Подарък за бала - силиконки или ново носле?!

  • 7 010
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Дами,
днес като никога имах сутринта време за губене. Седнах си тихо и кротко в едно кафе със сутрешния вестник в ръка и реших да се информирам каква е последната модна тенденция при абитуренките.
И разбрах!
Какво си мислите вие, че е най-модно да подарите в момента на една абитурентка?
Повечето от вас няма да познаят - така че няма да ви мъча повече hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Та новата мода е да подариш чифт нови силиконки или пък липосукция, или ново носле.
Питам се драги ми другарки на къде върви света?!
Толкова ли няма с какво друго да се идентифицира една 18-19 годишна свежа, млада мацка - само с бюста ли?
И дали не е по-добре да подариш на една млада дама карта за фитнес или плуване за една година, вместо липосукция  newsm78
Може би проблема е в моята закостенялост  newsm78 и консервативност Crossing Arms
Ще ми е интересно какво мислите вие Simple Smile


п.с. само да добавя - не става дума за тежки и фрапиращи дефекти - става дума за каприз и желание да имаш бюст като на еди коя си звезда или киноактриса.

# 1
  • Мнения: 5 103
Е извиявай ама голям и крив нос , комплексира , намирам го за нормално да се коригира.

# 2
  • Мнения: 7 263
Е извиявай ама голям и крив нос , комплексира , намирам го за нормално да се коригира.
Мирела, аз точно затова написах п.с.-то в постинга си.
Статията е огромна и е в днешния брой на в."24 часа" - НЕ СТАВА дума за корекция на дефекти, става дума за капризи и прищевки. Носа ти да е като ДжейЛо или на Бионсе или на .....
Това е което ме шокира, иначе ако недай си боже детето има някакъв дефект дори не бих чакала абитурентството за корекция - за това съм съгласна.

# 3
  • Мнения: 172
Не знам, Лени, в теб ли е проблемът... Сигурно е и в мен...
От друга страна...
От нос, гърди и подкожни мазнини няма как да не се комплексираш. Да...
Особено, ако имаш само тях.

# 4
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
ами какво очаквате след издигането в култ на предавания от типа Пълна промяна и обожествяването на фолк звездите на Пайнер?

# 5
ами какво очаквате след издигането в култ на предавания от типа Пълна промяна и обожествяването на фолк звездите на Пайнер?

Абсолютно съм съгласна.Само си представете,що за ценностна система се изгражда у най-младите момичето,а респективно и у младите момчетата..... ooooh!

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 00:31 от isimilkova

# 6
Цитат
Е извиявай ама голям и крив нос , комплексира , намирам го за нормално да се коригира.

Моят нос е голям и крив, но не бих го коригирала. *вирва гордо големия си крив нос*

# 7
  • София
  • Мнения: 39 761
Имам момиче. Не бих й направила такъв подарък като порасне.
Бих приела подобен "подарък" ако въпросната девойка има сериозни дефекти по лицето и се депресира от това.
Не мога да го приема като "задоволяване на каприз". А може да е трик от страна на мама и тати - "учи маме, бъди отличничка, и тати ще ти купи нови гърди, или ново носле".

Може би проблема е в моята закостенялост  newsm78 и консервативност Crossing Arms
Не си сама Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 161
Бих направила такъв подарък на дъщеря си.Да имаш грозен нос е ужасно.Защо да не помогне една майка на детето си?Знаете,че и гърдите са от значение.За мен са от голямо значение.Колко жени страдат,заради липсата на красиви гърди.Не бих й платила липосукцията.Първо-на 18 със спорт,правилно хранене и много вода,всеки изглежда красив.И второ-няма да й улеснявам живота,нека сама се погрижи за тялото си.Най-лесно е с липосукция.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
 newsm78
И аз уж съм широко скроена, ама такива подаръци масово да се раздават:roll:и  да си мерят девойките циците на бала ooooh!

Шантава работа!

Въобще не я разбирам тази истерия покрай баловете Naughty, ама да му мислят родителите на абитуриентки!

По принцип съм фенка на пластичните корекции и интервенции, но така и не съм се наканила да си сложа цици Rolling EyesШубе ме е!

Само,че като се сетя как се тръшках за какво ли не , покрай моя бал, като нищо и с цици щях да се сдобия, ако беше мерило за баровиня hahaha

# 10
  • Мнения: 395
Направо не мога да повярвам  newsm78 !
Това не мога да го приема, вече силно се притеснявам в какъв свят живеем.

# 11
  • Мнения: 1 371
След като целият свят говори за красотата, за слабите жени с изваяни тела, за перфектните линии и някои жени са обожествявани за изяществото си - напълно нормално е сегашните 18-19 годишни девойки да се стремят да приличат на тях. В което, според мен, няма нищо лошо. По-добре с леки корекции, отколкото да е пренебрегвана от момчетата и да не се чувства конфортно в кожата си. Защото повечето на тази възраст се интересуват от външният вид на себе си и околните, отколкото от училището и подобни занимания.

Бих платила за корекции на дъщеря ми (живот и здраве само да имам един ден такава), за да бъде най-красивата на абитуриентския си бал, а и не само там.

Понякога трябва да помагаме на природата, ако тя не е била достатъчно благосклонна!

# 12
  • Мнения: X
Като гледам аз също съм закостеняла и консервативна.

# 13
  • Мнения: 2 952
   За силикон не бих се съгласила ...ранко е.Като роди - може (мъжа й да плаща  hahaha   шегувам се  Mr. Green)  ....Липосукция - бих я научила от рано на спорт и правилно хранене......18г  са само  все пак   Simple Smile  Вижте носле , ушички....може и  по рано от  18г. Всяко нещо с времето.Не съм против пластиката.Живот и здраве и аз ще си  лепна нови цици  hahaha след 2 деца , време е  Mr. Green Цици  с  фитнес не се оправят мамка му  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 22 432
Ако се касае за дефект, а не за каприз - ок. Но във вторият случай - когато въпросната девойка започне сама да печели парите си, ако ще и рогца на главата си да завинти.

А що се отнася за бюста, аз съм с малко по-голям бюст и е някакъв ад да си намеря сутиен, да не говорим какви пари давам за тях, но пък вярно е че със силикон нямаш нужда от сутиени. Но какви парички пък трябва да даваш за дрешки, за да си натъпчеш прелестите в тях? Трябва да си шиеш само по поръчка, или да ходиш с потничета и тениски.

И това, което младите забравят е, че всяко нещо си има цена. И рано или късно човек си я плаща.

# 15
  • Мнения: X
Ех, накъде върви света. За рождения ден подарък-липосукция, за бала- нови цици, за сватбата- смяна на пола hahaha

# 16
  • Мнения: 751
Ех, накъде върви света. За рождения ден подарък-липосукция, за бала- нови цици, за сватбата- смяна на пола hahaha
Joy Joy Joy

# 17
  • Мнения: 2 388
Ако е както е казала авторката с цел да приличаш на някой - не бих. Но иначе съм за всякакви пластични операции, които биха подобрили самочуствието на една жена.

# 18
  • Мнения: 1 885
Аз съм на мнение, че всеки си има глава на раменете и може да прецени кое наистина му е нужно и кое е само прищявка.
Пък и аз лично смятам, че само определена прослойка могат да си позволят. Все пак покрай бала има и други разходи, та не смятам, че е чак толкова масово.

# 19
  • Мнения: 1 424
Не ги възприемам или пък одобрявам подобни подаръци за бала и това си е  Peace
Консервативна ли съм, наивна ли съм.... не знам

# 20
  • Мнения: 2 229
Не го намирам за нормално единствено, защото на 18-19 години е много рано, такива операции - след 25 най-рано. newsm78 Особено пък за нос - изобщо не е препоръчително да се прави операция на 18, въпреки че познавам момиче на тази възраст с 3-4 операции на носа...

 

# 21
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
ринопластика се прави след 17-18 г. има един хубавец-хирург в София, който прави и на 16 г. момичета, и то знаейки, че е без знанието и съгласието на родителите.той участва и в Пълна промяна.

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 14:29 от karmacoma

# 22
  • София
  • Мнения: 3 838
Нямах възможност да си сложа силикон за бала, а толкова исках... Трябваше и на него да се появявам със сутиен, натъпкан с купища подплънки, и поради тая причина да съм облечена с консервативна и затворена рокля. Ако имам дъщеря и тя желае подобно нещо, но не от каприз, а от реална нужда (макар че понякога границата е тънка и лесно едното може да премине в другото), ще й направя такъв подарък.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Ужас! Нали ги виждам сега в залата за аеробика, сетили се девойките 2 месеца преди бала да слабеят (гладуват и припадат), чудеса не ставата за толкова време. Така че изобщо не се учудвам за тези прищявки. По - скоро малко акъл им е нужен за запълване на празното място.
За ринопластиката съм съгласна, който има финансовата възможност и смелост да си направи, но в подходяща възраст.

# 24
  • Мнения: 6 618
И аз нещо не ги възприемам тези подаръци за нормални.

# 25
  • Мнения: 9 814
Е, бих направила такъв подарък, само да не го иска синчето  Mr. Green

за носа става въпрос

# 26
  • Мнения: 2 952
Ех, накъде върви света. За рождения ден подарък-липосукция, за бала- нови цици, за сватбата- смяна на пола hahaha

 Joy hahaha Mr. Green   скица! Като си сложа  новите цици един ден ще видите , лЯпкам си в  аватара снимката право  ОчоВадно ....   айде де , пък и на форумска среща гола ще дойда , пукайте се  hahaha Joy

 Едни силиконови гърди в БГ са към 3200  Евро да се оточним доколкото знам ...... Който може да си сложи , здраве да е .Аз съм за - след ражданията и кърменетата и за да не стигнат циците до пода без сутиен  Mr. Green  Има жени и  млади момичета  , които са хептен за ожалване , по-малки  цици имат и от момче на тяхната възраст ....това вече нистина е за замисляне  , подарък ли какво ...

# 27
  • Мнения: 1 655
Аз съм "за" ако има крещяща нужда от манипулацията, а не от глезотия. Само, че защо точно за бала, това вече е да се хвалят и нищо друго.

# 28
  • Мнения: 3 405
Толкова ли са погрознели и затлъстели следващите поколения?  Laughing

# 29
  • Мнения: 375
Само ако си крокодил.Иначе е рано.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 783
На моята дъщеря няма да  и се наложи да иска цици за бала  Mr. Green. Погрижили сме се от рано.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 060
Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!

# 32
Не е ли за предпочитане човек да се бори с комплексите си?
Хем по-евтино, хем далеч по-градивно. Когато се приемеш напълно и се заобичаш с всичко, което не се вписва в модела за красиво, и с всичко, което се вписва, с всичко, което си, това е знак за порастване и помъдряване. Другото е ритане срещу вятъра за мен - защото ниското самочувствие и комлексите относно външността всъщност не идват от нея, а отвътре. Каквато ти е нагласата, така ще се възприемаш и така ще те възприемат другите. Аз лично избирам да вървя по този път.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 838
Не е ли за предпочитане човек да се бори с комплексите си?
Хем по-евтино, хем далеч по-градивно. Когато се приемеш напълно и се заобичаш с всичко, което не се вписва в модела за красиво, и с всичко, което се вписва, с всичко, което си, това е знак за порастване и помъдряване. Другото е ритане срещу вятъра за мен - защото ниското самочувствие и комлексите относно външността всъщност не идват от нея, а отвътре. Каквато ти е нагласата, така ще се възприемаш и така ще те възприемат другите. Аз лично избирам да вървя по този път.


Някои хора се борят с недостатъците си пасивно, като се примиряват с тях. Други, предпочитат да ги отстранят. Но по твоята теория трябва човек, който тежи 150 килограма примерно, и не се харесва, да се приеме такъв, а не да се стреми да намали теглото си.
И, да - дрехите след силикона ми стоят много по-добре, и сутиен с подплънки не ми се налага да нося вече. Харесвам се повече и това си личи.

# 34
  • Мнения: 7 201
Не ги възприемам или пък одобрявам подобни подаръци за бала и това си е  Peace
Консервативна ли съм, наивна ли съм.... не знам
На същото мнение съм... Rolling Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 1 825
Там, където аз си направих ринопластика преди няколко години, аз бях единственото момиче. Всеки от нас държи на добрия си външен вид. Ако не беше така тази тема нямаше да съществува. Ами тогава дайте да не си слагаме брекети, защото природата ни е дарила с криви зъби и това е нашата естествена красота. Нали не ни пречи да се храним.
Аз не съм против подобни интервенции и се надявам все повече българи да могат да си го позволяват.

# 36
  • Мнения: 363
моите цици са малки! бих си сложила поне 350 кубика силикон, за да се чувствам по-добре!
и сега не страдам от липса на обожатели  Embarassed
носа ми не е перфектен, но май не бих го пипнала или бих  newsm78
не знам, но цици бих сложила определено!
макар че мъжът ми си ги харесваше малки и сега им се сърди, че са пораснали!  Joy Joy Joy

# 37
Serpentine,
Да тежиш 150 килограма, е нездравословно, затова трябва да се стремиш да намалиш теглото си. Но да имаш малки гърди, това не вреди на здравето.
Аз не говоря за примиряване с недостатъците, а за осъзнаване, че фактът, че обществето по стечение на обстоятелствата е решило големите гърди да са красиви, малкият нос да е красив, плътните устни да са красиви, не прави малките гърди, големият нос и тънките устни грозни. И стремежът към масово възприетата красота е стремеж към уеднаквяване по мое мнение. Чудя се кой кога е казал, че някои са красиви, други са грозни и има критерии за това. За мене всичко е до усещане за самия човек, до енергията, която излъчва.

Хубаво е, че със силикон се чувстваш по-добре, в крайна сметка това е целта. Но средствата ни са различни. Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 3 838
Serpentine,
Да тежиш 150 килограма, е нездравословно, затова трябва да се стремиш да намалиш теглото си. Но да имаш малки гърди, това не вреди на здравето.

Да имаш малък (или липсващ бюст) със сигурност не вреди на физическото здраве. Но здравето не е само физическо. Просто вредата се нанася трайно в психиката и белезите не са толкова видими.

# 39
  • Мнения: 3 405
Много е вредно да си с малък бюст  Whistling

# 40
  • София
  • Мнения: 3 838
Много е вредно да си с малък бюст  Whistling

О, да, ако знаеш колко подигравки съм отнесла в училище.

# 41
Serpentine,
А защо?
Гърдите, каквито и да са, са красиви. Сигурна съм, че бих харесала гърдите ти и преди операцията Mr. Green Аз съм страшен цицофен Mr. Green

А подигравките са без значение най-малкото защото човек може да отсъди колко струва мнението на някой, който целенасочено се опитва да унижи другия.

# 42
  • Мнения: 3 405
А, за себе си говориш.
Ти си знаеш, де, как е навредило на твоето психическо здраве   Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 1 654
Ринопластика бих подарила, но силиконов бюст  NaughtyНикой не може да ме убеди, че на 17-18 години това е оправдано и безвредно! Дори всичко да е ок с оглед на бъдещите профилактични ехомамографски изследвания и кърменето, самата "интервенция", болката и месеците с разни специални сутиени и прочие... а и след време като роди и откърми детето си пак ще и се наложи да прави корекции. Липосукция също не бих "подарила",а консултация с добър диетолог, карта за фитнес и качествена козметика.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 838
Serpentine,
А защо?
Гърдите, каквито и да са, са красиви. Сигурна съм, че бих харесала гърдите ти и преди операцията Mr. Green Аз съм страшен цицофен Mr. Green

А подигравките са без значение най-малкото защото човек може да отсъди колко струва мнението на някой, който целенасочено се опитва да унижи другия.

Ами учех в училище в малък провинциален град, където интересът към вторичните полови белези беше особено голям, не само от страна на момчетата. На почит бяха свръхнадарените девойки. Като се преместих да уча тук в престижна гимназия, с интелигентни и възпитани деца, направо не можех да се начудя, че тук никой не ми се подиграва. Ама късно беше вече, както казват - битият бит, по-нататък няма да казвам...

# 45
Разбирам.

Много жалко, че има хора, които се гаврят така с другите. Абсолютно безпочвено и незаслужено.
Ноо.. важното е, че си се справила и вече се чувстваш добре в кожата си Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 1 825
Това, какъв е идеалът за красота в различните области на България и аз успях да го изпитам на свой гръб. И до ден днешен избягвам да се разхождам из родния си град, защото ми е омръзнало да чувам: "Леле, колко си кльощава". Да не говорим, че прякорът ми като малка беше "Дългата ...", а аз съм 1.70 - 51 кг. - нито толкова кльощава, нито толкова висока. Никога не съм се смятала за красива, докато не се преместих да живея в София.

# 47
  • Мнения: 9 973
аз като бях на 18г. никой с нищо не можеше да ме комплексира или обиди
зависи от човека,но според мен на младо момиче й трябва акъл-не силикон Whistling

# 48
  • Мнения: 5 173
ми на 30 години какво ще им подаряваме тогава? То трябва да си б*си и комплексарката, за да легнеш под ножа на 18-19 години.
Бтв, ринопластиката колко струва

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 21:26 от Шушулче

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291

Много е вредно да си с малък бюст  Whistling

И сигурно аз затова съм леко изперкала- нарушено ми е психическото здраве  Thinking   Mr. Green
Айде стига де! На мнение съм, че всички комплекси хората си ги насаждат сами, не някой друг. Ако не допуснеш да се комплексираш, това просто няма как да стане Naughty Независимо от хората около теб.

Не бих подарила подобен подарък. Но като се върна назад във времето, много бих се зарадвала някой да ми беше подарил на мен за бала нещо подобно  Crossing Arms

# 50
  • Мнения: 7 263
Въпроса ми естествено беше риторичен тъй като имам синове, засега дилемата не стои пред мен. Но и дъщери да имах.
Според мен дори и на 17-19 години човек трябва да намери неща у себе си които да харесва и на които да акцентира. Не смятам че бюста, устните, носи и т.н. са  решаващи фактори за самочувствието и тежко на онзи чието самочувствие е стъпило само на тях.
Ринопластика, ако има фрапиращ проблем  и физически загрозява - да съгласна съм, но доколкото знам и това е добре да се прави след определена възраст. В далечните години на моето абитурентство моя съученичка си направи ринопластика, но имаше изключително грозен гърбав нос и наистина я загрозяваше.
Тук някой направи погрешно сравнение с брекетите и корекциите на зъбите. Това не е само естетичен и козметичен дефект - недобре подредените зъби и неправилната захапка, трябва да се лекуват защото водят до заболявания на самите зъби и венците, а това вече не е естетичен проблем - здравословен е.
Замислям се да си говоря повече с моите племенници, които все пак имат още време до абитурентството си, за да не се налага да участвам в инвестициите по външния им вид обвиващ празна личност.

# 51
  • Мнения: 2 386
Помислих, че Lennyh иска мнение кое от двете да си сложи (преди да прочета темата) и така щях да я насмета.. Blush Joy

# 52
  • София
  • Мнения: 3 838
Има хора, които стигат до сериозни психиатрични проблеми, само защото някой не ги поздравява на улицата. Това отстрани може да изглежда като лигавщина, но колко хора могат да се поставят на тяхно място и да ги разберат. Така че защо да не може да получиш някакъв комплекс относно тялото си, било то и на млада възраст?Всяко подобно нещо си има предистория. И обикновено точно тези хора, които са "помогнали" да се чувстваш зле в кожата си, след това им е много чудно защо си стигнал до операционната маса.

# 53
  • Мнения: 7 263
Помислих, че Lennyh иска мнение кое от двете да си сложи (преди да прочета темата) и така щях да я насмета.. Blush Joy
hahaha hahaha hahaha
Бреххх сега се сетих, ми даааа така и така не мога да си избера подходящ подарък за наближаващия рожден ден, да взема да си поискам едни силиконки  bowuu bowuu на моята възраст вече може Joy hahaha

# 54
  • София
  • Мнения: 1 176
за наближаващия рожден ден, да взема да си поискам едни силиконки  bowuu bowuu на моята възраст вече може Joy hahaha
Mr. Green

Има разлика между -  нуждата от корекция или силикон / понеже наистина ми пречи на общуването, самочувствието/ и капризът облечен във възможността да го направиш. 

# 55
  • Мнения: 7 263
every me - да именно! От статията останах с впечатление, че иде реч именно за каприз съпроводен със приятни родителски възможности, затова и се втрещих.
Приемам чисто хипотетично, че съм баровка и че нямам никаква драма да дам на хитопитечната си щерка пари за лелеяния бюст. Ако тя е плоска като 9 волтова батерия и наистина проблема е видим \ по-скоро невидим\ може би бих го направила, знам ли. Но ако е чисто и просто каприз и мода, надали.
Така разсъждавайки от страни по-скоро не бих дала пари за подобно нещо и не бих разрешила, но това разбира се си е мое мнение.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 176
every me - да именно! От статията останах с впечатление, че иде реч именно за каприз съпроводен със приятни родителски възможности, затова и се втрещих.

Капризът, особено под или около 18 годишна възраст не е добре да се толерира, да.
И аз като теб, не бих.
При нужда  вече се отнася за проблем, който автоматично изключва каприз.

# 57
  • Мнения: 2 897
Поради лишен от всяка логика каприз не бих направила такъв подарък.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 171
аз като бях на 18г. никой с нищо не можеше да ме комплексира или обиди
зависи от човека,но според мен на младо момиче й трябва акъл-не силикон Whistling

 Peace И аз така мисля.
И сега не може да ме комплексира нищо...

# 59
  • Мнения: 240
Много е вредно да си с малък бюст  Whistling

О, да, ако знаеш колко подигравки съм отнесла в училище.

И аз съм с малък бюст, а подигравки съм получавала съмсем безобидни и то само от дебелите ми съученички, имащи тела на 60-годишни лелки  Laughing Изобщо не мисля, че това трябва да е причина за комплекс Wink

Но за носа съм съгласна- има тежки случаи, при които не виждам нищо лошо, дори по-рано да се направи операция.

Но бюста и липосукцията-не са лоши неща, но трябва да почакат според мен Wink

# 60
  • София
  • Мнения: 7 798
Бих направила такъв подарък за дефект, но не и за каприз.  Naughty

# 61
  • Мнения: 649
Не!!! Честно няма да казвам, че бих защото ако някой ми поиска то бих му подарила нова глава, защото ще откъсна старата му!!

# 62
  • София
  • Мнения: 3 838
Много е вредно да си с малък бюст  Whistling

О, да, ако знаеш колко подигравки съм отнесла в училище.

И аз съм с малък бюст, а подигравки съм получавала съмсем безобидни и то само от дебелите ми съученички, имащи тела на 60-годишни лелки  Laughing Изобщо не мисля, че това трябва да е причина за комплекс Wink

Обяснила съм по-добре по-нагоре, няма да се хабя да пиша отново. Причина за комплекс у някой може да е това, че някой не го поздравява. Границата у всеки е различна. Щом някой нищо не може да го комплексира - ок, супер, но това не значи, че другите се лигавят. И комплексите относно външността не са най-страшното нещо, те са поправими, по-страшни са тези, другите комплекси. Но нямам намерение да пиша повече, то в тази тема стана ясно, че ССФ никой и нищо не може да я комплексира, тя е винаги с перфектно самочувствие.

# 63
  • Мнения: 8 999
Аз бих подарила трансплантация на мозък или поне присаждане на мозъчни клетки. Мисля, че на повечето тийнейджъри точно там им е слабото място, но лошото е, че не го осъзнават и мислят, че всичките им беди идват от кривия нос или от малкити цици.

# 64
  • Мнения: 1 224
Ех.. защо не беше модерно за моя бал  Joy

# 65
  • София
  • Мнения: 2 060
Аз бих подарила трансплантация на мозък или поне присаждане на мозъчни клетки. Мисля, че на повечето тийнейджъри точно там им е слабото място, но лошото е, че не го осъзнават и мислят, че всичките им беди идват от кривия нос или от малкити цици.
Абсолютно  съм съгласна! Но нека се замислят и родителите, които са формирали подобна ценностна система, основана само и единствено на външността и половите белези, а не на действителни личностни качества. Свидетел съм как подобни девойки и младежи, които мислят че външния вид е най-важен кандидатстват за работа и какви глупости дрънкат. Е,  по-голям срам не може да има. Да не говорим, за това че се изявяват по същия начин пред западни фирми, в които стават не за смях, а за посмешище.

Мили родители, научете децата си да ценят личността, а не външността, защото, повярвайте ми, личността е тази, която изявява човека, а не нещо друго!

# 66
  • Мнения: 1 733
Бих направила такъв подарък за дефект, но не и за каприз.  Naughty
И аз така. И тогава няма да е подарък, а нещо, което е необходимо да се направи за доброто на детето. И със сигурност няма да е за бала.
Което ме подсеща друго - винаги съм се чудила каква е тази истерия дето ни обхваща, когато наближи абитуриентския бал... Дават се хиляди левове за дизайнерски рокли, наемат се скъпи лимузини, за да се изфукаш пред съучениците си... А всъщност задължение на всеки млад човек е да завърши поне училище...
Явно и аз съм много консервативна...

# 67
  • Мнения: 4 447
Eeee  та това от кога се практикува в Америка....
Ама ние нали по-бавно усвояваме.
Нали по-назад сме все.

Там за 18-тия РД се подаряват тия неща.
Това е положението.

От суетата се печели най-много.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз още нямам дъщеря, но се надявам един ден да имам....
Та си мисля, че ако расте във време, в което външния вид и самочувствието са от особена важност за успеха в живота, бих и го осигурила, разбира се, в границите на разумното.
Не забравяйте, че ние сме живяли в едно време и ценностите ни са били едни, а децата ни ще растат в друго време, с доста по-различни ценности. Вярвам, че никой не иска да дърпа детето си назад  Peace

# 69
  • Мнения: 893
Аз не искам подобен подарък, тазигодина завършвам.  Confused Даже изобщо не знам какъв подарък искам.  Joy
Но...на 18-19 и пластична операция ми звучи несериозно(изключваме някакви случаи на претърпяна катастрофа и обезобразено лице например).
На 18 човек все още се влияе малко или много от различни фактори и психиката не е достатъчно стабилна да взима най - правилните решения. 
Аз не си харесвам носа, но...бих го променила по -нататък...искам да съм убедена на 100 %, че наистина имам нужда от това, че аз го желая истински, а несъм манупулирана от обществено мнение, медии и др. неща.

# 70
  • Мнения: 917
Ще падна просто. Надявам се самочувствието на дъщеря ми да не зависи от малкият й бюст. Това не може да бъде ценност според мен. А къде отиде духовното. Затова са родителите, за да възпитават децата си да отсеят важното от по-малко важното. Ако детето ми тръгне да си прави липосукция съм за убиване значи.

# 71
  • София
  • Мнения: 38 490
Не съм специалист, но мисля че е безумие да се правят такива интервенции на 17-18 години.
И докторите които ги правят са за утрепване.
Организмът расте до 25. Бюста се променя поне 5 пъти през живота.
А лицето също може да се промени - примерно заради израстването на мъдреците.
Хубав подарък за абитюрент е примерно пари за университет.

# 72
  • Мнения: 4 447
На мен подаръка за бала май ми беше сим карта.
Тогава струваше 60лв - на промоция  Mr. Green
Освен цялата организация за бала де. А имам
чудесни спомени от това какво беше в къщи.
Сега около бала на брат ми майка ми ми каза, че
тогава с баща ми са си брояли стотинките.
И ми е благодарна, че не съм се тръшнала за
скъпи прически и гримове, защото и прическата
и гримът си ги направих сама. Дори кола не сме
наемали   Sunglasses Първата рокля, която ми заши една шивачка
за съжаление беше неуспешна. Шивачката се оказа
калпава. Втората ми направи прекрасна рокля.
Май и тя 60лв. беше. Бижуто за бала - 20лв.
Чантата беше 20лв.

Та замислете се сега вие какви сте глезли.  Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 3 838
Моето мнение е, че човек трябва да живее всеки ден като за последно. Да яде, да пие и да си носи новите дрехи. И ако има нужда от бюст, да си сложи, пък било то и на 18.

# 74
  • Мнения: 31 178
Моето мнение е, че човек трябва да живее всеки ден като за последно. Да яде, да пие и да си носи новите дрехи. И ако има нужда от бюст, да си сложи, пък било то и на 18.
Това е готина приказка. smile3534

# 75
  • Мнения: 332
Цитат
Е извиявай ама голям и крив нос , комплексира , намирам го за нормално да се коригира.

Моят нос е голям и крив, но не бих го коригирала. *вирва гордо големия си крив нос*
Хората са казали:"На хубава порта, хубаво чукче"  Laughing

# 76
  • Мнения: 1 081
Не съм специалист, но мисля че е безумие да се правят такива интервенции на 17-18 години.
И докторите които ги правят са за утрепване.
Организмът расте до 25. Бюста се променя поне 5 пъти през живота.
А лицето също може да се промени - примерно заради израстването на мъдреците.
Хубав подарък за абитюрент е примерно пари за университет.



Подкрепям  Peace

# 77
  • София
  • Мнения: 3 838
Аз пък съм благодарна, че има доктори, които правят такива операции и на по-ранна възраст. Явно те, макар и да не са много добри психолози, разбират по-добре болката и нуждите на хората и умеят да се поставят на тяхно място. Бюстът може да се променя и 1000 пъти през живота, това не значи, че трябва да си го оправя, като стана на 100 години и той съответно е претърпял всички възможни метаморфози, когато хич няма да ме вълнува как точно изглеждам. Не ми беше нужно да стана на 25, 35 или 50, за да разбера, че бюстът ми няма да добие нормален размер, ако не му помогна отвън. За мен не е оправдано да загубя десетки години от живота си в безсмислено чакане и в омраза към тялото си - тези години никой няма да ми ги върне. А от пари за университет нужда не съм имала, тъй като спечелих пълна стипендия. Пише се абитуриент.

# 78
  • Мнения: 6 618
За мен пък извращение на 17-18год. да напомпаш някое момиченце със силикон.
Всичко е въпрос на възпитание и приоритети.

# 79
  • Мнения: 6 164
Не съм нито шокирана, нито възмутена, който каквото иска да прави с тялото си. Бих се изненадала, ако някой тръгне да си имплантира мазнини в задника или да си 'посява' пъпки на лицето. Щом е за разкрасяване, е разбираемо. Някой иска да има прическата на някоя звезда, защо да не иска да има и носа й? Като й харесва да си го сложи, на мен това не ми пречи.

# 80
  • Мнения: 6 618
Misty май това за импланитането на мазнини в дупето го правят  newsm78

# 81
  • София
  • Мнения: 3 838
За мазнини не знам, но импланти, подобни на тези за бюст, слагат.

# 82
  • Мнения: 6 164
Е, ако нямаш дупе. Аз го казах в смисъл да се загрозиш, там до пъпките не стана ли ясно. Crazy

# 83
  • Мнения: 3 695
не мога да го възприема това да си правиш такива сложни процедури на такава възраст -  та те са още деца, тялото се развива, мисленето още неориентирано   Shocked

приемам ги тези подобрения по тялото, когато човек има някакъв проблем или дефект, но всеки знае най добре за себе си  Peace

# 84
  • Мнения: 1 645
не мога да го възприема това да си правиш такива сложни процедури на такава възраст -  та те са още деца, тялото се развива, мисленето още неориентирано   Shocked

приемам ги тези подобрения по тялото, когато човек има някакъв проблем или дефект, но всеки знае най добре за себе си  Peace
Абсолютно съм съгласна...
Само от мисълта,че това съществува ми се повдига Sick
Не мога да си представя,че който и да е родител би поощрил и  би се съгласил с такова нещо,но за съжаление съм се сблъсквала и с такива Tired
Тук в Холандия такова нещо не съм виждала и чувала...може би е от липсата на чалга наоколо Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 3 830
За корекции съм само, ако има сериозни комплекси Peace

# 86
  • Мнения: 3 695
Тук в Холандия такова нещо не съм виждала и чувала...може би е от липсата на чалга наоколо Rolling Eyes
hahaha това ми хареса  Joy

# 87
  • София
  • Мнения: 2 271
Не мога да си представя,че който и да е родител би поощрил и  би се съгласил с такова нещо,но за съжаление съм се сблъсквала и с такива Tired
Тук в Холандия такова нещо не съм виждала и чувала...може би е от липсата на чалга наоколо Rolling Eyes
Други родители, пък не биха могли да си представят твоята позиция, че няма да помогнеш на детето си да има бъдещето за което мечтае, каквото и да  е то, но едва ли те осъждат за това.
А относно чалгата... мисля, че това е от липсата на какъвто и да е стремеж към естетика от страна на холандките  Peace

# 88
  • Мнения: 5 647
А относно чалгата... мисля, че това е от липсата на какъвто и да е стремеж към естетика от страна на холандките  Peace


Много е естетично да изглеждаш като порно звезда, впрочем.

# 89
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Всеки е свободен да се кепази както си иска. Понеже срещнах мнение в темата, че дъщерята трябвало да бъде най-красива на бала си (та затова, дайте да я "разкрасим"), реших и аз да се изкажа.
Поддържам упорито тезата, че изкуственото си е изкуствено, не е красиво и много му личи. Аз лично досега не съм видяла успешна корекция на каквото и да е. Не ми обяснявайте за снимки и филми, говоря за "око да види". Ръката ми не иска да пипа, мерси.  Mr. Green Но окото ми вижда опъната до пръсване кожа, сини вени и една такава структура на епидермиса, като мукава. Окото ми вижда и доста неестественото положение на бюста. Вижда огромни, вирнати джуки (които силно загрозяват чертите). Окото ми не е виждало и добра операция на нос, правят ги всичките с една и съща форма. И всичкото това много личи.
Не ми пука кой какво си слага, дразня се, когато ти натрапват всички тези корекции като еталон. Големи плашила са се навъдили, а глупавите дечурлига зорлем искат да приличат на тях.
И се надявам като майка, че момчетата ми един ден ще имат око и разум, а не да се хвърлят на хм, клоун с протези.

# 90
  • Мнения: 1 645
Не мога да си представя,че който и да е родител би поощрил и  би се съгласил с такова нещо,но за съжаление съм се сблъсквала и с такива Tired
Тук в Холандия такова нещо не съм виждала и чувала...може би е от липсата на чалга наоколо Rolling Eyes
Други родители, пък не биха могли да си представят твоята позиция, че няма да помогнеш на детето си да има бъдещето за което мечтае, каквото и да  е то, но едва ли те осъждат за това.
А относно чалгата... мисля, че това е от липсата на какъвто и да е стремеж към естетика от страна на холандките  Peace

Ами щом не си представят моята позиция,не ги осъждам.Всеки има право на мнение и да прави със живота и тялото си каквото иска.А понятието естетика за теб може да е  едно а за мен друго,за холандките трето коренно различно....Свобода на словота му казват.Написах,каквото мисля.Моето дете няма да получи за бала чифт цици,колкото и естетично да е това.И аз на тази възраст мечтаех,че ще стана известна певица или актриса и всички ще ме познават и ще стъпвам само по червени килимчета,но след като завърших и тръгнах да си търся работа се сблъсках с реалноста,че бъдещето за което мечтая трябва да се постига с много разум и труд.Сега няколко години по късно и все още бореща се за това красиво бъдеще дори не ми и минава през ума,че 2 размера в повече в гръдната обиколка ще са ми от полза.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 271
Зависи кой към какво бъдеще се стреми... Явно тези, на които им подаряват цици за абитуриентския бал се нуждаят от тях, за да осъществят мечтите си. И ако си майка на такава дъщеря, какво ще правиш? Ще и обясниш, че в същност твоите мечти за нея не съвпадат с нейните и да си ги избие от главата ли?

# 92
  • Мнения: 1 645
Зависи кой към какво бъдеще се стреми... Явно тези, на които им подаряват цици за абитуриентския бал се нуждаят от тях, за да осъществят мечтите си. И ако си майка на такава дъщеря, какво ще правиш? Ще и обясниш, че в същност твоите мечти за нея не съвпадат с нейните и да си ги избие от главата ли?

Ще се опитам да и обясня,че да мечтаеш е едно а реалноста съвсем друго.Никой нищо не ти дава-подарък в тоя живот.И ако иска да постигне нещо в живота,да гони мечтите си трябва здраво да се потруди.За чифт силиконки-също.Ако толкова много ги иска да си изкара парички да си ги купи.
А ако съм майка на дъщеря,която иска да иде на Луната,трябва ли да и подаря ракета ?!

# 93
  • Мнения: 3 695
всичко е въпрос на лична преценка - кое е важно за един човек и кое не, но и аз съм съгласна, че на 18 не си наясно с много неща и не знаеш какво искаш

# 94
  • Мнения: 6 618
Зависи кой към какво бъдеще се стреми... Явно тези, на които им подаряват цици за абитуриентския бал се нуждаят от тях, за да осъществят мечтите си. И ако си майка на такава дъщеря, какво ще правиш? Ще и обясниш, че в същност твоите мечти за нея не съвпадат с нейните и да си ги избие от главата ли?
Аз лично бих се зачудила правилно ли съм я възпитала.

# 95
  • Мнения: 1 645
И още нещо за да защитя тезата си давайки пример:

На 16 си направих татуировка.Ех,на мода беше Памела Андерсън,с русата грива и бодливата тел на ръката.Майка ми ме предупреди,и за перхидрола и за татуировката,но какво ти слушам.Изрусих си косата до бяло и се татуирах при евтин рисувач,щото финансите бяха ограничени.
Резултата-години по късно трябваше да се подстрижа като войник,защото косата ми беше изгоряла жестоко и до ден днешен си патя от тази си моя постъпка.А татуировката ми е пречила не веднъж и дваж в живота и работата и ми вреди и до сега,когато винаги се опитвам да я крия.Срамувам се...
А ние говорим за цици......

# 96
  • София
  • Мнения: 1 220
Ех, накъде върви света. За рождения ден подарък-липосукция, за бала- нови цици, за сватбата- смяна на пола hahaha
Joy Joy Peace
Комплексарска работа е това и въпрос на възпитание, да не говорим колко е опасно !

# 97
  • София
  • Мнения: 3 838
Да, много е лесно да заклеймявате и да се подигравате, когато природата е била благосклонна към вас и ви е дала там каквото е необходимо да си пъхнете в сутиените, но все пак замислете се малко и за тези представителки на нежния пол, към които тя не е била чак толкова благосклонна, или поне не в това отношение. Не заслужават ли и те своите 300 кубика щастие? Не държа да ми отговаряте, то стана ясно, че за вас всяка жена, която има силикон, изглежда като порнозвезда.

# 98
  • Мнения: 6 618
Serpentine аз не мисля ,че всяка жена със силикон изглежда като порно звезда.То има и жени без силикон и без големи естествени ц...и ,които си изглеждат като такива.
В тази тема обсъждаме 18год. момичета ,а не жени.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 838
Имах предвид изказвания като ето това:

А относно чалгата... мисля, че това е от липсата на какъвто и да е стремеж към естетика от страна на холандките  Peace


Много е естетично да изглеждаш като порно звезда, впрочем.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 271
Зависи кой към какво бъдеще се стреми... Явно тези, на които им подаряват цици за абитуриентския бал се нуждаят от тях, за да осъществят мечтите си. И ако си майка на такава дъщеря, какво ще правиш? Ще и обясниш, че в същност твоите мечти за нея не съвпадат с нейните и да си ги избие от главата ли?
Аз лично бих се зачудила правилно ли съм я възпитала.
Правилно, според кого? Rolling Eyes

# 101
  • София
  • Мнения: 3 838
Не мисля, че това, дали едно момиче ще пожелае да има силикон или не, се свежда само до пропуски във възпитанието. Нещата не са толкова повърхностни, пък и възпитанието не се формира само и единствено вкъщи. Да не говорим, че понякога ехидните подмятания по повод този или онзи физически недостатък започват именно у дома.

# 102
  • Мнения: 1 645
Да, много е лесно да заклеймявате и да се подигравате, когато природата е била благосклонна към вас и ви е дала там каквото е необходимо да си пъхнете в сутиените, но все пак замислете се малко и за тези представителки на нежния пол, към които тя не е била чак толкова благосклонна, или поне не в това отношение. Не заслужават ли и те своите 300 кубика щастие? Не държа да ми отговаряте, то стана ясно, че за вас всяка жена, която има силикон, изглежда като порнозвезда.

Държа да ти отговоря...
Именно казах,че не заклеймявам и не осъждам.По всеки въпрос винаги има два отговора,две мнения.Както казах всеки има право на избор.Ако решиш,че ще си сложиш силикон-ще си сложиш...мен няма да ме питаш.И аз така-твоето решение няма да ми повлияе да ида и да си имплантирам 300 кубика "щастие".Ми не че съм много надарена,но ми стига.
Разбирам те напълно,че си се чувствала некомфортно и си го направила не от ей така защото си си навила на пръста,но въпроса е тук мама и тате ли ти ги купиха?! И бяха ли ти подарък за бала,рожденния ден или за Баба Марта ?! Не мисля....
Не,жените със силиконови гърди не са порно звезди,вече не е модерно.
На два полюса сме няма да има едногласие,така че ребята давайте житъ дружно Hug

# 103
  • София
  • Мнения: 3 838
Подарък за бала не са ми били, може да се каже, че операцията съвпадна с 20-тата ми годишнина, но тя не е била повод. Но що се отнася до финансовата страна на въпроса - за парите помогна майка ми, на 19 години нямаше откъде да извадя над 6000 лв лични средства, дори и заем не можех да изтегля.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 220
Никой не е перфектен и големите цици не са само еталон за красота ! Аз съм с малък бюст и харесвам красивите добре оформени женски гърди, но … Едни цици не правят жената, да красиво е но ако ги нямаш не си по- малко жена от надарените моми. Бих си направила операция някои ден, но след като родя. Да легнеш под ножа на 17-18г. когато още не си се оформил и все още организма ти се развива ми се вижда прекалено крайна мярка в името на това да си красавицата на бала за 1 вечер.
Според мен излъчването и чара са на първо място, а те не се купуват с пластика и силикон.

# 105
  • Мнения: 639
Оф,не знам Лени дали си старомодна ,а ма аз май въобще не съм в час ,ако ще говорим за млада ,права,здрава дама на 18,19г. искаща за подарък цици.Това не мога до го проумея от където и да го погледна. #CrazyИмам дъщеря на 20г. и само като знам от какво се вълнува и какви са и мечтите и за какво дерзае ,е ми въобще не се вписва в представите на искащите цици,сигурно и тя е старомодна,знам ли  newsm78.Та си мисля ,че не знам какви ценности трябва да са изградили семействата на тези дечурля ,ако основна и заветна цел е на бала да изпъчат гордо силиконова гръд. ooooh!То и цялото това суетене около този бал за мен си е огромна загуба на сили,средства и разум,но хайде това е друга тема.Та си мисля аз,що за старт в живота си избират тези ефирни същества ,щом ще ходят с протези и се ограничават да мислят за себе си като за стока?Ама карай да върви ,нали мама и тати могат да си го позволят.................

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 15:40 от magic power

# 106
  • Мнения: 3 094
Аз съм майка на абитурентка...........и няма да правя такива подаръци, ясно е защо - виждат ми се абсурдни - здрав, прав, жизнерадостен и изглеждащ точно както трябва за годините си човек зорлен да го правиш смешен, че и пари да се прахосват.  Дъщеря ми има по-малък бюст от моя, но го приема със самоирания........сигурно защото не слуша чалга (няма кой да я възпита в такъв арт-уклон) и съответно стремежите и не се свеждат само да гръдната й обиколка. Има си гадже, красива е (естествено, нали е моя) все пак е висока, синеока, с идеално подредени зъби без нито една пломба..........И без гърди има с какво да направи впечатление на момчета, че и на момичета на нейната възраст (с които се съпоставя, естествно). Благодаря на Господа, че е слушала и мен, когата е израствала през годините на пубертета, а не само "улично-приятелско-телевизионния" университет. Peace

# 107
  • Мнения: 6 618
Зависи кой към какво бъдеще се стреми... Явно тези, на които им подаряват цици за абитуриентския бал се нуждаят от тях, за да осъществят мечтите си. И ако си майка на такава дъщеря, какво ще правиш? Ще и обясниш, че в същност твоите мечти за нея не съвпадат с нейните и да си ги избие от главата ли?
Аз лично бих се зачудила правилно ли съм я възпитала.
Правилно, според кого? Rolling Eyes
Отговора е толкова елементарен ,че се чудя що въобще го задаваш този въпрос newsm78
Естествено правилно според мен и моя мироглед!

# 108
  • София
  • Мнения: 2 271
Зависи кой към какво бъдеще се стреми... Явно тези, на които им подаряват цици за абитуриентския бал се нуждаят от тях, за да осъществят мечтите си. И ако си майка на такава дъщеря, какво ще правиш? Ще и обясниш, че в същност твоите мечти за нея не съвпадат с нейните и да си ги избие от главата ли?
Аз лично бих се зачудила правилно ли съм я възпитала.
Правилно, според кого? Rolling Eyes

Отговора е толкова елементарен ,че се чудя що въобще го задаваш този въпрос newsm78
Естествено правилно според мен и моя мироглед!
Екзакли  Peace
Значи ти си възпитаваш детето, както искаш, другите, както те искат.
Не виждам защо се чудите на хората, които не си възпитават децата, като вас!?!

# 109
  • Мнения: 6 618
Екзакли  Peace
Значи ти си възпитаваш детето, както искаш, другите, както те искат.
Не виждам защо се чудите на хората, които не си възпитават децата, като вас!?!


Дай ми пример каква мечта трябва да има дъщеря ти за да и сложиш силикон.

# 110
Аз на мойта ще и подаря цици, ако е с малки няма така да се показва пред хората я. Представете си,че се е метнала на баща си! Не намирам нищо лошо в това, не става въпрос за възпитание,а най -елементарна естетика.

# 111
  • Мнения: 3 094
Аз на мойта ще и подаря цици, ако е с малки няма така да се показва пред хората я. Представете си,че се е метнала на баща си! Не намирам нищо лошо в това, не става въпрос за възпитание,а най -елементарна естетика.


хубаво нещо е естетиката и най-вече за пред хората.........най-вече и най-първо хорското мнение ("какво ще кажат хората") трябва да се уважава, нищо, че тия хора, дето коментират (и заради тях трябва да се покажат девойките с малки или големи гърди) не само възпитание може да нямат, а най-вероятно и представа от елементарните норми на естетиката.

# 112
  • Мнения: 1 645
По "мое време" родителите се гордееха и хвалеха "пред хората" с образованието,високите оценки,хубавата работа,добрите постъпки на децата...
Не мога да си представя как сега майки и бащи се изхвърлят един пред друг коя щерка е с по големи цици и по сполучлива корекция на носа.
Само като си представя колко са абитуренчетата дето няма да празнуват дори поради липса на средства от страна на родителите,да не говорим за рокли за по няколко хиляди и лимузини и златни накити, изкуствени цици и тем подобни,направо ми става гадно Tired
Пък да теглиш заем за цици и после да ги плащаш цял живот е най голямата глупост,която съм чувала.

# 113
  • Мнения: 3 094
мими23, то и сега се гордеем така с децата си Peace..........а тия няколко процента забогатели родители, които правят такива подаръци най-вероятно и те имат не малко комплекси. Друго, което ми прави впечатление, че такива "нужни" подаръци правят парвенюта, които смятат, че блесват по този начин.....Общо взето претенциите на такива девойки са подклаждани до голяма степен и от родителското тяло - крушата не пада по-далеч от дървото.
В един магазин за официални рокли се разигра наскоро следната сцена - абитурентка с огромен изкуствен бюст си избира рокля в компанията на майка си (как съм преценила, че е изкуствен - не мога да повярвам, че на 18 години природата ще ти изиграе такава лоша шега и ще те надари с бюст като на майка-героиня на поне 10-тина деца). По време на пробването майка гордо заяви, че са поръчали по-голям бюст за да не го сменят след някоя друга година, ако се наложело  Shocked. За мен остана непонятно всичко това. Така, че какво се чудим - всякакви ги има, въпросът е че не трябва се насажда тази и само тази култура и ценностна система! По този начин родители, които правят интелектуални или скромни подаръци едва ли не се насажда, че са безотговорни и недостатъчно щедри родители, които видиш ли едва ли не отказват да дадат добър старт на детето си в живота и трябва да им се вменява чувство за вина. Е тия журналистически булшитс направо плачат, ако имаше законова възможност (всъщност има, но е сложно) да ги подгониш за нанасяне на вреди и щети.

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 17:21 от Bastet

# 114
  • Мнения: 4 733
 Ако дъщеря ми е комплексирана заради някакъв свой недостатък би дала съгласието си за подобно нещо, но не и на невръстната възраст 18.

# 115
  • Мнения: 240
Понеже аз съм абитуриентка да кажа: абсурдно е да се твърди или мисли, че на 18 години трябва да имаш големи цици, за да си атрактивна и привлекателна!  Rolling Eyes Аз съм пример за това: сигурно имам един отнай-малките бюстове от целия випуск, а наскоро гледах някаква "класация" с гласуване за най-красиво момиче от цялия горен курс. И приятно се зарадвах, че от около 100-тина момичета аз съм на първо място Wink Та явно не е чак толкова важно това...да, бих си увеличила бюста, защото по принцип съм склонна към всякакви такива промени, но не и за завършването ми, което искам да запомня с много по-приятни и дори детски емоции, а не с болки в гърдите, бинтове, синини и оттоци Wink

# 116
  • Мнения: 3 695
браво xxvxxi   Peace

мога да кажа, че всеки тинейджър е комплексиран за нещо - например на мен ми се смееха в училище, че имам малки гърди, но след като завърших ми порастнаха и сега мога да кажа, че въобще не са малки, а ако бях ревнала на майка ми, че искам гърди какво щях да правя после - просто по късно се развих

# 117
  • Мнения: 4 076
На 18-19г.те не знаят какво искат и "Планета"им набива филмите.Ако ги оставиш да правят каквото искат и ги финансираш,ще си съсипят и вида и здравето,да не говорим за недоразвитата им ценностна система-обща болест на цялото ни общество.Опитвам се да изградя самочувствие на децата си,за да не зависят от вкусовете на другите,а да се водят от своя.Жена,която се харесва,я харесват и другите.А и не може всички да те харесват.Разбирам ги,че искат да изглеждат добре,това е похвално и помагам с каквото мога.Но все някъде трябва да се сложи чертата.Брекети-да,силикон-не.Като станат зрели жени и сами си вадят парите,да решават за какво ще ги дадат.

Общи условия

Активация на акаунт