Операция на сливици на 33 год.

  • 32 611
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 965
Благодаря!  Hug

# 46
Zdraveite vsi4ki koito ste pretarpqli operaciq ili vi predstoi.Na men mi izvadiha 3-te slivici navednaj tai kato bqha srastnali.....operaciqta mi be6e predi 2 dena i o6te se savzemam ot neq tai kato zigubih mnogo krav.Na 16 godini sam.Iskam da vi popitam normalno li e tova 4e cqloto mi garlo se e izdulo i imam nqkakvi beli nalepi.Do kolko vreme 6te mi spadne za da moga da po4na da qm ka6avi hrani tai kato sega edvam piq voda  Shocked Shocked Shocked Shocked Rolling Eyes

# 47
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Понеже моите ми ги махнаха на 5г. и половина, искам само искам да ти пожелая успешна операция (в коя б-ца ще е?) и бързо възстановяване.  Simple Smile


 Peace

# 48
  • Мнения: 1 187
Zdraveite vsi4ki koito ste pretarpqli operaciq ili vi predstoi.Na men mi izvadiha 3-te slivici navednaj tai kato bqha srastnali.....operaciqta mi be6e predi 2 dena i o6te se savzemam ot neq tai kato zigubih mnogo krav.Na 16 godini sam.Iskam da vi popitam normalno li e tova 4e cqloto mi garlo se e izdulo i imam nqkakvi beli nalepi.Do kolko vreme 6te mi spadne za da moga da po4na da qm ka6avi hrani tai kato sega edvam piq voda  Shocked Shocked Shocked Shocked Rolling Eyes

Нормално е гърлото ти да е покрито с налепи. Това е прясна рана и тъй като в гърлото е постоянно влажно, тази коричка която се образува набъбва и е жълтеникава. Постепенно ще се изчисти - до две седмици. А след ден-два ще можеш да хапваш супи и пюрета. За сега яж по малко сладолед и пий сокове за да не се обезводниш.
Бързо възстановяване ти пожелавам.  Hug

# 49
Аз вече съм добре,оперираха ме във  Варна,упойката беше пълна, такаче няма страшно ,още първият ден почнах да говоря,а бях много притеснена  за тая операция,всичко мина успешно.Не отлагаийте мили приятели  а действайте .Успех

# 50
Здравейте,искам да попитам тъй като боледувах от гнойна ангина и я повторих цели три пъти.Пих антибиотик махнах налепите,но сливиците си седат надути.Лекарят ми напражи изследване и ми каза,че имам микроби изписа ми някакви лекарства и също така ми каза,че трябва поне един месец да ги взимам.Аз направих каквото ми каза лекарят,сливиците спаднаха много малко  Cry и сега си седът подути (всъщност само лявата сливица ми е надута дясната много малко почти си е нормална) Нямам температура,нито главата ми се вие,нито ми е лошо,а просто лявата сливица си е надута.И не съм ходил на лекар откакто ми беше изписал тези лекарства.И аз си мисля,че най-вероятно ще се наложи вадене Cry Моля,ако има някакав начин без вадене да го споделите с мен  newsm78 Но ако няма такъв ще ви помоля,да ми обясните на кратко тъй като аз сам на 13 години коя упойка ще е по добре,местна или пълна? Преди няколко години (около 5) ми вадиха трета сливица,защото доста боледувах и ми я извадиха с пълна упойка.Но незнам сега коя упойка ще е по добре newsm78 След колко време горе-долу раната ще премине.Ако е с местна упойика боли ли ваденето?След операцията какво трябва да права,за да знам,че нямам стичане на кръв?И ако може да ми дадете още няколко полезни савета.Благодаря ви предварително за съдействието  bouquet

# 51
  • EU
  • Мнения: 400
Мила, nikibelqta366, най-добре е да кажеш на мама и личният ти лекар как се чувстваш. Ваденето на сливиците вече е само с пълна упойка и както сама знаеш, не се усеща нищо. Раната от операцията минава за седмица. При операцията се поставя тръба в гърлото, която пречи за стичането на кръв. Но все пак може да попадне малко и затова се случва и някои да повръщат кръв след операцията. Това е в много редки случаи. При мене операцията беше лека и не съм имала никакви болки след това. Прочети всички публикации по темата, за да си наясно. Това, че сливиците ти са подути не е причина за тяхното вадене. На сестра ми сливиците постоянно са й с бели налепи, но лекарят каза че не са гнойни и няма нужда от тяхното вадене. Ако ти имаш препоръка от лекар да се извадят няма от какво да се притесняваш, а го направи. Желая ти всичко най-хубаво Hug

# 52
Благодаря,и само да те попража аз съм момче Simple Smile Но няма проблем.Четох,че някакво момиченце е починало на 6 годишна възраст по време на интубация (слагане на тръбата) и много ме е шубе Grinning Но ако ми кажат да ги вада ги вада това е всяко зло за добро Wink

# 53
  • EU
  • Мнения: 400
Извинявай за това, че съм объркала пола ти. Вчера пък някой умрял както си стоял - без никаква причина Wink
Много неща се случват, но не трябва да слушаш черната хроника. Още колко по 13 години имаш да живееш и се забавляваш...
На операцията присъства задължително и анестезиолог и положението е под контрол постоянно. Няма какво да го мислиш. Тръбата, която се слага е според размера на гърлото ти и няма никаква опасност. С теб сме, не се притеснявай  Hug

Общи условия

Активация на акаунт