бум при имената

  • 13 579
  • 244
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 243
На мен също не ми допада тази "мода" . Всяко второ дете е Александър , Мартин , Виктория , Рая . поради тази причина не кръстихме дъщеря ни Виктория , въпреки че и на мен и на мъжа ми много ни харесваше това име . Банално се получава просто .

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Мода не съм следвала.Държахме името да е хубаво и да си има светец.Когато бях бременна със синът ми още тогава  избрахме името и на второто ни дете Crazy Решихме, че първото ще е на Св.Александър Невски, а второто на Св. Йоан Кръстител Peace

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Има нещо такова с модите... имаше период с доста момиченца кръстени Касандра познайте защо Wink
Mr. Green Mr. Green Laughing Laughing ooooh!

# 18
  • Мнения: 183
От никаква мода не се водя. Моето синче се казва Александър, но пък и ние си имаме и дядо Александър (на които го кръстихме), тъй че не идва името от модата Crazy.
А и какво значи мода при имената?! newsm78 Да са живи и здрави децата ни , нали? Всеки си знае защо си кръщава децата със еди кви си имена , има някаква символика в всяко едно име.

# 19
  • Мнения: 7 201
Има си мода, разбира се. Точно затова се радвам, че спазихме традицията и синът ми е кръстен на дядо си. Хем има хубаво име, хем няма да го объркват в училище с още петима адаши.
PeaceНапълно изказвам това мнение.

# 20
  • София
  • Мнения: 928
Александър е име, което обожавам Blush Но точно поради модата напоследък не кръстих сина си така. То всяко второ дете е Александър или Виктория.

# 21
  • Мнения: 1 085
Аз когато забременея няма да гледам модата а първо ще се съобразя с мъжът ми защото съм сигурна че той ще иска да го кръстим на баща му.Няма да противореча защото името му е хубаво(Михаил)

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Винаги е имало мода при имената. Сред жените от моя набор масово са Даниелите и Десиславите.
Когато раждах сина си всяко трето бебе беше Габриела или Габриел Rolling Eyes
Аз на моди не робувам. Синът ми носи името на баща ми, щерката ще носи името на свекъра.

# 23
  • Мнения: 6 274
Точно , защото не се съобразявам с "модите в момента" , за това децата ми се казват така Peace . И само да уточня - никога не съм гледала сапунки  Naughty. Не мога да ги понасям - просто нямам нерви !

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 18:12 от Djulichka

# 24
  • Мнения: 9 814
Не съм се съобразявала с моди, т.е. дъщеря ми не е кръстена на някоя кинозвезда /както често хората си мислят/, просто името ми хареса. Но мода в имената определено има- Мартин, Александър, Виктория, Рая, Ванеса са определено често срещани. През 70-те години много популярно пък е било да се дават имена като Десислава, Владимир и т.н.

# 25
  • Мнения: 1 371
И какво, ако имената се повтарят? Всеки си решава за детето си. И заради това, че някои семейства си си кръстили еди как си детето си, аз да не му дам същото име ли?
Модата не съм следвала... Даже не знам дали, когато съм родила, Александър е било актуално име. Пък и ако ще всички деца да са със същото име - за мен е само един Александър!  Party

# 26
  • Мнения: 9 973
днес видях една статия:през 2006г. 1 момче е кръстено Ромео
                                                           17момичета са кръстени Жулиета

# 27
  • Мнения: 6 390
Винаги е имало мода при имената, и винаги ще има... за някой е много важно да са ин, за други имената на мода са табу... всеки сам решава...

# 28
  • Мнения: 9 973
има такива случаи Whistling

# 29
  • София
  • Мнения: 4 588
Не съм се влияла от никакви моди, когато избирах името на сина си. Не ми доапдат особено така наречените "модни" имена, но всеки да кръщава детето си, както си иска. Peace

Общи условия

Активация на акаунт