Знам, че темата не е за тук.

  • 8 287
  • 139
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 18 679
Мъж с подобно еснафско мислене никога няма да се промени. Преживял е една раздяла заради мама и тате, втора не може да го уплаши. Мисля, че някой ден ще съжаляваш за решението си да споделиш живота си докрай с такова малко човече, но животът си е твой, все пак и решението си е твое.
Толкова ми се иска да греша Rolling Eyes

# 91
  • София
  • Мнения: 17 347
За съжаление и аз мисля като Белинда.

# 92
  • Мнения: 3 674
Ох, явно този човек се гордее от постъпката си... newsm78  Ами след като мама и тате са го похвалили... Confused

Грудке, по начина по който писа, че ти е отговорил ..."че всички сте един дол дренки", почвам да си правя  интересни изводи за твоя мъж...

Явно е, че не му е пукало нито за бившата , нито за тебе сега...и не се притеснява да те изгуби. Иначе ОТДАВНА БИ  ТИ СЕ ИЗВИНИЛ!

Все му е едно как се чувстваш ти, и дали си ранена или не...на мама и тате държи повече ! 

Ами аз такава дуспа бих му била след тези думи, че не може да си представиш....Да  си живее с мама и тати, и да е жив и здрав. Hug

Веднага допълвам защо ще го направя...защото не бих могла да обичам и живея с  човек , който ще ме унижава , сега пред родителите си...утре сигурно пред приятели.

 А и какви са тези родители, които  се кефят на подобно  поведение  на сина си Confused  Как ще живея с такива хора и ще ги уважавам, след като те мен не ме уважават...?

Иначе  ти мила си знаеш най-добре, и избора  си е лично твой.  Rolling Eyes



Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 21:00 от ЧервеноВинце

# 93
  • Мнения: 3 500
Много тъжно ми стана като прочетох.  Cry От мен имаш една прегръдка. Не знам какво да кажа.
В моментите, когато всичко е много трудно - две деца, липса на пари, дългове, интриги от семейството всеки избухва, нервите не издържат и се стига до нелицеприятни скандали. Съжалявам!

# 94
  • София
  • Мнения: 4 051
... Извинете ме за битовизмите, с които ви занимавам, но на мен сърцето ми плаче. ...
...  и моето сърце се разплака Cry Съжалявам, че не знам какво да те посъветвам. Бих казала "майната му", но знам ли дали това е правилното решение Thinking Тъжно ми е.

# 95
  • Мнения: 111
Здравей мила! Стана ми много мъчно за теб. Сега си мисля, че ако моят мъж постъпи така, веднага бих се изнесла, но като ти дойде до главата... знае ли човек?!
Дори и да останете заедно, много те моля, върни му го тъпкано, запази достойнството си и покажи, че не позволяваш да се подиграват с теб!
Имаш и моята подкрепа.

# 96
   Да, липсата на пари много може да промени и озвери един човек, особенно мъжете.Все пак по подразбиране те  трябва да  издържат семейството и ако не се получава...амои мръдват , така  да се изразя.И то ако  са чувствителни и отговорни, инъче хич и няма да им мигне окото.
Аз минавам през  почти същата  трагедия от известно време насам.И моя свекър е пиянде, помощ от него никаква, даже му плащам режийните.Свекърва за съжаление нямам, почина, но беше готина и щеше много да ни помага, знам го.Моя  си изкарва  несгодите на наще...то мама почина, но още го отнася SadИзнервен е, в заеми сме, парите  не стигат.ЗАпочна работа в чужбина, но само се набутахме ощше повече покрай нея и сега пак е тук и пак търси работа.Това много ни  отчужди, създаде огромно напрежение, а бяхме перфектното семейство преди.Да, удари ме/един път само, ама и аз му крещях  истерично и го предизвиках/, а знам , че мрази това, защото навремето баща му е смилал майка му. Да ,караме се, доскоро  беше ежедневно.Но...Искам да подчертая, че  ако  се бях съобразила с тези факти, досега да бяхме 15 пъти разведени.За щастие  с времето тези несгоди каляват брака ни.Ако обичаш някого не бива просто така да му теглиш чертата.Изхождайки от подобна ситуация на твоята, мога само да кажа, че това ни кали и научи да не взимаме решения, основаващи се само на чувствата.Найстина изчакай, помисли, поговорете.Наистина ви е тежко финансовото положение, незнам как се оправяте.
  Бъди силна, дано Бог да е с теб и с него и да ви  помага да взимате мъдри решения за бъдещето си Heart Eyes

# 97
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Мъж с подобно еснафско мислене никога няма да се промени. Преживял е една раздяла заради мама и тате, втора не може да го уплаши. Мисля, че някой ден ще съжаляваш за решението си да споделиш живота си докрай с такова малко човече, но животът си е твой, все пак и решението си е твое.
Толкова ми се иска да греша Rolling Eyes

Belinda, ти бавно, но сигурно се превръщаш в моя гуру, тук във форума. Успяла си с две изречения да кажеш това, което аз се опитах в 50...

TarikMom,
не й натривам какво е казала, а само давам пример колко можем да се изненадаме от хората да себе си... Пример в полза на тезата, която защитавам... и която, изрично съм споменала, е моето мнение за развръзката на тази история... За съжаление говоря от мноооого личен опит!

# 98
  • Мнения: 3 674
Мъж с подобно еснафско мислене никога няма да се промени. Преживял е една раздяла заради мама и тате, втора не може да го уплаши. Мисля, че някой ден ще съжаляваш за решението си да споделиш живота си докрай с такова малко човече, но животът си е твой, все пак и решението си е твое.
Толкова ми се иска да греша Rolling Eyes

И аз така мисля. Peace  Не бива човек да се страхува от промени.

Една  раздяла е много  по-добро решение отколкото компромиси да се живее с някого който те мачка унижава или не те прави щастлив! 

А щастие е когато двама човека се обичат, не само единия обича другия...

Аз също се разделих с първия си съпруг. Имаме син заедно...Ето я и моята история.

 Много ще се учудите предполагам като ви кажа, че  се разбирахме добре, беше хубав човек..не скандалжия. Е имали сме дразги, но не и скандали.

Той  е  силен инат, типичен за предсатвителите на зодия СКОРПИОН. Иначе много пъти ме е защитавал пред техните, за което евала ..и не мога да се оплача. И те се опитваха да се  намесват в   нашия брак, но той ги отряза тотално.

Но при нас имаше друг проблем. Аз много пътувах за  да изкарвам пари и да поддържам семейството ни. Тоест  аз бях "мъжа в къщи" относно финансите аз бях тази която плащаше всички сметки по всичко. Това не ми пречеше, но всичко е до време.

Аз знаех, че няма вечно да пътувам...

В същто време взе да ми тежи, понеже бившия ми постоянно си сменяше работатаи и  не му пукаше, че  може да седи без работа няколко месеца, докато си намери друга работа. Там  не му харесвало, тук не му харесвало....тук му давали 300  а той искал 600 лв?
Взимаше радикални решения на своя глава. Казвах му  300 лева...кой ти ги дава! По-добре 300  от  нула, нали?!!
Но той не можел да работи за "грошове" освен това и здравето му било ценно... а моето здраве не е ли ценно? Това го правеше понеже занеше много добре, че аз ще нося много парички...и няма да закъсаме. Колко е гоистично...

А аз  нямах право да кажа, че това или онова  не ми харесва, трябваше да работя постоянно. Много пъти съм го питала, какво ще правим ако реша да спра да пътувам? Отговора беше...Е добре де, сега не  си спряла да пътуваш, Като спреш ще го мислим" Confused  Да ама имаме и дете...и него трябва да го мислим, то ще расте, ще иска да учи...и т. н. Исках да осигурим на сина си  нрмален, сигурен  и стабилен живот.
Това безразличие към бъдещето ни взе да ме изнервя, неговата безотговорност към работата и към сина си.  Тези мои пътувания...едно и също говорихме и нямаше промяна.

 И той съвсем спокойно винаги  ми казваше, че няма да работо за "без пари"...и така си  седеше месеци без работа... 300 лв не били нищо, нямал да си разваля здарвето заради 300 лв. Confused Почнахме да се отчуждаваме един от друг...Не сме се карали, не сме се наранявали...Аз просто  лека полека се дръпнах.. някак си взех да губя респект към него.
Мислих си, какво ще правим ако аз спря да пътувам или се разболея...тези мисли не ми даваха мира. Не се чувствах сигурна и спокойна за сина си . Трудно ми е  да ви  го опиша с думи, но вече гледах на него със съвсем други очи...

Не можех повече така, вътрешно се терзаех, а и детето взе да усеща нещата.  Просто не бях вече  щастлива, заспивах и се събуждах в стрес... какво ще е утре!!!  Реших, че и за двамата ще е по-добре да се разделим. Не можех повече да бъда "мъжко момиче"...исках да обичам и да уважам съпруга си.
Дълго мислих преди да взема това решение...

Така и направих...казах му че искам развод. Той не се съгласим с предлога, че ме обичал безумно мен и детето и не можел да живее без мен. Да, но аз вече нямах респект и тези чувства към него както преди...казах му го.

Бях искрена, бях себе си! Ужасна съм, ще кажете...но по-добре ли щеше да е, ако се самозалъгвах, че нямам избор и че трябва да продължавам така..без никаква сигурност??

А майка ми плака, моли ме...какво щяли да си помислят съседи и роднини...? Да , ама аз не живея за тях!

А това, че не съм щастлива и че жертвам щастието си заради някой, който не мисли за мен и детето, не мисли за нашето утре?

 И аз имах право на щастите...точно като всеки друг !

Дълбоко в себе си вярвах, че ще намеря щастието си което всеки човек на земята заслужава. Исках го много, търсех го...И сега не съжалявам за решението си...че го напуснах.

Намерих втория си съпруг, мъж който много ме обича и се грижи за мен. Той има две деца от предишен брак, той е добър баща и чудесен съпруг и към моя син и към неговите деца.

Сага майка ми вижда разликата, вижда че съм една  ведра и щастлива жена... Simple Smile И тя и моя татко  обожават сегашния ми съпруг, за това, че прави щастлива дъщеря им.

Не знам кого съм обичлала повече от двамата...но сега се чувствам щастлива жена!  Heart Eyes И то благдарение на моето решение да търся щастието си...

Но хората са различни...всеки знае за себе си. Rolling Eyes  Знам обаче едно нещо...."Който търси, намира!"

Така че Грудке, каквоти  и да решиш...мисли винаги, че заслужаваш щастие.

 Или накарай човека да се промени куъм теб и да започна да те уважава, или му обърни гръб и продължавай напред! Не губи ценно време от живтота си...той е безценен!

Каквото и да решиш...пожелавам ти кураж!     Wink


Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 23:16 от ЧервеноВинце

# 99
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Червено Винце, ти си смела жена, наистина.
Уважаваш себе си, което е най - важното.
Аз го обичам и ми е много боло, че се случи това и все още немога да си го обясня.
И той е Скорпион.

# 100
  • Мнения: 3 674
Червено Винце, ти си смела жена, наистина.
Уважаваш себе си, което е най - важното.
Аз го обичам и ми е много боло, че се случи това и все още немога да си го обясня.
И той е Скорпион.

Не е че токова уважавах  себе си, колкото исках да бъда щастлива именно  с този човек. И аз много го обичах. Може ли скорпион да не те накара да го обичаш...  Wink

 Опитах се...направих всичко възможно,  15 години бяхме заедно...но не се получи. Живота ни е даден за да обичаме и бъдем обичани.

Не можах да живея в несигурност, имах син и  трябваше да мисля за него. А след като детето ми е щастливо, и аз съм щастлива. Heart Eyes

 В моменат в който се развеждах, малкия беше в трудна възраст пубертета...беше ми много тежко, но се справихме и двамата  Simple Smile

Но сърцето ти ще ти подскаже истината!  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 14:18 от ЧервеноВинце

# 101
  • София
  • Мнения: 399
 Аз не разбрах довода - какво му било на него, ти си обидила неговите родители ли, че така се нахвърля на твоите? Нали просто си обяснила "къде са ви парите"? Каква е неговата теория за това избухване? Кажи му, че отново върви по същия път- ако продължи по него и резултатът ще е същият, дано се замисли!

# 102
  • Мнения: 553
Не изчетох всичко...

Майка ми навремето каза нещо което си припомням от време на време
"Истинските мъже, много рядко са с чиста съвест"

Аз съм губила контрол от гняв и ярост, чувството ми е познато... може би затова бих се опитала да простя. Или да игнорирам.

Виж това че е имало свидетели е отделен проблеми то немалък.

Мъжът ти е проявил слабост защото в онзи момент на върха на всичките трудности се е почувствал предаден от тебе. Вие сте заедно, вие двамата сте едно семейство а ти си показала слабите ви страни, оплакала си се от него че не се справя че не е мъж на място
ЗНАМ ЗНАМ ЗНАМ че не е така, но за него в онзи момент емоционално е било така.Може той да е градил някакава илюзия пред техните че сте си добре- като защитна бариера, да ги държи настрана, да запази "достойнство".
 Между всеки баща и син има жестоко подмолно съперничество, като си казала това си го "предала" . В това им съперничество, в онзи момент ти си играла на страната на баща му, дала си му повод дълго занапред да го дъвче, мачка и иронизира че не се справя като глава на семейство. Ако години наред е водил борба да накара баща си да го уважава като мъж- върнала си го с години назад в тази борба...

Не че го оправдавам - да не се овладееш е проява на слабост...

Мисля че не си права като смяташ че държи като че е прав, просто толкова много е сгафил че не смее дори да го обсъжда, просто те наблюдава за да се опита да определи размера на щетите, ако в този момент се замисли колко е сгафил просто трябва да ходи да се удави...
чоивек не вижда истините които не може да понесе...
Вероятно от друга страна  е травмиран не по-малко от тебе, от това че се е оказал способен на такова нещо, от идеята че вече е загубил и теб и децата и му остава само да чака развръзката.
колкото и абсурдно да ти звучи.

от твоите постове разбирам че той не е тип насилник...

понякога мъжете са трудни за разбиране...

ако е изгубил контрол, това е тежко, отношенията ви никога няма да са същите,но станалото не променя факта че те обича и че вероятно все така човек убива за тебе и децата.

ако му простиш ще го натовариш още повече защото това не е за прощаване и благодеянието ти още ще го озлоби. Да го напуснеш също... не е решение точно сега имате пътища за оправяне на нещата.
Има  някакаъв вариант тип да му изясниш че това да му е за пръв и последен път и че ако има следващ път няма да види нито тебе нито децата повече, но че още го обичаш и му даваш втори шанс.
а предвид че е скорпион, май премерено хладното мълчание е по-добро. но му дай с действията си да разбере къде поставяш границата, за да спре да нараства и да започне да спада директното напрежение напрежение между вас.
изпълнявай си задълженията каквито са били към семейството ви досега и всичко друго на нула, но без демонстрации и най-вече гледай техните да са колкото може настрана за да не оказват влияние.

за отношенията ти с техните- ти нямаш от какаво да се срамуваш- понесла си нещо ксоето не си могла да спреш, в онзи момент. отношението на мъжа ти в някакъв момент не те определя нито като личност нито като човек, определя него. вирни си носа и се дръж като човек който заслужавауважение. Защото това еименно така. не се поддавай да се срамуваш за неговата постъпка към тебе. това е поведение и психология на жертва а ти не си такава.

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 01:15 от oceanid

# 103
  • Мнения: 1 062
Аз искам само да те подкрепя. Не знам какво да те посъветвам, знам че решението да го напуснеш не се взима толкова лесно. Както не може за ден два да се решиш да се обвържеш с някой, така и не може за ден-два да решиш да разрушиш връзката си с него. Сигурна съм, че другото което те спира е факта, че ти го познаваш като друг човек и предполагм, че дори ти е трудно да повярваш, че го е направил. Някой ти беше писал да се замислиш и за това, че вече има един неуспешен брак. Абсолютно не съм на това мнение. Не мисля, че заради такава грешка (развод) човека трябва да се заклеймява, че не е добър съпруг ( съпруга ). Това което е направил съпругът ти е недопустимо и за мен, не знам как бих постъпила на твое място, а и ти си познаваш човека. Аз също винаги съм си мислила, че ако някога ме удари мъж, повече няма да ме види, но е различно когато си в тази ситуация, а не я гледаш от страни. Единственото което мога със сигурност да твърдя е, че по-голямата част от вината е негова, а останалата част е на родителите му. Явно семейството му не е много читаво. Докато сте там ще си имате проблеми. Казвам го от опит. Знам, че се чувстваш в безизходица и според мен най-доброто за момента е ако можеш да се махнеш за малко. Не знам - да отидеш за седмица на гости при роднини или пък при родителите си. Така според мен ще можеш ТИ да се поуспокоиш и да си направиш реална оценка на ситуацията - така, както стоят нещата за теб. Тогава ще можеш и да вземеш някакво решение за твоето поведение спрямо него от тук нататък. В майчинство си така, че проблема с работата ти отпада, просто намери къде да отидеш за малко. Има и нещо друго в малък град- наемите на квартирите са доста по ниски. Според мен това е посоката в която трябва да мислиш. А сега те прегръщам и ти пожелавам положително развитие на нещата и повече спокойствие.

# 104
  • Мнения: 1 447

 Знам ,че с нищо не мога да ти помогна,но те прегръщам дано всичко се оправи каквато и стъпка да предприемеш аз те подкрепям

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт