Пролет вече е дошла,усмихват ни се нашите ЦВЕТЯ .

  • 46 097
  • 544
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 089
Вивиан,
какво е Снежна кралица?

# 526
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Пазя го въф тайна! правилно си разбрала ,че тия семенца не се покриват с пясък а като се поръсят просто се затискат лекичко ,твоите ще поникнат но малко по бавничко  Peace

# 527
  • София
  • Мнения: 10 858
Вивиан,
какво е Снежна кралица?

Мъъничко съм объркала името hahaha
Всъщност било Сребърна царица ... Embarassed
Ето това е:
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=21

# 528
  • Sf
  • Мнения: 808
Вие ме забравихте с моя преполят пахиподиум...

Цитат
Имам малък пахиподиум, който преполях жестоко и сега клюмна и стеблото му в почвата е толкова меко и разкашено, че го отрязах до възможно най-твърдата му част и го оставих настрани да позасъхне.

Мислите ли, че ще мога да го спася и как да го засадя отново? Ще ви бъда благодарна на всеки съвет, идея и предложение!

Дори и предположения как може да се спаси, ще са ми от полза.

# 529
  • Мнения: 1 092
Ами след като ги поръсих с пръст ги оросявам с пулверизатора и съм затворила сандъчетата с ,едното с найлонче отгоре, а другото със стъкло.
За да си остане влагата вътре и за да им е топличко....
Аз съм оптимист,вярвам че ще стане Peace

# 530
  • София
  • Мнения: 10 858
Преди време бях преполяла едно цвете, направо подгизна, всичко вътре стана блато. Момичетата ме посъветваха да извадя старата пръст, да сложа нова, суха. Другият вариант е да извадиш цветето, като не отделяш пръстта около корените, и да увиеш вестник, за да попие водата.
Мисля, че първия вариант е по-лесен. Аз така си спасих моето.
 Hug

# 531
  • Варна
  • Мнения: 1 037
 Аз си засадих семейното щастие,но не смея още да го изкарам навън(майка ме накара да платя за него,когато се вземало от някого трябвало да платиш за да ти докара" семейно щастие"-знаехте ли го това Laughing)
 Бях в казала ,че абутилонът ще цъфти,обаче пъпките му изсъхнаха(или може въобще да не са били пъпки,бяха мн.мънички Cry)
Кроасания,за съжаление не мога да ти помогна

# 532
  • Мнения: 1 089
Вивиан,
ААААА-ха! Ясно, и аз имам аглаонема, много я харесвам, но не съм разможавала...

Кроасания,
ако правилно съм разбрала това, което си направила- отрязала си растението отгоре и се надяваш да пусне от там нови коренчета- не съм много оптимист... аз лично не съм гледала пахиподиум, обаче от това, което изчетох - размножава се със семена ( никъде не видях с резници...), но пък може да опиташ да използваш стимулатор за вкореняване ( аз си купих от Кауфланд вчера, не съм го ползвала още...) - дано пък това помогне...

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 11:27 от Lenyto

# 533
  • Sf
  • Мнения: 808
Корените му са безвръзвратно отишли, тъй като в основата си пахиподиумът беше толкова мек, че клюмна и се прекърши... Затова го отрязах до твърдо място и го оставих да се засуши настрани. Пръстта наистина я изхвърлих. Пахиподиумът е сукулент и не знам дали да процедирам, както при кактусите. Да комбинирам почва и малко пясък и да го бодна ей така, както бих направила с кактусче. Ама отрязаната част на пахиподиума ми, или това което остана от него е без корен...

Ох, ще видя, но мисля така да направя, пък да видим дали ще се захване пак. Що ли ми трябваше да поливам...

# 534
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Кроасания това е за теб http://www.gradinata.bg/index.php?plant=110

# 535
  • Мнения: 1 089
Кроасания,
дописах си отговора , може и да не си го видяла...
А има ли някой който има желание да ми подари ( добре де, продаде на символична сума Wink ) Семейно щастие? Един колега беше донесъл в работа, обаче покрай ремонтите се съмнявам нещо да е останало...а го харесвам и е алтернатива на мечовете за пред входната врата...
Много ми се иска и хоста да си завъдя, ама тя май само навън се гледа...

# 536
  • Варна
  • Мнения: 1 037
 Ако имаш кого да пратиш до Варна аз ще ти дам,на майка ми е доста голямо,само зор ще видя докато го изкарам. Laughing

# 537
  • Мнения: 3 036
Кой ще оформи новата тема?
Давам идея за заглавие:
Пролет искаме сега - заедно със нашите цветя
Но не мога да я направя колкото и да искам.

# 538
  • Мнения: 1 089
Ако имаш кого да пратиш до Варна аз ще ти дам,на майка ми е доста голямо,само зор ще видя докато го изкарам. Laughing
Laughing
Благодаря ти за готовността!!! Ще трябва да го измисля, че сега на прима виста не се сещам, ама имам голям мерак!!!
Деска,
а за какво ни е нова тема, не е ли рано... виждала съм теми по 90 страници Grinning!
Между другото няма да е лошо на заглаванта страница да се пусне линк към библиотеката - тя е доста богата както видях случайно при едно търсене

# 539
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета имам едно мъничко въпросче:
вчера като си засаждах разсадите на петуниите ми се счупи едно клонче от едната петуния. Дълго е около една педя. Топнах го във вода. Има ли смисъл да го чакам, ще пусне ли нещо? Или да го хвърлям?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт