Антибиотик след антибиограма?

  • 8 463
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Винаги има смисъл и такава следва да се направи навреме- пускам си при продължителна кашлица или хрема, над обикновените 7 дни.
Големият ми син изкара много тежка пневмония преди години именно поради изписан широкоспектърен АБ без направено такова изследване, който въобще не влияеше на наличната бактерия. Тогава си мислех, че като го пием ще сме застраховани. Подобно мнение обаче е крайно погрешно, разбрах го за съжаление от личен опит. В болницата лекуващата лекарка именно ни разясни, че винаги се прави изследване /гърлен и носен секрет за посявка/. Може резултатът да излезе дори и след 2-3 дни и да се установи, че има смисъл от промяна на АБ, защото първоначално изписаният не действа /точно като при нас/. От тогава това изследване е първата част от поставянето на диагнозата и последващото лечение и за двете ми деца.

# 16
  • Мнения: 4 965
Аз съм против какъвто и да е прием на антибиотици - и от децата ми, и от мен. Peace

# 17
  • Мнения: 474
Антибиотик винаги и саааааамо в краен случай....при нас е така  Peace

# 18
До сега съм давала антибиотик само веднъж, след антибиограма. Имаше бактерии в урината. Прегледаха я и я изследваха в Токуда. Не съм плащала нищо - беше по здравна каса изследването и го чакахме 3-4 дни.

# 19
  • Мнения: 5 393
Изисквам антибиограма. Педиатърката ми се съгласява без проблем. 2 пъти съм давала АБ без да изчакам резултатите, и след това се е оказвало,че лекарството е изписано правилно.

# 20
  • Мнения: 568
Само веднъж дъщеря ми се разболя в друг град и и направиха антибиограма, след това антибиотик.
Бих искала контакт с педиатър, който действа по този начин в София, за да го направим наше джи пи.
Благодаря в аванс Simple Smile
Няма да описвам как действа нашата педиатърка, само ще кажа, че веднъж дъщеря ми прекара 4 гнойни ангини за една пролет и 3 пъти пи един и същи антибиотик, на 4-тия  по мое настояване и предписаха друг,
което явно е било шестица от тотото, защото оздравя.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 114
Втория отговор, но пък няма богат опит с АБ-тиците....само 2 пъти до сега е пил за щастие...

# 22
  • Мнения: 8 999
Антибиограма се прави за по-сложни, необичайни  или комбинирани заболявания. В 90 % от случаите не се налага да се прави. На децата, на мен и на мъжа ми са ни правили само при особено специфични симптоми.

# 23
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Правили са ни само веднъж,когато бяхме в болницата със съмнение за пневмония.Иначе си ни го изписват ей така, по тяхно усмотрение,което мене много ме дразни.Имали сме случай в които докторката не е познала и го сменяме с друг,абе луда работа си е по тези болници!

Общи условия

Активация на акаунт