С кой цвят на стените стаята ще по- висока, по- голяма и по- светла?

  • 6 070
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 533
Можеш стените да ги боядисаш в райе от два цвята /или една стена с тапет в райе /- то също дава илюзия за височина Peace
Ха! Това за райето си е суперска идея!  Peace Как не ми е хрумвало до сега!?!
Само дано не ме домързи да чертая и отсичам.....  Embarassed


Не е трудно , ще ги направиш по дебели иначе и хубав тапет ще ти свърши работа .

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 268
ЗеФс, май ще се окажа права в предположението си. Simple Smile Така като се замисля, за мен е по- важно да увелича височината отколкото обема. Ще наблегна на това. За сега се спирам на идеята на ren ren за райе. Представям си го в бяло и наситено топло жълто, но само на две срещуположни стени, а останалата част да е бяла. Иска ми се да има жълто, за да внеса малко "слънчевост" (ама че термин  Laughing) и да не изглежда мрачна стаята.

# 17
  • Мнения: 533
Нещо такова , но в друга цветова гама:
http://images23.snimka.bg/005232912-big.jpg
Може светли стени и дамаските да са в райе:
http://images24.snimka.bg/005301355-big.jpg
http://images24.snimka.bg/005301356-big.jpg

# 18
  • Мнения: 606
  Какъв ти е подът в стаята? Ако има някакви линии, примерно дюшеме или ламинат, те трябва да са към прозореца от който идва най-много светлина и се получава илюзия за дълбочина в тази посока.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 268
 Какъв ти е подът в стаята? Ако има някакви линии, примерно дюшеме или ламинат, те трябва да са към прозореца от който идва най-много светлина и се получава илюзия за дълбочина в тази посока.
Да, това го прочетох някъде в нет-а.  Peace Ламинат ще е, не много светъл, но не и тъмен.
ren ren Точно!  Peace Маааалко по- тесни си ги представям райетата, отколкото на първата снимка. Стената не е голяма, а ми се струва, че ако са повече на брой ще е по- добре. Ама и прекалено много (ситно райе) не е удачно. Нещо средно като големина ще трябва да подбера.
А ми се искаше и малко резеда да включа някъде.... Ще му мисля по- нататък... Възглавнички, перденца, някоя и друга джунджурийка... там ще е.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 380
Не може да се каже кое ще я направи по-висока без да се види какво представлява помещението и как пада светлината. Има разбира се общи цветови правила с които се коригира пространството. Топлите цветове приближават визуално и стесняват, студените- обратното. Не може да има визуално възприятие на отдалечаване ако няма констраст за сравнение. Т.е. не може да боядисаш стая изцяло в един цвят и да искаш таванът да изглежда по-висок или помещението по-широко. В зависимост от пространството, може да има различен начин на възприемане на светло и тъмно, затова е важно да се знае самата конфигурация.

Мога да дам два съвета- не сваляй нивото на тавана както те съветват по-горе и не боядисвай в топли цветове! Изложението ти е южно още повече и топли цветове не са нужни. Райетата са добър съвет. Ако боядисаш частично една стена в райе и преминеш към съседната, ще "изтриеш" визуално ъгъла и ще промениш кубичността на пространството. За по-професионална визуална промяна на пространството трябва да се обърнеш към професионалист, който да ти изготви проект като отчете всички обстоятелства. Има още огромно количество "инструменти" с които се постига променено визуално възприемане.

# 21
  • Мнения: 4 380
 Ето това за което говори Рали С..  :  http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5123803
  Но малко е сбъркала. Стаята изглежда по-ниска и по-широка. Все едно, че таванът е по голям. Снимката е мрачна, но ако се загледаш ще разбереш. Лепи се хартиено тиксо по всички ъгли. На всяка стена, в ляво, дясно и под тавана и се боядисва. После отлепваш. Разбира се, най-напред приключваш тавана и минаваш и въпросните ъгли. За да е просторна стаята е добре да използваш светли и "топли" цветове. Понеже пигментите се слагат в бял латекс, цветовете винаги стават пастелни. Добре се получава с топло (патешко) жълто.

Този прийом единствено маскира кривите ъгли. По никакъв начин не влияе на визуална промяна на пространството.

# 22
  • Мнения: 1 322
Светли стени. А тавана, за да изглежда по висок в бялото се слага една идея небесно синьо, но това може да го напрви много добър майстор.

Общи условия

Активация на акаунт