бум при имената

  • 13 593
  • 244
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 342
Където отидоха красивите български имена като Димитър, Михаил, Георги, Йоан, Павел дори и Гавраил.

От изредените "красиви български" нито едно не е българско.

Подкрепям!  Peace  Peace  Peace

Аз мисля, че и при имената на мода ще се върне "добре забравеното старо"..

# 226
  • Мнения: 2 274
има нещо такова! Аз не робувам на моди, дори много ми е тъпо на площадката като викнат едно дете и други 10 да се обръщат  ooooh!! За това си кръстих децата с рядко срещани имена,, на малкия дори изключително рядко срещано  Mr. Green!

# 227
  • Мнения: 1 336
Боил е доста интересно да. Не съм го чувала.

# 228
  • Мнения: 2 274
Боил е доста интересно да. Не съм го чувала.
Чудихме се между Борил и Боил! Аз държах на първото, а тати на второто и понеже аз избирах името на големия оставих този път избора на тати Simple Smile! Боил е древна титла от времето на хановете - все едно се казва Сър  Mr. Green!

# 229
  • Мнения: 363
Боил е доста интересно да. Не съм го чувала.
Чудихме се между Борил и Боил! Аз държах на първото, а тати на второто и понеже аз избирах името на големия оставих този път избора на тати Simple Smile! Боил е древна титла от времето на хановете - все едно се казва Сър  Mr. Green!

наистина е много хубаво име  Peace Peace Peace

# 230
  • Мнения: 9 990
Айде сега...който не е чувал Боил, явно е пропускал да ходи на училище Whistling

# 231
  • Мнения: 3 675
Да, не са български самите имена /те са от гръцки или библейски произход/, мисълта ми беше, че са традиционни български имена на фона на модата децата да се кръщават с някакви си изчанчени иноземни имена.

# 232
  • Мнения: 3 675
Между другото вчера ми попадна един именик на тестове за бременост престо и ми направи впечатление, че много от имената са от гръцки произход.имаше и такива като архангел, велиана, но и цеко.изборът на име пада върху родителите, но едно е сигурно детето не трябва да се срамува от името си.Моята майка не харесва своето, което е гръцко -Вангелина, идва от Евангелина-благовестител.

# 233
  • Мнения: 518
По едно време беше модерно децата да се кръщават с имената на герой от тъпи сапунени сериалчета - е, те това неможах да го разбера защо беше! Сега незнам, може още да е модерно #Crazy

# 234
  • Мнения: 9 990
Аз пък тук мога да вметна, че това кръщаване от сериалчета в един "нормален" град го няма.Залитане на малцинствата е. Laughing

# 235
  • Мнения: 1 367
Според мен наистина има бум при определени имена.Модите се сменят доста често.Но не виждам смисъл,ако дадено име се харесва на родителите,да се откажат от него,само защото е често срещано.Има и другата крайност-в стремежа си да са оригинални,много родители дават на децата си имена,които звучат меко казано странно,да не говорим в комбинация с бащиното и фамилното име.

# 236
  • Мнения: 343
Да, не са български самите имена /те са от гръцки или библейски произход/, мисълта ми беше, че са традиционни български имена на фона на модата децата да се кръщават с някакви си изчанчени иноземни имена.

Езикът не е затворена система и се променя непрекъснато като част от неизбежното взаимодействие на култури. Наивно е да очакваме този процес да спре. Нищо чудно след определен период от време немалко от изчанчените иноземни имена също да започнат да се възприемат като традиционно български вследствие на честата им употреба. Да не говорим, че повечето родители се интересуват преди всичко името да отговаря на собствените им представи за благозвучие и не толкова от произхода му или колко други деца се казват така Hug.

# 237
  • Мнения: 1 336
Айде сега...който не е чувал Боил, явно е пропускал да ходи на училище Whistling
Laughing
Без коментар

# 238
  • Мнения: 122
Има мода при имената. На мен не ми допадат често срещани имена.

# 239
  • Мнения: 4 753
За момче харесвам Деян (така се и казва синът ми), а за момиче Диана (него си го пазим за следващия път  Wink), не се водя от моди, както ми харесва, така ще ги кръщавам, та ако ще всички деца да се казват така...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт