Майчинството - счетоводно - 9

  • 58 351
  • 1 106
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 25
Благодаря ти много,дано се размине всичко и по-скоро!

# 976
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Здравейте,
И аз бих искала да попитам нещо. В момента ползвам отпуск по майчинство за отглеждане на дете до 2 г., преди да родя работех при двама работодатели, при единия по основен трудов договор , а при другия по допълнително трудово споразумение, и съответно ползвам отпуск и при двамата работодатели.
Въпросът ми е: понеже смятам в началото на следващия месец да започна работа при основния си работодател, длъжна ли съм да прекратя отпуска си при втория работодател или имам право да продължа ползването на отпуска си по майчинство при него до навършване на 2 годишна възраст на детето ми.
Благодаря предварително!

# 977
  • Мнения: 130
Здравейте момичета!   bouquet
Имам един въпрос .
Има ли някаква възможност да се осигурявам в Бг,за да мога да получавам майчинство,при положение че детето ще се роди в чужбина .  Blush
 Мисля ,че ще мога да си намеря работодател ,ако само това се налага.
Благодаря предварително!   Hug

# 978
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте,
И аз бих искала да попитам нещо. В момента ползвам отпуск по майчинство за отглеждане на дете до 2 г., преди да родя работех при двама работодатели, при единия по основен трудов договор , а при другия по допълнително трудово споразумение, и съответно ползвам отпуск и при двамата работодатели.
Въпросът ми е: понеже смятам в началото на следващия месец да започна работа при основния си работодател, длъжна ли съм да прекратя отпуска си при втория работодател или имам право да продължа ползването на отпуска си по майчинство при него до навършване на 2 годишна възраст на детето ми.
Благодаря предварително!

При основния работодател трябва да сте в отпуск за гледане на дете до 2 год., а при допълнителния да сте в неплатен отпуск.

# 979
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте момичета!   bouquet
Имам един въпрос .
Има ли някаква възможност да се осигурявам в Бг,за да мога да получавам майчинство,при положение че детето ще се роди в чужбина .  Blush
 Мисля ,че ще мога да си намеря работодател ,ако само това се налага.
Благодаря предварително!   Hug


Ще ви трябват болнични листове издадени от наблюдаващия ви лекар, после от болница за раждането и накрая от личния лекар на детето. Без тях няма как да ви дадает обезщетение

# 980

-------
zdraveite Deizi i Anii_ta.

Imam i az vapros molia. Triabvache da pusna 3dena neplaten-zachtoto lekarkata beche v otpusk i ne mogeche da prodalji bolnichnia na datata.
 
[/quote]

Би ли написала на кирилица въпроса си - горе вдясно на лентата с бутони има бутон BG.
[/quote]

Благодаря ти много!!!! наи сетне да мога да пиша на бьлгарски! не намирам някои букви, и но и това е напредьк !!! Laughing Laughing

та вьпроса ми е следният
- от окт 2007 сьм в болниЧни по бременност
- имам подадени  3 дни платен отпуск през април 08;защото лекарката не беше на
работа за да го продължи навреме
- после отново болниЧен - който ме накараха от работа да поправя на пьрви4ен заради отпуската - ??
-  и сега сьм в 7 дена платен отпуск до 14ти защото не ми достигат болниЧни до майЧинския.
 
интересува ме нормално ли е да ми променят на пьрвиЧен болниЧния, да не ми да загубя нещо заради това? newsm78

другия ми вьпрос  е - на каква база ще ми изЧислят майЧинските за 316те дни?  newsm78
имам ли шанс да актуализират горната граница на 2000 лв както е тази година -или сте остане на база 1400 лв както беше миналата? 
благодаря предварително за отговора ви!

# 981
[Паричното обезщетение за бременност и раждане представлява нов осигурителен риск различен от риска "общо заболяване" и за изплащането му болничният лист се въвежда отново за преизчисление като се образува нова 6 месечна база, която остава постоянна от първия до 315-я ден т.е. базата за обезщетението за бременност и майчинство ще ти е декември - май, дори и да няма прекъсване в болничните ти.
-------
zdraveite Deizi i Anii_ta.

Imam i az vapros molia. Triabvache da pusna 3dena neplaten-zachtoto lekarkata beche v otpusk i ne mogeche da prodalji bolnichnia na datata.
 
Sled 3te dena neplaten otpusk tia mi izdade bolnichen "za prodaljenie". Ot firmata mi go varnaha i iskaha da se korigira za "parvichen". PRAVILNO LI E ? I IMA LI ZNACHENIE ZA IZCHISLENIE NA MAICHINSKITE MI?

pitam zachtoto stavat obchto:
-5 messetsa bolnichen s prodaljenia
-3dena neplaten
- 1 messets bolnichen nachalen
- 7 dena platen otpusk - za da stigna do 1505, datata za izdavane na otpusk po maichinstvo.

ne znam vetche na bazata na kakvo se se izchisliat maichinskite mi. i s tazi barkotia dali ne zagubih nechto.......


Правилон са ви го върнали. При болничен лист с продължение не трябва да има работен ден между първичния болничен и продължението.
[/quote

Дейзи, не видях отговора за вьрнатия болничен, извинявайте!! 
значи ако се смята отпуската за работен ден, може би ще ме огрее да ми преразгледат тавана на осигурителния доход според нормата за 2008 newsm78 newsm78?
 ....нали знаете, надеждата умира последна Simple Smile

# 982
  • Мнения: 29
Здравейте,преди време ми помогнахте,надявам се и сега да намеря отговор.
В момента съм в болнични за бременност и раждане,но имам  и детенце  на 1год. и 8месеца,за което ми плащат 50% от майчинството ми.Имам такъв въпрос-на каква база трябва да ми плащат
болничните-на база на майчинството-220лв. или на база брутна заплата,която съм получавала преди първата ми бременност.Този месец са ми платили болничните на база майчинство,обадих се да питам и те ми казаха,че имат програма ,която изчислява болничните и тъй като последните 6месеца съм получавала 220лв./майчинство/това и ще получавам.Дали са прави в ТРЗ,защото например не знаеха в началото ,че имам право и на 50%от майчинството за първото дете.Благодаря предварително.

# 983
  • Мнения: 46 643
Не знам дали ми е за тук въпроса ...

При 2 поредни болнични:
- първият (от педиатърът на дъщеря ми) 5 работни дни за гледане на болно дете
- вторият (от личната ми лекарка) за следващите 5 работни дни за мен, по болест, трябва ли вторият да е издаден от лекарска комисия (а не еднолично от личния ми лекар)?

Защото получих писмо НОИ, че болничният ми е предаден за обжалване и като звъннах на телефона, който е оставен за информация ми казаха, че затова не е приет и го били предали към експерите за обжалване  newsm78

# 984
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не знам дали ми е за тук въпроса ...

При 2 поредни болнични:
- първият (от педиатърът на дъщеря ми) 5 работни дни за гледане на болно дете
- вторият (от личната ми лекарка) за следващите 5 работни дни за мен, по болест, трябва ли вторият да е издаден от лекарска комисия (а не еднолично от личния ми лекар)?

Защото получих писмо НОИ, че болничният ми е предаден за обжалване и като звъннах на телефона, който е оставен за информация ми казаха, че затова не е приет и го били предали към експерите за обжалване  newsm78

Според мен не трябва втория да е от комисия. Не казаха ли защо е върнат за обжалване?

# 985
  • Мнения: 46 643
Това казаха, че е причината - вторият трябвало да е издаден от комисия  Rolling Eyes обясних, че единият е за детето ми и няма нищо общо с втория, но отговориха, че нищо не могат да ми кажат, трябвало да чакам да ми се обадят експертите, за да ме разпитват.
Исках да знам какво е положението, за да съм подготвена като звъннат.

# 986
  • Мнения: 5 577
момичета, моля ви, някой може ли да ми каже със сигурност, ако термина е 13.11, 45 дена преди раждане излизам на 29.09. - то кой 6 месеца ми влизат като база?

 Praynig септември влиза ли? април-септ, или март-август?

# 987
  • Мнения: 5 577
Никол, ако няма прекъсване 2 раб. дни между двата болнични, втория трябва да е от ЛКК  Tired

# 988
  • Мнения: 31
Здравейте на всички Simple Smile Имам един въпрос, надявам се някои да може да ми помогне  Praynig Имам дете на 1г и 3 мес. , за което се грижи майка ми а аз се върнах на работа. Ако реша примерно, за няколко месеца аз да се грижа за него и после пак да се върна на работа, могат ли да ми откажат от работата. И колко пъти така мога да си взимам отпуска до навършване на 2 годишната му възраст. Малко ми е объркан въпроса, за което се извинявам  Embarassed но все пак се надявам, че може някой да ми отговори. Благодаря предварително на всички.

# 989
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
момичета, моля ви, някой може ли да ми каже със сигурност, ако термина е 13.11, 45 дена преди раждане излизам на 29.09. - то кой 6 месеца ми влизат като база?

 Praynig септември влиза ли? април-септ, или март-август?

От март до август

Общи условия

Активация на акаунт