Отговори
# 225
  • Мнения: 1 633
Аз съм си харесала тази на  чико, но не мога да намеря чувалчето да го видя какво представлява.  За легло си харесах това   http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3559
това ще е междинен вариант към НГ или някъде януари ще трябва да си обзавеждаме нашата къща и тогава ще се купуват мебели та ще вземем някое по голямо и удобно дтрвено легълце. Незнам този вид, който съм харесала за сега дали е подходящ за новородени, имате ли наблюдения?

# 226
  • Мнения: 125
Велислава, моят доктор разсъждава по същия начин. По негово мнение в момента с напредъка на генетиката в тази област се спекулира много. Последно говорихме, че навсякъде работят хора и грешки стават. Още повече, че (това май не знам за кой път го казвам, извинявам се за което Confused) хромозомните аномалии могат да бъдат толкова много..., да не говорим, че пренатално установените болести са една милимунда в сравнение с това, което би могло да се случи като се родят бебоците...
Така че - Господ да дава здраве, на нас и на бебчетата Praynig
И наистина има неща, вкоито трудно бихме могли да се намесим. И в това им е вълшебното и чудесното Hug

Асе, радвам се, че не съм сама с решението си да не правя всички тези изследвания.  

Здравейте милички!!!  bouquet
Бързам да се разпиша пак докато не сте затрили и тая тема  Laughing

Момичета, пазете си нервите и силите!!! Казвам го, защото аз вчера не се жалих изобщо (по надолу ще обясня). И резултата е силни болки в корема и всяка фибра на тялото ми  Confused

Цялото нещо е, че правихме ремонт до скоро, както вече споменавах, и сега дойде време за чистенето след него. А пък и поръчахме диван преди 1 месец и вчера в 16 часа трябваше да ни го докарат. Та звъннах аз на златната (без грам ирония!) ми свекърва да ми помага и чистихме цял ден прахоляци. Цялден тя ми  вика "спри се бе, не го носи това, почини малко, остави на мен" ама аз "не бе, споко, нищо ми няма" и се правя на герой.
Как да е - изчистихме, та новия диван да влезе без да се съсипва от първия ден. Тръгна си свеки и след малко стовариха лелеяната мебел пред входа. Викна милото един приятел, озориха се, ама го качиха (а то чудото - опаковано в едни кашони и найлони - няма надзъртане). Оказа се, че не влиза през вратата на хола, та добре че решихме да го разопаковаме преди да тръгнем да сваляме вратата. И като го видяхме к`во си мислите - той на обратния ъгъл направен, не на този, който поръчахме.  ooooh! Съответно се почнаха едни телефони, ония от магазина се дърпат кретените като че ние сме длъжни на тях, не те на нас. Че караха мъжа ми до го свалял сам, че не се знаеше кога и дали въобще ще стане и тем подобни. Добре, че той си ми е спокоен. Щото аз вече бях на ръба на нервна криза и треперех цялата. най-накрая се вдигнахме и отидохме до въпросния магазин (който е в Люлин, а ние в Младост) та там се намери един разбран салонен управител, който, в крайна сметка май ще уреди нещата по- безболезнено. Иначе увисваме без мека мебел за сватбата  ooooh!
И след цлата работа като ме сряза корема  #Crazy направо ми се взе акъла. А тая сутрин ме боли и всичко друго в резултат на вчерашните ми подвизи като домакиня #Cussing out Направо ми иде да се изям #Cussing out Дано на бебето нищо му няма! Щото всички ме пазят, ама от мене си няма кой да ме спаси ooooh!

Така че вие внимавайте повече от мен!!!

# 227
  • Мнения: 11 329


а мнението ви за слинга какво е? от кенгуру се отказах, че било неудобно

Вечерница, как ги намираш тез колички, че ме заинтригува?
Софи, аз съм привърженичка на слинга. Няма по-удобно нещо за носене на бебето. Спасява и от колики. Или поне аз не разбрах със сина ми дали има или няма, щото го носех почти през цялото време така. Особено в първите месеци.
За количките - живея в Германия, мога да ги сменям като носни кърпички покрай Ибей и като не ми хареса една, пускам я обратно за продажба и си вземам следващата. Споменавам този сайт, защото там могат да се купят нови, почти наполовин цена от магазина.

# 228
  • Мнения: 3 926
Веч, искааам. Ама за нов или втора ръка... щото Иван го навивам за нов, не че ще се сърдя и ползван да е. Wink
Софи, Дидимос е именно слинг. И наистина е в пъти по-удобен от кенгуруто, а и се ползва неимоверно дълго Grinning
Към Джорданито може да се купи чувалче, което струва 40 лв. и е хубаво.
А за Чико-то - то няма чувалче, по-скоро това е покривало. Демек - не топли. Чувалче можеш да си вземеш отделно - може и това на Джордани, ако искаш. Може и на Макси-Кози.
Аз лично ще си взема Макси-Кози, но пък на мен много от първоначалните разходи ми отпадат, така че мие широко около врата.
И още нещо... това бебе най-вероятно ще спи при нас. Ще му вземе Дрийми кош, ако си намеря адаптори за другата количка, или ще си купя плетен кош с дръжки и това ще му е леглото. Сияната започна да спи на леглото си чак след второта си година. Така че нямам намерение да инвестирам воще едно легло, при положение, че нямам място. Пък и атачмънт парентинг, и ко-слипинг са вече изпробвани методи от мен и дават добри резултати. Така че смятам, че човечето ще си спри при нас Grinning
Очаквам сутрин да сме четирима на леглото Wink
Григчо, пробвай с изцеден лимон и ако не става - Парацетамол. Друго така или иначе не може, та дано нещо свърши работа. И ако можеш да си тръгнеш най-добре Hug

# 229
  • Мнения: 363


а мнението ви за слинга какво е? от кенгуру се отказах, че било неудобно

Вечерница, как ги намираш тез колички, че ме заинтригува?
Софи, аз съм привърженичка на слинга. Няма по-удобно нещо за носене на бебето. Спасява и от колики. Или поне аз не разбрах със сина ми дали има или няма, щото го носех почти през цялото време така. Особено в първите месеци.
За количките - живея в Германия, мога да ги сменям като носни кърпички покрай Ибей и като не ми хареса една, пускам я обратно за продажба и си вземам следващата. Споменавам този сайт, защото там могат да се купят нови, почти наполовин цена от магазина.

ще го разгледам и аз този сайт Simple Smile
тука се насират, с извинение и без, слагайки цените, като че ли взимаме по 5-6 000 евра заплата  #2gunfire #2gunfire #2gunfire особено премаман

Асенце, не разбрах кво искаш, ма и аз искам Simple Smile
и аз не смятам да набутвам луди пари за нещо излишно, но с таткото няма да се разбера да спи бебока при нас

чудя се дали да не вземеме такава кошара http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/53_266

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 12:10 от софи1914

# 230
бръмбъзъче сега заслужаваш пълна почивка

# 231
  • Мнения: 934
Незнам този вид, който съм харесала за сега дали е подходящ за новородени, имате ли наблюдения?
Защо да не става. Ние имахме дървено легълце за Али (втора употреба от племенника), но сега сме в ново жилище и не смятаме да го взимаме и ползваме пак. Смятаме да си ползваме кошарата, която е на 2 нива, хем е лесно подвижна, хем удобна. Като стане време ще сложиме матрачето( от дървеното легло) на долното ниво и ще се позва, когато бебето почне да се изправя и ще е опасно да е на горното ниво. Така сме решили за сега.

# 232
  • Бургас
  • Мнения: 27
Добре дошла на софи1914! HugЗдравейте цоцоланки:)! Добре съм, по-нататък ще пиша! Предлагам среща за съботата, ако е хубаво времето, че днес е супер хладно. Честито Благовещение и нека само благи вести имаме и носим! Обичам ви! Hug

# 233
  • Мнения: 1 633
странно  newsm78 защо тогава пишат "зимно чувалче"  Ох знам че ви звуча странно ама наистина си няма идея Embarassed например в  тези чувалчета дето ги дават за крака  ми се вижда че може да влезне цялто бебе, та се чудех те като спални чували ли се ползват или някак се закрепят за количката............ Ох  голяма съм патка  Joy чак като чета како ви питам и си викам  за себе си "тая малумна ли е " Joy

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 12:33 от беба28

# 234
  • Мнения: 3 926
Защото нямат правилни преводи и не знаят за какво иде реч Wink
Иначе не е никакво чувалче - леко ватиранко покривало е, но не можеш да очакваш да стопли бебочето.
Елсче, нашето също е на Дибо, ама е 140/70 размер. Много съм доволна. А матракът си го поръчахме. НЕ е бебешки от тези ниските, а е нормален - 20-сантиметров.
Преносимите кошари за съжаление не са много удачни за постоянен сън, защото много спарват. Но за това има много, много теми в "На пазар". Така или иначе много хора ги ползват в домашни условия, но за мен лично дървенето легло е незаменимо. Естествено и проветриво. Лятото по почивките дребната се буди гьол-вода в сгъваемата кошара, въпреки, че я слагаме близо до врата на терасата и уж мрежичката пропуска въздух Confused

# 235
  • Мнения: 1
 Честит празник на всички!
за протокола - термин 25.09., чакам трето дете.
Имам син на 9,5 год и дъщеричка на 7год. Последните 5 години имам четири неуспешни опита (аборта), та това, че стигнах до тук е някакво чудо. Отдавна ви чета и наистина много съм щастлива че пак съм една от очакващите мами.

# 236
  • Мнения: 1 666
Григчо, пий един разтворим Панадол и ще ти мине главата! Парацетамолът не вреди при бременност.

Софи1914, нашето легло не е Дибо, а е някаква турска марка. Избирахме го по каталог, в който имаше толкова вариации на цветове, че свят да ти се завие. Нашето е в натурални цветове на дърво - череша и бреза. Кошарката ми е с размери 110/65, а голямото легло е 170/65.

Асе, и аз така мисля за сгъваемите кошарите, затова нашата беше само за пътуване или приспиване при бабата. А това, че детето ще спи с родителите, не пречи да си има и легло. Ей го моя син от 9-месечен спи при нас вечер, но обедния сън си го спи в леглото, защото не мога да спя и аз 3 часа с него (не че не искам, де Mr. Green).
Чувалче моя син не търпеше, някак си тясно му идваше май. Затова бях доволна, че количката има покривало, а под покривалото си го завивах с одеало и можеше да си рита. А чувалчето отиде подарък за друго бебе.
Дидимос и аз съм си го харесала, непремено ще се обзаведа, че поне ръцете да са ми свободни. Със Стени нямах такива екстри като слингове, то и сега ни мисля, че ще се справя с тези омотавания, та ми висеше на ръцете да едно време.

Ей, Борина, добре дошла официално! Поредната многодетна майка в нашата тема! И то за 25-ти!

Знаете ли какво забелязах като си играх със списъка - най-много бебета са правени по Коледа и Нова година! Бъдещи купонджии ще раждаме!

# 237
  • София
  • Мнения: 413
Вчера заради бурята първо спря нета, после кабелната и накрая тока, та бая изпуснах! Сега съм си отворила на единия прозорец темата , на друг "отговор" и паралелно с четането пиша, че ще забравя кой какво. Crazy

Mariam777   ох как ме притесни, добре че си улучила пейката, а не си паднала да си удариш нещо! Стискам палци да е наред всичко!
mari_p стискам палци за всички изследвания!
софи1914   добре дошла и тук!  Hug И още веднъж  newsm44 newsm68 Two Hearts newsm76 за малката фея в коремчето ти!
По въпроса за леглото и покупките, можеш да видиш в този сайт http://www.prodavalnik.com, има доста добри оферти! thumbsup Иначе аз искам комбинирана количка(мама и татко казаха че ще е от тях), и легло, кошара също сигурно ще ни трябва, че ако пътуваме насам натам...Иначе легло сме си избрали или този вариянт http://dizainbaby.com/bg/adelina.php или този http://dizainbaby.com/bg/adelinalux.php Пак е люлка, която може да се застопорява!
borina  welcome сигурна съм че ще ти е много уютно и приятно при нас!
Вечерница стискам палци за прегледа и чкаме да кажеш цвета на гащите!

Ох останаха ми още 10-тина поста, ама отивам да обядвам! После ще ги дочета!
 

# 238
  • Мнения: 391
Бръмбъзък, добре че този ден е зад тебе. Почини си малко и се опитвай да не се ядосваш много много за такива неща. Те винаги ще си се случват, няма оттърване! *гуш*

За мене тези тестове са само за да се получи някаква идея как върви бремеността. Нищо няма да гарантира перфектен резултат, дори амниосинтезата. Шансове има за много неща да станат, но колко е вероятно, че на мене ще ми се случат е това което мене ме интересува. Няма да се притеснявам за всичко я Wink

Мажа се с кокосово масло/олио. Въпреки, че не съм почнала всекидневното мазане, тази задачка идва като вземе корема да расте

И аз обичам слинговете. Много са удобни, особенно, когато имаш и други деца с които да се занимаваш. И по магазините е най-лесно. Не можах да се науча на тези колички, и тва е.

# 239
  • Мнения: 21
момичета, малко сигурно глупав въпрос, но какъв слинг е "дидимос", какво точно означава това?
благодаря предварително

аз да кажа, надве4ер съм на консултация при ендокринолога и ще видим...

и още нещо да питам- гледах сайта на нац. генетична лаборатория - има бланка, която се попълва от доктор и подписва и от бременната. на тези, които са минали даваха ли ви такава? направи ми впечатление, че има да се попълни дали има диабет майката и какъв. та се чудя, ако ще ми се назначават допълнителни изследвания за диабет, явно не мога преди това да си направя БХС

Общи условия

Активация на акаунт