Някой ползвал ли е теста за....?

  • 19 795
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 273
Предполагам  това е теста -втория   newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 1 522
И аз за първи път чувамза такъв тест, но ми ще ми бъде интересно да науча повече.


# 17
  • София
  • Мнения: 1 185
Супер!!! А, колко ли струва?!?  newsm78

# 18
  • Мнения: 931
Предполагам  това е теста -втория   newsm78

Аз съм чувала за този който е посочила Apv а това е инфо което намерих в нета дано да ви е от полза.Не съм го пробвала засега  Simple Smile
статията е озаглавена Вагинална кандидоза и след това е снимката на същия тест SavvyCheck™ Вагинален  Кандида тест.Ето я:
Досега трябваше да гадаете дали наистина имате гъбична инфекция. SavvyCheck™ Вагинален Кандида тест ще разсее всичките Ви съмнения само за няколко минути! Той е лесно приложим, бърз и точен. Бъдете сигурни този път.

Ще го намерите в аптеките.

Вагиналните гъбични инфекции
Вагиналната гъбична инфекция е сред най-честите здравословни проблеми, поради които жените търсят гинекологична помощ. Въпреки че вагиналното възпаление може да има много причини, обикновено се свързва с инфекция – бактериална, гъбична или паразитна (трихомоназна). Един от най-честите видове възпаление се дължи на гъбична инфекция. Около 75 % от жените получават гъбична инфекция през живота си, като при близо половината от тях се повтаря. По приблизителна оценка при 5 % от тези жени тя става хронична.

Признаци и симптоми
Симптомите на вагиналната гъбична инфекция не са специфични и са близки до тези на другите вагинални инфекции. Всеки вид инфекция изисква специфично лечение, следователно е изключително важно да разполагаме с надеждно диагностично средство, което да подкрепи точната диагноза.
• Силен сърбеж в областта на външните полови органи и влагалището
• Вагинално течение (бяло)
• Болезненост
• Обрив по външните генитални устни
• Зачервяване и оток на вагината и гениталите
• Генитално парене, което може да се засилва при уриниране

Форми на вагиналната гъбична инфекция
Гъбичната инфекция се проявява с четири основни форми. Най-лесна за диагностициране е острата форма, която се характеризира с всички или почти всички изброени по-горе симптоми. Хроничната форма протича с по-леко изразена симптоматика, като преобладават някои от симптомите. За хронично-рецидивираща форма се говори, когато жената получава 3 или повече пъти гъбична инфекция. Тя се дължи най-вече на слаба имунна система или повторни инфекции от ануса. Най-трудно се установява носителството, т.е. жените имат гъбички, но понеже нямат оплаквания самите те не знаят за това.

Причини
Нормално влагалищното съдържимо е много малко като количество и не изтича. Състои се от вагинални секрети, излющени клетки и др. В зависимост от възрастта, менструалния цикъл, употребата на противозачатъчни таблетки или бременност то може да варира. Нормалната вагинална среда се характеризира с кисело рН (3,8 – 4,2), поддържано от полезните лактобацили в него, които пречат на болестотворни микроорганизми да проникнат и предизвикат възпаление.

Възпаление настъпва, когато вагиналната флора се замени с масивно въвеждане на болестотворни агенти (инфектиране) или промяната на вагиналната среда позволи патогенните микроорганизми да се увеличат. Понякога, след месечен цикъл, при приемане на антибиотици, контрацептивни таблетки или други хормони, при намалена имунна защита, стрес или чести вагинални промивки, биологичното равновесие се нарушава, което улеснява заразяването.


Лечение на вагиналните гъбични инфекции
Лечението може да бъде само локално или комбинирано (локално и през устата). Лекуващият лекар ще прецени от какво точно лечение се нуждаете според конкретното състояние при прегледа. При хронично-рецидивиращите форми трябва да се помисли и за стимулиране на имунната система.

Бременност и влагалищни гъбички
Вагиналните гъбични инфекции се срещат около 2 пъти по-често при бременните жени, особено в края на бременността. Поставянето на точна диагноза при тях е изключително важно, за да се осъществи и правилното лечение. Трябва да се знае, че плодът може да се зарази по време на раждането. Това трябва да се избегне или сведе до минимум.

Какво да правим, за да избегнем инфекцията
- Подсушавайте добре интимните части
- Не задържайте дълго време върху тялото мокри дрехи (бански), защото влажната среда благоприятства развитието на гъбички
- Избягвайте тесни панталони
- Носете памучно бельо, тъй като то попива потта
- Не правете промивки на влагалището, освен ако изрично не е препоръчано от лекар. Излишните промивки може да нарушат баланса на влагалищната флора.
- По възможност избягвайте да използвате ароматизирани тоалетна хартия и дамски превръзки
- Избягвайте също интимни спрейове, дезодоранти, спермицидни гелове, кремове или пяна, които унищожават нормалната вагинална флора
- Избърсването на интимните части след тоалет да става по посока от гениталите към ануса – по този начин не може да попадне зараза във влагалището
- По време на лечение на вагинални гъбични инфекции сексуалните контакти са забранени
- Времетраенето на лечението трябва да се спазва точно според предписаното, дори когато оплакванията намалеят или съвсем изчезнат преди то да е приключило. В противен случай е възможно инфекцията да не се излекува напълно, а само да се потисне временно и в по-късен етап да се обостри. Това е предпоставка за хронифициране.
- Избягвайте употребата на антибиотици, без да има лекарско предписание за това.
- При хронична гъбична инфекция трябва да се изследва и сексуалния партньор. Той също трябва да се лекува, дори и при липса на оплаквания.

Вагинален Кандида тест
SavvyCheck™ Вагинален Кандида тест е имунен тест, при който антигените на гъбичките Кандида взаимодействат с анти-Кандида специфични антитела при изтичане на течността в тестовото изделие. Така се получава синя линия в тестовата зона. Наличието на такава синя линия в тестовата зона показва положителен резултат. Наличието на синя линия и в контролната зона показва, че тестът е извършен правилно.

# 19
  • Мнения: 1 322
А първия за какво е, че не съм наясно.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 348
pepitta_84 това са ръкавиците, които имам. Аз вече писах, но понеже никой не прояви интерес, реших, че няма нужда да обяснявам обстойно. Е това, което пишеш е същото, което пише на опътването. Демек, мами, купувайте! Изпробвано е. Струва между 20 и 30 лв. Не помня точната цена.

п.п. Нямам представа от къде си взела инфото, но теста, който Аpv публикува не е този, за когото ти пиеш. Поне моят SavvyCheck™ не е това, което е на снимката де.

Опа! Май не твърдиш, че са едно и също. Нищо де. Аз да доуточня (като мара подробната)

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 15:09 от skrech

# 21
  • Мнения: 931
http://www.shmidt-n.eu/main/page.php?49
ето от тук е инфото виж дали и твоето е същото, но това което виждам аз от снимката май не са ръкавици, а пък и никъде не пише да са ръкавици,защото накрая подробно е описано как се ползва и т.н. което мисля не са ръкавици

# 22
  • Мнения: 931
а ето как изглежда този за който аз намерих инфото : http://www.candidatest.shmidt-n.eu/

# 23
  • София
  • Мнения: 2 348
Много моля, извинете ме! SavvyCheck™ е рекламна листовка, която имам и от там ми тръгва объркването. Моите вълшебни ръкавички се казват CarePlan® VpH . Извинете ме, отново! Но информацията е толкова сходна...

# 24
  • Мнения: 4 784
До сега не бях чувала. Интересно. Но аз да си призная честно, не бих имала пълно доверие на този тест. Със сигурност бих си направила лабораторно изследване.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 348
veni9, домашните тестове са за редовна проверка на състоянието. Всяка седмица или дори по-често, когато се налага. Я си помисли какво ли ще е толкова често да тичаш до лабораторията  Laughing

# 26
  • Мнения: 135
Apv,точно 2-рия тест,който показваш съм видяла.Цената му беше 11 или 12 лв.
Пепита84,благодаря за информацията.

# 27
  • Мнения: 1 195
Apv,точно 2-рия тест,който показваш съм видяла.Цената му беше 11 или 12 лв.
супер
pepitta_84  благодаря за информацията   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 322
А какво е Хеликобактер пилори?

# 29
  • Мнения: 1 273
А какво е Хеликобактер пилори?

  Това намерих в Гугъла:


Инфекцията с Helicobacter pylori е най-честата причина за стомашна язва.
Представлява бактерий със спирална форма, който живее и се размножава върху лигавицата на стомаха. Той притежава ензим, който разгражда уреята до въглероден диоксид и амоняк, които от своя страна увеличават стомашната киселинна секреция. Helicobacter pylori е добре приспособен към тези условия. Увеличената киселинност благоприятства растежа му. Той причинява възпаление на стомашната лигавица (гастрит) и се смята за водеща причина за развитие на язвена болест. Повечето хора, инфектирани с Helicobacter pylori не се разболяват от язва, но 90% от хората с язва имат Helicobacter pylori инфекция.

Причини:
Инфекцията с Helicobacter pylori е най-честата причина за стомашна язва.
Основните пътища на заразяване са орално-орален, фекално-орален и чрез замърсени предмети и инструменти.

Симптоми:

Болка (на гладно или 2-3 часа след хранене);
Киселини и дискомфорт;
Гадене и повръщане;
Подуване на корема;
Намаляване на теглото.

Диагноза:
Вашият лекар може да постави диагнозата само въз основа на симптомите, които му описвате, но понякога са необходими допълнителни изследвания като:
Ендоскопия - тънка, огъваща се тръба с камера на края, която се вкарва през устата в хранопровода и стомаха, за да се огледа отблизо лигавицата му. Ако в нея има дефект, може да се вземе малко парченце (биопсия), което да се изследва за наличие на Helicobacter pylori;
Кръвен тест - в кръвната проба могат да се открият антитела срещу Helicobacter pylori;
Дихателен тест - дава се урея, която съдържа радиоизотоп на въглерода 14С. Helicobacter pylori притежава ензим, който разгражда уреята до 14СО2 и NH3.
14СО2 се абсорбира в кръвта и се отделя с издишвания въздух. Ако в издишаният въздух има 14СО2 , тава е знак за наличие на Helicobacter pylori.
Лечение:
Helicobacter pylori може да бъде унищожен с определена комбинация от антибиотици (най-често 2 вида) и лекарства, които потискат стомашната секреция на солна киселина (РРI).

1-2 седмичен антибиотичен курс (с комбинация от два антибиотика);
Н2 блокери. Хистаминът е вещество, което увеличава стомашната киселинна секреция, така че неговото блокиране я намалява;
PPI - Инхибитори на протонната помпа (Например: Omeprazid / Lansoprol 15, Lansoprol 30).Те действат върху клетки в стомашната стена, които произвеждат солна киселина, потискат ги и така намаляват нейното количество.

Общи условия

Активация на акаунт