Обрив - възможно ли е да е от Пентаксима?

  • 2 749
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 428
Ние сме нямали обрив.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Дъщеря ми е с атопичен дерматит и има описаните плаки на свивките.Слагали сме Пентаксим,но не е имала реакция.Най-добре се консултирай с дерматолог Peace

# 17
  • Мнения: 4 753
Според мен е възможно, но лекарите не си признават и може да го лекуват от какво ли не...  Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Към  Пентаксим-а трябва да имате листовка, на която пише и за нежеланите реакции и там ще е описано. Е вярно, че там се споменават такива които се срещат най-често, но пък винаги има изключения. Обрив може да се получи от всичко. Не търси отговора във форума а потърси компетентно мнение, все пак става въпрос за съвсем малко бебе   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Звучи ми като хранителна алергия, още повече, започнало е преди вакцината... Не съм на ясно по въпроса с кърменето, но се консултирай с лекар - може би трябва да спазваш особена / строга диета, или да го храниш изкуствено, ако не можеш...

# 20
  • Мнения: 82
Имам абсолютно същия проблем , на моето бебе лактите ,колената и ръцете са направо загрубели . Моита докторка казва че е нормално и да му правя бани със смрадлика, но това не помага особено . На нас също съвсем скоро ни предстои втори прием Пентаксим и съм много притеснена тези обриви да не са от него , или пък да се повлияят зле.

# 21
  • София
  • Мнения: 574
И моята дъщеря е цялата с лишеи,но дерматолога каза,че трябва да й се бие и вторият Пентаксим,защото това е много по-важно ,според него ,от кожния проблем.Иначе,и аз изчаквам с ваксината,но тези кожни проблеми са мого упорити и имам чувството,че по-скоро се израстват ,отколкото лекуват.Конкретно на въпроса ти-не би трябнало да е от ваксината.

# 22
  • Мнения: 4 753
Ако сте решили да си слагате ваксините, няма нищо по-важно от това детето да е здраво...

# 23
  • Мнения: 4 335
На листовката кьм Пентаксима пише,4е може това да го има като страни4ен ефект,но мисля,4е задьлжително трябва да се консултираш с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт