Мами помгайте

  • 1 962
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 88
Мами бебо е на 8 месеца и има по крачетата нещо като лишеи Cry с какво да ги мажа, помагайте мисля, че се разпространяват , като петънца тук таме
мерси предварително

# 1
  • Мнения: 88
пропуснах да ви кажа, че са сухи и грапави

# 2
Mimcheto, най-добре е да го види лекар !  Peace

# 3
  • Мнения: 523
Да не е направило някаква алергия бебето ти ? Какво е яло ? Лекарят ще ти каже най - точно...... newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Би могло да е някакъв вид дерматит. Най-добре не мажи с нищо и заведи бебока на кожен лекар. Съвсем наскоро дъщеря ми имаше подобни петънца, които аз упорито мажех с крем Здраве, а се оказа, че само влошавам нещата.

# 5
  • Мнения: 4 335
Аз не бих рискувала сама да го мажа с каквото и да било,заведи го да го види лекар,а така и ти ще си по спокойна Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Mimcheto, най-добре е да го види лекар !  Peace
   Peace

# 7
  • Мнения: 752
Прилича ми на дерматит. Нека го види лекар, защото това може да се окаже и сериозно. Пиши какво е казал лекаря! Успех!  Peace

# 8
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аз не бих рискувала сама да го мажа с каквото и да било,заведи го да го види лекар,а така и ти ще си по спокойна Peace
Подкрепям напълно Peace

# 9
  • Мнения: 2 757
A buзките му червени ли са? Две от децата ми са така, с червени грапави бузи и сухи крачета. Големият се оправи от самосебе си, чакам и малката да го изтасте. АД мисля, че е. Ако не ви създава особени проблеми не мисля, че е нужно да правиш нещо специално. Мажи сухите места с мазен антисептичн крем и чакай да мине. Но разбира се и с лекар може да се консултираш.

# 10
  • Мнения: 1 483
На Алекс чат пат му става така ,но само на коленете.Аз го мажа с кремчето на д-р.Тайс и му минава.Но най-добре се консултирай с лекар

# 11
  • Мнения: 742
отидете на лекар (както всички са те посъветвали) и настоявай да ви видят, понеже при нас докторката не ми обърна внимание и се бяха размножили т.нар лиши...сухи участъци и грапави...мазахме с Кловейт и за три дни се изчисти детето, но това мазило е адски силно и не се препоръчва за малки деца...

Така, че трябва дерматолог да ви прегледа. Дано не е нещо сериозно!
Успех  bouquet

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 891
И при нас се получи нещо такова.Водих детето на двама педиатри.Едната каза че обикновенно такива лишеи се получават от домашни любимци,най вече котки.А другата каза че е от козметиката на детето(сапун,прах и т.н).Изписаха ни един мехлем Елком и душ-гел на Др.Тайс.
Минаха.

# 13
  • София
  • Мнения: 928
Аз не бих рискувала сама да го мажа с каквото и да било,заведи го да го види лекар,а така и ти ще си по спокойна Peace
Peace

# 14
  • Мнения: 331
Мисля, че и при нас има нещо подобно, педката каза, че вероятно е от праха за пране или от олиото за след къпане - да ги сменя, за да се оправи. Иначе изписа Елоком, но не знам дали не е прекалено силен. Като смених сапуна и лосиона като че ли взеха да отминават.

Задължително заведи детето да го видят, всеки случай е уникален   bouquet

# 15
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Според мен веднага трябва да го види кожен лекар. Аз не бих рискувала да го мажа с нищо преди да го е видял лекар.

# 16
  • Мнения: 487
Никой от тук не може да ти каже с какво да го мажеш. Трябва да го види лекар.  Peace

# 17
  • Мнения: 4 965
Никой от тук не може да ти каже с какво да го мажеш. Трябва да го види лекар.  Peace

Абсолютно точно. Диагнози по нета е изключително опасно да се поставят. Самолечението - също. Peace

# 18
  • Мнения: 1 062
Дори и лекар само по описание трудно ще постави диагноза, а какво остава за некомпетентни хора като нас. При мен може да е имало нещо което прилича на вашето, но не се знае дали е същото, а и лекарства и мехлеми не се "изписват" току-така.

# 19
  • Мнения: 1 240
Само лекар може да ти каже как да се справиш с проблема!

# 20
  • Мнения: 4 784
Моят съвет е да направите лична консултация с лекар - специалист.

# 21
  • Мнения: 1 103
Само лекар може да ти каже как да се справиш с проблема!
Естественно

# 22
  • Мнения: 8 999
Не започвай самолечение. Непременно заведи детето на лекар!

# 23
  • Мнения: 88
Благодаря на всички Ви Hug днеска сме при педиатър
приятен ден  bouquet

# 24
  • Мнения: 5 103
Е значи докторката ще каже какво е Hug

# 25
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз не бих рискувала сама да го мажа с каквото и да било,заведи го да го види лекар,а така и ти ще си по спокойна Peace
PeaceПодкрепям
Косултация и преглед при лекар  Peace

# 26
  • Мнения: 610
Прилича ми на дерматит. Нека го види лекар, защото това може да се окаже и сериозно. Пиши какво е казал лекаря! Успех!  Peace
Подкрепям Peace

# 27
  • Мнения: 101
Моята дъщеря имаше почти същото, самоче на гърба и по ръчичката и аз незнам от какво е ама педи каза, че е от прах или сапун или някоя козметика. Мажех с Адвантан и Линола-фет, редувах ги. Виж най-добре го заведи да го видят, не си прави експерименти.... Аз само казвам какво съм давала. Консултирай се с дерматолог.
 Peace

# 28
  • Мнения: 474
Имахме подобен проблем и ползвахме Elocom - изчезнаха много бързо, но след преглед при лекар - задължително...

# 29
Като начало всички са прави-трябва да го види лекар. Иначе и ние имаме проблемна суха и атопична кожа и след използването на какви ли не мазила за по30лв. накрая ни помогна едно кремче което обаче се приготвя в аптеките и излиза за 4лв. , но съставките за кремчето ги изписа лекар. Така,че се консултирай и се надявам да уцелите подходящото мехлемче от първия път.

# 30
  • Мнения: 9 973
не се лекувайте по интернет Naughty

# 31
  • Мнения: 243
Завди го на кожен лекар - тези кожните проблеми са тооолкова специфични, може да решиш че е едно а ти да се окаже съвсем друго Thinking

# 32
  • Мнения: 229
Най-добре иди при лекар. При моят син се оказа по-чувствителна кожа и ни предписаха "Еxipial", много съм доволна Peace

# 33
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И аз ще ти кажа да идеш на лекар.Ако няма медицински показания - алергия, друга реакция, го мии със гел на А-дерма, но първо се посъветвай с лекар.На мойта бебка и изписаха какви ли не измишльотини, заради бебешка екзема..., не я мазах с нищо, мих я със споменатия гел и днес нищо и няма Naughty

# 34
  • София
  • Мнения: 17 592
Консултирай се с лекар.

# 35
  • Мнения: 121
Кожните проблеми са доста специфични.Моето дете имаше подобен кожен проблем водих го при няколко дерматолози и никой не можа да даде точна диагноза.Водих го при хомеопат и той сякаш най-точно нацели лечението- поне спряха да излизат нови петна по крачетата, но си останаха белези от предишните.

# 36
  • Мнения: 941
може да е някаква алергична реакция получават се такива лишеи като суха кожа,
При нас имаше същото, аз кърмя и установих че се получава когато ям топени сиренца, на президент, лаваш кери(не знам дали съм го написала правилно)
Също може да е от дрешките, от праха за пране,
Съветвам те след като го види лекър, да почнеш да си водиш писмено точен отчет, какво яде, какво облича, как се отразява на кожата му,
И сама ще откриеш причинителя на тези сухи участъци

# 37
  • Мнения: 474
В крайна сметка какво стана с обривчето???

Общи условия

Активация на акаунт