Малки истини за велики хора

  • 13 136
  • 150
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 423
Прочетох само първа страница.
Бързам да ви похваля за темата!
И продължавам да чета.

# 121
  • Мнения: 3 405
Придвижвам темата напред Simple Smile

# 122
  • Мнения: 799
Вчера по БТВ Документите даваха за такива любопитни факти и съвпадения. Казаха и за споменатите от мен зависимости между Линкълн и Кенеди, Титаник и Титан, Жул Верн...
Явно ми е много комерс информацията  Mr. Green

Нещо ново: доколкото знам Карл Май никога не е бил в Америка.

# 123
  • Мнения: 353
супер сте   bouquet

Когато Луи 14 (нямам идея как да напиша римски цифри Embarassed) -Кралят-Слънце умрял намерили 1,5 см кир по тялото му.В онези години къпането е било смятано за не-аристократичен акт.Задължително аристокрацията се е къпела само преди Великден.(те от тук тръгва и развитието на френската парфюмерия Laughing).В музеите може да се види "чесало"-малка вещ ,подобна на ръка,която лесно влизла под перуките,за да разчесва въшлясалите им коси 

Всичките изчисления по време на строежа на Айфеловата кула са направени от асистентката на Айфел.За съжаление не помня името й.
И декоративните арки  между краката на кулата са поставени по-късно.Освен да красят тяхната функция е да "обират " вятъра.В прицеса на строеж се оказало,че конструкцията е малко нестабилна,точно заради силното течение...При силен вятър върхът се отклонява до 3 метра(  Embarassed малко се отплеснах)
Айфел е подарил на Америка така наречената Статуя на Свободата.Тя е била транспортирана на части с танкери(май 8 курса бяха) и сглобена там.   

# 124
  • Мнения: 3 094
Шомон, ще направя малко доуточнение - Айфел прави вътрешната (инженерна) конструкция на статуята, иначе като скулптура е дело на Фредерик Огюст Бартолди. Peace

# 125
  • София
  • Мнения: 6 115
Офф: Шомон, можеш с латиницата да съчиниш римските цифри - XIV    Peace

# 126
  • Мнения: 17 546
Алберт Айнщайн - един от най-великите учени зa всички времена не е говорил до три годишна възраст. Но на 12 години вече разбирал Евклидовата геометрия.

# 127
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Аз пък знам, че Айнщайн имал само тройки по физика в университета, явно не му се е отдавала класическата физика, та човека си е измислил нова  Mr. Green

# 128
  • Мнения: 2 891
Айнщайн кандидатствал за асистентско място при един от неговите професори. Студентите преминавали жесток тест за знания. Всички се провалили, освен Айнщайн, който не знаел всичко, но казал на професора кое, в коя книга може да се намери. Е, спечелил е работата  Laughing

# 129
  • Мнения: 2 891
Упс, публикува се два пъти  Crazy

# 130
  • Мнения: 2 161
Айнщайн е свирил на цигулка.

# 131
  • Мнения: 247
Не може да бъде истина! 7 страници и нито ред за най-великия между живите  newsm78
Компенсирам: http://slackpack.net/?q=node/116

# 132
  • Мнения: 901
Изобретателят на телефона - Александър Бел не е могъл никога да използва творението си за връзка със своята майка и своята съпруга, защото те били глухи. Именно работата му с хора, с увреден слух му помага да изследва слуха и да направи откритието си.
Интересно е, че има още доста негови открития, които не са толкова известни: аудиометър, сонда за локализиране на куршум в тялото, нещо като изкуствен бял дроб - "вакуумен жакет" - за хора с дихателни проблеми и пр.

А всъщност не Бел е изобретил телефона, а Антонио Меучи.
Направил е публична демонстрация на изобретението си през 1860 г. Но нямал пари да го патентова. През 1876 г. Бел, който делял лаборатори я с Меучи, патентовал телефона. Меучи завел дело, но починал преди да има резултат. През юни 2002 г. Американският конгрес признава италианеца за изобретател на телефона.

# 133
  • Мнения: 11 747
Чувала съм история, как Иван Вазов на дърти години, но все още жив, вече се изучавал в училище и негова племенница го помолила да и напише темата по негово произведение, което и било за домашно. Тя занесла домашното, написано от самия Вазов, а учителката без да знае това, недоволна и поставила оценка - слаб 2.

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 14 071
Чувала съм история, как Иван Вазов на дърти години, но все още жив, вече се изучавал в училище и негова племенница го помолила да и напише темата по негово произведение, което и било за домашно. Тя занесла домашното, написано от самия Вазов, а учителката без да знае това, недоволна и поставила оценка - слаб 2.
Нищо чудно, колежката ми по литература получи тройка по милост, защото нямала правописни грешки  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт