Новият Семеен кодекс - края на брака и нова дискриминация.

  • 7 652
  • 140
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 792
Абе, хора, защо не се ожените както си му е редът? Едно подписване на граждански брак не струва кой знае колко, но ще ви остане спомен за цял живот. Дори не е нужно да има гости и ядене и пиене после. Кумовете са напълно достатъчни. Според мен си заслужава да се изхарчат пари като за една пералня, защото пералня винаги можете да си купите после, но сватбата е силно емоционално преживяване.
Защото нямам нуждата от такова силно емоционално преживяване, споделено с институции и тн., дори и това да е редът. Няма да си регистрирам фактическото съжителство, ако се приеме сегашния вариант, не съм имала и нужда да го правя до сега. Имуществените взаимоотношения ще си ги оправя, ако има проблем някога, не ме притесняват подобни евентуалности. Децата ми са наследници на майка си и баща си, но не това ми е важното за тях в момента. Въобще колко и да го премислям, нищо не ме мотивира да пожелая да официално да бъда регистрирана и декларирана като семейство с друг навършил пълнолетие, пред българските институции, кой както иска да го разбира.

# 136
  • Мнения: 19
аз ще доволствам, ако го приемат това и е адекватно измислено.живея с приятеля ми от 7 години и никога не ме е напъвало да се женя за него.но имаме много неща, които сме си купили заедно и искам да сме сигурни, че ще бъдат правилно разделени, ако не останем заедно, освен това и за децата трябва да е регламентирано.аз лично ще подпиша.доколкото разбраш ще отпадне и тая дивотия за трите години, след брака, в които не можеш да се разведеш, дори да си се разделил със съпруга/та.имам двама разведени приятели и им е много кофти от статута на свободни, но женени.единият си има и нова приятелка, но още не знае как да й каже, че още е женен, заради този закон.тъпо е.знам, че се обичаме и сме интелигентни хора и няма да издребняваме, но и знам колко неадекватни и злобно могат да бъдат двама, които са наранени и обидени.така, че-бегом към общината.

# 137
  • Мнения: 118
Ако всички,които живеят без брак и са влюбени са и достатъчно разумни да записват имуществото си на двамата,за нас юристите почти нямаше да има работа,но пък нещата щяха да се случват мирно и спокойно.
За съжаление обаче, когато си щастлив и влюбен не мислиш за това.

Истината е, че не са много хората, които се женят или пък живеят заедно с мисълта, че е възможно да се разведат/разделят  newsm78

Не е до разум, според мен, а някак си да не викаш дявола... Поне аз така разсъждавах  Tired

# 138
  • Мнения: 7
ХОРА БИХТЕ ЛИ МИ КАЗАЛИ , АКО ДВАМА ДУШИ ЖИВЕЯТ ЗАЕДНО, НО ЕДИНИЯ ИМА БРАК С ТРЕТО ЛИЦЕ - КВО  СЕ ПОЛУЧАВА?  Thinking  ИМА МНОГО ТАКИВА ДВОЙКИ  Laughing

# 139
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
.доколкото разбраш ще отпадне и тая дивотия за трите години, след брака, в които не можеш да се разведеш, дори да си се разделил със съпруга/та.имам двама разведени приятели и им е много кофти от статута на свободни, но женени.единият си има и нова приятелка, но още не знае как да й каже, че още е женен, заради този закон.тъпо е.знам, че се обичаме и сме интелигентни хора и няма да издребняваме, но и знам колко неадекватни и злобно могат да бъдат двама, които са наранени и обидени.така, че-бегом към общината.
То и сега можеш да се разведеш и преди трите години, за които ти говориш.
Май твоят познат просто не иска да се развежда.

# 140
  • Мнения: 6 323
На 29 април 2008 година, в предаването “Часът на Милен Цветков” по Нова Телевизия, ще бъде организирана дискусия, свързана с  темата - трябва ли да бъде законово уредено съжителството без брак.

В предаването ще се обсъждат предложенните законови промени и как това ще засегне семействата и децата.
От предаването искат да поканят млади майки, хора, сблъскали се с проблемите на фактическото съжителство, застъпници и противници на брака.

Предаването се излъчва на живо от 17:30 до 18:30 ч. в студиото на “Часът на Милен Цветков”

Моля, който има желание да участва, нека да ми пише лично съобщение, за да му дам координати за връзка.

Общи условия

Активация на акаунт