Секцио - какво трябва да знам

  • 27 222
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Да и аз смятам, че не е характерно . На мен ми беше плътно 40 дена силно притова. Незная дали има някаква закономерност в това как са те изчистили. Слава богу проблем не съм имала.

# 16
  • Мнения: 1 517
i na men sled sekcio mi beshe 50 dena ama mnogo silno daje posle spria i oshte niama nikoi ot togava veche mesec i polovina Embarassed

# 17
Сега си говорих с една приятелка, която наскоро ражда със секцио. Питах я за упойката и тя каза, че някаква друга раждала с епидурална и много боляло после. Самата тя така и не разбрах с каква е била - освен епидуралната, пълната и спиналната има ли и други и с коя е най-добре да се роди /става въпрос само за секцио/?

# 18
  • Мнения: 2 529
naty, аз нали ще раждам със секцио и си говорих с анестезиолога, който ще ми постави упойката в "Шейново" и той твърди, че за него оптимален вариант е спиналната упойка, това бил показал опита му. Не е против епидурал за секцио, но работата с епидурала била много специфична и т.н. (подразбрах, че се искат после по-специални болнични условия и рехабилитационни грижи за пациента, които в Шейново не могат да ти осигурят).
Интересувах се и от условията за секцио в "Св. Лазар" - там предлагат някакъв техен си вариант на смесена спинална и епидурална упойка, който давал добри резултати...
Пълната упойка никой не я препоръчва, а ако се налага, но в някои болници чух, че можеш да си я избереш по желание...

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: kiki27
Интересувах се и от условията за секцио в "Св. Лазар" - там предлагат някакъв техен си вариант на смесена спинална и епидурална упойка, който давал добри резултати...


Ужасна им е упойката в Св.Лазар! След като родих сега със спинална на никого не препоръчвам комбинираната !
Какво се получи всъщност - сложиха ми упойката и родих в 13.30 часа, значи 10ина минути преди това да са ме боцнали. Слага се и катетър в гръбнака през който се подават капки обезболяващо. Вярно - като се усили болката се настройва апарата така, че капките почват да капят по-бързо. Но това не ми помогна, през ноща вече имах ужасни болки и то след засилване честотата на капките, та се наложи да ми поставят инжекция с обезболяващо. Започнах да си размърдвам палците на краката около 3 часа през ноща! Можете ли да си представите! каква упойка, какво чудо - от един и половина на обяд, та до посред нощ гипс!
За сравнение спиналната в Тина Киркова започна да се разсейва на вторият час. Болки обаче в областта на операцията почти не се появиха. Независимо от това през няколко часа минаваха акушерки с инжекции обезболяващо. Аз отказах едната инжекция в 2 часа следобяд мисля / излязох от операционната в 9 сутринта/. Вечерта преди сън пак поставят за всеки случай. Макар че нямах никакви болки позволих да ме боцнат превантивно, от страх да не ме заболи през ноща.
В Св.Лазар на другата сутрин след тази зашеметяваша 12 часова упойка бях пълен труп! Едва ме изправиха.
И цял ден се скъсах да повръщам! Наповръщах и мъжа си Embarassed  Embarassed
Така, че моят личен опит говори категорично в полза на спиналната. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 529
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: kiki27
Интересувах се и от условията за секцио в "Св. Лазар" - там предлагат някакъв техен си вариант на смесена спинална и епидурална упойка, който давал добри резултати...


Ужасна им е упойката в Св.Лазар! След като родих сега със спинална на никого не препоръчвам комбинираната !
Какво се получи всъщност - сложиха ми упойката и родих в 13.30 часа, значи 10ина минути преди това да са ме боцнали. Слага се и катетър в гръбнака през който се подават капки обезболяващо. Вярно - като се усили болката се настройва апарата така, че капките почват да капят по-бързо. Но това не ми помогна, през ноща вече имах ужасни болки и то след засилване честотата на капките, та се наложи да ми поставят инжекция с обезболяващо. Започнах да си размърдвам палците на краката около 3 часа през ноща! Можете ли да си представите! каква упойка, какво чудо - от един и половина на обяд, та до посред нощ гипс!
За сравнение спиналната в Тина Киркова започна да се разсейва на вторият час. Болки обаче в областта на операцията почти не се появиха. Независимо от това през няколко часа минаваха акушерки с инжекции обезболяващо. Аз отказах едната инжекция в 2 часа следобяд мисля / излязох от операционната в 9 сутринта/. Вечерта преди сън пак поставят за всеки случай. Макар че нямах никакви болки позволих да ме боцнат превантивно, от страх да не ме заболи през ноща.
В Св.Лазар на другата сутрин след тази зашеметяваша 12 часова упойка бях пълен труп! Едва ме изправиха.
И цял ден се скъсах да повръщам! Наповръщах и мъжа си Embarassed  Embarassed
Така, че моят личен опит говори категорично в полза на спиналната. Simple Smile


Съжалявам, че така си се измъчила първия път, мила! Sad Те явно в Св. Лазар в стремежа си да обезболяват напълно, постигат по-скоро негативен ефект...

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: kiki27

Съжалявам, че така си се измъчила първия път, мила! Sad Те явно в Св. Лазар в стремежа си да обезболяват напълно, постигат по-скоро негативен ефект...


Карай Simple Smile
Минало-заминало...
Но е хубаво когато човек има база за сравнение, ето сега с чиста съвест ще мога да кажа коя е по-добрата за мен упойка, защото съм ги минала и двете. Пък за следващото бебе ще си знам коя да си избера Grinning

# 22
И аз ще раждам секцио и така като гледам към спинална ще се насоча - явно приятелката ми е говорила точно за спиналната.

# 23
  • Мнения: 5 251
Извинете ме за тъпия въпрос,може и да ми се смеете,но някой ще ми обясни ли каква е разликата между епидуралната и спиналната упойка.  Embarassed  Embarassed  Embarassed Винаги съм си мислила да съм с пълна упойка по време на секциото,а сега като имам и други алтернативи започвам да се чудя  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт