Главичка на бебето е по голяма

  • 8 985
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 555
И моята дъщеря беше с много голяма глава. По всички ехографи излизаше с 2-3 седмици преди термина. Накрая си се роди с голяма глава, явно правилно са я измерили - 36 см обиколка, 13 см в диаметър. Не бях чувала за бебе с такива гигантски размери на главата, докато не разгледах от любопитство моят бебешки картон и там видях същите цифри  Mr. Green

Както са ти казали вече, не може всички бебета да са с еднакви размери. Някои са с много по-големи глави от други и това е съвсем в реда на нещата. Затова килограмите се изчисляват, като се вземе обиколката на главата, стомаха и дължината на бедрената кост. Всяко едно от тези неща поотделно е прекалено индивидуално, за да даде точен резултат.

# 31
  • София
  • Мнения: 39 761
При мен пък е обратното. По тегло бебето е в точната седмица, но по размер било с една назад.

# 32
  • Мнения: 953
Какво да ти кажа, при повечето специалисти  гледането на ехографа е като гледане на кафе  #Cussing out

На мен ми бяха казали, че бебето ще е много голямо и т.н, а дъщеря ми се роди 2.700 кг.
Не се тревожи, сега всеки има такъв уред в кабинета си, но наистина малко хора работят с него както трябва и разчитат правилно изображенията.

# 33
Какво да ти кажа, при повечето специалисти  гледането на ехографа е като гледане на кафе  #Cussing out
Това ми хареса...... Joy Joy Joy Само плашат майките.....
Нищо ти няма, най-вероятно бебето е по-голямо и излиза с няколко седмици напред.При мен е така, но не се шашкам. Нормално е ! Бременей си спокойно.....

# 34
  • Мнения: 4 406
нямаш повод за притеснение, ако е мръднала главата в момента на измерване, се получава неточен резултат. ако толкова те притеснява, отиди при друг лекар, за твое успокоение да измери бебето пак.

# 35
  • Мнения: 1 770
и при нас беше така, главата на сина ми "вървеше" 1-2 седмици по-голяма според видеозона...имах малко повече разкъсвания при самото раждане, но нямам гаранция, че и при друга ситуация нямаше да ги имам

# 36
  • София
  • Мнения: 1 522
Не се притеснявай! Най-вероятно е грешно изчислен термин! Леко раждане!


# 37
  • Мнения: 11
Благодаря на всички мамчета за отговорите!!! Супер сте!!! Радвам се че има такива форуми!!! Wink

# 38
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Не, няма смисъл да се вкарваш излишно в разни филми.

# 39
  • Мнения: 11
Благодаря Ви мамчета !!! WinkДобре че ги има тези форуми! Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 334
Здравейте мамчета! Вчера ходих на лекар и ми казаха че главичката на бебето не отговаря на седмицата в която е .Аз съм в 29 г.с. а според главата съм в 30-31 г.с Трябва ли да се притеснявам за това моята лекарка каза че няма проблем но аз само за това мисля.Моля Ви пишете ми!!!!! baby_neutral Sad
Не се притеснянай и на мен ми казаха така но след като се роди моята принцеска видях че няма нищо такова.Вярно е че растът малко несъразмерно така че спокоино,всичко ще се оправи  Peace

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Не се притеснявай! Ама изобщо!
9 месеца треперих и се притеснявах, защото през цялото време бебето ми се развиваше с две седмици на зад.
Е роди се 3 кг. и 48 см., което мисля си е много нормално.
Към края на бременността ехографските измервания стават все по - неточни.
Всичко ще бъде на ред!
Леко раждане  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 293
И при мен беше така. Аз ходих на фетална морфология в 34 седмица и главата ни беше като за 38. И аз се бях шашнала, та четох какво ли не .По -принцип програмите с които работят лекарите са за други държави . Всяка нация имала различни стандарти. Българчетата били с по-големи глави, сигурно щото сме по-умни  smile3521 . Аз повече се притеснявах за това как ще го раждам с тая голяма глава  Laughing.  Спокойно, всичко ще е наред. Стискам ти палци

# 43
  • Мнения: 11
Благодаря Ви мили мамчета!!!Добре че Ви има в този форум и винаги сте готови и всеотдайни!!! Hug smile3501

Общи условия

Активация на акаунт