Майчинството - счетоводно - 9

  • 58 332
  • 1 106
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте
И аз имам един въпрос!
45-те дена преди термина ми се определя за 15 юли 2008г. 6-те месеца за изчислението на болничен за бременност и раждане ще се взимат месеците от януари до юни. От февруари месец ми е повишена заплатата и аз искам да поработя цял юли месец за да може при изчислението да влязат месеците  февруари - юли (а не януари-юни) и от 1-ви август да изляза в болнични преди раждане, разбира се ако ми разреши лекаря.
Та въпроса ми е ако изляза от 1 август в болнични преди раждане няма да се съберат тези 45 дена до термина. След раждането продължава ли да се броят тези 45 дена или се прекратява в деня на раждането и се почват другите 42 дни след раждане?
Дано да съм била ясна с въпроса си.
Благодаря Ви предварително!

Зависа как ви пуснат болничния лист ако е от 15 юли, а ви си работите до 01 авгус губите тези дни. Ако ви пуснат болничния от 01 август от тям се броят 315 дни
За да не правите такива сложни сметки се уговорете с работодателя да ви пусне премия или нещо допълнително в последния месец, за да компенсирате месеца с по-малка заплата.

# 1 036
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Благодаря много!
Ако не е нахално - още нещо ме интересува :
Възможно ли е по граждански договор да ме осигуряват и за майчинство? По принцип ми е ясно, че гражданските договори са един вид заобикаляне на закона и нямат легално определение... Значи при мен положението е супер странно - държавен служител съм, но тъй като заплатата никак не  е голяма, работодателят ни е дал възможност да получаваме допълнително още пари на граждански договор. По гражданския договор си ми текат осигуровки, плащам данък върху сумите, които съм получила.
А доколкото разбирам обезщетението ми за майчинство ще бъде само върху заплатата ми като държавен служител. В действителонст взимам два пъти повече на месец...

Дано сте ми разбрали въпроса!

Не може. Няма такъв параграф за внасяне на осигуровки. Варианта е да арботите на втори трудов договор ако е възможно

# 1 037
  • Мнения: 8 991
И моята информация беше същата.
Благодаря все пак!

# 1 038
  • Мнения: 1 975
Сигурно вече е обсъждано, но не можах да открия Rolling Eyes

Наистина ли спират майчинството когато детето тръгне на ясла и какъв е начина по който могат да го разберат newsm78

Благодаря предварително за отговора  bouquet

# 1 039
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Сигурно вече е обсъждано, но не можах да открия Rolling Eyes

Наистина ли спират майчинството когато детето тръгне на ясла и какъв е начина по който могат да го разберат newsm78

Благодаря предварително за отговора  bouquet

Първо се връщате на работа и може на следващия ден детето да тръгне на ясла. След това ще получавате 50% от обезщетението

# 1 040
# 1 041
  • Мнения: 21
Какво става, когато сте ползвали болничен през периода на шестте базови месеци?
За дните в болнични за база се взима осигурителният доход, от който е изчислено обезщетението за болнични.
Тук е съществената разлика, тъй като самото обезщетение е 80% от този доход.
Напр. ако сте получили 8лв. дневно обезщетение, то в базата ще влязат 10лв.
ДейзиГ аз имам един въпрос към теб. Искам да те попитам ако преди да излезеш болничен за раждане тези 45 дни си бил шесте месеца пак болничен значи ли ,че обезщетението се плаща на база осиг.доход, който е използван за формиране на болничните през тези шест месеца, а не самото обезщетение от 80% правилно ли съм разбрала от горе написаното т.е. сумата, която ще получаваш следва да е по-висока от периода на болничния 80% . И още нещо една майка писа, че в тоя случай за база се взима МРЗ - НАЛИ НЯМА ТАКОВА НЕЩО?

# 1 042
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Какво става, когато сте ползвали болничен през периода на шестте базови месеци?
За дните в болнични за база се взима осигурителният доход, от който е изчислено обезщетението за болнични.
Тук е съществената разлика, тъй като самото обезщетение е 80% от този доход.
Напр. ако сте получили 8лв. дневно обезщетение, то в базата ще влязат 10лв.
ДейзиГ аз имам един въпрос към теб. Искам да те попитам ако преди да излезеш болничен за раждане тези 45 дни си бил шесте месеца пак болничен значи ли ,че обезщетението се плаща на база осиг.доход, който е използван за формиране на болничните през тези шест месеца, а не самото обезщетение от 80% правилно ли съм разбрала от горе написаното т.е. сумата, която ще получаваш следва да е по-висока от периода на болничния 80% . И още нещо една майка писа, че в тоя случай за база се взима МРЗ - НАЛИ НЯМА ТАКОВА НЕЩО?

Използва се същата база, но обезщетението вече е 90% не  80%
МВР се използва ако няма възнаграждение за определен период от тази база

# 1 043
  • Мнения: 549
че трябва от 01.07.08 да подпишем допълнително споразумение за преминаване на минимална заплата за да дължа по малко здравни осигуровки? 

Моят съвет е да ви преназначат на друга длъжност или да ви намалят работното време, з

Благодаря за отговора. Всъщност пак не разбрах. Embarassed  Питах и счетоводителката във фирмата. Според нея не е необходимо преназначаване или допълнително споразумение. Позова се на чл.40, т. 5 от Закона за социално и здравно осигуряване.
Извинете ме, че отново повдигам въпроса, но тази материя ми е непозната, а все пак бих искала да съм на ясно и да не сбъркам.

# 1 044
  • Мнения: 8 991
Добре, пак ще питам, ама искам да ми отговорите като на прост човек, в смисъл - хубавичко да ми обясните!  Praynig
Въпроса е изключително важен за мен и то именно на този етап.
Ако да кажем през всичките тия 6 месеца преди 45-те дни преди раждането съм била в болничен, като брутната ми заплата е 430 лв., колко следва да получа като обезщетение за майчинството първите девет месеца?
Извинявам се много, но до тук разбрах, че ако ползвам болничния после на база МРЗ ще ми се изчислява обезщетението за първите девет месеца.

# 1 045
  • Мнения: 21
Дейзи сиреч трябва да получаваш с 10% повече парички от тези шест месеца...

# 1 046
  • Мнения: 554
Здравейте Момичета!

Реших да попитам тук, вместо да пускам нова тема, защото мисля, че тук повече компетентни мами четат и пишат. Искам да попитам дали е вярно , че ако пенсионирана баба гледа внучето си до 3 годишна възраст, при положение, че майката се е върнала на работа взима 100 лева месечно?  Интересно ми е дали е вярно или е поредния слух.... ако е вярно то къде трябва да се попълват документи и т.н.  На мен ми предстои да се върна на работа юни месец ( свършва ми майчинството) и така или иначе майка ми ще гледа малката ... ако дават и 100 кинта няма да е лошо Simple Smile

Благодаря Ви предварително !!!

  bouquet

# 1 047
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
че трябва от 01.07.08 да подпишем допълнително споразумение за преминаване на минимална заплата за да дължа по малко здравни осигуровки? 

Моят съвет е да ви преназначат на друга длъжност или да ви намалят работното време, з

Благодаря за отговора. Всъщност пак не разбрах. Embarassed  Питах и счетоводителката във фирмата. Според нея не е необходимо преназначаване или допълнително споразумение. Позова се на чл.40, т. 5 от Закона за социално и здравно осигуряване.
Извинете ме, че отново повдигам въпроса, но тази материя ми е непозната, а все пак бих искала да съм на ясно и да не сбъркам.

Първо няма такъв закон. Има Кодекс за социалното осигуряване и Закон за здравното осигуряване.
Второ според Кодекса на труда нямат право да ви намаляват работната заплата по договор.
Най-чистия вариант е било да ви пуснат допълнителен труд или по заместване с увеличено възнаграждение за съответния период, за да не се налагат тези неща сега, но никой не мисли предварително за това. Ако ви намалят заплатата това ще се отрази в декларация 1 в НОИ ще го видят и могат да ви откажат обезщетение.

# 1 048
  • Мнения: 549
Извинете ДейзиГ, моя грешка, за Закона за здравно осигуряване се отнася.
А това за допълнителното споразумение съм го чела в "Майчинството счетоводно", при друг консултиращ.


# 1 049
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Добре, пак ще питам, ама искам да ми отговорите като на прост човек, в смисъл - хубавичко да ми обясните!  Praynig
Въпроса е изключително важен за мен и то именно на този етап.
Ако да кажем през всичките тия 6 месеца преди 45-те дни преди раждането съм била в болничен, като брутната ми заплата е 430 лв., колко следва да получа като обезщетение за майчинството първите девет месеца?
Извинявам се много, но до тук разбрах, че ако ползвам болничния после на база МРЗ ще ми се изчислява обезщетението за първите девет месеца.


Брутната заплата преди болничния или по време на самия болничен ви е 430 лв.

Общи условия

Активация на акаунт