Един голям проблем с детските градини и ясли !!!...

  • 34 686
  • 471
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 47 982
СтелиЯни , много лошо че са толкова децата
В нашата ясла са 20 по списък, присъстват по 10-15 максимум
Въпреки невероятния недостиг на места, директорката много държи на това

# 466
  • Мнения: 44
В моята група вече на списък са 20(изписахме големите) тази седмица са 16 налице.От 02.06. отворихме нова група.За отпуските 22+12=34 дни.За двете деца който имам нищо не ми се полагало newsm78Графиците ни са с по две целодневни на седмица.Колежки имам питанка-на кого увеличиха заплатите при вас от 01.01.2008?Защото на детегледачките не ги вдигнаха,но на дърводелеца,водопроводчика и т.н. ги увеличиха с 20%.

# 467
  • Oslo
  • Мнения: 659
Ние сме ОДЗ и пом.възпитателите са към учителския синдикат, т.е. на тях им "увеличиха(най високата е 250 лв.бруто) "възнагражденията заедно с учителските след стачката. За другия персонал в заведението не знам как са нещата.  Не мисля обаче, че е кой знае колко важно, защото и самото увеличение е толкова мизерно и унизително... при мен лично след данъците чистата сума е почти същата както преди. Сега топката е в ръцете на кмета(общината), не вярвам да се промени нещо съществено, не вярвам че въобще на някой му пука за нас. Докато продължаваме да ходим на работа и само да се оплакваме, нищо няма да постигнем - нито за подобряване условията на работа, нито за достойно заплащане.

# 468
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Пука ми! Интересува ме какви са хората, които се грижат за детето ми, когато аз не мога. Искам те да са по-спокойни за утрешния ден
Благодаря ви, че ви има, че въпреки трудните условия се грижите за нашите деца!
Дано в Общината не побързат да прехвърлят топката в неизвестна посока, а наистина направят сериозна крачка в посока на осигуряване на по-добър живот на хората, в чиито ръце е бъдещето на всички ни!

# 469
292 лв ми стана след  увеличението мноооого а натоварването е страхотно жалко че всеки си мисли че в яслите се работи лесно.Особенно сега като има отпуски 1 сестра се грижи сама за 20 деца  от които има и неходещи.ОТ 1 юли ще има ли някъкво увеличение?НА целодневка излизате ли на почивка?Имате ли в яслата място за пушене?

# 470
Искам да работя като сестра в градина някои знае ли какво точно трябва да прави тази сестра .С  какво работно време е и каква заплата?БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 471
  • Мнения: 7 387
Искам да работя като сестра в градина някои знае ли какво точно трябва да прави тази сестра .С  какво работно време е и каква заплата?БЛАГОДАРЯ ВИ!
Сестрата в ДГ е на работа от 7 ,7.30 или 8 ч зависи в коя градина какъв е реда и е 8ч + 1 или половин час почивка на обяд.С една дума редовна смяна.Заплатата е същата като тази на сестрите в яслата.Това ,с което се занимава : сутрешен филтър,меню за деня,заявка за бройката деца,оказва помощ на всички нуждаещи се дечица/Т,обелени колена и др/следи за имунизациите /кога трябва да се правят/ извършва измервания на децата два пъти в годината,праща ги на профилактични прегледи два пъти годишно и още куп задължения в зависимост от длъжностната и характеристика.Основното предимство пред сестрата в яслата е ,че тя НЕ отговаря ПРЯКО за живота и здравето на децата и НЕ работи в група.

Общи условия

Активация на акаунт