Мами в Италия 79

  • 21 931
  • 285
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 359
Линдита, Тсигумито имаше предвид как ще изпратиш на Мен козунаците по пощата.Направо ме шашна с това за банката.Аз до дето чаках публикациите за сватбата пробвах да си открия сметка,но хората категорично ми отказаха.Може нещата да са се променили.Буу.

# 151
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мариа ра както ти каза куклата без резиденца т.е без адресна регистрация не можеш да си отвориш банкова сметка.Ако получи чек ще трябва да го осребри в централния клон на банка Пиреос.Такава банка,обаче в Наполи не съм засичала,а в нета нищо не открих(възможно е да има,ще потърся по подробно).Освен това, при откриване и закриване на сметка ,в  не малко банки(въпреки,че в сайтовете им  ще прочетеш ,че е гратис,на на място нещата са по различни) се плаща.И в крайна сметка като сложиш и комисионата при международния превод ,Юестър юнион излиза по евтино.Ако ще е еднократно разбира се.



Потвърждавам  Peace Без коди4е фискале и карта д'идентита/резиденца не става. Naughty

# 152
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Доколкото видях Пиреос Банк има клонове в България,Румъния,Албания,Сърбия,Кипър,Украйна ,Египет и САЩ.

# 153
  • Italia
  • Мнения: 4 492
.....Аз вече от година нямам никакви документи, нито резиденца, нито лична ит. карта и не беше проблем да си открия сметка в Банка Санпаоло, но не ми пращат пинкода вече повече от половин година, де, но това е друг въпрос... #2gunfire #2gunfire #Cussing out
Мисля че си зависи от банката Peace

С какви документи си откри сметката тогава? С бг паспорт или ? Не зависи от банката,има си обЩовалидни изисквания.
На теб ако веднъж ти е направена резиденца се водиШ на нея освен ако не си се отписала от регистрите. Ит.ли4на карта вадила ли си си някога? А коди4е фискале?

# 154
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Имам само бг паспорт и фискален код. Резиденца нямам,защото не работя.

Похвалете се с яйца и козунаци де. Моите са готови.. Party

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 18:16 от Lindita

# 155
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Имам само бг паспорт и фискален код. Резиденца нямам,защото не работя.

Похвалете се с яйца и козунаци де. Моите са готови.. Party

Не е нужно да работиШ за да имаШ резиденца. Все пак имаШ коди4е фискале,с което си си открила банковата сметка. Аз преди 10 години когато открих моята ми искаха коди4е фискале,бг.паспорт и пермессо ди соджорно ( тогава не работех а у4ех в Уни_то )

# 156
  • Мнения: 2 379
Имам само бг паспорт и фискален код. Резиденца нямам,защото не работя.

Похвалете се с яйца и козунаци де. Моите са готови.. Party

Не е нужно да работиШ за да имаШ резиденца.
Дирокче, нужно е. Twisted Evil За българи и румънци е нужно. Twisted Evil Twisted Evil
В дебелите книги в комунето има специална страница за нас и там пише:
Българи и румънци получават резиденца, ако:
- имат сключен брак с местен (това е ясно...);
- имат трудов договор;
- студенти са;
- могат да докажат, че са финансово обезпечени (това ще рече поне 5 000 и нещо евро в банкова сметка на името на съответния българин или румънец).
И аз понеже нито съм омъжена, нито работя, нито уча в Италия Crazy доказвах, че съм имотна и богата, за да мога да резидентствам легално!
Това, че имам син, който е италиански гражданин си е мой проблем, така да се каже, и не е уважително за пред комунето. Laughing

# 157
  • Мнения: 3 425
Линдитке кака, да беше попитала преди да се закотвиш с тия лукови люспи аххахаха в магазините за долчуми има бои за сладкиши и стават сполучливи  Peace иначе си е мъка  Joy Joy Joy

Ние в събота ще боядисваме,купих някаква боя от Халите пък да видим;)Ако станат хубави отивам да си купя още едно пакетче...аз харесвам много с винена киселина и стават кристални  Peace
А тук новите неща за перлена боя и седефена боя  Peace ,но няма да се впускаме в лудо приключение за 30 яйца  Peace

Наоколо съм май  Crazy

# 158
Здравейте на всички  Simple Smile
 Искам да попитам,знаете ли къде мога да изкарам курс за козметичка и колко евентуално струва самия курс..?   newsm78

# 159
  • Мнения: 1 545
Здравейте от София!
Много си е хубаво вкъщи при мама! Сега и ние ще боядисваме яцата, купили са едни белички, белички, и едни желатинови бои, пробвани вече миналата година, много интерсни стават яйцата. И козунаци ще меси мама, за които й донесохме брашно от Италия, че с тукашното не ставали такива хубави  Laughing.
Хайде, кога ще се виждаме, и кой още ще дойде на рожденния ден на Бобо????? Казвайте де!

# 160
  • Мнения: 1 100
Привет Hug

Деска, ние с Раи Ще дойдем на Рд на Бобо Heart Eyes

За среЩа се готви във вторник, Ще уто4ним предиобед или следобед по тел. в понеделник.
Да се готви и Кала за съЩия ден Party

До скоро дами,

целувки
  bouquet

# 161
Здравейте банда!

Първо, много завиждам на срещата! И Рожден Ден на Бобо! Ех... блазе ви... Много се радвам за паричките! Можем отсега да помислим за Коледа какво ще правим. Може би идеи от ДарЗаМен, ако се 'вържем' с тях и занапред за нещо интересно!

Второ, боядисали сме яйцата, и нашите бяха белички, защото ми ги подари един дядо  Blush, щото съм доброто дете на квартала Laughing Еее, най-после да боядисам жълто яйце! Козунаци, агнета и пр. няма да има, но яйчица исках да си имаме.

След няколко дни пристигат приятели и съм много щастлива, имаме страхотна програма  Дано времето да е хубаво, че ми писна от превалявания. 4 дни ще минат като миг.

Към момичето, което питаше за козметичка: Моите наблюдения са, че професии тип занаяти се пласират по-добре.  По всяка вероятност би могла да започнеш като стажантка, не вярвам някой веднага да те назначи за козметик без да са те проверили. Но ми се струва, че ще си намериш сравнително лесно работа. Моят съвет е моментално да се регистрираш в бюрото по труда и да ти дадат от там адреси на козметични салони в зоната ( не може да нямат) и от там леви-десни влизаш, представяш се, питаш, предлагаш помощ и така. Не е изключено и те самите да организират курсове за козметички и дори да е безплатно. Но трябва да се провери. Всичко това при редовно пребиваване, резиденция, кодиче фискале. Иначе не мисля че ще имаш друг шанс, освен на черно.  Друго  не мога да съм ти в помощ, успех ти желая!

Дирокче, нужно е да работиш, за да имаш резиденца. Това е затворен кръг за бг и румънци.

Поздрави на всички и слънчев празник!


# 162
  • Мнения: 2 379
Дами и господа,
вчера (точно една седмица преди РД), Андреа проходи. Laughing
Много е смешен и много сладък!
Но изобщо не съм предполагала, че става толкова бързо! Сутринта направи 4 крачки с пингвинска походка, а вечерта вече тичаше по 10 и повече крачки. Crazy
Снимах го с камерата на фотоапарата, ще пробвам да кача клипчето в Multiply, да видите каква клатушкаща се скица е. Wink

# 163
  • Мнения: 2 379
Ето видео: http://gilax.multiply.com/video/item/1/PrimiPassi.MOV
Цветовете са ужасни, понеже е снимано вечерта на лампа, но най-същественото се вижда. Wink

# 164
  • Мнения: 3 425
Честито Прохождане на Андреа  smile3501
Ани, ми то така става от раз ...и аз така се изненадах,но от раз се пусна....сега внимавай да не падне и да се уплаши  Peace

За вторник съм на линия....ръцете са ми шарени като яйцата и те са част от великденската украса  Joy Joy Joy

Яйцата ще ги снимам довечера и ще ги покажа  Peace , но съм фен на винената киселина...много симпатични стават  Peace

наоколо съм  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт