Порции в яслата?

  • 2 358
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 542
Утре ще имаме разговор явно...и другото което ви направи впечатление е, че в менюто няма плодове.

# 31
  • Мнения: 7 821
Цитат на: chockolina
...................


В яслата на Дани менюто е същото като в градината на Вики (те са в едно и също ОДЗ- 8 ). В интерес на истината и според мен не всичко е подходящо за него въпреки, че той е на обща храна отдавна и в къщи почти не яде пасирано. Но лично аз видях манджата от зелен фасул и останах учудена че той въобще я яде, защото фасула беше сготвен като за мен (парчетата бяха дълги от по около 2 см.), ябълката му я дават цялата половинка, да си я ръфа  Shocked  и т.н. Не че остава гладен, защото на него като му свърши яденето, което харесва, се разревавал и те му дават допълнително, ядял по две филии с нещо си на закуска, чудя се кое ли детенце остава гладно защото моето му е изяло филията  Wink . Към нашата ясла има детска кухня, но децата в яслата не ядат това което се раздава в кухнята, а това което ядат в забавачката  Rolling Eyes .
Моя съвет към теб е да увеличиш темпа на захранване, щом ще я даваш на ясла, за да не ти я захранват там и ако се появи някакъв проблем (не дай боже  Praynig ) да се появи при теб и да си подготвена.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 859
Цитат на: big mama
Напротив, ядат м/у хапванията и в детската, непрестанно нагъват бисквити и солети, плодове също имат на разположение.
 в яслата нямат нищо друго между храненията освен вода....инак мисля, че е въпрос на навик
и моя син имаше един период, в който като го взимах и бам в къщи ядеше и после не искаше да вечеря след това...
но постепенно си нагласи режима - да речем минаваме само с 3-4 солети до вечерята...или сок и така ...

# 33
  • София
  • Мнения: 2 859
Цитат на: papi
Цитат на: chockolina

Това меню за детска ясла ли е? Или за градина? Ако е за ясла, не виждам как дете на година и 2 месеца може да ги яде повечето неща!

Обикновено в ОДЗ- тата тоест ясла плюс градина менютата и за двете е еднакво Не се готви за яслата едно, а за градинските групи друго А това, че не е яла такива неща- все пак трябва да има пръв път

^
абсолютно вярно

и @chockolina   сина ми тръгна на ясла при навършени 1 год и 3 месеца - и да ядат си го това меню и им плющят ушите  Wink

# 34
  • Мнения: 3 211
Цитат на: THERION
инак мисля, че е въпрос на навик
и моя син имаше един период, в който като го взимах и бам в къщи ядеше и после не искаше да вечеря след това...
но постепенно си нагласи режима - да речем минаваме само с 3-4 солети до вечерята...или сок и така ...

И Габи беше така, в началото след ясла изяждаше по 1 рогче или малка кифла или цяло кремче, изпиваше цял сок, абе стабилно си хапваше. С течение на времето, обаче понамали храната и сега почти не яде, по-скоро гризки, бобони и т.н. и много пие.
Другото, което се сещам като причина е, че сигурно в началото не си е искала допълнително, някои неща не ги е яла, например не кусваше хляб, а то е основно. Сега вече си хапва всичко там.
А Чета, мисля, че на Борис му давам едно ядене, заради диетата му, но сигурно като количество е по-голямо и достатъчно. Не се притеснявай толкова, по-скоро гледай да спазват указанията ти за забранените храни.

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...аз като гледам менюто на Елина в градианта....и на мен ще стигне..Simple Smile
Редовно отказва да яде вечер със заявлението "аз ядох в градината, бе мамо...сега не съм гладна"....само дето преди това е изпила почти литър сок:)

Общи условия

Активация на акаунт