За пешеходците-"самоубийци"

  • 5 817
  • 127
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 167
Всички сме родени пешеходци.
Отварям си очите на 4 , когато шофирам, защото не знам дали пешеходците преценяват някоя ситуация така, както аз, като шофьор. ( по-скоро съм сигурна, че не)

# 121
  • София
  • Мнения: 228
Ох... много неприятен спомен имаме с мъжа ми и един дядо пешеходец  ooooh! Спираме на светофар тук в квартала и чакаме да светне зелено. Някакъв дядо набрал скорост и пресича но се олюлява и се шибва в колата ни. От там две баби хукват да го вдигат и да крещят, че сме убийци, да кълнат и какви ли не цветущи изрази!  #Crazy Дядото дърдори нещо неразбираемо. Повтарям, че ние стояхме на място, не сме помръдвали дори и със сантиметър и не бяхме стъпили дори на пешеходната пътека!!! Дойде полиция, добре че има стоянка на таксита точно на това място, та хората обясниха какво се е случило и ни защитиха. Бабите пешеходки и свидетелки се бяха изпарили.... Rolling Eyes

# 122
  • Мнения: 2 759
...и не бяхме стъпили дори на пешеходната пътека!!!...
                     Логично е да не 'стъпвате', щото е забранено все пак  Mr. Green.

# 123
  • Мнения: 19 296
Аз имам други впечатления от пешеходците и шофьорите в България.
Не съм видяла нито една кола да спре на пешеходна пътека. На светофарите се спира максимално напред, много често върху пешеходната пътека, така че човек трябва да се провира между колите. Когато за пешеходците е зелено, завиващите коли, за които също е зелено, никога не спират, въпреки че пешеходците са с предимство.
Въобще по-скоро бих казала, че цялото движение в Бг наподобява това в дива Индия с тази разлика, че там катастрофи почти няма, а много шофьори се държат точно като диваци на пътя.Същото важи и за пешеходците.

# 124
  • София
  • Мнения: 228
...и не бяхме стъпили дори на пешеходната пътека!!!...
                     Логично е да не 'стъпвате', щото е забранено все пак  Mr. Green.

Именно! Казах го, че да не вземе да излезе, че сме спрели на пешеходната пътека и сме препречили пътя  на пешеходеца по някакъв начин.  Wink

# 125
  • Мнения: 73
На мене ми е много забавно да гледам как пешеходците се проявяват като стадо овце,един тръгва на червено и още 5-ма го последват, но понякога от спрели коли по тротуарите, искаш не искаш трябва да излезеш на пътя,защото не можеш да минеш от паркираната кола,а там все ще се намери някои да ти свирне или да те обсипе с мили думи.

# 126
  • София
  • Мнения: 1 762
На мене ми е много забавно да гледам как пешеходците се проявяват като стадо овце,един тръгва на червено и още 5-ма го последват, но понякога от спрели коли по тротуарите, искаш не искаш трябва да излезеш на пътя,защото не можеш да минеш от паркираната кола,а там все ще се намери някои да ти свирне или да те обсипе с мили думи.

Точно така. И аз от това се дразня страшно много. Пешеходец съм. Пътувам с метрото. На Сердика сега се пресича отгоре, към Шератон....... няма червено, не червено....... като се юрнат.............. а най ме е яд, когато видя майка или баба или който и да е с дете, хванали го за ръката и го влачят, като самарското знаме точно на червен светофар.........
Присъствала съм и на друго. На излизане от София, преди Черната котка, по пътя все още има тротоари........ задръстването е умопомрачително.......... най- нетърпеливите "шофьори" карат по тротоарите....... и най- наглото е, че свиркат на пешаходците да им направят път...... е тогава вече паднах.

# 127
  • Мнения: 183
Aз и от двете страни,като се кача в колата се дразня на хората,които пресичат и изобщо не се оглеждат и се правят,че не ме виждат,да но когато ходя пеша и аз правя така,защото иначе никога няма да пресека

Общи условия

Активация на акаунт