Споделете впечатления от 112 ОУ, София

  • 17 456
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 49
Не мога да повярвам, че не съм видяла тази тема досега.
Никога, при никакви обстоятелства, не записвайте децата си в това... "училище". Бях там от 5-ти до 7-ми клас включително, защото майка ми искаше да сменим кварталното училище. През това време бях в два класа, с горе-долу едни и същи учители. Няма да забравя две учителки никога през живота си. Дамянова (математика) и Иванова (литература). Тези две същества съсипаха психиката ми и само средата в 18-то след това ме съхрани. Изяла съм не-ве-ро-ят-ни обиди от тях, задето примерно съм спестила оценка на майка ми, не съм си написала домашното. Няма да забравя и един ден на публичен страшен сън, който двечките дружно ми спретнаха - пред целия клас ме направиха на маймуна, бях в 6-ти тогава. Те са животни. После в 7-ми ходех на частни уроци при Дамянова в дома й, плащайки всичко на ръка, за да може, видите ли, аз да се образовам и тя да може да ме пусне с по-хубава оценка по математика в дипломата, че да мога да кандидатствам с добър успех. Колко съм научила от тези уроци реално, не ми се разправя. Само си спомням как преди всяко класно при тия двете кръвта ми се смразяваше. Ужас, ужас, ужас. Съучениците ми (по-голямата част) бяха ултра гамени, пушещи цигари още от 5-ти клас (и аз съм пушач сега, но не започнах толкова рано), пиещи алкохол в заведението в двора на даскалото по онова време, бееснеещи в час. Някои от тях бяха любимци на учителите, странно защо.
Дамянова после станала зам. директорка, олеле, Боже. Иванова, кой я знае, сигурно още чете Даниел Стийл в час... това ми било учител по литература.
Имаше добри учители. Точно 3-ма на брой. Тодоров - трудово обучение. Тони Вълчев - история. Цветомирова - английски език. Това е, дано съм била полезна на някого да ОТКАЖЕ детето си от тази мизерия. Аз го завърших през 2001 г., бъдете сигурни, че нищо няма да се е променило и 10 години след това.

(Ако някоя от двете госпожи прочете това някога: вие не сте хора, не сте били и няма да бъдете. Господ вижда всичко. Спомнете си за мен, Елисавета, братята близнаци Шокови, Клара и много други деца още, които правехте на маймуни за УДОВОЛСТВИЕ. Изроди.)

# 16
  • Мнения: 1
НЕ СЕ  ЛЪЖЕТЕ ДА ЗАПИСВАТЕ ДЕЦАТА СИ В 112 ОУ. Аз направих тая грешка и съжалявам. Нищо елитно няма там. Учителите си прават каквото си искат и се дразнат че са на работа. Смятат се за богоизбрани. А Директора - той само се интересува на кое дете какво работат родителите. Никога не иска да реши проблем когато се обърнеш към него. Само изслушва и това е.

# 17
  • Мнения: 4
Аз съм начален учител в 112 ОУ. Миналата година бях учител в занималня на ІІІ клас. Изумена съм от написаното в този форум.
Учебните занятия на двете училища се провеждат в различни смени. Занималнята на учениците от І-ІІІ клас се провежда в смяната на Английската гимназия. Учениците от занималнята се поемат от възпитателите веднага след свършване на учебните часове. Нито минута децата не се оставят без надзор.
Учителите в занималнята не са на по-ниско ниво, както прочетох по-горе. Те са с голям педагогически стаж и опит, а някои от тях имат придобити професионално-квалификационни степени /ІV и V ПКС/.
От тази учебна година в 112 ОУ има педагогически съветник.
Ако някой проявява интерес към училището, трябва да се информира сам или от достоверен източник, защото чуждата мнение не винаги отговаря на истината.

Последна редакция: чт, 16 сеп 2010, 09:22 от TatqnaI

# 18
  • Мнения: 3 200
Ако се колебаех дали да запиша детето си в 112 ОУ, точно това мнение, заедно с рекламната закована тема биха ме отказали начаса.
И двете са страхотна антиреклама на училището.
Казвам го съвсем обективно, нямам никакво отношение към него.
 

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Ако се колебаех дали да запиша детето си в 112 ОУ, точно това мнение, заедно с рекламната закована тема биха ме отказали начаса.
И двете са страхотна антиреклама на училището.
Казвам го съвсем обективно, нямам никакво отношение към него.
 

Peace Така е. Аз вече се отказах.

# 20
  • Мнения: 186
Активирам темата, тъй като търся актуални мнения за 112-то ОУ.
Моля споделете.

# 21
  • Мнения: 65
Аз също се интересувам от това училище. На синът ми предстои да бъде първокласник от септември 2013. Ще съм благодарна на актуални мнения  относно обучението, профилираност на паралелките и класните ръководители (особено от майки на завършващи четвъртокласници). Peace

Общи условия

Активация на акаунт