Майчинството - счетоводно - 9

  • 58 279
  • 1 106
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 682
Подбутвам по-натам:


Здравейте, мами! Благодаря за съветите, които давате тук. Бихте ли обърнали внимание на следния казус:
Назначена съм на работа на 10 декември 2007. Терминът ми е на 19 юли. Тоест би следвало да излезна в задължителния отпуск по майчинство на 4 юни. Значи не се получават 6-те пълни месеца, нали? Какви са възможностите? Ще имам ли право на обещетенията за майчинство и какви ще бъдат те? Дали ще бъдат 90% от раб.заплата? Доктора ми каза, че може да ми пусне болничния от 10 юни,  това едва ли ще афектира по някакъв начин ситуацията, тъй като на документа ще пише датата на термина. Бихте ли ми казали какво се случва в тази ситуация?
Предварително ви благодаря!


Ще ви изплащат обезщетението след като съберете 6 месеца стаж.

ДейзиГ, тоест ще ми изплатят обещетението от 10 юни нататък, така ли? Значи не губя целия период, а само тези 6 дни, които не ми достигат до 6-те пълни месеца? На каква база ще ми се изчисли и изплащат обещетенията, при условие, че декември месец съм осигурявана върху 500 лв., а от януари на 1000лв. Пак благодаря!

# 1 096
  • София
  • Мнения: 191
Всички тук сте много мили. Благодаря ви от името на всички момичета за съветите и обясненията, които ни давате Hug

# 1 097
  • Мнения: 284
Здравейте момичета,имам и аз една питанка(извинявам се ако вече е имало такъв въпрос,но нямам време да прегледам всички теми) В началото на бременноста си напуснах фирмата в която работех и баща ми ме назначи в неговата фирма заради осигуровките.Проблема е че от януари не съм получавала парички,по вина на счетоводната къща с която баща ми работи.Няколко пъти им се обаждах да питам какво става защо не са ми пуснати документите в НОИ и от там ме уверяваха че са ги пратили,че всичко е наред.Днес отидох до НОИ и се оказа че последния ми болничен,както и следващата молба-декларация не са предадени,но и осигуровките ми за 2008г. също не са платени.Искам да подам жалба срещу счетоводителя,но незнам дали това няма да навреди на фирмата на татко.Много ме е яд,без тези парички едва свързваме двата края... Cry
Дано някой успее да ми отговори

# 1 098
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Здравейте момичета,имам и аз една питанка(извинявам се ако вече е имало такъв въпрос,но нямам време да прегледам всички теми) В началото на бременноста си напуснах фирмата в която работех и баща ми ме назначи в неговата фирма заради осигуровките.Проблема е че от януари не съм получавала парички,по вина на счетоводната къща с която баща ми работи.Няколко пъти им се обаждах да питам какво става защо не са ми пуснати документите в НОИ и от там ме уверяваха че са ги пратили,че всичко е наред.Днес отидох до НОИ и се оказа че последния ми болничен,както и следващата молба-декларация не са предадени,но и осигуровките ми за 2008г. също не са платени.Искам да подам жалба срещу счетоводителя,но незнам дали това няма да навреди на фирмата на татко.Много ме е яд,без тези парички едва свързваме двата края... Cry
Дано някой успее да ми отговори
Ако нещата стоят така вече е навредено на фирмата на баща ти, тъй като ти се водиш негов служител. Нека той като техен възложител разбере защо не са предадени документи, защо не са платени осигуровки-особено ако той е дал пари , за да гипреведат...

# 1 099
  • Мнения: 284
Ала-Бала,благодаря за бързия отговор   bouquet,но моля те обясни ми по какъв начин е навредено на фирмата на баща ми? Shocked
Баща ми е питал-дали са му същия отговор че всичко е наред...

# 1 100
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Ала-Бала,благодаря за бързия отговор   bouquet,но моля те обясни ми по какъв начин е навредено на фирмата на баща ми? Shocked
Баща ми е питал-дали са му същия отговор че всичко е наред...
Разберете дефакто как стоят нещата, на теб болничният ти липсва в НОИ, те казват че са го предали...ако е така трябва да имат протокол за тези неща. Ако болничния наистина е предаден, вече там да си търсиш правата. Но след като осигуровки не са платени, не е подадена информация в персоналния регистър, те не могат да подадат болничните без тези първоначални неща. А осигуровките ги дължи фирмата, респективно ти/баща ти. Дадени ли са тези пари на счетоводител да ги преведе, или вие сте направили превод...изяснете тези неща и след това вече жалба, ако  се налага.

# 1 101
  • Мнения: 262
Здравейте, имам въпрос от името на моя близка. Тя ползва болнични от нач. на годината, а 45 дневният й болничен ще почне от 01,06,2008г. Та въпросът ми е в тези 180 дни, полагащи се болнични за календарна год. влизат ли и тези 45 преди термин или те са отделно? Благодаря, предварително!

# 1 102
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте, имам въпрос от името на моя близка. Тя ползва болнични от нач. на годината, а 45 дневният й болничен ще почне от 01,06,2008г. Та въпросът ми е в тези 180 дни, полагащи се болнични за календарна год. влизат ли и тези 45 преди термин или те са отделно? Благодаря, предварително!

Не те са за друг риск и не се включват

# 1 103
  • Мнения: 1 152
Според указанията на първа страница получавам СДН 26,12 лв., това по работните дни на съответния месец ли се умножава, за да се определи колко ще е майчинството и всеки месец то ще варира според брой работни дни? Примерно:
Месец 1-ви: 26,12*22 РД =574,64
Месец 2-ри: 26,12*20 РД =522,40
Месец 3-ти: 26,12*23 РД =600,76 и т.н. за другите месеци до 9тия.

И как се получават тези пари за майчинство? Могат ли да се превеждат по дебитна карта от НОИ или работодателя? Или трябва да се изплащат всеки месец в касата на дружеството?

# 1 104
  • Мнения: 262
Здравейте, имам въпрос от името на моя близка. Тя ползва болнични от нач. на годината, а 45 дневният й болничен ще почне от 01,06,2008г. Та въпросът ми е в тези 180 дни, полагащи се болнични за календарна год. влизат ли и тези 45 преди термин или те са отделно? Благодаря, предварително!

Не те са за друг риск и не се включват


  Дейзи, отново   bouquet   bouquet   bouquet  Grinning

# 1 105
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Според указанията на първа страница получавам СДН 26,12 лв., това по работните дни на съответния месец ли се умножава, за да се определи колко ще е майчинството и всеки месец то ще варира според брой работни дни? Примерно:
Месец 1-ви: 26,12*22 РД =574,64
Месец 2-ри: 26,12*20 РД =522,40
Месец 3-ти: 26,12*23 РД =600,76 и т.н. за другите месеци до 9тия.

И как се получават тези пари за майчинство? Могат ли да се превеждат по дебитна карта от НОИ или работодателя? Или трябва да се изплащат всеки месец в касата на дружеството?

Умножава се по броя на работните дни в съответния месец. Ще ви се превежда по дебитна карта ако сте започнали ползването на болничен след 01.01.2007 г. иначе ще минава през работодателя

# 1 106

Общи условия

Активация на акаунт