Какъв чай давате на бебетата на 3 - 4 месеца?

  • 7 466
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 88
Педиатърката ми каза да давам чай.Моля , дайте ми съвет какви чайчета да давам на бебе на три месеца и половина.

# 1
  • Мнения: 27 524
Никакъв не съм давала. А защо педиатърката ти е казала да даваш чай? На този етап бебето ти се нуждае само и единствено от мляко.

# 2
  • Мнения: 88
И аз това се чудя и затова питам тук , накой дали дава чай.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Давала съм чай само за коликите,но за кратко.

# 4
  • Мнения: 521
Аз съм давала чай против колики и чай за храносмилане

# 5
  • Мнения: 745
И аз чай не съм давала.Този на хип за коликите имах,но не го пиеше,пък и много сладък беше.

# 6
  • Мнения: 5 940
Пробвах да давам чай срещу колики, но синът ми отказа да пие.

# 7
  • Мнения: 200
Чай за колики на Хип ,но само първия мес.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 219
Пробвах да давам чай срещу колики, но синът ми отказа да пие.

И при нас беше така.
А Иво, всъщност, изобщо нямаше колики (за щастие Praynig).
Но аз правех всеки ден чай-от ужас да не би да се явят. После се осъзнах.

# 9
  • Мнения: 156
elisavet@, ама ти защо не си питала за какво да го даваш и какъв да е . Така само има да гадаем.

# 10
  • Мнения: 1 984
смени лекарката.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз чай за колики не съм давала,но когато настинат децата ми давам чай/по препоръка на педито/ от тези на Милупа,Хип  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 099
Никакъв чай не съм давала и не давам. Вода и АМ е всичко, от което детето има нужда до 2 години.

# 13
  • Мнения: 728
Чай НЕ давам.
От 10 дена се захранваме и затова предлагам по глътка вода,но малкият отказва,затова не настоявам

# 14
  • Мнения: 1 197
Давала съм на 1 път чай на хип за храносмилането,но ми се стори много сладък и не повторих

# 15
  • Мнения: 4 668
Моят син освен мляко искаше да пие и вода . Никога не съм го лишавала , а и това не му се е отразявало на храненето .
Всъщност прдепочиташе чай , вместо вода . Давах му на Хип , съобразени с възрастта.

# 16
  • Мнения: 679
Никакъв чай не съм давала, но той не е искал дори вода .

# 17
  • Мнения: 79
Гранулиран Hipp лайка пиеше каката ни още от първият месец. Малката отказва каквито и да било течности, различни от кърма... Simple Smile

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз пък правя чай. Предпочитам правен пред тези гранулираните, защото те са подсладени, а аз го давам чист. Може от копър, анасон, шипка. Има и в пактечета "Бебезан", подходящ за бебета. Но вече дали да даваш въобще, е твой избор.

# 19
  • Мнения: 164
чай не съм давала - имахме колики до средата на втория месец но ако твоето бебче няма колики незнам за какво ще му взимаш чай най добре я попитай  newsm78

# 20
  • Мнения: 556
Аз също не съм давала чай тогава, не давам и сега.

# 21
  • Мнения: 1 062
Не съм давала чай, защо трябва да даваш не попита ли. Аз логично обяснение не намирам.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 271
Давах и продължавам да давам само от чайовете на ХИП.

# 23
  • София-овча купел
  • Мнения: 38
аз  съм давала на бебка хип успокояващ много го харесва и много пие от него

# 24
  • Мнения: 24 467
Никога не съм давала. Не го намирам за задължителна част от менюто на малкото бебе.
За колики дори не съм давала чай от копър, освен 1-2 пъти с първото дете, когато установих, че е без какъвто и да било ефект.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 720
Давах на Хип!Според месеците,но са много сладки!

# 26
  • Мнения: 4 784
В началото, като се появиха коликите започнах да давам чай от копър. Малкия не беше въодушевен и спрях да му давам. Към 4-5 месец пак пробвах и тогава с наслада вече го пийваше. Купувах от гранулираните на Хип и Блевит - с копър, за храносмилането май беше и другия, който давах беше за спокоен сън - Блевит Суено. От тогава насам Коко пие чай в промишлени количества.

# 27
  • Мнения: 5 103
Никакъв.

# 28
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
А какво лошо има да се дава подходящ за възрастта на бебето неподсладен чай?

# 29
  • Мнения: 213
Няколко седмици след като се роди му давах чай бебезан.След това го спрях,сега приема чай единствено с попарата и то билков.

# 30
  • Мнения: 141
Не съм давала,даже и за колики,а си купих и мисля скоро да го използвам,че вода нещо не пием,а сме захранени

# 31
  • Мнения: 229
Давала съм чай на "Хип" с копър против колики, но го е пил само месец

# 32
  • София
  • Мнения: 4 588
Давала съм му чая против колики на Хип и Бебезан. Понякога му варих семена от копър. Пийваше от всичко. Peace

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 14
И ние пием на Хип храносмилателния чай,сладък е ,но ние много го харесваме,редувам го с вода!

# 34
  • Мнения: 1 428
И аз не съм давала никакъв.И моето бебе е на същата възраст,но не са ми казвали да давам.

# 35
  • Мнения: 117
давам чай от лайка

# 36
  • Мнения: 337
Чай започнах да давам след шестия месец, давах и до сега давам само на Хип

# 37
  • Мнения: 336
И дъщеря ми като мен явно смята,ч е водата е само за миене... изобщо не иска.  Започнах да го давам Бебезан за коликите ( и вместо вода) и много й харесва :. Освен това и действа по-добре и от Хип против колики peace:

# 38
Давам на хип за колики и успокояващ.Но от време на време.Иначе вода.

# 39
  • Мнения: 1 367
И аз това се чудя и затова питам тук , накой дали дава чай.
Да,аз.Още като съвсем мъничък започнах да му давам чай от копър за коликите.Продължавам и досега,защото си го харесва,но смятам да спирам,защото отдааааавна няма нужда от него.Все по-често му давам вода вместо чай и няма проблеми,пие си я и нея.

Общи условия

Активация на акаунт