Новият Семеен кодекс - края на брака и нова дискриминация.

  • 7 729
  • 140
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 524
На мен ми се струва, че ще сложат такса за услугата и така ще влачат още пари от хората. Иначе и ние не сметнахме за нужно да подписваме, да чукна на дърво, вече 13 години, две деца, няма институция пред която да съм лъгала, че съм самотна майка.

# 46
  • Мнения: 919
И аз мисля, че подписът не гарантира нищо, ама абсолютно нищо. Най-много някой бойлер накрая...

Това с бойлера много ми хареса. LaughingИначе и аз съм на същото мнение,макар че имам сключен брак. Peace

# 47
  • Мнения: 4 447
Мисля, че като цяло представата за сватбата е много изкривена от обществото.

Какво ми пречи да си разменим пръстени и да ида на ресторант облечена в бяла рокля?

Църковният брак е друго нещо.

Макар, че самата дума брак не ме кефи.

# 48
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Всяка информация се заплаща  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 4 447
Всяка информация се заплаща  Mr. Green

Я!

Ми седи си гладна тогаз.  Joy

# 50
  • Мнения: 1 650
Защо ли си мисля, че тази регистрация на съпружеското съжителство има по-друга идея, а именно намаляване на броя на "самотните" майки, които взимат пари от държавата под формата на детски и прочие.
При наличието на такава регистрация , предполагам, че при подаване на документи за детски, напр., майката ще трябва да прилага и документ за доходите на човека до себе си.
И това ще доведе до намаляване на средствата, които плаща държавата.
Някакви такива неща ми се въртят в главата.

Не съм особено убедена в това, че държавата се е запритеснила за децата и решава да променя Семейния кодекс, за да ги защити.


едва ли
те ако са решили да лъжат, няма първо да идат да си признаят, че живеят заедно

играят си държавниците на либерални, просто
и аз така, като дойдат гости викам тя да се оправя, аз съм на квартира тука ... вие сигурно хазяйката търсите ....

# 51
  • София
  • Мнения: 17
Цялата работа е, че още от комунизма се опитват да развратят хората и да опорочат брака.
Бракът е основата на едно семейство. То е тайнство, което се води от свещенникът и Бог съчетава съпрузите в едно. Не може да се обясни. Затова е тайнство. Някои неща не могат да се обяснят. Те стават в невидимия свят.

# 52
  • Мнения: 4 447
Цялата работа е, че още от комунизма се опитват да развратят хората и да опорочат брака.
Бракът е основата на едно семейство. То е тайнство, което се води от свещенникът и Бог съчетава съпрузите в едно. Не може да се обясни. Затова е тайнство. Някои неща не могат да се обяснят. Те стават в невидимия свят.

Да,  и определено лелката от обредният дом, която с "меден" напев
казва онея думи... не е проводника на тайнството от Бог.

 Joy

Менделсон нека си свири Whistling

# 53
  • под дъгата
  • Мнения: 630
icobgr, ти говориш така хубаво за венчанието, а актът на сключване на граждански брак е далеч от тайнството.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Хората ще продължават да се женят по традиционния начин, защото традициите са по-силни.
За хомосексуалните двойки не съм много сигурна как да се "узаконят", защото това поставя въпроси за децата. Макар и хипотетично единият от партньорите може да има дете от предишен брак или едната жена в двойката да роди. Тогава какво ще стане?

# 55
  • Мнения: 799
Що ли си мислех, че ССФ е с малко по-добра правна култура? И малко по-имотна (има повече от 1 бойлер)  newsm78 Mr. Green Или поне знае как да изклати половинката си?
По-горе имаше чудесен пример за лелята с любовника и донорът-съквартирант. Лелята изхвърля донора и взима апартамента, който са купили и обзавеждали двамата. За него - чаша студена вода и кофти спомени. НО..
Ако бяха женени - той е собственик на 1/2 апартамент (ако е купен по време на брака). Дори съдът да отсъди, че апартамента остава за лелята с детето, донорът има право да получи от нея 1/2 от пазарната му цена (определена от съда). И това му право не се погасява във времето. Просто двама "бивши" стават съсобственици на един апартамент, докато единия не реши да го изкупи от другия, или двамата заедно не решат да го продадат.
Или ако имаше опция да обявят, че фактически съжителстват заедно, той щеше да има възможност да претендира приноса си в този апартамент.

Но още едно НО... обратния случай:
Преди известно време имаше във форума тема, пусната от Бу (ако не се лъжа), в която се оказа, че 2/3 от дамите, списващи тук са издържани от мъжете си (независимо с брак или без). Какво става, ако мъжът реши да си бие камшика на някъде (особено в случаите без брак)? К'во правиме тогава? Пускаме теми в ДиС? Събираме си кашони за уют в новата ни квартира, непосредствено до контейнерите за разделно събиране на боклук?

Естенствено, че никой не се жени/съжителства с някого с идеята "как ще делим после имането ни". Но като се има предвид, че съдилищата ни са пълни с бракоразводни и имуществени дела, в никакъв случай не е лошо да има законова опция за уреждане на тези отношения. За да могат двойките спокойно да придобиват имущество според приноса си (за съжителстващите). И за да не се правят всякакви еквилибристики с прехврърлянето на имотите от родители на деца, само и само да се избегне възможността "този мръстник мъжа й/тая кучка жена му" да не вземе апартамента и бойлера.
Щото любовта си е любов, но очевидно е преходна.
А децата и имуществата остават. Независимо дали двойките са женени или не. И стават повод за разправии. Които после ние (адвокатите) оправяме в съда. И имаме възможност да изкарваме колкото половинките си, за да не зависим от тях  Mr. Green
Факт е, че повечето двойки в БГ живеят без брак. Но е факт също, че БГ е една от малкото държави в Европа, в които не са уредени тези отношения. Така че няма нищо лошо в новия проект за Семеен кодекс. Още повече, че няма задължителен елемент за нововъведенията. И всеки може да се ползва от тях, когато му опре ножа до кокала (или бойлера до вратата  Mr. Green).

На мен пък ми е по-смешен църковния брак, еле пък бременната булка пред олтара (излъчва някак непорочие  Joy). Или трети поред църковен брак с различна половинка. Както и да е. Въпрос на вкус.

ПС: Борисе, за педерастите нямам мнение. Честно казано не ми пука особено дали ще имат или нямат парво на брак. Дори съм по-скоро против. Цялата гей-сган от близо и далеч ще идва тук да се жени/омъжва. Съответно държава ще стане един голям "Спартакус". Не, благодаря.

ППС: Някой по-горе беше писал, че детето от брака не било наследник заедно с детето от извънбрачното съжителство. Това може да е така, само ако второто дете (извънбрачното) не е припознато от баща си по съответния ред (повечето от тук не са омъжени, но имат деца и знаят какъв реда - подписване на декларация пред директора на болницата, в която се е родило детето, или подписване на декларация пред нотариус). А това дали има ли няма брак няма никакво значение. Децата са наследници с равни дялове.

# 56
  • Мнения: 14 510
Защо ли си мисля, че тази регистрация на съпружеското съжителство има по-друга идея, а именно намаляване на броя на "самотните" майки, които взимат пари от държавата под формата на детски и прочие.


и аз това си мисля. иначе е голяма тъпотия и безсмислица. освен ако не признаят наследствени права на жената, респ. на мъжа в случай на смърт на единия от "регистрираните" като съвместно съжителстващи в общината

# 57
  • София
  • Мнения: 478
Чета, чета и ми става тъжно Confused Какво мислите всички "за след това"... Когато човек обича истински и е сигурен, че човекът до него е ЧОВЕКЪТ нямат значение всички тези неща, които обсъждате  ooooh! 

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Има значение. Както каза Пачикрак, накрая заради неуреждането на подробностите от имуществен и т.н. характер се стига до адвокати и съдилища.

# 59
  • На морето!
  • Мнения: 5 790
Идеята "защо да се женим като после ще се развеждаме" звучи абсурдно!Нещо като защо да даваме пари за качествена храна като после така или иначе ще отиде в тоалетната чиния под формата на ла*но или " защо да се събираме като после се разделяме"  Shocked
Не съжалявам, че сключих брак с моят мъж.
Смятам, че беше време да се уредят законно и двойките живеещи без брак, но и в мен се поражда съмнение, че се прави именно, за да спрат помощите на "самотните" майки.
Иначе се радвам от решението децата оставени по домове за повече от 6 месеца да се осиновяват без да е необходимо съгласие от родителите.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт