Помогнете ми за името.......

  • 3 312
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте мили мами!
Имам огромен проблем. Не мога да избера име на бъдещото си момченце .... За сега съм се спряла на Калоян, но не мога да му измисля как да му казваме... Кало и Кала не ми харесва...... Помогнете ми, моля.... newsm78

# 1
  • Мнения: 31 197
Калоян е прекрасно име, но наистина е трудно да му се измисли галено. Нищо ще му казваш цялото име. Hug

# 2
  • Мнения: 1 310
Имаме приятелче Калоян и му казваме Коко.  Peace
Предполагам знаеш, че Калоян означава хубав Иван. Много хубаво име!   bouquet

# 3
  • Мнения: 26
Да, и това е вариант.... но все пак ..нищо ли не ти хрумва ....

Pipi_Dalgoto_Chorapche  знам, и на Ивановден имат имен ден... Коко е готино, обаче пак имам проблем - на съпруга ми баща му почина, казваше се Константин и му казваха Коко ....  буквата К не е заради него, но се правят асоциации с починал човек ..... Кайо как ти звучи?

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 16:27 от AnMary

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Калоян е чудесно име, защо му търсиш умалителното на това име?Аз такива имена търсех на децата си, че да не могат да се обръщат към тях с умалителни имена.Особено за мъже ми се струва ужасно лигави перифразирани умалителни.И аз не искам никой да се обръща към мен с умалително име Naughty, но какви ли не ми ги измислят.

# 5
  • Мнения: 6 365
Всяко второ момченце е Калоян...

# 6
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Имам познат на който му викат Кала...

# 7
  • Мнения: 31 197
За мен Кайо не е добъв вариант. Друго име не харесваш ли?

# 8
  • Мнения: 26
...ами защото ще се обръщат на Калояне... това, Калояне онова...и ми звучи гадно....

# 9
  • Мнения: 1 310

Pipi_Dalgoto_Chorapche  знам, и на Ивановден имат имен ден... Коко е готино, обаче пак имам проблем - на съпруга ми баща му почина, казваше се Константин и му казваха Коко ....  буквата К не е заради него, но се правят асоциации с починал човек ..... Кайо как ти звучи?

Кайо...хм.  newsm78 Не съм чувала такова обръщение, но да е живот и здраве, вие с таткото сами ще почувствате, като го видите мъника, как да си му казвате.
Имах съученик Калоян и му викахме Кокич. Но това беше тийнеджърска работа вече.  Crazy

# 10
  • Мнения: 26
densi   дай идея , аз до март имам време , но не мога да се спра на друго.... баща ми е Димитър , ще се пръсне от кеф ако така го кръстя , ама това име Димитър е за професор...  НЕ ЗА МАЛКО БЕБЕ ......

# 11
  • Мнения: 2 865
ами Яне, за съкратено? на всички които познавам им казват Коко

# 12
  • Мнения: 1 666
Синът ми има приятел Калоян. Всички му викат/викаме Кико.

П.П. Темата е за подфорума за имена.

П.П.2. Svo, за Димитър съм чувала галено Дими. Освен стандартното Митко, Мити и прочее.

# 13
  • Мнения: 2 865
т.е. на Калояна да не и казват Яна, така ли?

# 14
  • Мнения: 1 310
Svo, аз вярвам, че името на детето е пожелание за него от родителите му. Например едно време е имало голяма смъртност на бебетата и хората са кръщавали децата си Стоян/ка, за да остане живо, Здравко/ка - да са здрави и т.н. В Интернет има достатъчно сайтове с имена и тяхното значение. Харесайте си някое име с благородно значение и си го пожелайте на детето.  Peace
Когато избирахме име за нашето бебе, доста неща изчетохме и си спомням, че някъде ми попадна информация, че имената започващи с комбинацията "КР" /например Крум, Красимир, Кристиян и  т.н./ са доста агресивни и като цяло не носели щастие на човека.
Успех и да се похвалиш с едно прекрасно и здраво бебче!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт