и ако я заваря ще й направя психоатака, да внимава как се държи, че три майки сме подготвили оплакване плюс видеоматериал, което не е вярно, разбира се. Ако не бях ошашкана, можех да снимам с телефона, но не се сетих Tired

Липсваше ни, видя колко хора се чудеха къде си  Hug
И вие Hug

Дуци, аз не знам какво е собственото ти дете да страда, но те разбирам напълно.
И аз не знаех. До онзи ден.
Видях как го грози реална опасност или поне според мен беше така и щях да откача. Толкова рев изревах после от безпомощност и страх, дано не съм навредила на това малкото в корема ми Praynig

# 243
  • София
  • Мнения: 18 679
Дуцка, не знам какво да кажа, мило, освен едно голямо гуш и на двама ви Sad Hug

# 244
  • Мнения: 2 543
Дуци, добре дошла! Hug
Наистина ужасно е всичко това, което разказваш. Знам, че не е никакво успокоение, но в пулмологията към Александровска б-ца нещата не са по-розови. Била съм там с Йоан, когато беше на 8 месеца и пак така трябваше да преглъщам безобразно отношение и от сестри, и от лекари. Най-непосилно ми беше обаче да гледам в съседния бокс (те нали са разделени със стъкла) отношението към две беебнца от дом, които си нямаха никой. Просто сърцето ми се късаше. С още една майка ходехме от време на време да ги видим как са, защото пък и това ни забраняваха... Абе, представи си - щом с Пепи са се отнасяли така, когато ти си била с него, какво е отношението към дечица, които са там съвсем самички... Sad
Но добре, че вече сте си у дома и си се къпеш и пишкаш на воля. Grinning Почини си малко пък тогава предприемай каквото и да било, защото не са добре за теб и бебето толкова емоции.  Hug

# 245
  • Sofia
  • Мнения: 9 730
Ох сега се зачетох подробно...отказахте ме да купувам уреди от Америка Confused Да му се невиди, време има ама все пак за един месец нямам прогрес със писъка с покупки, всичко което съм харесала се оказва лошо Sad

Поне стерилизатор (но не за микровълнова) ще препоръча ли някой Rolling Eyes

# 246
  • Мнения: 2 171
Дуци, много добре те разбирам и ти съчувствам Hug. Лежала съм с Алекс в Александровска болница заради едно изследване на очите, когато беше на 10 мес. и мога съвсем честно да кажа, че това си остава един от най-големите ми кошмари Sad. Радвам се, че Пепи вече е добре и сте си у  дома. Дано като извадите третата сливица да спре да боледува Praynig.
Аз водих Алекс на УНГ. Прегледа за трета сливица е просто ужасен, докторът си изми хубаво ръцете със сапун и си натика цялата ръка в гърлото му. Резултата беше, че Алекс повърна Sick. Оказа се, че сливицата е много уголемена и също ни препоръча вадене, но аз знам че не е хубаво да се маха преди четвъртата годинка. Ще потърся и второ мнение, защото хич не ми хареса, че докторът не ни изписа поне едни капки за облекчение на запушения нос. Нямало и никакъв шанс да намалее от само себе си преди 15-тата година, ваденето й бил единствен изход. Уж каза, че това че му пречи на дишането и хърка от нея нямало да доведе до други усложнения и можело да се изчака, ама знам ли да му вярвам ли newsm78. А и последното - изобщо да не го пазя, да му давам сладолед и газирано колкото му душа иска.

# 247
  • Мнения: 1
Дуци,току що прочетох случилото ти се. Hug.Надявам се всичко се оправи, а ти по спокойно мисли и за беба, да не и правиш стрес Crazy.Аз ако бях ,сигурно щях да взема пистолет и да го опирам на сестрата в главата всеки път, като прави манипулация на детето ми.Това ме подсеща, че е време да си набавя  Thinking.Ако влезе малкия за операция, просто е най- добре таткото да е там.От него такива сестри ще имат поне повечко страх.А за жалбата, изобщо не се колебай.Дай гласност на максимален брой места,а не просто да блъфираш Naughty .Такива хора, като тази сестра, трябва да метат улиците ,а не да слагат лекарствата на децата ни!!!

# 248
  • Мнения: 367
Дуци много лоши емоции дано не се повтарят Praynigзнам какво си преживяла,моята кукла също е асматичка с такива пристъпи и кашлци с повръщане Sadна 3 и половина ни махнаха третата сливица с пълна упойка,но не се налага да лежиш в болница,след операцията може би около 2 ч полежа да излезе от упойка и ни пуснаха в къщи.Вече е добре,даже инхалатор не ползваме.Дано и при вас нещата се оправят Praynig Hug

# 249
  • Мнения: 13
Дуци  Hug Сега си поеми въздух и се опитай да се успокоиш и да не преживяваш случилото се отново и отново . Мен много ме е яд че все още в болничните заведения има такива мърли , които вместо да ти обяснят със спокоен тон , че това въздушно балонче не би навредило на детето ти , тя ти крещи и после си го изкарва на малкия , който би трябвало да се осланя ня нейните грижи . Според мен задължително подай жалба , но тити е права , че трябва да наблегнеш на фактите , а не на емоциите . Аз те съветвам да отбележиш факта , че работното поведение на персонала би следвало да се наблщдава и при необходимост да се коригира от ръководните кадри / било то старша сестра или зав. отделение / и че точно тези ръководни кадри , носят отговорност за работата на подчинените си . Единствения начин да я смъмрят тази патка е някой да се почуства застрашен .
Дано Пепи се възстанови бързо . За кога го планирате ваденето на сливицата , за тази пролет ли ?
Аз снощи повръщах  Sad Мислех че съм свършила с това , ама явно не съм  Cry После се натъпках като прасе и нищо ми нямаше . Абе луда работа !
От 2 часа съм будна и се чудя какво да ям , мноооооого глад , много нещо  Laughing
Лек ден на работещите , а с лежащите като мен ще пълним форума с глупости   Laughing

Ивонката къде се губи ? Всичко наред ли е с нея ?

# 250
  • Мнения: 13
Абе хора , видяхте ли ми корема колко е огромен , нищо не казвате . Я пуснете малко пресни снимки на вашите тумбаци , да ви ивдя  Laughing

# 251
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Дуци, ужасно е това, което сте преживели ти и малкия Пепи  Hug. За съжаление, все още се намират такива говеда, като онази сестра, без грам човечност и без сърце. Дано си получи заслуженото. И ти пожелавам спокойни и щастливи месеци до края на бременността /и след това, разбира се/!
Някой пита за болките долу в дясно..... На мен ми се получават такива и от дясно и от ляво, когато се движа по-бързо или когато клякам..... За сега не се притеснявам, просто гледам да я карам по-бавно.
Имам едно въпросче: ще ходим на почивка 4 дни към София, трябва ли да взема някакви мед. документи, в случай, че /Не дай си Боже/ се случи нещо и трябва да търся лекарска помощ?

Хубав и спокоен ден от мен!  Simple Smile

# 252
  • Варна
  • Мнения: 289
Добро утро , момичета !

Днес времето пак е кално и мърляво, дано се оправя , че ми писна.. Единственото хубаво нещо е че е петък  Crazy

Дуци, радвам се ,че отново си сред нас... Още във вторник се чудех къде си .. Радвам се , че Пепи е по - добре.Ще махнете третата сливица - сега на пролет е благоприятно май - и ще спре да боледува..  Heart Eyes

Лек работен или почивен ден на всички.. Аз имам пак проблем с ходенето до 00 , но се надявам след като от 1 ч. се наливам с натурален сок днес да ми се получат нещата ... Mr. Green

Мойто свеки миналата седмица ми каза точно за тези болки от дясно - тя нали е старша акушерка - било нормално защото връзките на матката от дясно били по-къси.Съответно повече се усеща при растежа на матката опъването от дясната страна.Спокойно момичета, това е бремнност и е нормално целият ни организъм да се променя и да ни наболява понякога тук -там.Но заради резултата си струва ...Wink

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 09:54 от Vessi_to

# 253
  • Мнения: 58
Здравейте.Не съм писала скоро, но ви чета редовно. Искам да споделя нещо, което ме занимава отскоро. Мъжът ми в последно време, може би месец не се сеща много за секс. Беше ми казал, че се притеснява за бебето, особено когато след един преглед докторката ми изписа вагинални глобули и каза да ги слагам много внимателно- тогава той беше с мен, и след това говорихме че се притеснява. Аз обаче започнах да се чудя дали е заради това или просто ме намира непривлекателна. Не че в момента имам голямо желание, но все пак се чудя. При вас как се отразява бременността на секса?
Дуци, пускай жалба, не се чуди.Съжалявам за това, което си преживяла.

# 254
  • София
  • Мнения: 320
точно от това ме е страх.  Хем ще искам да ги овикам, хем като знам, че си го изкарват на децата, не бих посмяла.....дане дава Господ.
И аз така. Мисля, че в момента на много места точно сестринския персонал не е на нужното ниво. Колкото и да са добри и внимателни лекарите , една такава мърла (не искам да съм груба, но не ми идва друга дума на ум) може да те изкара извън релси.
Дуци, аз лежх с малката , когато беше на 3 годинки. Искара много тежка пневмония - не искам да си спомням. То и за това си купихме инхалатор, защото все заради тези инхалации искаха да ни пращат в болница.
Оправяйте се бързо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт