Ето пролетта настана, а ний се чудиме коя е следващата ни АПРИЛска мама!

  • 11 706
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 139
Забравих-Тифани благодаря за темата и дано ни донесе много нови бебчета newsm51
  И пак да ви попитам,защото въпросът ми остана в миналата тема - може ли беба да тръгне да се ражда при положение,че плацентата ми е едва 2 степен newsm12

# 31
  • Мнения: 139
Пак се включвам,за да отговоря на Миленаг-споделих ви ,че онази вечер посетих Шейново и след като ме прегледаха за разкритие акушерката специално ме предупреди,че от прегледа може да се прокърви! Така че е напълно възможно,но може и да е тапата!  bouquet

# 32
Супер! много ще ми е удобно на мен в понеделник!

Ами да пуснем едно съобщение до всички мами от Павлово (и региона  Laughing), които имат желание за локална срещичка в понеделник, да драснат по един ред. Чакаме предложения за час, аз нямам претенции Wink

# 33
  • Мнения: 134

  И пак да ви попитам,защото въпросът ми остана в миналата тема - може ли беба да тръгне да се ражда при положение,че плацентата ми е едва 2 степен newsm12
Според мен може !!!

# 34
  • Мнения: 111
Да се разпиша и аз след прегледите вчера и днес Simple Smile

Първо, поздравления за Тiffany, за сладурската тема!   bouquet

И аз съм от мамите-кандидатки да се обебват скоро  baby_neutral Не че много се натискам, но според ехографа бебчо е в 40 г.с. и 1 ден, и то вече не само според размера на главата ами и телцето. То от няколко месеца си върви напред, така че лекарите които ме гледаха днес са категорични че е готово да се ражда. Корема ми и той от 2-3 дни вече се смъкна надолу (абе чудя се аз защо толкова много мога да ям и изведнъж започнах отново да дишам като хората, а жените които ме срещнат питат "скоро ще раждаш нали?" и си викам по какво ли личи, а гледам днес корема ми сякаш се е преместил по-надолу) , бебчо отдавна е застанал в предстартова позиция, главичката се е наместила "където трябва". Според лекарите трябва да родя тези дни, защото иначе бебчо може да порасне много (главичката) и да се наложи секцио (а и те и аз искаме да раждам нормално). Та препоръките на лекарите са да се разхождам много, за да родя тези дни. Пък ако не съм родила до следващият четвъртък, когато пак съм на преглед вече че видим какво ще става Simple Smile Но аз се надявам всичко да мине нормално  Hug
Иначе ми взимаха някакви секрети, резултатите ще са готови следващата седмица (че днес нали е петък). Мнооого болеше, идеше ми да извикам, но стисках зъби, да пробвам дали мога. Е, успях, ама незнам на раждането дали така ще мога да стискам. Не че има някакво значение, но да си намирам занимавка  Joy така се разсейвам, не ме е хванало шубето още от предстоящото раждане и това е защото не знам какво ме чака (а като разбера няма да имам време да се страхувам вече)  Joy
И да не забравя да ви кажа - Много ви се радвам, че така се събирате и си ходите заедно на тонове, правите си срещи... това е страхотно! Искаше ми се и на мен да присъствам, но предполагам че няма да спрете да се срещате и след като родим, нали? И тогава на някоя среща ще дойда и аз, защото нямам намерение цял живот да стоя в чужбинско, все по някое време (надявам се скоро)ще се прибера, и тогава ще си наваксам за всички пропуснати срещи  Hug
Имам въпрос , момичета !!!!

На някоя от вас появявало ли и се кафяво течение след преглед за разкритие ????
Дали е от прегледа или е тапата ???
Когато бях преди месец в болницата и ме преглеждаха за разкритие, ме предупредиха че може да прокървя. В продължение на три дни имах слабо кафеникаво течение, така че е напълно възможно и при теб да е това Simple Smile
Поздрави, майчета, лека вечер ви желая!   bouquet

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 16:52 от roska_ps

# 35
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Честита ни нова темичка
Тифани   bouquet
Коалата и аз съм за Велин
Дидимора страхотно име сте избрали , винаги съм го харесвала.
Танзен и Роска-пс хайде ще стискаме палци да се похвалите скоро с по едно бебенце.  Hug
Нямам търпение вече да започнем да се обебваме.
Роска-пс и на мен явно ми се е смъкнал корема , защото и на мен раждали вече жени ми казват , че до 10 дена ще родя ама аз не искам Embarassed Много ме е страх , въпреки , че гледам да съм позитивно настроена,

# 36
  • Мнения: 2 531
Здравейте майчета!Малеее ама сте писали... Crazy при нас екшъна не е свършил! Моята дъщеря пак взе да вдига висока темп. и вчера се мъкнахме по доктори и за 3-ти път и смениха антибиотика! Слава богу , няма пневмовия, дано тоя вече я излекува , защото ми писна, а и физически не издържам с това безсъние! На всичкото отгоре и едни контракции получих онази нощ, та като се шашнах че ще родя рано- рано , при това все още болна! Натъпках се с магнерот и но шпа , слава богу ми мина! Дано този уикенд няма повече изненади и се оправим вече! А и сестра ми от Германия пристига за 1 седмица, не сме се виждали от 1 година, така че трябва да сме здрави!
За падането на корема- моя е паднал от 3 седмици, но пък мускулите са ми отслабени от преди, така че май е индивидуално!
Някой пита за кафяво цапане след преглед- нормално е да се получи , дори и болки и контракции може да получите!

# 37
  • Мнения: 410
роска,танзен браво на вас-ох хайде де да се почва,като родите вие и ние ще почнем.днес казах на татето,че ако днес не се роди беба и вече сме в зодия Овен.горкия-много инати ще му станем hahaha.и аз в четвъртък съм на преглед-дано остискам до тогава.

# 38
  • Мнения: 354
Абе намирисва ми на мен на много бебенца другата седмица  Heart Eyes
Сисе, теб съм си избрала, нали сме си наборки с тебе все пак! Crazy
Тифани, аз си давам телефона, че всетителките като тръгнат да раждат... кой ще съобщава newsm78
Вени, скорошно оздравяване ви желая.
Еми това е от мен, ако не пиша през уикенда, не значи, че съм родила,а че махам крачоли из Пловдив. Ако родя - Сиска ще ви каже!
Цунки на тумбаците и чакам и аз новини от вас, мами! (особено сега от Роска)  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 39
  • Мнения: 6 713
Привет и от мен в новата темичка! Чудесна както винаги!  bouquet  bouquet

Между другото да ви питам: кое име ви харесва повече - Велин или Венелин? Че сме в голяма чуденка вкъщи  newsm78
Аз съм за Венелин Peace

Точно такова ми каза док че е усещането - дишаш по-леко. А и ти се струва, че стомахът не е толкова притиснат и  вече можеш да ядеш повече.
Да, по-лесно се диша и съм непрекъснато гладна Laughing

# 40
  • Мнения: 111
arodoet2, благодаря!   bouquet Няма какво да се плашиш, нали раждането е това, което чакаме вече толкова време! И съвсем скоро ще прегръщаме малките си дечица! Само хубави неща ни очакват, мисли за това  Hug
veni-b, дано дъщеря ти скоро да се оправи! И ти! Хубав повод имате - ще се видиш със сестричката, и на мен така ми се иска да видя моите, но няма да е скоро. Иначе и аз съм чувала, че при вече раждалите жени коремните мускули са отслабени и по-рано се спуска корема.
ася20, и аз много исках да е овне, от днес вече спокойно мога да раждам  Joy И аз като теб съм зодия овен - на 30 март съм родена, та нищо чудно с бебчо да имаме един и същ рожден ден  Hug
Танзен, и от теб ще чакаме новини (само много хубави)! И аз събота и неделя смятам да наблегна на дългите разходки  Party

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 17:46 от roska_ps

# 41
  • Мнения: 137
veni-b и Марти беше болен последните дни ходя при много добър педиатър според която вируса в момента е с 2 пика вдига се температура след това има няколко дни затишие и пак се вдига висока температура.Надявам се скоро да се оправяте напълно разбирам как се чувстваш Hug
Танзен как реши че ще чакаш до понеделник имаш 2 дни на разположение Mr. Green
А ако знаете мен колко ме е страх като си помисля,че до 10-15 дни ще ми насрочат дата за операция ooooh!, а знам че операцията не е  страшна но......, а преди като си спомня, че исках по скоро да раждам

# 42
  • Мнения: 269
благодаря за отговорите , момичета !!!
Значи е от прегледа това течение . Да не се шашкам !!

роска , чакаме новини !   bouquet

# 43
  • Мнения: 54
Мамчета - за тези от вас които ще раждат тези дни-като гледам сте доста - СТИСКАМ ПАЛЦИ И НА ДВЕТЕ РЪЦЕ И ДВАТА КРАКА ВСИЧКО ДА МИНЕ ДОБРЕ, ДА НЕ ВИ БОЛИ МНОГО И БЕБЧОВЦИТЕ ДА СА ЗДРАВИ.

# 44
  • Мнения: 139
Caradchova и на мен на 2-ри окончателно ще ми определят датата и те разбирам много добре! И постоянно сънувам раждания и че вече си гушкам бебето! От друга страна ще ми е по-спокойно ако знам,че ще се роди на точно определена дата! newsm51

Общи условия

Активация на акаунт