Голямата излагация

  • 2 529
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 399
Цитат на: AQ
Ето мнение на приятелка, завършила сладкарство в ТОХ-а: В съставките на тортите не се ползва заквасена сметана, а само течна - разбита. Със заквасената се готви. Това е само по учебник, разбира се, човек може да експериментира и да опита в домашни условия всичко. Wink
Встрани от темата, ама обожавам подсладена заквасена сметана. И на торти я слагам. И така направо с лъжицата я хапвам Grinning
А готвя с течна, неподсладена. Заквасената ми се пресича при готвене   33uu
Явно нещо съм сбъркана Mr. Green

# 16
  • Мнения: 6 472
Ми то и аз тогава да ти кажа:) Много обичам тортички със заквасена сметана, но определено не можеш да я направиш на пухкав крем Сиреч непригодна е за  тирамису

# 17
  • Мнения: 4 176
Айде и аз да кажа:)
Най-обичам друг да ми направи нещо, пък било то и с двата вида сметана:)

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Значи белтъците ми бяха разбити на сняг предварително, така че не е от тях Confused От крема сиренето също не е, защото сложих две пакетчета на 200 гр. сметана и 3 яйца, което според мене е добре като количество.Маскарпоне не ползвам, защото е много скъпо.
Все пак мисля, че е от заквасената сметана, явно не бива да се разбива, а само лекичко с лъжицата да се разбърка.
Иначе това, че не се правят кремове за торта с такава сметана, не е вярно.Аз изобщо течна не обичам - лепи ми се по небцето..гадна е, една такава постна ми седи... Sick И когато си купувам торти, винаги питам с каква сметана са - казвали са ми, че има и със заквасена, значи - прави се все пак.Но явно е по-трудно и капризно като технология.

pg220899, я кажи по-подробно за твоя опит с този вид кремчета, защото много обичам, пък не мога да си направя Sad Кое след кое слагаш и с какво бъркаш сметаната?И какви пропорции - за една кофичка примерно/200 гр./ колко крема сирене и яйца трябват?А желатин/ако такъв крем реша да пробвам/?

# 19
Цитат
Аз изобщо течна не обичам - лепи ми се по небцето..гадна е, една такава постна ми седи...

Опитай течната сметана на Президент, тя е истинска (т.е. животинска) и е много вкусна.
А заквасена слагам само на медена торта, и то в съчетание с разбита течна, така хем блатовете се напояват от заквасената, хем тортата има вид (от течната) Mr. Green

# 20
По-нагоре има една снимка на незавършено тирамису, и то с "непригодна" за него заквасена сметана!
Тирамису не се пради само със сметана, та ако това искаш да кажеш, съгласна съм!

Ето как изглежда крема, който правя И за тирамису.


Тук има още снимки на същата торта, и се вижда много добре, че не тече!
http://users.rcn.com/petrana/kulinarni/torta_tatyana/

# 21
Подвела съм те малко  Embarassed , като съм писала за крем съм имала предвид крем за торта, то не че не става за хапване самостоятелно де Simple Smile

Много обичам торти, много ги похапвам, ама съм и много капризна и малко ми харесват, коя заради блата, коя заради крема (в повечето случаи).
Тирамису-то например на колкото места съм го вземала, все е различен крем - не съм попадала на такова от две различни места, което да си прилича, освен по формата.
Забравила съм вече от коя рецепта съм започнала да го правя, но съм намерила идеалният за него крем ( няма опитал я, който да не е искал рецептата Simple Smile) ).
Впоследствие, установих, че този крем е почти универсален, казвам почти, защото може и да не върви за някоя торта.
Мога да ти дам точните мерки за този крем, но за захарта ще трябва да се довериш на твоя вкус.
~ 680 заквасена сметана
~ 230 гр филаделфия (http://www.gordonfamily.com/Recipes/CreamCheese.jpg)
 ~ 600 маскарпоне
Захарта ми стартира от 1 чаша нагоре, никога не съм засичала точно колко е

Правила съм го и с предварително извадени за около час -два от хладилника сирена, а и с направо извадени от хладилника и винаги ми се е разбивало добре.
Първо филаделфията със част от захарта, после маскарпонето с останалата част и сметаната накрая. Всичко разбивам с миксера и то на най-високата степен (е в началото започвам на по-лека). Разбивам докато захарта се разтвори напълно.
Намерила съм си една марка сметана, която е доста гъста в сравнение с останалите и нея си я ползвам, но ако я няма нея, то тогава добавям още една филаделфия ( скоро ми споменаха, че изцеждали сметаната, аз не съм опитала това)

Слагам щедро крем и затова от горното количество ми остава много малко (около 1 чаша) когато правя тирамису.

По-горе бях пуснала една снимка на разрязано парче тората, и линк за други снимки, та там са две торти, крема на които е доза и половина от тази която дадох по-горе.

----
Желатин съм използвала само няколко пъти в кремовете и то защото съм била останала без маскарпоне - 2 пакетчета желатин (по 7гр) на ~ 700гр сметана и ~ 460 филаделфия

---------

~ 600гр сметана
~ 220 масло
~ 1 филаделфия - 230гр
------
~ 600 гр сметана
~ 3 филаделфия - ~690гр
-------------

Няма ли вече магазини в които да се продават големи разфасовки на по-ниски цени?
Аз например много от нещата си ги купувам от такъв магазин - филаделфия 6 опаковки в такъв е около 1долар за бройка, а в суперите една е 2.99, така е и с маслото, сметана и т.н, то и затова съм толкова "щедра" в дозите.

# 22
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Аз също обичам тортите само със заквасена сметана и винаги разпитвам , когато купувам торта. Сметаната я разбивам с бъркалките на миксер / случвало ми се е и с тел - без проблем/.Не ми се е случвало да тече , но смесването го правя с шпатула - внимателно.

МРАЗЯ ТЕЧНА СМЕТАНА .  #Milti [/b]

Общи условия

Активация на акаунт