Подарък за бала - силиконки или ново носле?!

  • 7 031
  • 117
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 800
Бих направила такъв подарък за дефект, но не и за каприз.  Naughty

# 61
  • Мнения: 649
Не!!! Честно няма да казвам, че бих защото ако някой ми поиска то бих му подарила нова глава, защото ще откъсна старата му!!

# 62
  • София
  • Мнения: 3 848
Много е вредно да си с малък бюст  Whistling

О, да, ако знаеш колко подигравки съм отнесла в училище.

И аз съм с малък бюст, а подигравки съм получавала съмсем безобидни и то само от дебелите ми съученички, имащи тела на 60-годишни лелки  Laughing Изобщо не мисля, че това трябва да е причина за комплекс Wink

Обяснила съм по-добре по-нагоре, няма да се хабя да пиша отново. Причина за комплекс у някой може да е това, че някой не го поздравява. Границата у всеки е различна. Щом някой нищо не може да го комплексира - ок, супер, но това не значи, че другите се лигавят. И комплексите относно външността не са най-страшното нещо, те са поправими, по-страшни са тези, другите комплекси. Но нямам намерение да пиша повече, то в тази тема стана ясно, че ССФ никой и нищо не може да я комплексира, тя е винаги с перфектно самочувствие.

# 63
  • Мнения: 8 999
Аз бих подарила трансплантация на мозък или поне присаждане на мозъчни клетки. Мисля, че на повечето тийнейджъри точно там им е слабото място, но лошото е, че не го осъзнават и мислят, че всичките им беди идват от кривия нос или от малкити цици.

# 64
  • Мнения: 1 224
Ех.. защо не беше модерно за моя бал  Joy

# 65
  • София
  • Мнения: 2 062
Аз бих подарила трансплантация на мозък или поне присаждане на мозъчни клетки. Мисля, че на повечето тийнейджъри точно там им е слабото място, но лошото е, че не го осъзнават и мислят, че всичките им беди идват от кривия нос или от малкити цици.
Абсолютно  съм съгласна! Но нека се замислят и родителите, които са формирали подобна ценностна система, основана само и единствено на външността и половите белези, а не на действителни личностни качества. Свидетел съм как подобни девойки и младежи, които мислят че външния вид е най-важен кандидатстват за работа и какви глупости дрънкат. Е,  по-голям срам не може да има. Да не говорим, за това че се изявяват по същия начин пред западни фирми, в които стават не за смях, а за посмешище.

Мили родители, научете децата си да ценят личността, а не външността, защото, повярвайте ми, личността е тази, която изявява човека, а не нещо друго!

# 66
  • Мнения: 1 733
Бих направила такъв подарък за дефект, но не и за каприз.  Naughty
И аз така. И тогава няма да е подарък, а нещо, което е необходимо да се направи за доброто на детето. И със сигурност няма да е за бала.
Което ме подсеща друго - винаги съм се чудила каква е тази истерия дето ни обхваща, когато наближи абитуриентския бал... Дават се хиляди левове за дизайнерски рокли, наемат се скъпи лимузини, за да се изфукаш пред съучениците си... А всъщност задължение на всеки млад човек е да завърши поне училище...
Явно и аз съм много консервативна...

# 67
  • Мнения: 4 447
Eeee  та това от кога се практикува в Америка....
Ама ние нали по-бавно усвояваме.
Нали по-назад сме все.

Там за 18-тия РД се подаряват тия неща.
Това е положението.

От суетата се печели най-много.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз още нямам дъщеря, но се надявам един ден да имам....
Та си мисля, че ако расте във време, в което външния вид и самочувствието са от особена важност за успеха в живота, бих и го осигурила, разбира се, в границите на разумното.
Не забравяйте, че ние сме живяли в едно време и ценностите ни са били едни, а децата ни ще растат в друго време, с доста по-различни ценности. Вярвам, че никой не иска да дърпа детето си назад  Peace

# 69
  • Мнения: 893
Аз не искам подобен подарък, тазигодина завършвам.  Confused Даже изобщо не знам какъв подарък искам.  Joy
Но...на 18-19 и пластична операция ми звучи несериозно(изключваме някакви случаи на претърпяна катастрофа и обезобразено лице например).
На 18 човек все още се влияе малко или много от различни фактори и психиката не е достатъчно стабилна да взима най - правилните решения. 
Аз не си харесвам носа, но...бих го променила по -нататък...искам да съм убедена на 100 %, че наистина имам нужда от това, че аз го желая истински, а несъм манупулирана от обществено мнение, медии и др. неща.

# 70
  • Мнения: 917
Ще падна просто. Надявам се самочувствието на дъщеря ми да не зависи от малкият й бюст. Това не може да бъде ценност според мен. А къде отиде духовното. Затова са родителите, за да възпитават децата си да отсеят важното от по-малко важното. Ако детето ми тръгне да си прави липосукция съм за убиване значи.

# 71
  • София
  • Мнения: 38 592
Не съм специалист, но мисля че е безумие да се правят такива интервенции на 17-18 години.
И докторите които ги правят са за утрепване.
Организмът расте до 25. Бюста се променя поне 5 пъти през живота.
А лицето също може да се промени - примерно заради израстването на мъдреците.
Хубав подарък за абитюрент е примерно пари за университет.

# 72
  • Мнения: 4 447
На мен подаръка за бала май ми беше сим карта.
Тогава струваше 60лв - на промоция  Mr. Green
Освен цялата организация за бала де. А имам
чудесни спомени от това какво беше в къщи.
Сега около бала на брат ми майка ми ми каза, че
тогава с баща ми са си брояли стотинките.
И ми е благодарна, че не съм се тръшнала за
скъпи прически и гримове, защото и прическата
и гримът си ги направих сама. Дори кола не сме
наемали   Sunglasses Първата рокля, която ми заши една шивачка
за съжаление беше неуспешна. Шивачката се оказа
калпава. Втората ми направи прекрасна рокля.
Май и тя 60лв. беше. Бижуто за бала - 20лв.
Чантата беше 20лв.

Та замислете се сега вие какви сте глезли.  Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 3 848
Моето мнение е, че човек трябва да живее всеки ден като за последно. Да яде, да пие и да си носи новите дрехи. И ако има нужда от бюст, да си сложи, пък било то и на 18.

# 74
  • Мнения: 31 238
Моето мнение е, че човек трябва да живее всеки ден като за последно. Да яде, да пие и да си носи новите дрехи. И ако има нужда от бюст, да си сложи, пък било то и на 18.
Това е готина приказка. smile3534

Общи условия

Активация на акаунт