Нашите априлски бебета - 2008!!!

  • 12 694
  • 285
  •   1
Отговори
# 150
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Добро утро момичета!!!!
Честито на всички мами,които вчера и днес са родили!!!..................
Е днес май още никой не е родил ( или поне още не знаем), ама нищо де- и предварително приемаме поздравления!  Wink

# 151
  • София
  • Мнения: 289
Здравейте Simple Smile

Аз се завърнах, всичко е ОК бебчо е добре, док каза че е около 3100 понеже не можа да измери хубаво главичката Simple Smile Каза че води имам горе-долу, но плацентата е доста зряла, шииката била добре, нямам разкритие и каза че съм щяла да задържа още няколко дни Simple Smile

Аз очаквам бебета, то застой Simple Smile е то верно де за два часа неможе да се случи кой знае какво ама все пак Simple Smile

Хубав ден   bouquet

# 152
  • Мнения: 70
Реяна, водите изтичат без предвестник. На мен това ми се струва най-гадното, щото не е ясно къде и как ще те свари, а аз както си хойкам нон стоп... Blush

За НОИ, молбите се взимат от кабинет в дъното на коридора вдясно от входа. Става сравнително бързо. Нормално ли е, че чакам да ми преведат болнични тия дни, а няма индикация за това в сайта им?!

vercho, много ти благодаря за инфото. Днес ще се пробвам. Имаш ли представа до колко работят, че имам доста работа от в къщи и да не ги изтърва? Предполагам до 16.30-17.00  newsm78
А за водите и аз това се чудя, ако така започна да раждам, кой знае къде ще ме свари. И си представям вече кратинката, стоя си някъде и хоп цялата мокра  Laughing

Доли, чакай малко, те сега раждат и по-късно ще съобщят хубавите новини. Аз залагам на 3 бебета.

# 153
  • София
  • Мнения: 749
Ясмина, честита ти рожденничка ! Желая ти да е жива и здрава и много късмет да има в живота ! bdbaloni Tada bdbaloni
Кога порастна викаш ...Simple Smile Наистина не се усеща...
Моята голямата е почти на 14. По-висока е от мен, по-голям номер обувки носи, само гримове, приятелки, гаджета и т.н. са й в главата. Доста ядове ми създава (в рамките на нормалното, де...то и аз не бях цвете на нейната възраст Joy )
Онзи ден й прочетох една сентенция, цитирана в друг форум : "Когато са малки ти идва да ги изядеш, а като порастнат се проклинаш, че не си го направил" Wink Та се посмяхме, де Simple Smile
Наскоро случайно ми попадна нейна снимка от детската градина и направо се разплаках...все едно беше вчера...
Виж малката, на нейните 9 и половина си ми е още дечко Simple Smile

И аз сутринта минах през док. Нищо съществено - мерки, теглилки, дървената слушалка. Аз отидох най-вече да ми издаде направлението за родилния дом, че вчера като се "изсипаха" изведнъж толкова бебета и то с термин малко преди 20 изведнъж се уплаших Simple Smile

Акушерката обаче каза, че матката ми е много спокойна, бебето е високо и че по всичко изглежда, че ще си чакам горе-долу термина  newsm44. Това така добре ми подейства, че навъртях 3 км разходка Simple Smile

КРИСИ, питах доктора (той ми е по ЗК и няма нищо общо нито с родилния дом, нито с ражданията) за предизвикането на раждане с медикаменти. Той ми каза, че ако главата е слязла съвсем ниско долу, има 3-4 см разкритие ( Milenni, ти не четеш, нали Wink ), плацентата е зряла няма никакъв проблем да се предизвика раждане. Каза, че не е хубаво да се прави, само когато плода не е готов да излиза още. И да ти кажа аз му повярвах, защото той няма никакъв интерес в случая.

# 154
  • Варна
  • Мнения: 435
Здравейте, милички!
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ОБЕБЕЛИ СЕ МАМИ, ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ РОЖБИТЕ И МНОГО ДА ГИ РАДВАТ!!!
Не бях писала отдавна, но ви препрочитах набързо когато имам време. Покрай ремонта, който правихме и ний нямах време и се скапвах, та вечер рано рано си лягах в леглото. Нооо вече свърши, остана само да пера и гладя дрешки, а таткото и кръстника да сглобят леглото.

Вчера бях на лекар, още миналата седмица доки каза да се стягам за средата на април  :crazyeye:, то направо не остана. Вчера всичко беше нормално, коремът порастнал с още 4см, а кг с 1.5 от предната консултация /общо досега +11 кг/, тоновете на бебо 150 - акушерката каза че са идеални, както и това че сърчицето му винаги го намира в лявата страна. Бебка е още високо, и едва ли според акушерката ще тръгне да излиза по-рано от планираната дата, което най-много ме притеснява.
Изследванията от предния път са добри, а аналния секрет бил за дезинтерия и още нещо каза, но не запомних...

Това е засега мамчета, леко бременеене... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 155
  • Мнения: X
 Тюх да му се невиди, аз взех да се притеснявам, че ще остана последна да раждам, моля ви се, айде да се разберем с още някоя мама, та да си правим компания  newsm45!!!!
  Мен както ме сърбяха гърдите, днес вече имам нещо като екзема, едни такива гадни червени петна отдолу......дали да се шашкам???
  Иначе снощи си сънувах тапата  newsm62 сигурно с глас съм се смяла на сън, ама не можете да си представите как изглеждаше, като излята от .....желатин, такава една оформена, хасъл като тапа!!!
  Аз днес ще щурмувам маНгазините за пореден път да си търся кошара, стискайте палци! После живот и здраве-на курс!!! А иначе за водите....аз все повече се притеснявам, да не вземат да ми изтекат до като съм на улицата, както си вървя.......ей тогава ще е интересно  smile3532!
  Ясмина, да ти е жива и здрава рожденничката и да ти носи само положителни емоции  newsm51!!!

# 156
  • Мнения: 6 713
Добро утро и от мен след тази безсънна нощ с киселини!  Crazy Crazy

П.С. Ужас аз съм се пристрастила към тоя форум и компютъра! #Crazy
Не си сама, Доли! Само убеждавам мъжа ми, че не съм пристрастена, пък той мига на парцали и нещо не ми хваща вяра hahaha hahaha

Ясмина, честита рожденичка! nbirthday

Аз другата седмица на 1 април съм на доктор, ако не съм родила дотогава. Така ми се иска, но май бебка има друго мнение Mr. Green

# 157
  • Мнения: 121
Честити бебчета на всички Априлко-Мартенки! Да са ви живи и здрави и много да ви радват! Какво правите бе момичета?!? Каква е тая лавина от раждащи!! До вчера си живеех спокойно с мисълта, че имам още 1-2 седмици, в които да не мисля за раждане, а от вчера само проверявам дали корема ми не е паднал, на всяко ходене до тоалетна гледам дали няма следи от тапа, като пишкам ту спирам, ту пускам, за да се уверя, че не водите ми текат.  Joy
А за притесняващите се кога ще им изтекат водите-на майка ми са ѝ тръгнали, докато са били с баща ми в ЦУМ  Joy Така че трябва да сме готови за изненади  Laughing

# 158
  • Мнения: 410
добро утро на едно бързо кафенце.аз почвам с бръснене и къпане и в 1ч. излитам.ясмина честита ти рожденничка!!!!!!!  bouquet-до после.

# 159
  • Мнения: 199
Момичета, кажете моля какво означават тези резултати! Следобяд съм при АГ, но нямам търпение! Дали всичко е ОК?!?  newsm78

 Урина - белтък Опал
   
 Урина - билирубин Отрицателен
   
 Урина - уробилиноген В норма
   
 
 
 

# 160
  • Мнения: 70
До вчера си живеех спокойно с мисълта, че имам още 1-2 седмици, в които да не мисля за раждане, а от вчера само проверявам дали корема ми не е паднал, на всяко ходене до тоалетна гледам дали няма следи от тапа, като пишкам ту спирам, ту пускам, за да се уверя, че не водите ми текат.  Joy

Ха-ха, аз правя същото, но не от вчера, а от 1-2 седмици  Joy

# 161
  • Мнения: 134
Ясмина да ти е жива и здрава рожденничката !!! Нека е добра и грижовна кака !!!  bouquet
Момичета писах си с мама Тодоран ,поздравява ви всичките ,кърмят се малката Марта има колики ,но засега не били страшни все още се адаптират ,но обеща тези дни да се включи с повече подробности !!!
Момичета да не забравите за утре за срещата пред ТК .........
Само дайте да се разберем за час аз съм съгласна с всичко !!!
Peace

# 162
  • Мнения: 54
ЧЕСТИТА РОЖДЕННИЧКА НА МАМА ЯСМИНА  :bouquet:

Верчо относно болничния мога да споделя, че информацията за моя беше публикувана на 19.03.08, като в най-дясната колонка -"дата на ведомост" пишеше че превода ще бъде нправен на 20.03.2008 и наистина на следващия ден получих парите. Но разбира се този болничен ми беше за периода 15.01-15.02. 2008!!!!!
И за двата месеца получих парите накуп, като мама Деви ми беше казала, че са чакали да ми бъдат внесени осигуровките за февруари (което стана на 15.03) и чак след тов в рамките на 5 дни сса ми изплатили целия болничен newsm78 Незнам дали ти помогнах мй доста объркано стана с това дълго обяснение  newsm78

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 11:27 от Vanyivan

# 163
  • София
  • Мнения: 749
Момичета, кажете моля какво означават тези резултати! Следобяд съм при АГ, но нямам търпение! Дали всичко е ОК?!?  newsm78

 Урина - белтък Опал
   
 Урина - билирубин Отрицателен
   
 Урина - уробилиноген В норма
   
 

За белтъка по принцип най-добре да е Отрицателен, "Опал" е следващата фаза (преди Положителен). Не е драма, спокойно. Може да е от течение например. И аз имах същия резултат в 8-мия месец, док каза, че щом нямам бактерии в урината, отоци и високо кръвно - пей сърце! За останалите 2 показателя и сама би трябвало да разбереш, че са точно както трябва Simple Smile


Момичета да не забравите за утре за срещата пред ТК .........
Само дайте да се разберем за час аз съм съгласна с всичко !!!
Peace

И аз съм от тия, дето лесно се съгласяват.... доказателство : бременна съм за 3 път  Joy
Шегувам се, разбира се - на мен ми е все едно. В 11:15 си записах час за 3Д в Тина Киркова, но ние като сме група все ще се вместя в часа. Мале... в 11:15 ли беше ?!  newsm78 Леле колко съм разсеяна Embarassed  Преди 15 мин говорих с кабинета и вече не помня

# 164
  • Мнения: 269
Да се отчета и аз.Тоновете на бебчо са супер- 150. Само дето акушерката се побърка - бебо се въртеше и местеше коланите непрекъснато , а тя само вика - маймуна такава. Изследванията са ми добре , с изключение на  някакви гадости с урината .
Та ще давам пак стерилна.

Докато чаках в отделението да ми включат апарата за тонове , точно извадиха едно бебе секцио и го показваха на роднините.
Толкова се развълнувах , че ревах повече от таткото и бабите.

Ясмина , честита рожденничка !! Да е жива и здрава и много да те радва !!   bouquet

Нещо ми се губи Кали. Дали има нещо ???

Общи условия

Активация на акаунт