БЕБЕТА ЮНИ 25

  • 11 519
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15
Аз хапнах едни кюфтенца по цариградски и сега отивам на разходка с една приятелка!
Исках само и аз да честитя на Mery_Lu!Това наистина е страхотно и си е за гордост Hug Peace
На Кака Мая пращам мнооооооого поздрави и да се връща по-бързо,че ще ни липсва Hug

# 61
  • Мнения: 33
Мисълта ми за тези деца беше, че повечето от тях са лишени от всякаква грижа и най-вече от любов! Когато едно дете расте без любов и когато няма кой да му служи за пример и да му казва кое е добро и кое лошо, то как да разбере, че проституирането и изоставянето не са хубави неща?!
Но може би това наистина не е тема за нашия форум...

И от мен поздравления на Мери Лу за хубавата новина!!!

# 62
  • Мнения: 80
Честита първа пролет и от мен.

Напълно съм съгласна с Mira_55.Преди 15 години имахме една съседка която беше родила 13 деца и беше бременна с 14 и нито едно не беше при нея.Всички бяха по различни домове из цялата страна.И на въпроса на майка ми дали ги е дала за осиновяване каза че след време щяла да си ги вземе и затова не се отказала от тях.Незнам какъв ни е закона,но на такива жени трябва да им се вържат тръбите или там каквото се прави за да не могат да забременяват.
Извинявавайте,ако съм ви натоварила излишно.

# 63
  • Мнения: 616
Лекцията в Майчин Дом София относно началото на кърменето ще бъде на 29-ти март, от 10 часа.
Точното място ще ви кажа съвсем скоро.

Айде Кака Мая да излиза от болницата, че много депресиращо стана така... Katenze и Purshing дано скоро да ги пуснат и тях, да си почиват в къщи! Их, че криво значи... с тези болници.

Относно децата, които са изоставени, мога да споделя моето лично преживяване - когато бях 9-ти клас, отидохме една група в близкото село, на 3-ти март, да занесем мартеници на децата. Какво мислите? Три дни никой не беше дал дори една мартеница на тези деца! А те бяха 5-6 годишни. Е, за какво си говорим! Българинът бил състрадателен и гостоприемен! Трънци!
А за законите просто... В темата за осиновяването има доста информация. Семействата чакат с месеци за детенце, децата междувременно тънат в мизерията, обаче няма кой да направи така, че тези деца да си намерят родители!

Уф, афектирах се.

Айде, поздрави!

# 64
  • Мнения: 210
Относно изчезналите мами... не е лошо всяка да остави на някого тел. , че то от тук на там няма нищо по-нормално да вземем да зачезваме... Дано разбира се да не е по лош повод и да не е за дълго...

А за домовете... аз преди време обяснявам на мъж как ще ми е приятно, ако нямаме второ дете, или като си отгледаме нашите да помогнем на дете от такъв дом... или да го приемаме в дома си за почивните дни и да му помогнем да се реализира като порасне, поне морална подкрепа можем да му окажем, а мъж по мъжки дебилно ми отговори че не ги чувствал нещата  smile3516  Ама как да ги почувства нещата , като майка му още тича след него като след малко дете...  " Дари, мама , какво ти се яде да сготвя и да донеса до офиса?"  fight А като му занесе и той" Абе мами, нали знаеш ,че ги обичам солени" "Как може така безсолно?" Леле, побяснявам...  smile3516

# 65
  • София
  • Мнения: 2 901
Привет, момичета!

Наистина имах много работа напоследък, но честно да си призная като влизах на 2 пъти в последните 2 теми много не ми се пишеше. Едни убеждавания някой да не си тръгне (в случая искам дави кажа, че аз съм си тръгвала така от 1 отчетна тема, но без да правя обявявания, ми няма смисъл - или си тръгваш и не пишеш, или оставаш), обсъждане на постъпките на скучаещи форумци (визирам надписите под снимките на Бюти, дори не надзърнах да ги гледам, сметнах, че няма смисъл и аз да се настройвам срещу неидентифициран субект, + това визирах нещо много лично, тъй като на нея не й е за първи път. Аз в този албум съм влизала само 1 път, но наистина нямам намерение да помествам снимки там, много е опасно някой да злоупотреби. Дори снимките от профила си исках да махна, ама не мога да се реша - такова ми е хубаво детето, че си викам: ако се "позабравя" някой ден, поне да си кажат хората, че ми е простено да съм се унесла и "изхвърлила" с някое изказване при наличието на това прекрасно детенце  baby_neutral)

Надявам се отчената тема да се поуспокои от злободневия и най-вече да се канализира в това, което трябва да бъде - да е източник на съвети, информация за това, което пряко ни касае и ни е събрало в този форум. Затова за цветоотглеждане няма да пиша.  Heart Eyes

Да, наистина бях писала за Шейново, но съм забравила, че ми е останал недоизкоментиран казус. Значи - нашият татко присъства на раждането. Още като влязох в 6-7 месец, той като всеизвестно по-отракан и естествено като вечно присъстващ на прегледите, говори са нашата докторка за условията на ангажимента й към раждането ни и тя каза тогава, че няма никакъв проблем, даде си мобилния, каза че не се заплаща нищо, ако тя е на смяна, а ако не е - таксата за избор на лекар, тогава 100 лева. Тя го подкукороса тогава ще иска ли да присъства на раждането, той пък взе че се трогна и уж искал, а аз тогава се опъвах, но тя тогава обясни как само се надявала до Момента еди-коя-си операционна да излезе от ремонт и нямало да има проблем за присъствието му, защото трябвало да сме сами. Както и да е, аз нали секцио се оказа че ще раждам и го разбрах като ме приеха за преносване след термина, та тогава като се реших на секциото и като ме попитаха той ще идва ли - вече си рекох, какво пък - секцио, няма да ме гледа как се мъча, ще стои до главата ми, нищо няма да вижда и му се обадих и той до 2 часа долетя и присъства на раждането. Е, не стоя до главата ми, а точно от другата страна, че нямаше място в тази операционна за всичките 6 медицински лица, "травмира" (цитат) се, ако го питам сега просто ще ме изгледа нагло че го питам, ако повдигна въпроса за присъствието му втория път, но тогава не се плащаше за присъствието на бащата. Сега отнякъде разбрах, че имало такса за това - няма лошо, но няма да се възползваме, освен ако пак не реши да се прави на смел.

Иначе някой питаше дали е нужно да се обажда в ЖК-то на Шейново, ако не го следят там, а само смята да ражда там. Ако не искате да се уговаряте с точно определен лекар, можете да заповядате и в сублимния момент, няма да ви върнат. А ако преносвате, пак можете да си ходите там всеки ден на запис на тонове, пак няма да ви върнат, мисля и че не се плащаше нищо - една приятелка така започна да ги посещава, но не знам подробности около заплащането, което ми се струва че не е неприемливо като процедура. Тя отиде без уговорка, приеха я единия път, защото решиха някакви изследвания да й правят и нещо не им хареса и я приеха в болницата, а след седмица й предизвикаха раждането - без уговорки, без ангажиране на определен екип и т.н.

Ако някой се интересува при кого съм раждала и ще раждам пак или други работи свързани с по-горе, да ми пише на лични, ще отговоря.

Ryan, аз си поръчах от този сайт едни работи за каката и ако щеш вярвай - дойдоха за 1 седмица. Сега ще си поръчвам едни неща за мен, но за бебето няма - все си мисля, че имам достатъчно от Билянчето, макар първата година да бях главно на заемане за временно ползване от тук оттам. Мога просто да ориентирам разни гости, че ще искам дрехи за подаръци, ако се наложи, но за целта ще трябва да огледам през май с какво точно разполагам.

# 66
  • Мнения: 148
ves_77, днес около 7 часа сутринта е дошла астрономическата пролет! Е, браво за щъркелите, добре че поне те все още си идват! И дано не се уплашат от този ненавременен сняг!


 HugЗнаех си, че  съм изкуфяла и аз... Ма диагноза "бременна" важи ли? Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 80
Благодаря на всички за посрещането!Термина ми е на 18 юни, а преди два месеца на феталната морфология казаха,че бебока е девойка голямо щастие беше!
Извинявайте,ако пропускам това онова обаче още се ориантирам във форума.

# 68
  • Мнения: 67
Влизам само набързо да се отчета и да се запиша в новата тема. Аз от понеделник съм с температура с антибиотик парацетамол и понякога аналгин(защото не мога да сваля температурата) но съм си все така че даже от вчера съм и с хрема. Ужас  Sick
Бил грип някакъв гаден с настинка някой карал ли го е ?

# 69
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ей сега се връщам от ФМ,всичко му е наред на малкия мъж.Много се ядосах че не си показа половин час лицето  Rolling Eyes не че е няма да го видим,но се надявах от сега.
Ако някой иска да ми пише на лични да си сменим телефони и Скайп  Hug

# 70
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Влизам само набързо да се отчета и да се запиша в новата тема. Аз от понеделник съм с температура с антибиотик парацетамол и понякога аналгин(защото не мога да сваля температурата) но съм си все така че даже от вчера съм и с хрема. Ужас  Sick
Бил грип някакъв гаден с настинка някой карал ли го е ?

Мими, моя мъж е така, но за сега е без АБ. Колко температура поддържаш? Какво казва доки, че и мен много ме е страх цяла вечер като въртя покрай него и само го преобличам и гледам има ли още температура  ooooh!!

П.П. Дано не ви досадих с тези въпроси  за температурата, ама съм се шашнала  Sad!

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 17:00 от dari75

# 71
  • Мнения: 80
Мими, моя мъж е така, но за сега е без АБ. Колко температура поддържаш? Какво казва доки, че и мен много ме е страх цяла вечер като въртя покрай него и само го преобличам и гледам има ли още температура  ooooh!!
Абе аз изкарах нещо такова преди месец.Качих до 39градуса, но ги смъкнах веднага с два парацетамола ударно.Между другото моята лекарка ме посъветва да не взимам нищо ако температурата ми се задържи до 38градуса защото организма би трябвало да се пребори сам с вируса.Какво ли от бабините рецепти не пробвах иначе(то компреси с оцет ли не бяха,то разтривки с ракия и хладки душове ли не беше) само това ми помогна.

# 72
  • Мнения: 67
dari75 в понеделник вдигнах 38,2 и затова почнах антибиотика и от тогава си я държа през деня 37,3-37,4 вечер около 37,5-37,6 и с нищо не мога да я сваля освен с комбинация на аналгин и парацетамол, но това си го позволявам само вечер защото ми казаха че аналгина е противопоказен, ама като ме е страх докато спя да не вдигна повече(което също е опасно). Мен ме притеснява това че вече съм 4-ти ден така без промяна. Звънях на личната и тя каза че вируса бил такъв упорит и бавно минавал ама занм ли  Rolling Eyes
Аз толкова се пазих и почти дето не излизам не мога да разбера как ме хвана това чудо. ooooh!

# 73
  • Мнения: 15
Ама как да ги почувства нещата , като майка му още тича след него като след малко дете...  " Дари, мама , какво ти се яде да сготвя и да донеса до офиса?"  fight А като му занесе и той" Абе мами, нали знаеш ,че ги обичам солени" "Как може така безсолно?" Леле, побяснявам...  smile3516

margarete и  моята свеки е така.... #2gunfire Ама какво да се прави...ДЪржи се с мъжо ми като с малко дете... ooooh!

# 74
  • Мнения: 256
Опи! Как сте мами? Всъщност прочетох как сте, болните да се оправят бързо, какви са тези работи с високото кръвно на Кака Мая, я да вземе да се възстановява!  bouquet

Offioli вярно, че от както се омъжих зачезнах, но останах и без мъж , newsm45 поне е успял да завърши ремонта и въпреки, че нищо не е така както го исках, след кратко побесняване от моя страна, сега дори ми харесва. Още 10-тина дни и всичко ще е окончателно завършено!!! newsm44
А нали сте чували - "внимавай какво си пожелаваш", е аз толкова ревах, че ми липсва и нямам време да го видя, че той взе, че изтървал някаква 50кг количка върху крака си. Слава Богу, само палеца му се е счупил. Доктора в Пирогов чак не можа да повярва! Та сега сме в задушевна атмосфера вкъщи. Без кухня, така че не готвя, а и се запознавам с разни разносвачи на пици  Joy много яко, като в колежа! Ех... спомени...

Да ви се похваля и аз все пак, в понеделник бях на ФМ при Марков, за сега всичко около бебока е наред. Тежи близо 1.6 кг, малко ме притесни, че пъпната връв е зад вратлето му, но това било нормално в 1/4 от бременностите било така, за съжаление само някой майки го разбират, при раждане може да се увие около вратлето и да се наложи секцио. Надявам се това да не се случи с нас. И все пак, тъй като само на надежди не се живее, ще раждам при най-добрите специалисти за сега в София, колкото и да не ми се искаше. Все още на първо място са всички лекари от МД София. А как се бях навила за "Света София" на бул. България. Но, предпочитам кадърни лекари пред добри условия в стаята. За съжаление двете неща все още не са съвместими в милата ни държавица. Как ще стигна от Младост до МД обаче вече не ми се мисли. Ще тръгна при първата контракция, а докато стигна вече сигурно ще имам 10см разкритие!  Joy

  love001 на всички мами, които ми изровиха телефона, за да ми звъннат!

А и я и аз да се скарам, ама каква е тая простотия около  БЮТИТО ни! Това вярно стана много гнусно вече. Не сме 3-ти клас мацки, тоя дето го върши всичко явно нещо не е много в час. Ама луди под път и над път. Кофти!

Ksenia, добре дошла при нас! Ми то време не остана да те опознаем, така че включвай се често!

И като казах време не остана, май вече трябва да почнем подготовка на "спешната чанта".

Леле, аз се олях този път, нищо де ще ми простите, нали сте милички!


Ако някой изобщо прочете всичко ще го черпя!

Общи условия

Активация на акаунт