таксата в градината на Ерих Кестнер

  • 3 253
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 771
Може пък да е господин, или госпожица.Що не спрете да се карате и да напишете нещо, което да е конкретно и от полза за майките?

# 31
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Е от каква полза може да сме им?!  Shocked Да не решаваме ние размера на таксите?! Тук просто обсъждаме, споделяме размисли и чувства. Пък всеки сам си решава - госпожите, госпожиците и господата от въпросното детско заведение сами преценят колко пари да вземат на родителите за безценната си услуга, родителите също сами си преценят дали си заслужава, май само децата нямат думата, то тях поначало кой ли ги пита?!  ooooh!

# 32
  • Мнения: 78
Защо ли винаги у нас ЛИЧНИ някакви конфликти се прехвърлят върху общите проблеми и нещата издребняват. Какво общо има характера на едно дете и неговата майка върху проблема й за възможността да плаща новата такса? newsm78

# 33
  • Мнения: 125
До сега са ходили само на ски-училиЩе.
Имат спорт,да.Имат и дейности (спортни и други),които се избират от родителите.Провеждат се един път седмично.Синът ми искаше да ходи на плуване.
Ако имаш оЩе въпроси,пиШи на лични.С удоволствие Ще ти отговоря. Peace

# 34
  • Мнения: 636
Отговорът на "новака" наистина е антиреклама за градината. Според  мен си позволяват такова драстично увеличение, защото се възползват от факта, че в държавните градини има огромна липса на места и са убедени, че дори и всички сегашни да напуснат, догодина ще им дойдат други ... щат-не щат. Освен това, не "във всички частни градини е така" - в тази, в която възнамерявам да запиша детето си, таксата е 250 лева за 2008-2009г. Увеличена е с 40 лева в сравнение с тази.

# 35
  • Мнения: 78
Май в желанието си двете страни - за и против въпросната градина - само се нападаха, а конкретно не се разбра дали действително са вдигнали толкова много таксите /100 %/. В същност някои нормално опитал ли се е да разговаря с въпрсната директорка или само тук се изсипва в типичен български стил някаква помия. А колкото до "обсъждането на повишението", аз не мисля че това е разумно. Нима получавайки заплатата си и виждайки че не можеш да си купиш 5 кг сирене, а само 3 ти ще ходиш при бакалина да се пазариш с него? Те сигурно са направили калкулация на разходите си /наем, ток, парно, вода, заплати, храна, учебници,хигиена и дрън дрън дрън - знам ли ги всичките? но си мисля че всеки варти семейство и има представа за какво могат да отидат парите/ и при един нормален разговор с въпросната дама може да се разбере нормално или не е това увеличение.  Naughty

# 36
  • София
  • Мнения: 4 412
Той трудно се адаптира и му се правиха доста отстъпки/ качване до горе на гръб, гушкане, стояне в други грепи, гледане на снимачен процес и т.н.т./ Явно госпожата забравя избирателно и което е важно - никога и от нищо не се е оплакала.

И аз честно се втрещих от това "особено отношение", какво очакват да дойде детето и да седне с ръце зад гърба ли?

# 37
  • Мнения: 958
Уважаема госпожо, съжалявам, че имате проблем с новите такси. Така е във всички частни градини. Това че таксата ви затруднява, не е причина да отричате всичко хубаво в "Ерих Кестнер"! Просто искам да предпазя съфорумките от заблуда.
Уважаемата госпожа е една от най-капризните майки, с нежно дете/истински симпатяга/. С детето проблем не е имало, защото е чувствително и сладко, но капризите на майка му и на баща му....! За съжаление госпожата отрича специалното отношение към нейния син! Той трудно се адаптира и му се правиха доста отстъпки/ качване до горе на гръб, гушкане, стояне в други грепи, гледане на снимачен процес и т.н.т./ Явно госпожата забравя избирателно и което е важно - никога и от нищо не се е оплакала. Е, може би така е по лесно, но.............НЕ Й ВЯРВАЙТЕ!

Тази градина беше моя фаворит, и ми е много близо, но след този пост, явно от управата, ме губите и мен като клиент за съжаление  Crossing Arms

# 38
  • София
  • Мнения: 2 437
Уважаема госпожо, съжалявам, че имате проблем с новите такси. Така е във всички частни градини. Това че таксата ви затруднява, не е причина да отричате всичко хубаво в "Ерих Кестнер"! Просто искам да предпазя съфорумките от заблуда.
Уважаемата госпожа е една от най-капризните майки, с нежно дете/истински симпатяга/. С детето проблем не е имало, защото е чувствително и сладко, но капризите на майка му и на баща му....! За съжаление госпожата отрича специалното отношение към нейния син! Той трудно се адаптира и му се правиха доста отстъпки/ качване до горе на гръб, гушкане, стояне в други грепи, гледане на снимачен процес и т.н.т./ Явно госпожата забравя избирателно и което е важно - никога и от нищо не се е оплакала. Е, може би така е по лесно, но.............НЕ Й ВЯРВАЙТЕ!



Абсолютно недопустимо е такова изказване от управата на "Ерих Кестнер"! А и самата майка никъде не е писала нещо лошо за учителките! Да факт е, че наистина живота много поскъпна, но тук доколкото разбирам се касае почти за 100 % повишение на таксата, което наистина е много! Май Seni ще се окаже права

Отговорът на "новака" наистина е антиреклама за градината. Според  мен си позволяват такова драстично увеличение, защото се възползват от факта, че в държавните градини има огромна липса на места и са убедени, че дори и всички сегашни да напуснат, догодина ще им дойдат други ... щат-не щат.

Не съм клиент на тази градина, а наистина и аз оглеждам частните ДГ, но определено не бих записала детето си там при това отношение демонстрирано от управата тук!

# 39
  • Мнения: 984
Нима получавайки заплатата си и виждайки че не можеш да си купиш 5 кг сирене, а само 3 ти ще ходиш при бакалина да се пазариш с него? Те сигурно са направили калкулация на разходите си /наем, ток, парно, вода, заплати, храна, учебници,хигиена и дрън дрън дрън - знам ли ги всичките? но си мисля че всеки варти семейство и има представа за какво могат да отидат парите/ и при един нормален разговор с въпросната дама може да се разбере нормално или не е това увеличение.  Naughty
Ако съм подписала договор с въпросната бакалия да купувам на определени цени и утре ми съобщи, че вдига цените със 100%, естествено, че ще му потърся сметка. Ти не би ли  newsm78

# 40
  • Мнения: 771
Някой от мамите може ли да ми каже дали са увеличени таксите и в Увекинд. Като сума -чух горе-долу. Като отзиви - също има по форумите. Но нямам представа дали е увеличена. Аз, лично мисля, че е добре в сайтовете да има и таксата. Така вместо да трамбоваме из София, ще знаем поне къде да отидем./лично мнение/.

# 41
  • Мнения: 4 877
Хайде и тук да ви поканя в нашия виртуален клуб http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278827.msg6958881#msg6958881
обещала съм своя глас за председателското място на авторката на тази тема Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт