Възможно ли е да минем от кърма на адаптирано мляко?

  • 4 375
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Силистра
  • Мнения: 23
И аз кърмих до 6 месеца , смених няколко вида мляко,но без успех и Мило мила беше едно от тях.Успявах да дам на дъщеря си мляко само докато спи,но след известно време и така не можех и се наложи да слагам във всички пюрета и каши.До сега все сме си така,чисто мляко не ще и това е.Опитай да смесиш АМ с пюренце или сложи една лъжичка каша в дозата млекце.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 422
От третия си месец дъщеря ми беше на смесено хранене- кърмех я, но в някои часове давах АМ. Никога не е имала проблеми с храненето като бебе, не подбираше дали е кърма или АМ  Grinning
От друга страна, когато реши да отказва АМ, сменях какви ли не марки, докато разбера, че просто не иска повече да пие АМ  Tired Минахме на прясно мляко( около годинката).

# 17
  • Мнения: 4 036
Когато Моника беше на няколко седмици ядеше и кърма и АМ - каквото имаше, без да подбира и качи един килограм за месец. После обаче, не знам какво стана, храненето с АМ се превръща в кошмар, а кърмата не ми стига: - плюе, реве, върти главата като махало, лапа биберона без да гълта или заспива, въобще - борба за всеки милилитър! Млякото е фризолак, купихме и Аптамил, но само веднъж й дадох и понеже пак се чуди да го яде ли или не, втори път не повторих.

така че, явно бебета имат вкус, и не са глупави  - кърмата им е по-вкусна и с право се мръщят като няма от нея!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 099
Не го насилвай и давай АМ когато е гладно. Можеш да заместиш като начало само 1 хранене. Ние така започнахме с НАН-а. Сега е на Лактана 3, но давах единица докато взе да я отказва (около 10 месеца).

Успех!

# 19
  • Мнения: 25
Пробваи с NAN - наи-близко е до кърмата.Не напразно дават NAN в родилното.Само че си мисля че трябва да е 2-ка.Няма значение че досега не е пило АМ.По-хранителна е 2-ката.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 457
А изцедена кърма от шише пие ли? Тоест, проблема във вкуса на млякото ли е или в самото пиене от биберон. Ако е второто може да пробваш с друг биберон. Моята дъщеря не пиеше от силиконов биберон изобщо, но с каучуков пиеше и кърма и АМ.

# 21
  • Мнения: 8 242
Моят син без проблем мина на АМ след кърмата, даже АМ му харесваше повече. Веднъж като го пробва и повече не пожела да суче - искаше си направо шишето. Ние бяхме на НАН, но малкият започна да се изрива и минахме на НАН ХА. С него нямахме проблеми. Веднъж му бях взела Фризолак ХА - не направи разлика от другото мляко.

# 22
  • Мнения: 492
В началото цедих кърма и смесвах с АМ. В началото правех 50 на 50. Постепенно намалих количеството на кърмата и започна да пие чисто АМ. Не знам доколко е правилно, но това беше единствения начин да се храни.

# 23
  • Мнения: 60
Ние имахме този проблем кърмата спря ,а беб беше на 6 месеца и половина !Взех му Нан2 и той си го хапва с кеф при нас нямаше мръщене и проблеми той просто си хапваше с кеф,защото в гърдите ми нямаше нищо и той реве много !Пробвай с Нан може да се хареса на детенцето! Peace

Общи условия

Активация на акаунт