обръща се по корем и плаче

  • 745
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте, мами! Дали се е случвало и на други бебоци като се обръщат от гръб по корем да започват да мрънкат и да плачат. Бебка е на 5 мес.и половина и от около десетина дни е усвоила това движение. Малко се притеснявам, понеже на повечето места чета, че това им носи удоволствие, а ние плачем. Още не сме ходили на ортопед, което още повече ме тормози. Или пък е прекалено любопитна и се дразни, че не може да пълзи още.  newsm12

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Мамче, може пък на твоето бебе това движение да не му харесва в началото.моята дъщеричка като започна да се обръща също много мрънкаше.Мисля,че няма за какво да се притеснявш.Но за ортопеда,помисли си, според мен е време да го посетиш.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Дъщеричката ти плаче и мрънка, защото това е нещо ново за нея, може би даже страшно. Wink Освен това трябва да знае сега какво да направи с главичката си, как ли ще се обърне, какво ще стане, ако мама не й помогне да легне пак по гръб и да види света по обичайния за нея начин..  Нормално е това поведение, не се притеснявай. И при моите деца беше така.. до момента, в който усвоиха и обратното движение, и вече нямаше нищо страшно за тях. Simple Smile

Ортопед е добре да посетиш така или иначе. Peace

# 3
  • Мнения: 57
Благодаря на анушка и гинче! Дано да е така, а иначе ние още не се обръщаме от корем по гръб, сигурно скоро ще се научи, дано спре да се ядосва. На ортопед също ще я заведа

Общи условия

Активация на акаунт