Има ли специални дни за кръщене?

  • 54 534
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 231
E
И аз се интересувам от темата. Исках да я кръстим през април, но баба ми каза, че по време на великденските пости не се венчае и не се кръщава? Та въпроса ми е може ли да се кръщава сега през април? Ако някой е питал в църква да каже.
Нашето ще е на 5 април.И да-може.Питахме в църквата.
Ей много ти благодаря. Мен така ме е излъгала баба ми значи. #Cussing out Чудех се как да го направя май и все нещо се появяваше като проблем, я ресторантчето (заради баловете), през почивните дни хората хукват на някъде и пак не става и т.н. Новината наистина много ме зарадва. Аз съм решила на 19.04, нищо че е събота. Сега ще говоря със мъжът ми  и отивам да питам и аз в църквата.  bouquet

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 891


Аз а сватбите защо да не могат да се извършват всеки ден?

защото не се правят по време на пости

А за кръщенето- деня , в който го направите, той ще е най- специалния за вас Hug

По време на пости неможе църковен брак,иначе в съвета няма проблем.

За кръщенето и аз мисля че всеки ден може.

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Hug  bouquet

# 33
  • Мнения: 742
Няма такива "забранени дни" - ние направихме кръщене във вторник. Аз исках да кръстим детето на хубав църковен празник - Богородица - 15.08 - падашеше през седмицата, но пък всички от семейството, както и кръсниковците ни  бяха свободни тогава  и се получи много хубаво Hug
Така, че когато решиш ти-тогава си направи кръщенето Hug

п.п консултирай се все пак и с отчето-нали той ще ви кръщава...ако има забранени дни-той ще ви информира

Успех  bouquet

# 34
Благодаря отново на всички за отговорите. Днес най-накрая успях да се добера до църквата в която искаме да направим кръщенето и оттам ми казаха че няма никакъв проблем да се кръсти във всеки един ден от седмицата. Няма дни в които е желателно и такива в които е нежелателно. Относно съботата, за тези които се интересуваха,  и това че в този ден се почитат мъртвите ми обясниха че това си е отделно и няма нищо общо с кръщаването и венчавките, и че в събота има най-много венчавки и това не противоречало с никакви християнски или морални норми. Така че благодаря ви отново и наистина денят в който всеки избере да кръсти детето си ще бъде най-специален за него.  bouquet

# 35
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
misunderstood   и аз ти благодаря Hug

# 36
  • Мнения: 961
И аз не знам да има ограничение за деня на кръщането, но защо не попитате в някоя църква за най-сигурно?!

# 37
  • Мнения: 196
Аз съм кръстница на моя приятелка,тя настоя да я кръстя на Спасовден,защото се казва Спаска и било на хубаво ако те кръстят на именния ти ден(ако имаш,такъв разбира се).

# 38
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Няма дни в които църквата да не може да кръщава.

# 39
  • Мнения: 1 488
Не, няма.
За разлика от сватбите, кръщене може да се извърши във всеки един ден.


кои дни са забранени за сватби и защо? това го чувам за пръв път  newsm78
за кръщене незнам също да има забранени дни, а и аз не съм суеверна

# 40
  • Мнения: 2 825
Няма забранени дни, може д го кръстиш по всяко време. най-хубаво е да е на голям църковен празник, именния му ден или рождения му ден, както е във вашия случай.

# 41
  • Мнения: 1 008
Не, няма.
За разлика от сватбите, кръщене може да се извърши във всеки един ден.

Но съм чувала, че е най-хубаво дете да се кръщава в неделя.
Peace

# 42
  • Мнения: 6 441
И аз се интересувам от темата. Исках да я кръстим през април, но баба ми каза, че по време на великденските пости не се венчае и не се кръщава? Та въпроса ми е може ли да се кръщава сега през април? Ако някой е питал в църква да каже.
Нашето ще е на 5 април.И да-може.Питахме в църквата.
Ей,че ме е яд.Аз мислех също април да го правя,но го отложих,защото мислех,че на Великденските пощи не може!

# 43
  • Мнения: 2 231
И аз се интересувам от темата. Исках да я кръстим през април, но баба ми каза, че по време на великденските пости не се венчае и не се кръщава? Та въпроса ми е може ли да се кръщава сега през април? Ако някой е питал в църква да каже.
Нашето ще е на 5 април.И да-може.Питахме в църквата.
Ей,че ме е яд.Аз мислех също април да го правя,но го отложих,защото мислех,че на Великденските пощи не може!
Аз си записах дата и час на 12.04 от 11 и 30 и попа каза, че може, така че следващата събота ще се кръщаваме. Laughing

# 44
  • Мнения: 8 999
Няма забранени дни /освен май по време на Велики пости, когато е забранено и да се венчават младоженците/. Моите деца ги кръстихме на именните им дни, които не бяха през уикенда.

Общи условия

Активация на акаунт