Защо не мога да спра да го обичам

  • 5 677
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 196
Мисля че вече си достатъчно голяма ,за да живееш залъгвайки се ...какво точно е онова ,което обичаш в този човек толкова много ,че си спряла да обичаш и да уважаваш себе си -помисли си за това  Tired и промени живота си .
Кураж и успех.

# 31
 Hug Hug Hug
Всички сте прави,и на всяка една от вас във думите й има толкова истина и мъдрост,които не мога да оспоря въобще!Благодаря ви за куража,който ми давате!
Стремя се да не мисля,да не посягам към телефона с надежда,че ще звънне,защото и без това знам,че няма да го направи.
И аз си мисля,че времето ще ме излекува,а когато забравя за него,тогава Той ще ме моли да се върна...Но може би ще е късно!А може би за по-добро!
И съм напълно съгласна със Сиси Боата ,че ако срещна нормален мъж,който да ме цени,уважава и не се налива по цяла нощ,ще съм хиляди пъти благодарна на съдбата!Стига и детенцето ми да се вписва,защото то заслужава нормално семейство и дом.
Много са простички истинските неща от живота - някой да те обича,дом,семейство,топлина...а защо всъщност така си объркваме живота!?

# 32
  • Мнения: 340
Той ще ме моли да се върна...Но може би ще е късно!А може би за по-добро!


Не се осланяй на тази надежда.  Забрави го и почни да правиш планове за живота си без него вътре.

По принцип одобрявам компромисите в името на семейството.  Ако проблемът му беше само алкохола, щях да те посъветвам да му помогнеш да го превъзмогне. Ако ти беше изневерил, щях да те посъветвам да му дадеш втори шанс.  Дори ако еднократно те беше ударил, можеше да не съм толкова категорична.  Но от описанието ти става ясно, че той не те уважава и не те цени като партньор.  Това е непоправимо, според мен.  Просто няма как да почне да те уважава.  Ако те моли да се върне ще е само защото ще иска да продължи да те унижава, защото това него го кара да се чуства като истински мъж.  Има, за съжаление, много такива слаби и комплексирани мъже, които се чустват силни като тормозят жените си.  Не му давай отново тази възможност!

# 33
  • Мнения: 2 617
Каквото и да си вярваш, не го обичаш (за съжаление и себе си също, а не знам, дали това, в края на краища, е добре и за детето ви).

# 34
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Някой ден ще съжеляваш за всичките компромиси и за загубеното време. Абсолютно съм сигурна в това. 
И друго, това не е любов, това е страх да не останеш сама. Сама на себе си причиняваш страдание.
Детето ти е малко и не разбира още същината на проблема, но ще дойде момент, в който ще ти зададе въпрос, какво ти е направило, че си му причинила страдания в детството.
Не пишеш на колко си години, нито той на колко е, но явно просто искаш да погубиш много хубави години от младостта си. Може би около теб има някой нормален човек, който наистина заслужава твоята обич.   loveuuu

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Мило момиче, аз се разделих с бившия ми съпруг преди 2 години, той си имаше любовница, от която сега има и дете и са женени, толкова ме е наранил, че би трябвало да го мразя с цялата си душа, момичетата от форума знаят какво съм изпитала, а аз продължавам да го обичам все по-силно и не мога да превъзмогна всичко това. Зарекла съм се да не го чувам, да не го виждам, но все още го обичам и съм сигурна че и след 20-30 години пак ще го обичам. Има нов човек в живота ми на който искам да подаря цялото си сърце, но винаги остава частица от него за бившия, който все още обичам!

# 36
  • Мнения: 370
по повод някои изказвания и отправени упреци към авторката на темата ще кажа-никак не е лесно да заповядаш това или онова на сърцетоси,когато то усеща друго!и още,докато човек сам неизпита някои неща на този свят,няма как да знае какво е и как би ги преживял.така че много е лесно да съдиш или упрекнеш някого за грешките му.важното е  да се учим от тях и да не ги повтаряме!-няма да слагам цитати,мисля ,че се разбра какво имах в предвид. Naughty
Мило момиче,събери сили и се спъсявай и теб и детето.уреди постепенно живота си далеч от този човек.той не ви заслужава.имаш право на щастие а детето ти на спокойно детство.и повярвай,колкото и да е трудно ,един ден всичко си идва на мястото ,ще си намериш и човек ,който да те уважава и обича.който да те уцени и да обожава детето ти.пожелавам ти го от сърце! newsm10 успех мила byeимаш подкрепата ми. smile3525

# 37
  • София
  • Мнения: 1 338
А аз не мога да се примиря,че цял живот ще бъда подтискана,смачквана,удряна,обвинявана,подценявана.....и само при думите "Обичам те" да забравям всичко и отново,и отново да прощавам!
Порасни, бре! Какво значат думите "Обичам те"?!
Думи. Пичът няма да се промени към добро, може
би с годините ще пие повече, което значи, че и ще
харчи повече за алкохол, тоест, ще отклонява средства
от семейния бюджет, което е в ущърб на детето ви.
Достатъчен пункт, за да си биеш камшика. Сама си
казваш, че не обръща много внимание нито на теб,
нито на детето ви, е, за какво ти е тогава? За голия
хуй, дето ти го набутва по късни доби от немай къде?
Взела си, като гледам, много правилно решение, верно,
поизнервена си, че не ти е звънял 20 дена, може би не
си имала и секс за това време, но не се отчайвай. Такъв
като него едва ли е трудно да намериш. Има толкова мъже,
дето пият, бият, унижават, ако ти липсва моделът, бързо ще
си го набавиш. "Обичам те" са предимно думи. Мисли егоистично.
Напълно подкрепям..

# 38
  • Мнения: 337
LISKA го е казала!
Успех Praynig

# 39
  • Мнения: 238
И може би страха от това,че ще остана сама още допълва картинката.Защото от години майка му все ми натяква,че ако не е добрия й син,никой нямало да ме вземе...

Това изобщо недей го мисли!  Naughty Сега си под влияние на стреса и нервите ти са разбити!
Светът е пълен с по-добри мъже, които може би ще бъдат даже по-добри бащи за детенцето ти. Казвам го от личен опит  Peace
Във форума има много момичета, които са намерили щастието след първи неуспешен опит и детенце на ръце - сигурна съм, че ще ме подкрепят в мнението ми.  Simple Smile
Прегръщам те, и да знаеш колкото и трудно да ти изглежда сега с всеки изминат ден нещата отиват към оправяне  Hug

# 40
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Обичаш това което е бил, бягаш от това, което е защото подозираш какво ще стане после.....
И  да, може и да си сгрешила /много малко вероятно/ може и да е възможно да се поправи /пак малко вероятно/, но го приеми като златен шанс да се научиш да обичаш, цениш и уважаваш себе си.
Дори най-прекрасния и перфектен мъж не може да е винаги до теб и ти заради себе си и детето си трябва да се научиш да се грижиш за себе си. Не само за сметките, но и за душата. А ако той се промени, защото го е поискал тогава ще му ми мислиш!
Сега трабва да бъдеш щастлива за да си пълноценен човек и добра майка, нали? И имаш прекрасна подкрепа и чудесно дете. Сега е момента и го можеш!

ПС а майка му такъв авторитет ли е за теб, че и вярваш кой ще те вземе, и всички ли мъже са перфектни кат' мейния син....ми може никой кат него да те неще, ама загуба ли ще е като се замислиш?

# 41
  • Мнения: 1 172
Защо не мога да спра да го обичам?


Защото не обичаш достатъчно себе си.

Общи условия

Активация на акаунт