За децата и религията

  • 1 816
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 211
Дороти, трябва да говориш със свекърва ти и да и кажеш да спре да обработва децата на религиозна основа.
Предлагам следното: докато станат на 4 год., може да използвате просто думата Бог и да наблягате на общото между двете религии, а не на различното. И без това са малки за повече .
След 4 год възраст, да кажете, че мама се моли на Буда, а тати на Исус и някои освни неща за двете религии. Постепенно ги въвеждайте с израстването.
Когато пораснат те сами ще направят избор. 

# 31
  • София
  • Мнения: 6 999
Не ми допада идеята да възпитавам детето си 'религиозно неутрално' и да го оставя само да си избере. Моят свят е християнски и аз не бих могла да му предложа поглед към друга религия, а и честно казано - не желая. Личното ми мнение е, че религията е като майчиния език - вземаш я от семейството си.
Дъщеря ми е кръстена, у дома спазваме Християнските обичаи без да сме прекалено религиозни, тя обаче обожава да ходи на църква и сама ме подканя да отидем, ако скоро не сме били.
Ако реши да си смени религията като порасне - не бих се разсърдила.
По основния въпрос - това е решение м/у теб и съпругът ти. Що се отнася до свекърва ти - явно има нещо против теб - бих я изолирала от децата си без да се чувствам и грам виновна.

Общи условия

Активация на акаунт