Повиване или ританки в родилния дом?

  • 2 280
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Стига да са с памперс и да не им изпъват краченцата,за да няма проблеми с луксацията,няма лошо в повиването първите ден-два - бебетата са свикнали в корема да са на тясно и да усещат отвсякъде допир и повечето са неспокойни,когато са в прекалено свободни дрешки и не усещат нищо около себе си.Повиването(пак уточнявам - не класическото с изправени краченца!) по принцип е стар акушерски трик,за да са кротки бебетата.Неслучайно на много места препоръчват като един от начините да се успокои ревящо бебе да го загърнете плътно в леко одеалце - успокояват се много бързо (с бебата така се приспивахме вечер първите седмици,когато пищеше от колики и умора едновременно - плътно завита в памучно одеалце и разнасяна с ритмично подрусване,заспиваше за 10 минути).
Това по повод снимката на Реза и уточнението,че така са били увити първия ден Grinning

# 31
  • Мнения: 138
Синът  ми също го повиваха с изправени крака , напълно , както на снимката.
Чудя се сега какво да правя- дали не трябва да говоря с позната акушерка с молба да му обуят ританки ....Е, има още малко време....живот и здраве..... #Milti

# 32
  • Мнения: 8 462
Цитат на: THERION
и аз знам, че в Бургас повиват

тук в София не съм чула за някое АГ да повиват
В Тина Киркова беба беше ту с ританки ту повита.Но като казвам повита не ме разбирайте погрешно-не беше стегната а само леко омотано в пелена.Явно зависи от това какви дрешки имат м момента.

# 33
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: luluto
Абе аз отдавна раждах, но тогава във 2-ра градска в София ги повиваха. Така ги омотаваха, че не можеха да си мръднат ръчичките миличките Cry  Аз нали млада, загубена и не много в час със ситуацията не казах нищо. Обаче онова мойто още от тогава си е диване и непрекъснато се разповиваше, за да си извади ръцете. Пък то ноември и студено.....а аз като не знам как да го повия отново Embarassed  Абе голяма веселба падна и ни изписаха с изринат задник Imp

Сега във ІІ градска в София ги обличат с ризки и ританки. Много са сладки.

Общи условия

Активация на акаунт